Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
27
obiekt, teren hotelu, basen
basen
basen
obiekt, budynek główny, teren hotelu
obiekt, budynek główny, teren hotelu

Opis oferty

Region: Riwiera TureckaOrganizator: TOP TouristikKod oferty: WAK589875

Klienci mają możliwość skorzystania z linii alarmowej dostępnej w języku polskim 24h/7 (Szczegółowe informacje klienci znajdą w dokumentach podróży).

Informacje o destynacji

Klienci mają możliwość skorzystania z linii alarmowej dostępnej w języku polskim 24h/7 (Szczegółowe informacje klienci znajdą w dokumentach podróży).

Ważne informacje

Nasze ceny są aktualizowane i obowiązują w momencie zakładania rezerwacji. Dzięki nowoczesnej technologii dynamicznego pakietowania, oferty są odświeżane 24h/7. Potwierdzamy koszt rezerwacji niezwłocznie tego samego dnia (dni robocze).

Cena zawiera

Przelot - Zakwaterowanie - Transfer - Ubezpieczenie: KL NNW Bagaż. Przy zakupie samego hotelu nie jest zawarty: przelot oraz transfer.

Wyposażenie

Kompleks zbudowany został w roku 2005. Serdecznie zapraszamy naszych gości do łącznie 463 pokoi. Dostępne w hotelu Wi-Fi (bezpłatnie) zapewnia wygodny dostęp do sieci. Na urozmaiconą ofertę gastronomiczną składają się restauracja, kawiarnia, bar i bar na plaży. Dostępna jest baza handlowa w postaci sklepów. Dzieci mogą bawić się do woli na placu zabaw. Na terenie obiektu znajduje się również pokój zabaw dla dzieci. Dla gości przybywających własnym autem udostępnione są miejsca parkingowe (bezpłatnie). Do pozostałych świadczonych usług należą babysitting, wypożyczalnia samochodów, opieka medyczna, serwis pokojowy, pralnia i usługi fryzjerskie. W pomieszczeniach konferencyjnych skorzystać można z faksu, projektora, flipchartu z pisakami i fotokopiarki. Odczyty, prezentacje oraz zjazdy mogą odbyć się w jednym z pomieszczeń konferencyjnych.

Pokoje

W ofercie znajdują się pokoje z klimatyzacją, kuchnią i łazienką. Balkon należy do standardowego wyposażenia większości pokoi. Pomieszczenia mieszkalne i sypialne wyposażone są w łóżko typu queen size bądź łóżko typu king size. Na życzenie mogą być dostawione łóżeczka dziecięce. Ponadto skorzystać można z sejfu i minibarku. W skład standardowego wyposażenia wchodzi również ekspres do kawy / herbaty. Do wyposażenia należą również telefon, telewizor i Wi-Fi (bezpłatnie). W pokoju znajdziecie Państwo również obuwie domowe. Dostępne są pokoje przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W łazienkach dla gości przygotowane są na codzienny użytek suszarka do włosów i szlafroki. Hotel oferuje pokoje rodzinne i pokoje dla niepalących.

Informacje dodatkowe (pokoje ekonomiczne/ promocyjne/ aneks)

Pokoje ekonomiczne (pokoje eko, Ecco-Rooms) , pokoje promocyjne (promo, promotion room) lub Pokoje Aneks (Annex – typ pokoju bez kuchni) zazwyczaj różnią się od pokoi standardowych wielkością, wyposażeniem, lokalizacją i widokiem. Ten rodzaj pokoju zostanie przydzielony niezależnie przez hotelarza na miejscu, w zależności od dostępności.

Oferta sportowo-rozrywkowa

Goście mogą korzystać z 3 baseny otwarte i 4 baseny kryte. Również mali goście hotelowi znajdą przeznaczoną dla nich strefę zabaw wodnych. Zjeżdżalnia wodna dostarczy mnóstwa wrażeń zarówno młodszym jak i starszym gościom. Do dyspozycji gości jest również taras, leżaki oraz parasole przeciwsłoneczne. W ofercie baru znajdują się napoje orzeźwiające. Różnorodne atrakcje, jak tenis ziemny, boccia, siatkówka plażowa, koszykówka, minigolf, strzelanie z łuku i nordic walking, czy też za dodatkową opłatą jazda konna urozmaicą Państwa pobyt w kompleksie. Aerobik wodny (bezpłatnie) to niewątpliwa atrakcja dla entuzjastów sportów wodnych. Bogata oferta sportowa wewnątrz kompleksu obejmuje studio fitness, tenisa stołowego, badmintona, darta, squasha, jogę, zajęcia gimnastyczne, aerobik i piłkę ręczną. Zapraszamy Państwa do odwiedzin naszej Strefy Wellness. Polecamy spa, saunę, łaźnię parową i łaźnię turecką, jak również za dodatkową opłatą salon piękności i zabiegi masażu. Doskonałą formą relaksu i urozmaiceniem czasu wolnego będzie miniklub, minidisco i night-club.

