Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
15

Opis oferty

Region: SycyliaBiuro podróży (przedsiębiorca): Orka TravelKod oferty: WAK703430

Położenie

Hotel położony w Taormina Sotto, czyli dolnej części Taorminy, w odległości 100m od prywatnej plaży (serwis plażowy płatny). W niedlaekiej odległości od hotelu znajduje się kolejka linowa (wagonikowa), którą można wjechać do zabytkowej części miasta (za opłatą). Świetne położenie w Zatoce Mazzaro, z widokiem na Isola Bella. Czas dojazdu z lotniska ok. 90min.

Plaża

Oddalony o ok. 700m od prywatnej plaży przy Ipanema Beach Club - wejście za opłatą ok. 12 EUR/osoba dorosła, 6 euro dziecki 6-12 lat, dzieci od 0-6 lat wejście gratis. Cena zawiera transfer, korzystanie z basenu i przebieralni, 2 leżaki i parasol.

Do dyspozycji

• recepcja

• winda

• taras

• Wi-Fi: w lobby, w cenie

• parking: w zależności od dostępności, niestrzeżony: w cenie

• sala konferencyjna

Zakwaterowanie

2 os.

• z widokiem na wewnętrzne patio. Pokoje ekonomiczne to dobry wybór dla osób, którym zależy na pobycie w hotelu w najniższej możliwej cenie. Pokoje mogą różnić się wielkością, lokalizacją lub wyposażeniem od tych znajdujących się w regularnej ofercie danego obiektu. Z reguły nie ma możliwości wymiany pokoju ekonomicznego na inny.

2-4 os.

• widok na morze

• klimatyzacja: 15.06 - 15.09, centralnie sterowana

• sejf

• minibar: za opłatą

• telefon

• TV sat.

• wanna lub prysznic

• WC

• suszarka do włosów

• balkon

4 os.

• od strony ogrodu

• klimatyzacja: 15.06 - 15.09, centralnie sterowana

• sejf

• minibar: za opłatą

• telefon

• TV sat.

• wanna lub prysznic

• WC

• suszarka do włosów

• balkon

Podatek turystyczny

We Włoszech obowiązuje podatek turystyczny.

Podatek jest płatny bezpośrednio przez Klientów przy zakwaterowaniu lub wykwaterowaniu, płatność w Euro.

Opłata jest pobierana za pokój (sypialnie), za noc i jest uzależniona od standardu hotelu: * 5 gwiazdki: 5,00 Euro

• 4 gwiazdki: 3,50 Euro

• 3 gwiazdki: 2,00 Euro

• 2 gwiazdki: 1,50 Euro

• 1 gwiazdka: 1,00 Euro

Należy pamiętać, iż dana kwota może ulec zmianie.

Informacje o lotach i bagażu

Przelot czarterowy

• każdy pasażer może wziąć ze sobą bezpłatnie 1 bagaż podręczny - waga maksymalna 8 kg (wymiary 55x40x23cm)

• ORAZ 1 bagaż rejestrowany 23 kg (wymiary jednej sztuki bagażu nie mogą przekroczyć 158 cm)

Przelot WizzAir (kod lotu W6),

• każdy pasażer może wziąć ze sobą bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego, nie większą niż 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg (umieszczany pod fotelem poprzedzającym).

Bagaż rejestrowany za dopłatą

• 10 kg w cenie ok. 500 PLN/sztuka

• 20 kg w cenie ok. 700 PLN/sztuka

• 32 kg w cenie ok. 1000 PLN/sztukaMożliwość dokupienia odprawy online, rezerwacji miejsc w samolocie.

Wybór miejsca (za opłatą - wycena indywidualna): Możesz wybrać miejsca za opłatą podczas rezerwacji. Jeśli nie chcesz rezerwować miejsca, system przydzieli Ci losowe miejsce podczas samodzielnej odprawy na 48 godzin przed odlotem. W tym wypadku nie możemy zagwarantować, że osoby na tej samej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Warunki przewozu linii lotniczych WIZZ: https://wizzair.com/pl-pl/legal/ogolne-warunki-przewozu-pasazerow-i-bagazu

Przelot Ryanair (kod lotu FR)

• każdy pasażer może wziąć ze sobą 1 jedną sztukę bagażu podręcznego, nie większą niż 40 x 20 x 25 cm, maks. 8 kg (umieszczany pod fotelem poprzedzającym).

