Opinie o biurze Orex Travel

Orex Travel

Sprawdź oferty biura podróży Orex Travel
  • Hiszpania Śniadania i obiadokolacje
  • Turcja Śniadania i obiadokolacje

Jestem świeżo po urlopie w Turcji- pierwszy raz z Orex Travel. Jak na specjalistów od m.in. tego kraju to wypadają dość przeciętnie. Sama oferta: hotel i plaża OK, wiedzialam co dostanę i za jaką cenę. Tu w sumie nie mogę mieć zastrzeżeń. Jednakże jesli chodzi o rezydentów i oferowane przez nich wycieczki fakultatywne - totalne nieporozumnienie. Na spotkanie do hotelu przyszły 2 Panie - przedstawiła się 1 z nich w zaawansowanej ciąży - p.Honorata, Rozumiem, że 2 z Pań była "na wszelki wypadek", gdyby ta się gorzej poczuła. Wycieczki, które Pani nam oferowała różniły sie trochę od tych z folderu rozdanym nam tuż po przylocie na lotnisku. Zamiast Pamukkale+ruiny w jakims innym mieście+fabryka dywanów zaoferowano nam Pamukkale+Jez.Salda (tzw.tureckie Malediwy) w cenie 65 euro za os. Uprzedzono nas, że będzie pilot albo anglojężyczny albo czesko-słowacki. Ok, nie problem - dogadamy się. I tu zaczyna się wycieczkowy horrorek. Wyruszamy z hotelu z Alanyi o 2:30 nad ranem i zbieramy innych chętnych z innych hoteli. Jesteśmy w busie z Czeskim przewodnikiem. Po czym, po jakimś czasie - nie pamietam dokładnie - chyba koło 5 nad ranem jest postój nie wiadomo gdzie i okazuję się, że czekamy na ludzi z Side, którzy wyruszyli o 4 rano ( taka różnica w godz.przy takiej odległości miast od siebie??) i do nas dołączą. Podobno spóźnieni do nas docierają. I następuje dziwne przemieszanie - lądujemy w autokarze, który przyjechał z Side z przewodnikiem Turkiem i o dziwo! z polską rezydentką - niejaka p.Iwoną Zawadzką.Dowiadujemy się od niej, że nasz plan wycieczki jeszcze jest inny od tego, kt6ry przedstawiła rezydentka w hotelu. 1 punkt to wytwórnia onyxu - skąd? jak? dlaczego? Ale ok. Docieramy. P.Iwona zna (podobno) turecki, ale wiedzę ma żadną. Tłumaczy po koledze -Turku, ale chyba zna co 3cie słowo, nie potrafi się wysłowić (rzekomo przez długi pobyt za granicą), my zgadyjemy na głos co miała na myśli...."Fabryka onyxu" okazała się próbą naciągnięcia nas na róznego rodzaju durnostójki za bardzo duże pieniądze. "Furrorę" robi srebrna biżuteria ze "szkiełkiem" zmieniającym kolor pod wpływem światła za mocno zawyżone ceny - prawie nigdzie niedostępna tylko tam - ale ja jakoś nie mogłam doszukać się prób na tym srebrze. No, ale może się czepiam. W końcu Pamukkale. Tu dopiero zaczyna się koszmar z tłumaczeniem - zupełnie nie wiem co ta kobieta opowiadała - wymiękłam, gdy archeologów pomyliła z architektami , a zmiast 400 tys.lat temu, było 400 lat, no ale przecież ona zapomina jak się mówi po polsku i te ciągłe jej "że tak powiem" - no dramat. Na przejście po tarasach mieliśmy 2 godz. Jak ktoś chciał przejść przez kolejne 2 pkt'y oddalone po 40 min.w obie strony to radzę zaopatrzyć się w kieszonkowy odrzytowiec - innej opcji nie ma, żeby zobaczyć wszystko w tym czasie i w tym upale. Kolejny przystanek - Jez.Salda - przepiękne miejsce, gdzie mamy prawie 2 godz.na fotki i kąpiel. Tu pełen relax nie zmącony niczyim gadaniem. Acha, był jeszcze postój w wytwórni textyliów, gdzie wg rekomendacji p.Iwony "kupicie oryginały z małymi wadami za śmieszne pieniadze" - czytaj - to wytwórni podróbek - to juz szczyt wszystkiego. Dodam, że mieliśmy zapewnione tego dnia 3 posiłki, ale jedzenie marnej jakości i w miejsach o wątpliwym standardzie. Podczas jazdy autobusem raz pokazano nam góry, z których wydobywa się marmur. I to by było na tyle. Acha, oczywiście po kolacji powtarza się busowe przemieszanie pasażerów - jakoś przecież trzeba wrócić, ale i tu logistyka zawodzi po raz kolejny - za dużo osób skierowano do mniejszego busa - przesiadka za przesiadką. Posdumowując: Orex Travel nie potrafi organizować wycieczek fakultatywnych. Zawodzi logityka na całej linii, harmonogram godz.stworzony dla utrzymania pozorów, no a p.Iwona to jakies totalne nieporozumienie. Ja na pewno juz nigdy nie skorzystam z ich oferty.

