Wakacje.plWczasyWietnamWietnam i Kambodża - smok w dżungli

Wietnam i Kambodża - smok w dżungli

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK245938
Kod oferty: WAK245938
1/10
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK245938

Opis oferty

Położenie:

Zakwaterowanie:

Część objazdowa

Hotele klasy - należy jednak pamiętać, że standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich.

Pokoje:skromnie, ale wygodnie urządzone z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: patrz opisy przy imprezie Wietnam - wczasy.

Do dyspozycji gości:

Część objazdowa: w hotelach recepcja, restauracja, z reguły bar

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot do Wietnamu.

Dzień 2

Przylot na miejsce. Odprawa wizowo-paszportowa. Zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz) oraz świątynia Jadeitowego Cesarza i bazar Benh Than. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Delty Mekongu. Zaczniemy od rejsu łodzią po pływającym targu Cai Be. Następnie kontynuujemy rejs łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu niesamowity labirynt odnóg, kanałów i jezior. Wyjątkowe wrażenie robią stojące tuż przy brzegu, a nawet pływające po wodzie domy czy targowiska na środku rzeki. Na zakończenie odwiedzimy targ Vinh Long oraz zobaczymy tradycyjne przedstawienie z charakterystycznym dla tego regionu śpiewem. W trakcie zwiedzania lunch. Powrót do Sajgonu i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, a następnie zwiedzanie okolic Miasta Ho Chi Minha. Zobaczymy słynne partyzanckie tunele Cu Chi - symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Tunele służyły podczas wojny za schrony, drogi zaopatrzenia, magazyny broni, szpitale. Zobaczymy także niezwykłą świątynię w Tay Ninh będącą głównym ośrodkiem synkretycznej religii cao dai. Podczas zwiedzania lunch. Przejazd do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 320km)

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kambodży: Pałac Królewski, srebrna Pagoda, pomnik niepodległości, Muzeum Tuol Sleng (poświęcone ofiarom reżimu Pol Pota) oraz Wat Phnom - najstarsza świątynia w mieście, od której pochodzi nazwa stolicy Kambodży. W trakcie zwiedzania obiad lub kolacja. Przejazd do Siem Reap. Nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO). Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków otaczały niegdyś pola uprawne, dobrze utrzymane drogi, kanały i potężne mury. W programie między innymi świątynia Bayon, jedna z bram Angkor Thom - Baphoun, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Angkor Wat. Po południu zwiedzimy Ta Phrom - część Angkoru, którą pozostawiono siłom przyrody, w tym wypadku dżungli. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli a ich korzenie oplatają kolumny czy wręcz całe budynki. Wieczorem dla chętnych kolacja z programem artystycznym (cena ok. 50 USD/os.). Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub wycieczkafakultatywna (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 45 USD/os. + bilet do Angkor Wat, aktualnie ok. 37 USD/os.) do kompleksu świątyń Banteay Srei, zwanej "twierdzą kobiet" oraz Banteay Samre. Lunch w lokalnej restauracji a następnie rejs łodzią po jeziorze Tonle Sap do pływającej wioski). Kolacja we własnym zakresie lub dla chętnych kolacja z pokazem tańców Apsara (cena ok. 25 USD/os.). Nocleg w hotelu w Siem Reap. (Trasa ok. 80km).

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Siem Raep. Przelot do Sajgonu. Następnie przejazd autokarem do Mui Ne lub przelot na Phu Quoc (środek transportuzależnyod wybranego hotelu w części wypoczynkowej). Zakwaterowanie i nocleg w wybranym hotelu. (Przelot wewnętrzny + trasa ok. 240km)

Dzień 9 - 11 (9-12)

Pobyt w Mui Ne lub a Phu Quoc (wyżywienie - tylko śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych. Uwaga: w przypadku wypoczynku na Phu Quoc, wykwaterowanie ostatniego dnia (11 lub 12), przelot do Sajgonu i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 12 (13)

Dotyczy pobytu w Mui Ne: wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w postaci pakietów, bardzo wczesny transfer na lotnisko w Sajgonie. Dotyczy pobytu na Phu Quoc: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Sajgonie.

Przelot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg.

• Uwaga: na rezerwacji należy podać pełne dane tj. imię, drugie imię (jeśli takie jest) oraz nazwisko, że względu na wymóg wprowadzony przez linie lotnicze realizujące przeloty wewnętrzne.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Sajgonu, przelot lokalnymi liniami na trasie Siem Reap-Sajgon, a także Sajgon-Phu Quoc i Phu Quoc-Sajgon (ostatnie dwadotycząwypoczynku na Phu Quoc), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem oraz promem, wyżywienie według programu (uwaga: w dniach 9, 10, 11, 12 wyłącznie śniadania), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakietz tytułu realizacji programu zwiedzania obejmującym.in. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenie lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi, przejażdżki łodziami, rikszami, system TGS (łącznie ok. 195 USD/os. + bilet do Angkor Wat, aktualnie ok. 37 USD/os., pakiet płatny pilotowi i nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: kambodżańskiej i wietnamskiej - procedura wizowa opisana jest poniżej, opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę wietnamską - 290 zł/os., opłata za wizę kambodżańską - 150 zł/os.).

Inne

Przelot

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Waluty

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. - kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria "kolorowa"). W Kambodży USD jest oficjalnym środkiem płatniczym. Wymiana innych walut jest konieczna na USD lub lokalną walutę (riel) i nie jest to korzystne.

Telefony

Zalecamy przed wyjazdem sprawdzenie u swojego operatora telefonii komórkowej czy roaming na Wietnam jest standardowo włączony. U części operatorów telekomunikacyjnych jest konieczne wystąpienie o uruchomienie roamingu na Wietnam.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Ho Chi Minh City • partyzanckie tunele Cu Chi • delta Mekongu • świątynie Angkor Wat • relaks na plaży w Mui Ne lub na Wyspie Phu Quoc

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza wietnamska i kambodżańska

W celu uzyskania wizy wietnamskiej i kambodżańskiej należy obowiązkowo:

• przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,

• wysłać skan strony paszportu ze zdjęciem na adres:

Wizy

Wiza wietnamska i kambodżańska

W celu uzyskania wizy wietnamskiej i kambodżańskiej należy obowiązkowo:

• przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,

• wysłać skan strony paszportu ze zdjęciem na adres:

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 01.03.2022
WAWWarszawa - Chopin
SGNHo Chi Minh City

Powrót

Środa, 09.03.2022
SGNHo Chi Minh City
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

34°C
23°C
5

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

DZIECI
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do przekroczenia granicy niezbędny jest ważny paszport.
Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne, z okresem ważności również uzależnionym od rodzaju wizy. O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju. Możliwe jest otrzymanie jej na granicy państwa po uprzednim uzyskaniu promesy, którą oferują biura podróży i agencje turystyczne.

Pozwolenie na pobyt wystawia Urząd Kontroli Ruchu Granicznego na przejściu granicznym. Może ono zostać cofnięte lub jego termin ważności może zostać skrócony w razie naruszenia prawa lub niezgodności faktycznego celu pobytu z deklarowanym.