Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyWłochyWłochy Klasyczne

Włochy Klasyczne

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK223810
Kod oferty: WAK223810
1/13

Opis oferty

Organizator: Tourist PolskaKod oferty: WAK223810

Kraj

Wlochy

Program

WŁOCHY - FLORENCJA, RZYM, ASYŻ, WENECJA

1 dzień

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15min przed wyjazdem), przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 dzień

Przyjazd do Florencji. Stolica Toskanii swoją popularność zawdzięcza pięknym zabytkom oraz ludziom, którzy je stworzyli, bowiem każdy z nas słyszał o Michale Aniele, Dante Alighieri czy rodzinie Medyceuszy. Głównym zabytkiem miasta jest katedra Santa Maria del Fiore z największą na świecie ceglaną kopułą i słynną dzwonnicą (wieżą) Giotta. Najstarszym budynkiem w pobliżu katedry jest baptysterium z nagrobkiem antypapieża Jana XXIII. Jedną z najważniejszych świątyń franciszkańskich we Włoszech jest kościół Santa Croce, w którym znajdziemy również polskie akcenty. Już w XIII wieku rozpoczęto budowę starego pałacu (Palazzo Vecchio), który od ponad stu lat jest siedzibą władz miejskich. Miłośnicy włoskiej literatury koniecznie powinni zobaczyć dom, w którym urodził się Dante Alighieri (Casa di Dante). Najstarszym z florenckich mostów spinającym brzegi rzeki Arno jest Ponte Vecchio, nazywany mostem złotników. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Watykanu. Ten najmniejszy kraj na świecie ze względu na wysoką wartość historyczną i kulturową został w całości wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wytyczony w połowie XVII wieku, otoczony kolumnadą plac św. Piotra był świadkiem wielu uroczystości kościelnych. Od zachodu plac zamyka bazylika św. Piotra, która jest najważniejszym miejscem hierarchii kościelnej i jedną z najbardziej monumentalnych budowli na świecie. Pod główną nawą świątyni znajdują się groty watykańskie z grobami wielu papieży, natomiast grób św. Jana Pawła II zobaczyć możemy w kaplicy św. Sebastiana. W wybranych terminach proponujemy udział w audiencji generalnej (uzależnione od pobytu Papieża w Watykanie). Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu udamy się do Rzymu – „ wiecznego miasta” o niezwykłej historii, z bogatą architekturą poprzeplataną dziesiątkami parków i ogrodów. Jednym z symboli Rzymu jest usytuowany nad Tybrem zamek św. Anioła – pierwotnie grobowiec cesarza Hadriana od czasów średniowiecza zamieniony w fortecę broniącą miasta. Na ruinach starożytnego stadionu Domicjana powstał plac Piazza Navona, który aktualną zabudowę zawdzięcza papieżowi Innocentemu X. W roku 125 n.e. ku czci najważniejszych rzymskich bóstw został zbudowany Panteon, od VII wieku użytkowany jako kościół katolicki. Miejscem, w którym życie nie zamiera nawet na chwilę jest plac Hiszpański sławny za sprawą jednych z najdłuższych schodów w Europie, zwanych Hiszpańskimi. Natomiast najbardziej znaną fontanną barokowego Rzymu jest fontanna di Trevi, do której należy wrzucić monetę, żeby tu powrócić. Odwiedzimy także Kapitol, jedno z siedmiu rzymskich wzgórz, z placem Kapitolińskim zaprojektowanym przez Michała Anioła. U podnóża Kapitolu zobaczymy plac Wenecki z dominującym nad nim Ołtarzem Ojczyzny. Pomiędzy siedmioma wzgórzami leży Forum Romanum. W czasach starożytnych był to główny polityczny, religijny i towarzyski punkt miasta, tutaj miały miejsce najważniejsze uroczystości starożytnego Rzymu. Areną walk gladiatorów było Koloseum, ale według wierzeń to również miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan. Administracyjną siedzibą papieża i zarazem najważniejszym kościołem w Rzymie jest bazylika św. Jana na Lateranie, której wnętrze zachwyca bogactwem i przepychem. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Asyżu, miasta św. Franciszka i św. Klary. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od bazyliki św. Franciszka, zbudowanej w stylu włoskiego gotyku. Stąd wąskimi uliczkami, pośród uroczych kamieniczek dotrzemy do placu Piazza del Comune, przy którym znajdziemy dawną rzymska świątynię Minerwy zaadaptowaną na kościół oraz średniowieczną wieżę ratuszową. W pobliżu placu zobaczymy także bazylikę św. Klary, gdzie w krypcie w kryształowej trumnie znajduje się ciało św. Klary. W XVI w. w pobliżu Asyżu na polecenie papieża Piusa V został zbudowany kościół Santa Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli, który miał chronić pierwsze miejsce związane z działalnością św. Franciszka. Następnie odwiedzimy San Marino, które uznawane jest za najstarszą istniejącą republikę świata. Położone malowniczo w górzystym terenie na zboczach Monte Titano jest prawdziwym rajem dla turystów, częściej zainteresowanych tanimi zakupami niż zwiedzaniem tutejszych zabytków i muzeów. Przejazd do hotelu w regionie Rimini, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