Wyżywienie

Istnieje możliwość wykupienia All-Inclusive Special. W ofercie gastronomicznej znajdują się śniadanie, obiad i kolacja. Na życzenie istnieje możliwość przygotowania dań dietetycznych. Obiekt oferuje przekąski. Specjalną atrakcję stanowi pokaz show-cookingu.

Karty kredytowe

W hotelu akceptowane są następujące karty kredytowe: Visa i MasterCard.

Turcja - wjazd i pobyt

Obywatele Polski do Turcji mogą podróżować na podstawie następujących dokumentów : paszport , paszport tymczasowy , dowód osobisty (wylot wyłącznie w celach turystycznych i tranzytowych).

Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, którzy podróżują do Turcji turystycznie na okres do 90 dni , nie muszą mieć wiz. Prosimy śledzić wszystkie nowe przepisy wjazdowe/wyjazdowe na oficjalnej stronie rządowe -organizator nie odpowiada za zmianę przepisów (więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/turcja).

Hotel check-in / check-out

Proszę zwrócić uwagę, że zgodnie z międzynarodowym standardem dobra hotelowa:

• zaczyna się meldunkiem - od ok. godziny 14:00- 15:00 w dniu przyjazdu

• kończy się po wymeldowaniu - do ok. godziny 11:00 - 12:00 w dniu wyjazdu

Godziny te mogą nieznacznie różnić się w zależności od kraju i hotelu.

Dostęp do wszelkich wykupionych usług hotelowych, w tym posiłków i napojów, jest możliwy tylko w godzinach meldunku w hotelu.

W przypadku opcji half board, full board i all inclusive pierwszym dostępnym posiłkiem po godzinie meldunku jest zazwyczaj lunch (wydawany w godzinach urzędowania restauracji hotelowej), w przypadku pobytu ze śniadaniem, jest ono serwowane następnego dnia rano.

Część hoteli oferuje odpłatną możliwość wcześniejszego meldunku i późniejszego wymeldowania. Potrzebę taką należy zgłosić bezpośrednio na recepcji w dniu przyjazdu, a jej realizacja zależna jest od dostępności pokoi w hotelu, w danym dniu.

Kaucja w hotelach, kilamtyzacja, wi-fi i inne

Kaucja (inaczej depozyt zabezpieczający) to określona kwota pieniędzy pobierana przez część hoteli podczas zameldowania. Hotele pobierają taki depozyt, aby zabezpieczyć koszty dodatkowe, jakie powstają w związku z pobytem gościa w hotelu. Kaucja (deposit) może zostać zablokowana na karcie kredytowej w formie preautoryzacji lub alternatywnie można dokonać wpłaty gotówkowej w recepcji. Wysokość kaucji ustalana jest przez hotel. Kaucja (deposit) podlega zwrotowi w przypadku braku dodatkowych kosztów.

Nie wszystkie pokoje są wyposażane w sejfy, telefony oraz inne dodatkowe sprzęty. W przypadku szczegółowego opisu, prosimy o kontakt z naszym działem call center.

Jeśli hotele mają takie udogodnienia, jak klimatyzacja lub sieć WIFI, nie oznacza to, że są one bezpłatne. Informujemy, że niektóre hotele pobierają dodatkową opłatę za korzystanie z klimatyzacji lub Wi-Fi. Tak jest w przypadku wielu hoteli i apartamentów w Europie, na przykład we Włoszech, Grecji, Cyprze, Bułgarii, Portugalii i Hiszpanii.

Ważne - przeloty nocne

W przypadku nocnych przelotów i przybyciu na miejsce o godzinie 04:00 i późniejszej, zameldowanie w hotelu nastąpi dopiero o godzinie 14:00.

W przypadku nocnych lotów powrotnych i wylotu do godziny 04:00 dnia następnego wymeldowanie z hotelu następuje o 12:00 dnia poprzedniego.

