Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyTunezjaTunezja - Gorąca Jak Samum

Tunezja - Gorąca Jak Samum

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK260801
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

09:5504.03.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin
14:3004.03.2021 Czwartek
MIRMonastir

Powrót

06:0011.03.2021 Czwartek
MIRMonastir
09:0511.03.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK260801Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Tunezji mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.

Pokoje: 2 - i 3 - osobowe z łazienkami.

Uwaga!Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu Wypoczynek - Tunezja".

Położenie:

Do dyspozycji gości:

W hotelach z reguły znajduje się restauracja i bar.

Wyżywienie:

Zgodnie z programem - śniadania i obiadokolacje. Możliwa dopłata do pełnego wyżywienia (trzeci posiłek w ciągu dnia).

Kategoria lokalna:

"

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie do Tunezji (Enfidha) transfer do hotelu w okolicach Sousse lub Hammamet, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Zwiedzanie rozpoczniemy od miasta Zaghouan, gdzie odwiedzimy ruiny starożytnej Świątyni Wody czyli Nimfeum- będącej w przeszłości początkiem jednego z najdłuższych akweduktów rzymskich doprowadzajacych niegdyś wodę do Kartaginy. Budowa tego gigantycznego obiektu zajęła aż 40 lat! Następny punkt programu toDougga - stanowisko archeologiczne w północnej Tunezji, w 1997 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto Dougga (inaczej Thugga) przenosi każdego kto się tam znajdzie w czasy starożytne. Znajduje się tam jedno z większych stanowisk archeologicznych (około 65 hektarów) w północnej Tunezji. Główną atrakcją miasta jest doskonale zachowany amfiteatr z II wieku n.e, który mógł pomieścić 4000 widzów, a także Kapitol poświęcony czci Jowisza, Junony i Minewry. Kolejnym miejscem będzie Tabarka - wygląd miasta odzwierciedla historyczną różnorodność wpływów innych kultur. Widoczne są tutaj elementy cywilizacji fenickiej, rzymskiej, arabskiej i tureckiej. Miasteczko ma niezwykle malownicze położenie u stóp gór Kroumirie. Ich wzgórza gęsto porastają dęby korkowe, mimozy oraz sosny. Za czasów panowania rzymskiego Tabarka była jednym z najważniejszych portów, do którego docierały przede wszystkim statki z ładunkiem zboża z Beja oraz marmuru z Simitthu. Za atrakcję turystyczną można także uznać znajdujące się na zachód od zatoki formacje skalne w kolorze ochry, nazywane Les Aiguilles (Igły). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Tabarki.(Trasa ok. 300km)

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd w kierunku stolicy - Tunisu, jednego z najstarszych i najważniejszych miast Afryki Północnej. Wizyta w centrum miasta, gdzie niezwykle widoczne są wpływy francuskiego protektoratu (1881-1956) oraz spacer rozległym labiryntem wąskich arabskich uliczek tuniskiej mediny znajdującej się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do XIX-wiecznego zespołu pałacowego Bardo będącego siedzibą Muzeum Narodowego. To najważniejsze muzeum archeologiczne szczyci się imponująca kolekcją antycznych mozaik, sarkofagów oraz ceramiki z czasów rzymskich i kartagińskich. Przejazd do Kartaginy, starożytnego państwa - miasta założonego przez Fenicjan w 814 r. p.n.e. Początkowo centrum imperium fenickiego, w II w. p.n.e. stała się ważną prowincją imperium rzymskiego na terenie Afryki Północnej. Obecnie Kartagina znajduje się w dzielnicy zamieszkanej przez tunezyjskie elity, tutaj również mieści się Pałac Prezydencki. Zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoninusa pochodzących z II-III w. p.n.e, a także portu punickiego oraz wzgórza Byrsa, gdzie zobaczymy malowniczą gotycką Katedrą św. Ludwika (zwiedzanie z zewnątrz). Zwiedzimy równiez Tophet, gdzie mieściły się świątynie kartagińskich bóstw. Odkryto tam 20 tys. urn z prochami dzieci, które najpewniej składano w ofierze. Następnie przejazd do romantycznego mauretańskiego miasteczka Sidi Bou Said, w którym dominuje kompozycja bieli oraz błękitu. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Sousse lub Hammamet. (Trasa ok. 250km)

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się do Monastiru - miastapierwszego prezydenta Niepodległej Tunezji Habiba Bourgiby. W programiezwiedzanie Mauzoleum tegoż Prezydenta oraz Ribatu - muzułmańskiej twierdzy zakonnej. Następnie przejazd do miejscowości Kairouan. Jest to czwarte święte miasto islamu na świecie. Zobaczymy Wielki Meczet (wewnątrz!), którego dach wspiera się na 414 filarach, mauzoleum Sidi Saheb słynące z barwnych mozaik i ażurowej sztukaterii oraz baseny Aghlabidów z IX w., w którym dawno temu gromadzono wodę dla całego miasta. Odwiedzimy również malowniczą medinę otoczoną murami, która obecnie pełni rolę bazaru i jest wpisana na listę UNESCO. Ciekawostką jest również to, że w Kairouanie były kręcone fragmenty filmu "Indiana Jones i Poszukiwacze Zaginionej Arki". Na koniec udamy się w kierunku Tozeur, miasta-oazy na kolację i nocleg. (Trasa ok. 370km)

Dla chętnych fakultatywnie możliwość zwiedzaniabryczką oazy pustynnej i zoo w Tozeur. Koszt wycieczki to ok 10 EUR/os.

