Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyWłochyWłochy - Pocztówki z Włoch

Pocztówki z Włoch dla Wygodnych

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK224530
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie

Nasi klienci docenili

 • Zwiedzanie Bolonii, stolicy regionu Emilia-Romania, miasta arkad i krużganków.
 • Mediolan i jego najsłynniejsze zabytki: Plac Katedralny, opera La Scala, Galeria Wiktora Emanuela II.
 • Rejs po jeziorze Garda, skąd podziwiać można wspaniałe widoki na Dolomity.
 • Werona - wizyta w romantycznym mieście Romea i Julii.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Dojazd

  22:4525.09.2020 PiątekGdańsk
  11:0026.09.2020 SobotaPocztówki Z Włoch - Dla Wygodnych

  Powrot

  10:0005.10.2020 PoniedziałekPocztówki Z Włoch - Dla Wygodnych
  22:3005.10.2020 PoniedziałekGdańsk

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK224530Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Położenie:

  Hotele / klasy turystycznej lub obiekty "villaggio turistico" o charakterze wioski wakacyjnej, położone w miastach satelickich (30-65km do centrum), na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 8 rozpoczętych dób hotelowych: nocleg tranzytowy na terenie Włoch/Udine (1), Werona/Jez. Garda (2), Acqui Terme (1), La Spezia (1), Livorno (3).

  Do dyspozycji gości:

  Recepcja, restauracja lub bar.

  Pokoje:

  Skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.

  Wyżywienie:

  Śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

  Kategoria lokalna:

  /

  Program

  Dzień 1

  Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950km).

  Dzień 2

  Po śniadaniu przejazd do Werony, miasta słynnych kochanków Romea i Julii. Odwiedzimy dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata, a także Palazzo del Capitano i Palazzo degli Scaligieri. Zwiedzanie zakończymy wizytą w słynnym amfiteatrze - Arenie, który jest symbolem miasta. Przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu w ok. jeziora Garda. (Trasa ok. 200km).

  Dzień 3

  Po śniadaniu przejazd nad największe włoskie jezioro - Garda. W programie spacer po urokliwym miasteczku Sirmione położonym nad Gardą. Następnie degustacja produktów regionalnych w winnicy z tradycjami. W dalszej części programu rejs statkiem po jeziorze Garda, skąd będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Dolomity. Powrót na nocleg i obiadokolację do hotelu w ok. jeziora Garda. (Trasa ok. 250km).

  Dzień 4

  Po śniadaniu przejazd do Mediolanu, stolicy Lombardii. Wizytę w mieście rozpoczniemy na Placu Katedralnym, gdzie znajduje się wspaniała gotycka katedra (zwiedzanie wnętrz) zwana "poematem w marmurze". Następnie przejdziemy Galerią Vittorio Emanuele II - eleganckim wielopiętrowym pasażem do najsłynniejszej opery świata, czyli La Scali (zwiedzanie wnętrz). Wizytę w Mediolanie zakończymy przy Castello Sforzesco - imponującym zamku władcy miasta Ludovica Sforzy. Kolejnym punktem programu będzie Certosa di Pavia z monumentalnym opactwem, które było siedzibą rodu Viscontich. Ten zespół klasztorny to jeden z najważniejszych zabytków późnogotyckich we Włoszech. Przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu w ok. Acqui Terme. (Trasa ok. 200km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu przejazd do Genui, stolicy Ligurii. Zwiedzanie centrum historycznego miasta. W programie: Katedra San Lorenzo, dom słynnego żeglarza Krzysztofa Kolumba oraz Piazza de Ferrari z Pałacem Dożów wraz ze słynną ulicą Garibaldiego. Spacer zakończymy w starym porcie miasta. Następnie przejazd do Santa Margherita, zwiedzanie portu turystycznego, następnie rejs statkiem do Portofino - perełki Ligurii. Zwiedzanie uroczego miasteczka znanego m.in. z piosenki Sławy Przybylskiej "Miłość w Portofino". Czas wolny, następnie na nocleg i obiadokolację do hotelu okolicy La Spezia. (Trasa ok. 150km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre, obejmującego 5 górskich miast-widokówek usytuowanych na stromych skałach na Wybrzeżu Liguryjskim. Pieczę nad tym jednym z najbardziej malowniczych regionów we Włoszech sprawuje UNESCO. W programie przejazdy pociągiem z La Spezia do Vernazza i następnie do Monterosso oraz zwiedzanie tych urokliwych miasteczek. Kolejnym punktem programu będzie rejs z Monterosso do Manaroli. Następnie powrót pociągiem do La Spezii. W trakcie zwiedzania, w jednym z miasteczek, dla chętnych proponujemy obiad (dodatkowo płatny). Wieczorem zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w ok. Livorno (Trasa ok. 140km).