Bagaż rejestrowany za dopłatą

• 10 kg (55x40x20cm) w cenie ok. 350 PLN/sztuka

• 20 kg (119x119x81cm) w cenie ok. 500 PLN/sztukaMożliwość dokupienia odprawy online, rezerwacji miejsc w samolocie.

Wybór miejsca (za opłatą; wycena indywidualna): Możesz wybrać miejsca za opłatą podczas rezerwacji. Jeśli nie chcesz rezerwować miejsca, system przydzieli Ci losowe miejsce podczas samodzielnej odprawy na 48 godzin przed odlotem. W tym wypadku nie możemy zagwarantować, że osoby na tej samej rezerwacji będą siedziały obok siebie.

Warunki przewozu linii Ryanair: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/ogolne-warunki-przewozu/ogolne-warunki-przewozuWażne! Jeżeli bagaż dodany zostanie do rezerwacji już po jej potwierdzeniu, jego cena będzie wyższa.

Rezydent

Oferta obejmuje opiekę anglojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta oraz telefoniczną opiekę Orka Travel (telefon alarmowy). Możliwość zakupienia wycieczek lokalnych w języku polskim.

Wycieczki lokalne 2023 - region cta

WYCIECZKI LOKALNE W SEZONIE LATO 2023 - HOTELE Z PRZELOTEM DO KATANII

ETNA (wtorek, sobota)

Dzień spędzony na odkrycie najwyższego czynnego wulkanu w Europie. Zdobędziemy Etnę podziwiając księżycowe i niespotykane widoki: wybrzeże jońskie, Taorminę, zatokę Augusty. Przejedziemy wzdłuż starych frontów lawy i przez stare lasy, aby poznać z bliska wulkan, zwany przez Sycylijczyków " Mungibeddu". Dojedziemy do schroniska Sapienza na wysokości 2.000m od południowej strony, skąd można się dostać na wyższe, dozwolone części wulkanu. Lekki trekking, dostosowany do grupy, po wygasłych kraterach Silvestri. Dla chętnych możliwość wjazdu na wysokość 2800m kolejką linową i unimogami ( dwie godziny, bilet nie wliczony w cenę wycieczki - 78,00 euro od osoby). Czas wolny na posiłek ( nie wliczony w cenę) i na zakup pamiątek. Wyjazd w kierunku kolejnie atrakcji : założymy kaski ochronne, zabierzemy latarki i wejdziemy do groty wulkanicznej, tunelu wyżłobionego przez niesamowitą moc płynącej rozżarzonej lawy. Powrót do miejsc startowych.

Co zabrać: Kurtka lub bluza, kryte wygodne buty, czapka.

Cena wycieczki: DOROSŁY 50,00 EUR, DZIECKO 30,00 EUR (do 11 lat).

Opłaty dodatkowe (opcjonalnie): kolejka i unimogi (busy 4x4) - wjazd do krateru Etny: 78 euro dorosły, 50 euro dzieci do 11 lat. Za darmo dzieci do 4 lat.

WYSPY EOLSKIE (środa)

Transfer do portu w Milazzo. Przewodnik polskojęzyczny w autobusie. Rejs łodzią motorową na wyspę Lipari (Marina Corta), spacer podczas którego zobaczymy akropol, katedrę Sw. Bartłomieja, i centrum historyczne. Czas wolny w centrum miasteczka Lipari, gdzie można znaleść sporo sklepów z pamiątkami (i nie tylko) kawiarnie, restauracje. Spotkanie w porcie marina Korta i wyjazd w kierunku wyspy Vulcano. Podczas rejsu przystanki przy skałach Faraglioni", skały Papieża Jana i Groty Aniołów. Postój na wyspie. Czas wolny na posiłek (nie wliczony w cenę). Możliwość kąpieli przy czarnej plaży wulkanicznej lub wejścia na krater o wysokości 400m. Wyjazd z Vulcano, podczas rejsu przystanek przy basenie Afrodyty, Groty skrzydlatego konia i skale lwa. Powrót do portu w Milazzo o godzinie 17:45. Powrót do miejsc startowych na kolacje.

