Opinie o hotelu Abo Nawas

Abo Nawas: basen, teren hotelu

• Wylot z Katowic Half Board

Sławek
    Pobyt: Listopad 2019

• Zalety czysta i piaszczysta plaża, rafy koralowe z pomostu, posiłki
    • Wady spartańskie zakwaterowanie; łazienki: brudne, zagrzybiałe, źle sprzątane, awaryjne; podlewanie trawników z szamba; jaszczurki lub mrówki i komary w pokojach

W egipskich hotelach 4* byliśmy ponad 20 razy i oceniamy hotel Bliss Abo Nawas na 2* - ze względu na fatalne w Warunki zakwaterowania. Najgorsze są łazienki: wszystko było stare i brudne ? zapewne dlatego że po kilku latach nieużywania nie zostało należycie wyczyszczone i sprawdzone czy nadaje się do użytku: ściany i sufity jeśli nie są popękane, to są niechlujnie naprawione i niepomalowane, łuszczy się farba i spada na podłogę; fugi jeśli w ogóle są to są brudne i zagrzybiałe; śmierdząca woda wyciekała na podłogę podczas korzystania z WC; na zaworach i innych elementach instalacji wod.-kan. oraz ramie lustra zalegała gruba warstwa kurzu; niestaranne bieżące sprzątanie, itd... ? sprawiało to wrażenie, że mieszkamy w starej chlewni a nie w hotelu. Co chwilę trzeba coś zgłaszać do naprawy ? czasami naprawiają szybko a czasami w ogóle ? np. wężyk bidetu, z którego wyciekała woda bezpośrednio na podłogę. W pierwszym pokoju mieszkaliśmy z jaszczurkami, po jego zmianie z mrówkami i komarami, które nie zostały usunięte po zgłoszeniu w recepcji. Hałas z lodówki przypominał dźwięki jak z horroru, więc by się wyspać musiałem ją wstawić do łazienki. Korytarze, chodniki brudne i rzadko sprzątane. Trawniki podlewane były z szamba, więc od wieczoru śmierdzi na całym terenie hotelu ? również podczas wieczornych animacji. Teraz pozytywy: ładna piaszczysta plaża i rafa koralowa z pomostu, wyjątkowo dobre posiłki, dobry nowy ekspres do kawy i innych napojów. Dobry barman na plaży, który polewa zależnie od potrzeb a świeżą miętę przynosi ze swojej grządki pod palmą. Dobra obsługa restauracji. Animacje ukierunkowane pod Włochów ale da się wytrzymać. Reasumując: jeśli komuś nie przeszkadza mieszkanie w spartańskich warunkach, to polecam ten hotel.

Magdalena

• Zalety blisko plaży, brak tłoku, smaczne jedzenie, pokoje przestronne
    • Wady wyschnięte morze, brak centrum, animacje tylko w języku włoskim

Miałam dylemat czy wybrać ten hotel z uwagi, iż najbliższa opinia była z 2014 roku, ale warto było zaryzykować:) Hotel usytuowany na pustkowiu, zresztą jak większość hoteli, ale przyjechałam na wypoczynek, relaks:)i o to własnie chodziło:) Ogólnie hotel oceniam na b. dobry. Nie było tłoku, może dlatego, iż byłam jeszcze przed sezonem tj. od 15 czerwca. Blisko plaży, niestety mankamentem było wyschnięte przy brzegu morze, można było popływać tylko z pomostu, gdzie podziwiałam piekną rafę koralową. Pokój otrzymaliśmy rodzinny, bardzo przestronny, a co najważniejsze czysty, bez pleśni i różnych insektów:)Smaczne wyżywienie, raczej każdy odnalazłby coś dla siebie. Jedyne mam dwa zastrzeżenia - 95% to Włosi, oczywiście wszyscy po Włosku komunikowali się perfect, angielski był znikomy.Przyjechali Czesi od razu otrzymali osobę,która oprowadzała ich po hotelu mowiąc w ich języku.Najbardziej dbali o narodowość włoską, powinni zwrócić uwagę, że również są osoby z innych krajów..Po drugie zapłaciłam przed wyjazdem za skorzystanie z atrakcji całego obiektu. Niestety druga częśc została otwarta dopiero dzień przed naszym wyjazdem. Trochę byłam zniesmaczona, ponieważ były to fajne atrakcje wodne dla dzieci.A co do rezydenta z Coral Travel odnośnie opiekę nad turystami pozostawia wiele do życzenia...Reasumując - hotel godny polecenia:)