  Dzień 7 - 8

  Pobyt w hotelu na wybrzeżu Morza Liguryjskiego. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatne, dostępne u pilota imprezy).

  Dzień 9

  Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Florencji. Spacer po mieście podczas którego zobaczymy: Kościół św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Plac Ratuszowy, malowniczy Most Złotników, a także Katedrę Santa Maria del Fiore przykrytą wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego oraz najstarszy budynek miasta - Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Późnym popołudniem wyjazd do Polski. (Trasa ok. 1200km).

  Dzień 10

  Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych. (Woszczyce ok. 10:00).

  Uwagi do programu

  Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

  Świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (7), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych oraz degustacji. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 205 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 11 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

  Wycieczki lokalne: Siena ok. 45 EUR/os

  Uwaga! Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min.38 uczestnikach wycieczki.

  Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień10.09.2019 r. i mogą ulec zmianie.

  Zniżki obowiązują dla

  • uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.

  • niepełnosprawnych - za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności.

  Wycieczki lokalne

  Uwaga! Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min.38 uczestnikach wycieczki.

  Inne

  Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

  Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide."

  META Description

  Włochy - Pocztówki z Włoch dla wygodnych - 10 dni • Werona - Romeo i Julia oraz Arena • Jezioro Garda i Sirmione - perełki w otoczeniu Dolomitów • Mediolan i Pavia - moda i historia • Cinque Terre - to co najpiękniejsze w Ligurii • Genua - Krzysztof Kolumb • Portofino - "Miłość w Portofino" • Florencja - stolica Toskanii i Renesansu • wypoczynek w Toskanii

  Wizy

  Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: "

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  26°C
  Temperatura w nocy
  17°C
  Temperatura wody
  23°C
  Liczba godzin słonecznych
  8

  Opinie

  Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

  Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

  no offer review
  no offer review

  Przed podróżą

  Paszporty

  Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

  Wizy

  We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.

  Szczepienia, służba zdrowia

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że: od 3 czerwca br. zniesiono ograniczenia przy przekraczaniu granicy Włoch oraz przemieszczaniu się pomiędzy regionami dla osób przyjeżdżających z państw Unii Europejskiej, strefy Schengen i Wielkiej Brytanii.

  Zniesiono również obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdżających z państw Unii Europejskiej, strefy Schengen i Wielkiej Brytanii, pod warunkiem, że osoba nie przebywała w ciągu ostatnich 14 dni poza obszarem tych państw.

  Uwaga! Należy liczyć się z możliwością wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez władze poszczególnych regionów Włoch. Należy spodziewać się utrudnień w podróży, wzmożonych kontroli i pomiarów temperatury ciała na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych i innych miejscach w których powstają skupiska ludzkie.

  Uwaga:
  W związku z wprowadzaniem przez władze włoskiego regionu Sardynia obowiązku wypełnienia formularza PLF na 48 h przed przylotem oraz posiadania kodu QR przy przylocie na Sardynię, Klienci zobowiązani do samodzielnego wypełnienia formularza.
  Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to: https://sus.regione.sardegna.it/sus/covid19/regimbarco/init.

  W związku z wprowadzaniem przez władze włoskiego regionu Sycylia obowiązku rejestracji wszystkich przyjezdnych na wyspę informujemy każdy turysta jest bezwzględnie zobowiązany do samodzielnej rejestracji na stronie https://siciliasicura.costruiresalute.it/welcome.

  W związku z wprowadzaniem przez władze włoskiego regionu Kalabria obowiązku rejestracji wszystkich przyjezdnych informujemy każdy turysta jest bezwzględnie zobowiązany do samodzielnej rejestracji na stronie www.emergenzacovid.regione.calabria.it.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00