Paweł Brodzik

Bardzo solidne biuro podroży. Wycieczka zorganizowana przez nich do Turcji do hotelu Kirman Belazur, to coś niesamowitego. Hotel jest mega,jedzenie, obsługa. Sam pobyt to najlepszy urlop chill, jaki mieliśmy. Pani rezydent (Iwona Zawadzka) była miła uprzejma , komunikatywna i bardzo profesjonalna w tym co robi. Do Turcji będę latał wyłącznie z tym biurem. Zwłaszcza po przykrych przygodach z Rainbow Tours ( gdzie oferta mi sie kompletnie nie zgadzała z tym co otrzymałem) tak Orex, jest naprawdę profesjonalną firmą. Polecam Paweł Brodzik

TURYSTA

Nie znałam tego Biura Podróży wcześniej. Ogólna ocena -dobra.

Na stronie organizatora tylko 3 zdjęcia hotelu. Trochę za mało.Oferta zgodna z małym wyjątkiem - podana cena za kolację alacarte to 8 euro a w hotelu okazało się to 20 $ i to po zebraniu min.30 osób - słabo to wtgląda. Jeśli chodzi o organizację to biuro wysłało rezydentke do innego hotelu...potek jeszcze do innego - nazwy podobne. Dobrze, że kierowca wiedział gdzie ma po nas przyjechać. Poza tym odbiór z hotelu był wyznaczony na g.11.05 a kierowca przyjechał po 10 i musieliśmy szybko sie pakować. Co by było gdybyśmy byli na plaży? Pojechałby bez nas?

Samo biuro podróży okej, mam tylko zastrzeżenie do rezydenta , obsługa była średnia, musiałam wyciągać informacje o wycieczkach fakultatywnych. Brak polskiego przewodnika na wycieczkach fakultatywnych.

Obawialismy się tureckiego biura podróży,le dali radę wszystko tak jak powinno byc

Grzegorz

Biuro, może ma i dobre oferty, ale na wyjeździe nie można liczyć na rezydenta. A jak się już coś wydarzy to trzeba tylko liczyć na siebie. Nawet jak widać, że ewidentnie biuro zawiniło to i tak ci powiedzą że to twoja wina. Jak dla mnie są bardzo nierzetelni

Monia

jesli ktos ma jakies obawy to zdecydowanie niepotrzebnie:)

kg69

Oferta biura była bardzo dobra, wyjazd uważam za udany. Rezydent jak to rezydent, spotkanie organizacyjne, nałapać jeleni na wycieczki i to tyle, minimum wysiłku.

Rodzinka

Przepraszam zaszła pomyłka nie Pani Jolanta tylko Pani Iwona.