Co zabrać: Strój kąpielowy, ręcznik, klapki, kremy ochronne.

Cena wycieczki: DOROSŁY 80,00 EUR, DZIECKO 55,00 EUR

Opłaty dodatkowe (obligatoryjne): Podatek klimatyczny 2,50 EUR od osoby (kwiecień, maj) lub 5,00 EUR od osoby (od czerwca do końca września).

MALTA (środa)

Wyjazd w kierunku Pozzallo około godziny 05:00. Przejście na szybki katamaran na Maltę. Dojazd do La Valletta. Początek zwiedzania: Mdina, średniowieczne miasto obronne, otoczone murami z których jest widoczna panorama całej wyspy. Dalej przejeżdżając przez miasta St. Julians e Sliema, dojeżdżamy do La Valletta, stolicy Malty, gdzie przejdziemy przez centrum miasta zatrzymując się przed najważniejszymi budynkami i zabytkami . Wejdziemy do

Ogrodów

Upper Barrakka z przepięknym widokiem na port Grand Harbour , na fortece S. Angelo i pobliskie "trójmiasto" . Godzina czasu wolnego podczas której można zwiedzić Katedrę S. Jana, najsłynniejszego zabytku na wyspie i muzeum gdzie jest wystawiony obraz Caravaggio (cena 14 euro, nie wliczona) .

Powrót na katamaran. Wyjazd do Pozzallo o godz. 18.30. Przyjazd na Sycylie o godz. 20.15 i powrót do miejsc startowych późnym wieczorem.

Co zabrać: Wygodne buty i coś do przykrycia ramion w świątyniach.

Cena wycieczki: DOROSŁY 205,00 EUR, DZIECKO 140,00 EUR

Opłaty dodatkowe (opcjonalnie): Bilet wstępu do Katedry Św. Jana - 14 euro od osoby

Nocna Wycieczka Na Wyspy Eolskie

PANAREA I STROMBOLI (czwartek)

Wyjazd do portu w Milazzo. Rejs w kierunku Panarea . Czas wolny na zwiedzanie miasteczka, możliwośc kąpieli przy malowniczej zatoczce Calajunco. Wyjazd z Panarea, rejs dookoła wyspy , Baia di Calajunco oraz plaża Zimmari i przejazd na Stromboli. Postój naprzeciwko malowniczego miasteczka Ginostra, rejs dookoła wyspy i postój w porcie Scari aż do zachodu słońca. Możliwość spaceru po miasteczku i kąpieli na pięknej, szerokiej czarnej wulkanicznej plaży. Powrót na statek i przejazd pod Sciara del Fuoco , aby obejrzeć z morza, spektakularne fontanny lawy, które unoszą się z wulkanu Stromboli co 15/20minut. Powrót do portu w Milazzo o godz. 22.30 a do miejsc startowych po północy.

Co zabrać: Strój kąpielowy, ręcznik, klapki, kremy ochronne, lekka kurtka lub bluza.

Cena wycieczki: DOROSŁY 95,00 EUR, DZIECKO 70,00 EUR

Opłaty dodatkowe (obligatoryjne): Podatek klimatyczny 2,50 EUR od osoby (kwiecień, maj) lub 5,00 EUR od osoby (od czerwca do końca września).

SYRAKUZY (czwartek)

Wyjazd do Syrakuz. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Syrakuzy to czwarte miasto co do wielkości na Sycylii, nazwa przywołuję historię grecką, czasy tyranów i bitw z Atenami i Kartaginą, po których wiele śladów zachowało się w mieście. Cyceron opowiadał o Syrakuzach jak o najpiękniejszym miastem greckim. Od 2005 wpisane na listę UNESCO. Wizyta z przewodnikiem po parku archeologicznym - Ucho Dionizosa, Teatr Grecki, Amfiteatr Rzymski, Ołtarz Herona. Spacer po wyspie Ortigia : Katedra i zródło Aretuzy. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej (dla chętnych). Czas wolny na obiad lub zakupy ( obiad nie wliczony w cenę). Powrót do miejsc startowyc na kolację.

Co zabrać: Wygodne buty i coś do przykrycia ramion w świątyniach.