Istnieje możliwość przedłużenia doby hotelowej lub wcześniejszego zameldowania za dodatkową opłatą w zależności od dostępności pokoi po uprzednim zapytaniu w recepcji hotelowej.

Informacje odnośnie przelotów samolotem

Wszystkie przeloty na destynacjach oferowanych przez TOP Touristik odbywają się zgodnie z Ogólnymi Warunkami Przewozu Pasażerów i Bagażu danego przewoźnika.

W przypadku tanich linii lotniczych oraz regularnych linii lotniczych na krótkich dystansach cena zawiera tylko bagaż podręczny. Istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego za dodatkową opłatą ( *). Podane ceny bagażu obowiązują do momentu zakupu rezerwacji lotniczej (biletu), cena bagażu po zakupie biletów zwiększa się.

+ Corendon: Cena zawiera bagaż podręczny 8 kg 55x35x25 cm oraz bagaż rejestrowany 20 kg.

+ Turkish Airlines, Pegasus Airlines, Sun Express: Cena zawiera bagaż podręczny 8 kg 55x40x23 cm oraz bagaż rejestrowany 20 kg.

+ W przypadku Czarterów np. Travel Service, Enter Air cena zawiera bagaż podręczny 5 kg oraz bagaż rejestrowany 15 kg.

Serwis pokładowy - napoje, przekąski zwyczajowo nie jest zawarty w cenie przelotu.

Uwaga - covid19

Szanowni Państwo,

Z powodu pandemii COVID-19 prosimy o zapoznanie się z wytycznymi danego kraju, mogą występować ograniczenia dotyczące lotów, transferów i hoteli. Informacje zmieniają się z dnia na dzień. Z powodu koronawirusa w niektórych hotelach mogą obowiązywać ograniczenia wydajności i zamknięcia w obiektach hotelowych, np. Sauna, studio fitness, minikluby, kryte baseny, restauracje, catering (à la carte zamiast bufetu). Podróżni ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje działania i sprawdzanie sytuacji COVID-19 w kraju, do którego chcą się udać, a także za samokontrolę wszelkich napotkanych objawów. Wszystkie pozytywne przypadki COVID-19mogą zostać poddane kwarantannie, a podróżni poniosą koszty leczenia i izolacji. Poniższe opisy usług hotelowych obowiązują podczas normalnej sytuacji (nie podczas pandemii). Prosimy o poinformowanie klienta przed dokonaniem rezerwacji, a także zapoznanie się przez klienta przed wyjazdem o aktualnych obowiązujących przepisach. Na przykład na stronie internetowej polskiego rządu: www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-podrozujacych

Warunki obostrzeń mogą ulec zmianie, nie gwarantujemy poprawności zasad i przepisów. Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie covid19. Update 03.06.2022

Turcja - covid19

Drodzy klienci,

Uprzejmie informujemy , że warunki wjazdowe na każda destynacje pod względem obostrzeń covidowych mogą ulec zmianie. Prosimy o sprawdzanie rozporządzeń na bieżąco monitorując stronę internetową w pkt. sytuacja epidemiologiczna i warunki wjazdu do poszczególnych państw: https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-podrozujacych & https://www.tga.gov.tr/ &

https://www.visasturkey.com/travel-and-entry-restrictions/

Prosimy o monitorowanie wszelkich obostrzeń wprowadzanych przez dane Państwo, gdyż organizator nie odpowiada za zmianę przepisów. Update 03.06.2022 Higiena Ogólnie Zasady dystansu społecznego

Ekrany ochronne

Dozownik z dezynfekcją

Obowiązek noszenia masek

Wzmożone działania dotyczące czystości

Ankieta odnośnie stanu zdrowia

Kontrole zdrowia wśród personelu

Trening higieny dla personelu

Dodatkowe środki higieny w branży gastronomicznej

Dodatkowe środki bezpieczeństwa w branży gastronomicznej

Szkolenie w zakresie higieny rąk dla personelu

Sprzęt ochronny dla personelu

Odstęp czasowy między rezerwacjami pokoi

Stosowanie dostępnych w sprzedaży środków dezynfekujących

Obiekty wellness z wydzieloną częścią prywatną

Ograniczona liczba osób: Sala teatralna, Kawiarnia, Nightclub, Pokój zabaw dla dzieci, Bar basenowy, Sklepy, Spa, Kino, Bar, Sala konferencyjna, Usługi fryzjerskie, Salon piękności, Łaźnia turecka, Sauna, Łaźnia parowa, Studio fitness, Bar na plaży, Restauracja Wyżywienie Ograniczona oferta bufetowa

