Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
15
obiekt, zwiedzanie
recepcja / lobby
recepcja / lobby
pokój
pokój

Opis oferty

Region: Alta ValtellinaBiuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK736002
Warunki uczestnictwa

Opinie

Filtrowanie
Typ podróżującego
WszystkieParaGrupa znajomych
Czas podróży
DowolnyGrudzień - Luty
Sortuj po:
Data pobytu - ostatnie
Data pobytu - ostatnieNajwyższa ocena
Wyświetlono 3 z opinii
Stanisław
Grudzień 2015 ·

Para

Dodano: 22.12.2015
8.0
Ca ly wyjazd który zakupiliśmy z portalu wakacje.pl w 90 % był udany. A pozostałe 10% to dojazd. W jedną i drugą stronę bardzo męczący i wcale nie chodzi o to że jechaliśmy ponad dobę w ciasnym, starym autokarze (59 osób + 2 kierowców i pilotka). Wśród pasażerów były 2 grupy osób które piły cały czs.Jedna grupa to górnicy, którzy wzięli barbórkę i pojechali się zabawić a druga chłopcy z Warszawy ok 30 kilku letni, którzy uważali że wszyscy spoza Warszawy mogą im skoczyć. Cały czas puszczali disco polo. Pilotka sobie z nimi nie radziła, nie reagowali na wszelkie prośby i grożby o mało co nie doszło do bójki.Już w Czechach miała być wzywana policja. No ale jakoś udało nam się dojechać do Livigno. Powrotna droga trochę spokojniejsza choć jeden z ekipy W-wa wyniósł z restauracji w Austrii porcelanowy talerz z sałatkami(wyobrażcie sobie jak pijany facet je sałatkę w jadącym autobusie) Pilotka chciała mu go zabrać ale jej się nie udało, dobrze że nas nie ścigała policja. Generalnie był to mój pierwszy i ostatni wyjazd autokarem na narty. Byłem na nartach w Alpach swoim samochodem kilkanaście razy ale z ztakim zachowaniem Polaków to się nie spotkałem. Hotel polecam ale wyjazd autokarem nie! Pozdrawiam
ZaletyHotel akurat na spędzenie tygodnia na nartach. pokoje czyste, ciepłe, miła atmosfera. Blisko przystanek skibusa.
WadyMonotonne śniadania, czasami braki jedzenia .
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

CompetitionDesktopBanner
Sławek
Grudzień 2015 ·

Grupa znajomych

Dodano: 18.05.2016
5.8
Hotel blisko przystanku, łatwy dojazd na stoki. Jedzenie dobre, w pokojach ciepło.Polecam dla tych co chcą pojeżdzić na nartach .
ZaletyJak ktoś jedzie pojeżdzić na nartach to może być.Blisko przystanku skibusa , dobre jedzenie choć rano czasem brakowało niektórych produktów ale donosili w miarę szybko.
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

Ryszard
Klient Wakacje.pl
Marzec 2015 ·

Para

Dodano: 19.08.2015
8.4
Przyzwoite miejsce do spędzenia urlopu zimowego . polecam
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

Mapa

Pogoda

11°C
1°C
16

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny. Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem (np. z innym krewnym, z opiekunem wycieczki, z niezaszczepionym rodzicem) musi odbyć 5 dniową kwarantannę.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.

Przewodnik

Opis obiektu


Miasto Livigno (1816 m n.p.m.) różni się od starych, malowniczych miejscowości Alta Valtellina. Kusi kosmopolityczną atmosferą. Livignio to jeden wielki "supermarket". Jeszcze do niedawna miasteczko znane było tylko włoskim turystom. Dojazd do tego zagubionego wśród szczytów górskich miasteczka, ze względów pogodowych, był możliwy tylko przez 3 miesiące w roku. Sytuację zmieniło wybudowanie nowoczesnej drogi dojazdowej. W latach 60-tych XX wieku zbudowano tu tamę na rzece Inn, tworząc sztuczne jezioro. Także w tym czasie wykuto słynny tunel "La Drossa" dla transportu budulca na potrzeby rosnącej tamy. Dziś tunelem tym wlewają się rokrocznie tłumy turystów, którzy w ten sposób skracają sobie drogę z północnej Europy do Włoch (tunel leży na granicy włosko- szwajcarskiej). Z Polski najkrótsza droga jest właśnie przez tunel i Szwajcarię.

