Średnia temperatura26°Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

Fascynująca Kapadocja
Turcja

Fascynująca Kapadocja

Dodaj do schowka Premio Travel
Last minute
śniadania i obiadokolacje samolotem

Nr WAK492339

1 763 zł 7 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK492339

Kraj

Turcja

Opis

Turcja

Fascynująca kapadocja

DZIEŃ 1 Wylot do Antalyi

Po przylocie zostaną Państwo odebrani z lotniska przez naszego rezydenta, który przywita Państwa w hotelu orzeźwiającym

Koktajlem. Nocleg w rejonie Antalyi.

DZIEŃ 2mauzoleum Mevlany - Kapadocja

Wycieczka do Konyi, dawnej stolicy wczesnośredniowiecznego Sułtanatu Seldżuków. Zwiedzą Państwo mauzoleum Mevlany, twórcy Zakonu Wirujących Derwiszy. Dzisiaj jest to muzeum sztuki islamskiej oraz skarbiec z tureckimi tkaninami ozdobnymi. Przejazd do Kapadocji, nocleg.

DZIEŃ 3 Göreme

Tego dnia zobaczą Państwo ozdobione freskami kościoły skalne w parku narodowym Göreme, uznanym za światowe dziedzictwo UNESCO. Krajobraz składa się ze ścian skalnych oraz piramid i stożków tufowych. Następnie kierujemy się do doliny Simeona, znanej także jako dolina zakonników lub dolina kominów fantazji. Krajobraz doliny, ze względu na oryginalność ponad 10 - metrowych stożków tufowych, wprawia zwiedzających w zachwyt. Ponadto niezwykłą atrakcją jest wspaniały widok na krajobraz erozyjny z najwyższego stożka w mieście Uchisar. Po południu wizyta w tradycyjnej manufakturze dywanów. Nocleg w Kapadocji.

DZIEŃ 4 Krajobraz księzycowy - cud natury. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna do podziemnego miasta

Po śniadaniu wyjedziemy na półdniową wycieczkę po Kapadocji, która przypomina fantastyczny krajobraz księzycowy pełen intrygujących stożków skał tufowych. W nich zostały wybudowane zarówno kościoły skalne jak i pomieszczenia mieszkalne. Twórcą tego krajobrazu jest

Wuklan, któryw wyniku wybuchów rozrzucał ogromne ilości popiołu po okolicy. Po południu czas wolny, lub wycieczka fakutatywna

(dodatkowo płatna namiejscu) do podziemnego miasta. Nocleg w Kapadocji.

Dzień 5 kapadocja - antalya

Opuszczamy Kapadocję i udajemy się do znanego seldżuckiego schroniska dla karawan Sultanhan?. Dalsza podróż prowadzi przez przepiękne szczyty gór Taurus z powrotem w rejon Antalyi, gdzie spędzą Państwo ostatnie trzy noce.

Dzień 6 antalya

Odwiedzimy jedno z najpiękniejszych miast Riwiery Tureckiej. Kwitnie tutaj charakterystyczna dla tego rejonu bujna roślinność, chroniona przez okazałe stoki gór Taurus. Zobaczą Państwo m.in. symbole miasta: żłobiony minaret

Yivli i Wieżę Zegarową. W programie również wizyta w manufakturze jubilerskiej oraz pokaz galanterii i wyrobów skórzanych. Uwieńczeniem dnia będzie wizyta nad znanym wodospadem Karpuzkaldyran. Nocleg w rejonie Antalyi.

DZIEŃ 7 Czas wolny lub udział w wycieczkach opcjonalnych :

Po zwiedzaniu czas na relaks - ciepłe morze i fantastyczne piaszczyste plaże czekają na amatorów słodkiego leniuchowania w blasku słońca! Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych , które przewodnik przedstawi Państwu na miejscu.

Dzień 8 zakończenie wycieczki

Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

UWAGA: "Wycieczka objazdowa, rekomendowana dla osób dorosłych. Minimalny wiek uczestnika 10 lat."

Brak możliwości skorzystania z samego przelotu!

Zmiany w programie i hotelach nie są przewidziane, ale organizator zastrzega sobie taką możliwość.

Cena zawiera

Wersja bb(śniadania)

Przelot, transfery, zakwaterowanie, śniadania, opiekę polsko-języcznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu oraz choroby przewlekłe.

Wersja HB (śniadania i obiadokolacje):

Przelot, program zwiedzania według oferty (bilety wstępu), transfery, zakwaterowanie, śniadania i obiadokolacje, opiekę polsko-języcznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu oraz choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera

Opłaty za wizę turecką , ubezpieczenia na wypadek odstąpienia od podróży oraz wycieczek opcjonalnych sprzedawanych na miejscu.

Wersja BB (śniadania) : nie zawiera biletów wstępu do miejsc opisanych w programie oraz obiadokolacji.

Warunki uczestnictwa

Pogoda w Turcji
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
14°
15°
18°
21°
25°
30°
33°
33°
31°
26°
21°
20°
Temperatura
wody °C
16° 16° 16° 17° 20° 23° 25° 25° 26° 23° 20° 18°
Temperatura
w nocy °C
11° 14° 19° 22° 22° 19° 14° 11°
Śr. liczba godzin
słonecznych
5 5 7 8 10 12 12 12 10 8 7 5

Paszporty

Do Turcji Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Turcji oraz musi być w dobrym stanie. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.

Wizy

W Turcji dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Turcji lub przez internet na stronie www.evisa.gov.tr/pl/. Wizy turystyczne upoważniają do pobytu na terenie Turcji przez 90 dni w okresie 180 dni ich ważności, licząc od pierwszego wjazdu). Oznacza to, że po wykorzystaniu prawa do trzymiesięcznego pobytu, nie można wjechać na teren Turcji do czasu wygaśnięcia nabytej wizy. Wiza elektroniczna kosztuje 20 USD, a tradycyjna kupiona na granicy 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP.

Uwaga! Posiadacze paszportów tymczasowych mogą starać się o wizę wyłącznie w placówkach dyplomatycznych Turcji na terenie Polski.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.