Cyfrowa karta dań (telefon komórkowy) Pokoje Housekeeping tylko na życzenie

Bezdotykowy room service

Zestaw higieniczny

Zwiększona intensywność sprzątania pokoi

Usunięcie często dotykanych przedmiotów Usługi Bezdotykowy check-in/-out

Maski ochronne dla gości (Bez opłat)

Płatności bezdotykowe

Zdalna konsultacja medyczna (Bez opłat, Niemiecki, Angielski)

Dezynfekcja plastikowych kart magnetycznych

Usunięcie z obszarów publicznych często dotykanych przedmiotów

Sprzęt ochronny dla gości Standardy SAFE TOURISM (Lloyd’s Register) Informationen über die besonderen Hygienemaßnahmen werden unmittelbar vom Hotelbetreiber zugesteuert. Weder der Veranstalter noch GIATA übernehmen Gewähr für Aktualität und Korrektheit der Angaben.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój, granddeluxe, widok na ogród

2 dorosłych

All inclusive plus1/granddeluxeWidok na ogród
Wylot
17:25
21:45
BER · 27.03 (Pon.)Berlin - Brandenburg
AYT · 27.03 (Pon.)Antalya
Przylot
05:50
08:25
AYT · 31.03 (Pt.)Antalya
BER · 31.03 (Pt.)Berlin - Brandenburg
7 684 zł
za pokój

Pokój, de lux, dostęp do laguny

2 dorosłych

All inclusive plus52/dostęp do laguny
Wylot
17:25
21:45
BER · 27.03 (Pon.)Berlin - Brandenburg
AYT · 27.03 (Pon.)Antalya
Przylot
05:50
08:25
AYT · 31.03 (Pt.)Antalya
BER · 31.03 (Pt.)Berlin - Brandenburg
7 684 zł
za pokój

Pokój, de lux, boczny widok na morze

2 dorosłych

All inclusive plusBoczny widok na morzeDe lux
Wylot
17:25
21:45
BER · 27.03 (Pon.)Berlin - Brandenburg
AYT · 27.03 (Pon.)Antalya
Przylot
05:50
08:25
AYT · 31.03 (Pt.)Antalya
BER · 31.03 (Pt.)Berlin - Brandenburg
7 906 zł
za pokój

Pokój, de lux, od strony morza i basenu

2 dorosłych

All inclusive plus52/od strony morza i basenu
Wylot
17:25
21:45
BER · 27.03 (Pon.)Berlin - Brandenburg
AYT · 27.03 (Pon.)Antalya
Przylot
05:50
08:25
AYT · 31.03 (Pt.)Antalya
BER · 31.03 (Pt.)Berlin - Brandenburg
8 352 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Parking Dein Stellplatz, Hufenweg 16, 12526 Berlin

182
za 1 auto
1 auto
Data od
27.03.2023
Data do
31.03.2023
182
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

115
za wycieczkę
115
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka7 684
Cena całkowita7 684
Cena całkowita7 684
lub