Cena wycieczki: DOROSŁY 60,00 EUR, DZIECKO 40,00 EUR

Opłaty dodatkowe (opcjonalnie): 12,00 EUR bilety wstepu.

ŚLADAMI OJCA CHRZESTNEGO (piątek)

Dla fanów trylogii "Ojca Chrzestnego", ale nie tylko dla nich! Wyjazd do Savoca, późnośredniowiecznego miasteczka założonego w 1139 przez Króla Rogera II. Kościół Sw. Nicolo, klasztor Kapucynów gdzie można zobaczyć mumie. Konieczny przystanek to bar Vitelli gdzie właściciele wspominają o czasach kiedy tu kręcono sceny ze słynnego na całym świecie filmu. Następnie przejazd do Forza D'Agro'. Wąskie uliczki, ruiny zamku, klasztor Sw. Trójcy, malownicza wioska zbudowana na skale, z której przepięknie widać wybrzeże jońskie i Kalabrię. Przerwa na posiłek (nie wliczony w cenę) . Powrót do miejsc startowych po południu.

Co zabrać: wygodne buty

Cena wycieczki: DOROSŁY 50,00 EUR, DZIECKO 30,00 EUR

Opłaty dodatkowe (opcjonalnie): 2,00 EUR wstęp.

KATANIA (sobota)

Wyjazd do Katanii, pięknego czarnego miasta z bazaltu. Zwiedzanie zaczyna się od placu Katedry Św. Agaty na którym znajduje się także Urząd Miasta i słynny słoń z lawy - herb miasta. Obowiązkowy przystanek na historycznym rynku rybnym. Piękne kościoły na ul. Crociferi, przystanek przy amfiteatrze rzymskim,

A potem czas wolny na zakupy na głównej ulicy miasta - ulicy Etnea. Możliwość spróbowania pyszności street foodu miasta . Powrót do miejsc startowych po południu.

Co zabrać: wygodne buty

Cena wycieczki: DOROSŁY 50,00 EUR, DZIECKO 30,00 EUR

Min. Ilosc uczestnikow to 12 osob.

Wszystkie wycieczki są w języku polskim. Dzieci do 3 roku życia - gratis; od 3-11 lat zniżka.

Wejścia do muzeum i na tereny archeologiczne płatne dodatkowo.

Wliczone w cenę: kierowca, pilot, przewodnik ( dnia tam gdzie przewidziany).

Nie wliczone w cenę: posiłki, bilety wstępów.

Zwroty: całość do 48 godzin przed wyjazdem, 50% do 24 godzin, mniej niż 24 godziny przed wyjazdem - brak zwrotów.

Organizatorem wycieczek jest lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też program wycieczek, ceny i terminy wyjazdów, dlatego ewentualne reklamacje należy kierować bezpośrednio do organizatora wycieczek lokalnych.

Przepisy wjazdowe

Informacje dla podróżujących do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/idp

Zachęcamy również do rejestracji w systemie MSZ Odyseusz (https://odyseusz.msz.gov.pl/). System w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych sytuacji za granicą, umożliwi kontakt MSZ z Państwem w celu przekazania informacji lub udzielenia pomocy przez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

- inner/garden view

2 dorosłych

śniadanie i obiadokolacje
WylotRyanair Sun, RR 5440
17:40
20:25
WMI · 30.05 (Wt.)Warszawa - Modlin
CTA · 30.05 (Wt.)Katania
Przylot
20:10
22:55
CTA · 02.06 (Pt.)Katania
WMI · 02.06 (Pt.)Warszawa - Modlin
4 490 zł
za pokój

- sea view

2 dorosłych

śniadanie i obiadokolacje
WylotRyanair Sun, RR 5440
17:40
20:25
WMI · 30.05 (Wt.)Warszawa - Modlin
CTA · 30.05 (Wt.)Katania
Przylot
20:10
22:55
CTA · 02.06 (Pt.)Katania
WMI · 02.06 (Pt.)Warszawa - Modlin
4 728 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

92
za wycieczkę
92
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wakacje.pl: tu zaczyna się Twój urlop!