Dzień 5

Po śniadaniuprzesiądziemy się do komfortowych jeepów, którymi udamy się w wyprawę w góry Atlas. Planowany jest rajd po saharyjskich wydmach - Ong Jemel, które posłużyły jako plener takich filmów jak "Gwiezdne Wojny" oraz "Angielski pacjent". Będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy górskich oaz oraz wodospad w Chebice. Następnie przejazd w kierunku Douz przez Chott Jerid - największe słone jezioro w Afryce, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać niesamowite zjawiska miraży. Krótki postój na zdjęcia. Przed wrotami Sahary odwiedzimy również rezerwat form eolicznych Fatnassa - jest to miejsce występowania bardzo ciekawie uformowanych wydm. W Douz, gdzie możemy podziwiać piaszczysty kawalek Ergu Wschodniegi możliwa przejażdżka na wielbłądach (fakultatywnie, dodatkowo płatna ok.15 EUR). Następnie pprzejazd w kierunku Matmaty, kolacja, nocleg w hotelu. (Trasa ok 250km)

Dzień 6

Po śniadaniu transfer na bajeczną wyspę Djerba - pełnej pięknych plaż, gajów oliwnych i palmowych oraz kolorowych targów. Według legendy właśnie tutaj dotarł Odyseusz wracając z Troi, a wpływy arabskie i żydowskie łączą się i przeplatają w tutejszej kulturze i architekturze. Wyspa Djerba słynie nie tylko z piaszczystych plaż, ale i z przepięknej ceramiki i oryginalnej architektury. Zwiedzanie zaczniemy od Guellala, miasteczka słynącego z rzemiosła garncarskiego. Mieszkańcy wyrabiali tutaj ceramikę w tradycyjne sposób od wieków. W manufakturze ceramiki w Guellala odbędzie się prezentacja produkcji garnków i innych przedmiotów użytkowych. Odwiedzimy również Muzeum Tradycji i Kultury Djerby, które pokazuje jak przez stulecia żyła ludność tej wyspy. W miejscowości Erriadh odwiedzimy najważniejszą Synagogę w Afryce, El Ghriba. Znajduje się tutaj najstarszatora na świecie. Co roku w maju przybywają tu licznie Zydzi z całego świata, aby uczcić radosne, wiosenne święto LA BA OMER i wspominać zesłanie manny z nieba i koniec epidemii. Odwiedzimy również stolicę wyspy Houmt Souk - jest to tętniące życiem miasto z lokalnym targiem (souk), gdzie podczas godzinnej przerwy mogą Państwo arabskim zwyczajem potargować się przed dokonaniem zakupów. Niedaleko portu znajduje się z XIII w. fort Gazy Mustaphy, pamiętający czasy tureckiej rzezi dokonanej na Hiszpanach Następnie powrót na ląd i przejazd do regionu Matmata. Kolacja oraz nocleg. (Trasa ok. 320km)

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie regionu Matmata, gdzie będziemy zwiedzać znajdującą się na wzgórzach, wciąż zamieszkałą wioskę berberyjską oraz wydrążone w skałach domostwa troglodytów - prymitywnych plemion zamieszkujących jaskinie w przeszłości. Matmata słynie też z pięknych, księżycowych krajobrazów, gdzie kręcone były sceny do filmu "Gwiezdne Wojny". W dalszej kolejności przejazd do El Jem. Zatrzymamy się na zwiedzanie spektakularnych ruin rzymskiego amfiteatru (UNESCO), który jest trzecim co do wielkości amfiteatrem na świecie i jest lepiej zachowany od rzymskiego Koloseum. To właśnie w amfiteatrze w El Jem były kręcone sceny walk do filmu "Gladiator". Uwieńczeniem objazdu będzie spacer, podczas którego będą Państwo mieliokazję do ostatnich zakupów pamiątek wprestiżowej dzielnicy Port El Kantoui. Port posłużył jako plener filmowy "Piratów" J. Polańskiego. Kolacja i nocleg w Sousse lub Port El Kantoui. (Trasa ok. 400km)

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko.

• Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji (kontynentalnej) - transfer do wybranego hotelu,

• Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele.

W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów).

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach , 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok.105 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych. UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości od 1 do3 TND/osoba/dzień. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu. Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę "Tunezja Gorąca jak samum" z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Inne

Wiza

Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3miesiące od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Tunezji trwa od 1.07.2019 do 31.08.2019.

META Description

Tunis • legendarne miasto Kartagina • Kairouan - święte miasto islamu • saharyjskie wydmy • Chott Jerid - wielkie słone jezioro • Djerba • Sousse - medyna • dla chętnych tydzień pobytu w Tunezji

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
20°C
Temperatura w nocy
8°C
Temperatura wody
15°C
Liczba godzin słonecznych
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że każdy turysta ma bezwzględny obowiązek wypełnienia formularza wjazdowego zobacz więcej (formularz można wypełnić najpóźniej w samolocie), turyści przylatujący do Tunezji lotem czarterowym w ramach wyjazdu zorganizowanego przez biuro podróży zwolnieni są z obowiązku okazania zaświadczenia potwierdzającego negatywny wynik testu RT-PCR jak również z kwarantanny. Warunkiem jest wykupienie pakietu lot+ transfer + hotel.
Paszport powinien być ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji. Wjazd do Tunezji powinien nastąpić na podstawie paszportu nie budzącego wątpliwości, co do jego autentyczności. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczęcie mogą spowodować uciążliwą procedurę wyjaśniającą lub cofnięcie z granicy.
Obywatele polscy udający się do Tunezji są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni (od 8 sierpnia 2009 r.).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).