Opinie

Filtrowanie
Typ podróżującego
WszystkieRodzina z dziećmiPara
Czas podróży
DowolnyMarzec - MajCzerwiec - SierpieńWrzesień - Listopad
Sortuj po:
Data pobytu - ostatnie
Data pobytu - ostatnieNajwyższa ocena
Wyświetlono 5 z opinii
Ewa
Maj 2013 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 23.07.2013
9.6
Rewelacyjny hotel! Nie mam żadnych zastrzeżeń. Byliśmy całą rodziną na początku maja, dzieci 5 i 1 lat. Byliśmy z Wezyrem ogólnie bez zastrzeżeń ale z biurem nie mieliśmy kontaktu oprócz jednego spotkania z rezydentem. I tak jak w drodze do hotelu pani była aż za uprzejma, tak w drodze powrotnej nawet nie zadała zdawkowego pytania: jak się podobało. No cóż może miała zły dzień. Ale od początku do hotelu dowiózł nas mały busik, byliśmy jedynymi Polakami w hotelu. Większoßć gości to jak zawsze Niemcy, Anglicy, Rosjanie, Francuzi. Raczej albo rodziny z dziećmi albo ludzie starsi. Przy zameldowaniu niespodzianka bez dopłaty dostaliśmy dwupokojowy apartament rodzinny z kuchnią i tarasem! Do tego przynieśli nam do pokoju krzesełko do karmienia, podgrzewacz do pokarmów Pani oferowała jeszcze wanienke, elektroniczna niani? itd Szok:) Hotel idealny właśnie dla rodzin z maluchami, ponieważ dla najmłodszych jest wszystko, w restauraci i posiłki i krzesełka,, mikrofala podgrzewacze sterylizatory. W restauracji specjalny kącik dla dzieci i rodziców gdzielec? bajki na tv i bez zniecierpliwionych spojrzeń innych gości można zjeść posiłki z grymaszącym nawet maluchem. W tym miejscu nikogo to nie irytuje. Piękny ogród, duzo przestrzeni do spacerów z wózkiem, plaża wiadomo żwirkowa ale szeroka i dzięki drewnianym kładkom moźna bez problemu dojechać z maluszkiem. Oczywiście zjeżdzalnie dla starszych dzieci to niewątpliwie najlepsza atrakcja, jest też zadaszony brodzik dla najmłodszych. Mini klub bardzo fajnie prowadzony ale nie po polsku, codziennie wieczorem mini disco, animatorzy często chodzą i zapraszają do wzięcia udziału w różnych animacjach . Polecam aqua aerobik przyda się do spalenia zbędnych kalorii, ktorych nie sposób uniknąć przy takiej ilości naprawdę dobrego jedzenia. Basen kryty rewelacja podczas np deszczu, przytrafił nam się w jedno popołudnie, tam też jest brodzik. Kawa i ciasta oraz lody w barze między posiłkami kuszą i s? wyśmienite.to były rewelacyjne wakacje, hotel polecam bardzo!
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

CompetitionDesktopBanner
Piotr
Marzec 2011 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 01.04.2011
9.6
Chciałem napisać dużo, ale 750 znaków to stanowczo za mało, żeby wyrazić opinię o tym hotelu. Ogólnie godny polecenia, jest to na prawdę jeden z najlepszych hoteli w Turcji. Ma też swoje minusy jak każdy...
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

marek niebudek
Czerwiec 2010 ·

Para

Dodano: 01.07.2010
9.8
naprawde hotel jest godny polecenia!
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

kaisa
Maj 2010 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 01.06.2010
10
Fantastyczny hotel ze świetnym serwisem i wieloma atrakcjami dla dzieci.
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

Ilona
Maj 2010 ·

Para

Dodano: 01.06.2010
10
Naprawdę super hotel z profesjonalną obsługą (mówiącą w kilku językach),wspaniałym jedzeniem i piciem :) Kilka restuaracji z naprawdę bardzo szerokim wachlarzem potraw. Pokoje duże, czyste, codziennie sprzątane z przepięknym widokiem, mini barek, sejf w cenie. Cudowne, duże baseny z czystą wodą , leżaki na basenach i plaży dostępne bez problemów. Ogólnie mówiąc nie ma się do czego przyczepić. Wieczorem ciekawe animacje, muzyka na żywo,kino ... Polecam nawet najbardziej wymagającym !!
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

Mapa

Wodospady Kursunlu 17 km w linii prostej od hotelu
Wodospady Kursunlu to doskonały przerywnik od plażowania w promieniach gorącego słońca, orzeźwiający dla ciała i ożywczy dla duszy widok przepięknych wód spływających w otoczeniu malowniczego lasu piniowego. Miejsce to pozwala wyciszyć zmysły, delektować się urokami natury i zrobić mnóstwo pamiątkowych zdjęć, które przez długie lata przywoływać będą miłe wspomnienia. Wodospady Kursunlu znajdują się na rzece Aksu, która wypływa z gór Taurus i wpada do Morza Śródziemnego. Unikalny klimat, bajeczna flora i fauna, oryginalne formacje geologiczne oraz urzekająca zielonkawo-turkusowa woda sprawiły, że miejsce to od roku 1991 znalazło się pod ochroną Parku Narodowego. Do wodospadu można zejść po śliskich, kamiennych stopniach lub podziwiać go z otaczających atrakcję drewnianych platform.