6 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Wenecji. Zbudowanemu na wodzie miastu od wieków wróżono upadek, a tymczasem Wenecja świetnie znosi coroczne powodzie, organizuje huczny karnawał, przyciąga światowe gwiazdy na tutejszy festiwal filmowy i każdego roku przyjmuje ponad dwadzieścia milionów zachwyconych turystów. Najwspanialszą formą zwiedzania jest możliwość podążania labiryntem weneckich uliczek. Plac św. Marka to ponoć “ najpiękniejszy salon w Europie”. Znajdują się tutaj dwie najwspanialsze budowle miasta - Bazylika św. Marka i Pałac Dożów, ale uwagę przyciągają także wspaniałe gmachy starej i nowej Prokuracji oraz wieża zegarowa zwieńczona wielkim dzwonem, obok którego dwie wykonane z brązu figury Maurów wybijają godziny długimi młotami. W samym centrum Wenecji brzegi zbudowanego w XV wieku Canal Grande spina most Rialto - jeden z najbardziej znanych mostów świata. Innym, również rozpoznawalnym w świecie jest most Westchnień rozsławiony przez XIX-wiecznych pisarzy. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

7 dzień

Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Cena zawiera

Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 4 noclegi hotele / (tj. 1 nocleg w okolicy Florencji, 2 noclegi w okolicy Rzymu, 1 nocleg w regionie Rimini) - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 4 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera

Cena nie zawiera

Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat wjazdowych do miast, opłat klimatycznych, kosztów programowych).

Orientacyjny koszt pakietu ok. 140 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Opłat i wycieczek fakultatywnych.

Dopłaty do 4 ciepłych kolacji; koszt 290 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi

W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).

Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.

Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2021 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).

Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Dojazd

23:50
00:00
GdańskNiedziela, 10.07.2022
Wyc. ObjazdowaPoniedziałek, 11.07.2022

Powrót

00:00
21:05
Wyc. ObjazdowaNiedziela, 17.07.2022
GdańskNiedziela, 17.07.2022

Dostępne pokoje

Miejsce w pokoju

miejsce w pokoju
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Pogoda

30°C
20°C
23°C
11

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID, który we Włoszech ważny jest 6 miesięcy (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny. Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem (np. z innym krewnym, z opiekunem wycieczki, z niezaszczepionym rodzicem) musi odbyć 5 dniową kwarantannę.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, antygenowy najwcześniej na 48 godzin przed lądowaniem we Włoszech lub PCR najwcześniej na 72 godziny przed lądowaniem we Włoszech. Dodatkowo należy posiadać unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim). Dodatkowo podróżujący muszą wykonać drugi test na zakończenie kwarantanny.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.