100%

o tyle wzrosła w ciągu roku liczba klientów, którzy kupują wakacje online

256000+

tyle opinii o hotelach napisali i opublikowali nasi klienci

100+

tyle sprawdzonych biur podróży współpracuje z nami

Wycieczka4 490

Cena całkowita

4 490
Do zapłaty teraz4 490

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie

Filtrowanie
Typ podróżującego
WszystkieRodzina z dziećmiPara
Czas podróży
DowolnyCzerwiec - Sierpień
Sortuj po:
Data pobytu - ostatnie
Data pobytu - ostatnieNajwyższa ocena
Wyświetlono 2 z opinii
Kasia
Klient Wakacje.pl
Sierpień 2018 ·

Para

Dodano: 13.09.2018
9.2
położenie idealne, hotel - pokój z pięknym widokiem, zadbany, posiłki smaczne i do wyboru, obsługa bardzo życzliwa.
Czy ta opinia była pomocna?
1
0

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


CompetitionDesktopBanner
Ewa
Klient Wakacje.pl
Lipiec 2018 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 30.08.2018
8.0
Położenie nie szczególne. Po wyjsciu z hotelu nie można spacerować,ponieważ nie ma chodnika. Jezeli chce sie atrakcji trzeba wyjść po ponad 500 schodach do miasteczka ( akurat to mi nie przeszkadzało,uwielbiam spacerować ) . Plaża cudowana,woda czyściutka i ciepła. Panowie w recepcji pracują tam chyba za kare. Dramat jacy niesympatyczni. Brak basenu w hotelu,a tam gdzie zostalismy odesłani trzeba było zapłacić 10 euro za dzienńń od osoby,basen oddalony o 2 km od hotelu. Basen publiczny,ze śmierdzącymi moczem toaletami.Dramat
WadyBrak WIFI w pokojach,brak mozliwości regulowania klimatyzacji,jeden wloski program w tv,brak basenu w hotelu
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
1
0

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


Mapa

Pogoda

19°C
14°C
16°C
15

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny. Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem (np. z innym krewnym, z opiekunem wycieczki, z niezaszczepionym rodzicem) musi odbyć 5 dniową kwarantannę.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.

Informacje prawne

W zakup i organizację imprezy turystycznej zaangażowanych jest kilka podmiotów. Mają one określone obowiązki.
Jako agent turystyczny, Wakacje.pl odpowiada za:

  • umieszczenie w serwisie ofert w brzmieniu nadanym i przekazanym wyłącznie przez organizatorów turystyki;
  • publikacje w serwisie komunikatów dotyczących rynku turystycznego w Polsce;
  • możliwość rezerwacji usługi lub miejsc w imprezie turystycznej za pośrednictwem serwisu oraz nabycie tych usług lub miejsc i dokonanie za nie płatności z wykorzystaniem usługi partnera;
  • doradztwo oraz dostarczanie indywidualnych informacji handlowych i ofert Użytkownikom, którzy skontaktowali się za pośrednictwem formularzy zawartych w serwisie lub z Konsultantem z wykorzystaniem kanałów podanych przez Użytkownika;
  • nawiązanie i utrzymanie kontaktu w celu przekazywania informacji związanych z wybranymi, w tym zarezerwowanymi, usługami i ofertami, oraz prowadzenie obsługi wynikającej z zawartych Umów;
  • komunikowanie treści, dokumentów i decyzji Operatorów Turystycznych (usługodawców), wspierając Użytkownika w zakresie wykonania Umowy zgodnie z jej założeniami;
  • rozpatrywanie reklamacji z zakresu własnej działalności i świadczonych Usług, w szczególności procesu sprzedaży – poprawności i jakości obsługi w procesie sprzedaży usług dostępnych w Ofercie Wakacje.pl oraz obsługi posprzedażowej.

Organizator (przedsiębiorca) odpowiada za:

  • dostarczanie do agenta ofert imprez turystycznych, w tym końcowej ceny usługi;
  • należyte wykonanie Umowy zawartej z Użytkownikiem;
  • rozpatrywanie reklamacji, których przedmiotem jest nienależyte wywiązanie się z Umowy przez Organizatora Turystyki.

Oferty prezentowane na serwisie pochodzą wyłącznie od przedsiębiorców.
Za zapewnienie metod płatności online w serwisie Wakacje.pl odpowiedzialny jest nasz partner płatności.