Zobacz więcej

Wodospady Kursunlu
Kanion Koprulu 48 km w linii prostej od hotelu
Malowniczy Kanion Koprulu osadzony jest w rozległym paśmie górskim Tauros, a podziwiać ten cud natury można płynąc po rzece Kopru - o zjawiskowym, szmaragdowym kolorze wody. Kanion, który znajduje się na terenie Parku Narodowego, przyciąga rzesze urlopowiczów nie tylko z Riwiery Tureckiej. Jego długość wynosi aż 14 km, a ściany sięgają w niektórych momentach 400 m wysokości! Zachwycająca panorama gór i lasów, jaką można podziwiać przemierzając ten najdłuższy kanion w Turcji i jeden z największych na świecie, pozostawia niezatarte wspomnienia na długie lata. Olbrzymie wrażenie robi także starożytny most Oluklu Kopru - wciąż czynne cudo architektury o zaledwie 2-metrowej szerokości. Znajduje się on na trasie wycieczki wzdłuż Kanionu Koprulu, spod którego często startują też spływy pontonowe. Kanion Koprulu to idealna propozycja na rodzinny wypad i przerwę w plażowaniu!

Zobacz więcej

Kanion Koprulu
Finike 88 km w linii prostej od hotelu
Finike to niewielkie miasteczko, które swoją popularność zawdzięcza nie tylko wspaniałym plażom skąpanym w turkusowym morzu, ale również z bogatego dziedzictwa kulturowego i magicznej przyrodzie. Niedaleko Finike znajduje się amfiteatr z okresu rzymskiego panowania oraz liczne grobowce i sarkofagi. Fantastyczne piaszczysto-żwirowe plaże niewątpliwie podnoszą atrakcyjność tego miejsca, które ma wielu stałych turystów, ale jest też chętnie wybieranym przystankiem żeglarzy. W pobliżu znajdują się ważne obszary lęgowe żółwi, a szczęściarze mogą nawet spotkać tu rzadki gatunek foki - mniszkę śródziemnomorską. Z Finike łatwo jest dotrzeć m.in. do jaskini Suluin, do słynnej Antalyi czy na przylądek Gelidonya, gdzie można zobaczyć wrak statku fenickiego z XIII w. p.n.e.

Zobacz więcej

Finike
Jaskinia Damlatas 107 km w linii prostej od hotelu
Jaskinia Damlatas znajduje się na terenie Alanyi - najsłynniejszego kurortu Riwiery Tureckiej, nieopodal znanej Plaży Kleopatry, po której stąpała podobno sama królowa Egiptu. Jaskinia została odkryta w roku 1948, jednak badacze oszacowali jej wiek aż na 15 tysięcy lat. Została ukształtowana poprzez obfite opady deszczu, które przyczyniły się do powstania charakterystycznych stalaktytów, z jakich woda nadal kapie przez kilka miesięcy w roku, stąd też nazwa jaskini - "kapiący kamień". Do jaskini prowadzi 50-metrowy tunel, główna komora ma wysokość 15 m, a jej dno znajduje się już poniżej poziomu morza. W jaskini panuje specyficzny mikroklimat - ciśnienie 1013 hPa, znacznie podwyższone stężenie dwutlenku węgla w powietrzu, wilgotność na poziomie 98% i stała temperatura w wysokości 22 st. C. Warunki te - w połączeniu z dużą jonizacją - sprawiają, że powietrze w jaskini wykazuje właściwości lecznicze.

Zobacz więcej

Jaskinia Damlatas
Wyspa Kekova 115 km w linii prostej od hotelu
Kekova to niewielka, niezwykle malownicza wysepka (4,5 km2), położona nieopodal Demre (starożytna Mira) w prowincji Antalya. Wyspa Kekova jest również częścią regionu o tej samej nazwie, do którego przynależą ponadto wsie Kaleköy i Üça??z oraz zatopione pozostałości czterech antycznych osad: Simena, Aperlae, Teimioussa oraz Dolchiste. To właśnie ruiny tej ostatniej (osadę zniszczyło trzęsienie ziemi w II w. n.e.), turyści mogą zobaczyć podczas rejsu wzdłuż północnego fragmentu wyspy Kekova. Oprócz waloru historycznego, jaki nierozerwalnie towarzyszy wyspie Kekova, miejsce to cenione jest też ze względu na urokliwe krajobrazy, czyste morze i piękne plaże, zachęcające do wypoczynku.

Zobacz więcej

Wyspa Kekova

Pogoda

11°C
2°C
16°C
12

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Od 19.04.2022 r. Polacy mogą wjechać do Turcji na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu - oba dokumenty muszą być ważne ważne minimum 5 miesięcy od dnia wjazdu do Turcji. Dokument nie może być uszkodzony. Dane na nim powinny być wyraźne. Uszkodzenia dokumentu, nieczytelne dane i pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.

Polaków nie obowiązują wizy do Turcji, jeśli pobyt nie przekracza 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.