Livigno znane jest również ze strefy wolnocłowej- tania benzyna, alkohol, markowy sprzęt i kosmetyki.

Apres Ski

Dodatkowe rozrywki to wędrówki na rakietach śnieżnych, skuterem śnieżnym po zamarzniętym sztucznym jeziorze lub psim zaprzęgiem, jazda konna. Wieczorami na turystów czekają liczne bary, puby, restauracje, winiarnie i dyskoteki.

Livigno znane jest również ze strefy wolnocłowej - tania benzyna, alkohol, markowy sprzęt i kosmetyki.

Rozrywka

Livigno nazywane "Włoskim Tybetem" to miejsce o największym nasłonecznieniu w całych Alpach.
Jest to raj dla narciarzy, doskonałe warunki śnieżne utrzymują się tu przez kilka miesięcy, świetna sieć wyciągów prowadzących aż do przełęczy Trepalle, zróżnicowane trasy zjazdowe i ciekawe szlaki biegowe. Dodatkowe rozrywki to wędrówki na rakietach śnieżnych, skuterem śnieżnym po zamarzniętym sztucznym jeziorze lub psim zaprzęgiem, jazda konna. Wieczorami na turystów czekają liczne bary, puby, restauracje, winiarnie i dyskoteki.

Snowparki

Livigno to idealny wybór dla wszystkich amatorów jazdy w snowarkach. Znajdziemy tu aż 3: Snowpark Mottolino i Livigno Park 3000 (wielokrotnie doceniony na największych włoskich targach narciarskich) oraz Amerikan PArk (mniejszy lecz wyspecjalizowany w organizacji lokalnych imprez z dużą sceną freestyl'ową).

Mapa tras

Kamery

Informacje prawne

W zakup i organizację imprezy turystycznej zaangażowanych jest kilka podmiotów. Mają one określone obowiązki.
Jako agent turystyczny, Wakacje.pl odpowiada za:

  • umieszczenie w serwisie ofert w brzmieniu nadanym i przekazanym wyłącznie przez organizatorów turystyki;
  • publikacje w serwisie komunikatów dotyczących rynku turystycznego w Polsce;
  • możliwość rezerwacji usługi lub miejsc w imprezie turystycznej za pośrednictwem serwisu oraz nabycie tych usług lub miejsc i dokonanie za nie płatności z wykorzystaniem usługi partnera;
  • doradztwo oraz dostarczanie indywidualnych informacji handlowych i ofert Użytkownikom, którzy skontaktowali się za pośrednictwem formularzy zawartych w serwisie lub z Konsultantem z wykorzystaniem kanałów podanych przez Użytkownika;
  • nawiązanie i utrzymanie kontaktu w celu przekazywania informacji związanych z wybranymi, w tym zarezerwowanymi, usługami i ofertami, oraz prowadzenie obsługi wynikającej z zawartych Umów;
  • komunikowanie treści, dokumentów i decyzji Operatorów Turystycznych (usługodawców), wspierając Użytkownika w zakresie wykonania Umowy zgodnie z jej założeniami;
  • rozpatrywanie reklamacji z zakresu własnej działalności i świadczonych Usług, w szczególności procesu sprzedaży – poprawności i jakości obsługi w procesie sprzedaży usług dostępnych w Ofercie Wakacje.pl oraz obsługi posprzedażowej.

Organizator (przedsiębiorca) odpowiada za:

  • dostarczanie do agenta ofert imprez turystycznych, w tym końcowej ceny usługi;
  • należyte wykonanie Umowy zawartej z Użytkownikiem;
  • rozpatrywanie reklamacji, których przedmiotem jest nienależyte wywiązanie się z Umowy przez Organizatora Turystyki.

Oferty prezentowane na serwisie pochodzą wyłącznie od przedsiębiorców.
Za zapewnienie metod płatności online w serwisie Wakacje.pl odpowiedzialny jest nasz partner płatności.