Bart
    Pobyt: Czerwiec 2013

Plusy: Spokój - brak gromad pijanych Rosjan czy rodaków Miła obsługa, czysto, kameralnie, bezpiecznie Rewelacyjny egipski rezydent-przewodnik Mahmoud. Minusy: Duże odległości od większych miast Nieco za niska jakość jedzenia Rafki płytsze otoczone bojkami odgradzającymi Niski poziom wieczornych występów

Marek
    Pobyt: Sierpień 2012

Nie będę pisał o mocnych stronach tego hotelu bo te można znaleźć w poniższych opiniach. Wybrałem ten hotel po raz drugi jednak po trzech latach mojej nieobecności w nim można go podsumować jednym stwierdzeniem: hotel zdziadział. Posiłki jak w innych hotelach - nie będziemy chodzić głodni choć szału nie ma. Codziennie na śniadanie i obiad praktycznie to samo, a kolacje bardziej urozmaicone. Hotel od ostatniego razu rozbudował się co sprowadziło na niego całą masę problemów: - za mało leżaków na plaży i przy basenach - kolejki w restauracjach - kolejki wieczorem przy jedynym czynnym barze w lobby Najgorsze jednak to że w czasie naszego pobytu(28.07-11.08) obsługa nie potrafiła oczyścić zakwitniętej wody w basenach więc nie rozumiem zachwytu Pani Kasi nad basenami. W hotelu bardzo dużo Polaków sporo mniej Włochów i trochę innych nacji z Europy. Hotel można polecić lubiącym snurkowanie - przepiękna łatwo dostępna rafa z żółwiami w zatoce.

Pobyt: Lipiec 2012

Do hotelu przyjechaliśmy w godzinach popołudniowych, hotel wydawał się dość pusty, pusta plaża... (zazwyczaj jesteśmy przyzwyczajeni do molochów). Natomiast już nastepnego dnia doceniliśmy tą ciszę i spokój, hotel może nie jest najnowszy ale to wcale nie przeszkadza jest naprawdę bardzo ładny. Zawsze wolne leżaki, pierwszy basen bliżej plaży jest zazwyczaj pusty dlatego czułam jakby to był nasz prywatny basen, przy drugim basenie było znacznie więcej osób zapewne ze względu na czynny bar ale i tak spokojnie można było dostać wolny leżak. Plaża jest duża, dlatego zawsze można znaleźć miejsce dla siebie i nikt nie leży jeden przy drugim - ogromny plus!!! W hotelu przebywa sporo włochów, co tylko jest zaletą! Przy hotelu jest pomost idealny do snurkowania, w pobliżu znajdują się jedynie dwa hotele, zawsze mozna zrobić sobie spacer, pobiegać:) Na terenie hotelu jest też kilka sklepików a sprzedawcy namawiają żeby najpierw wyprubować ich produkt i dopiero później zapłacić, nie widzą w tym najmniejszego problemu, można płacić przy np wymeldowaniu. Ale ja osobiście wolałam mieć wszystko uregulowane Zdecydowanie największym plusem hotelu jest obsługa!!! Bardzo uprzejma, pomocna, nienachalna, nie zaczepiają turystów, nieco gorzej bywa z naganiaczami ale to zapewne jak wszędzie... Pokoje były sprzątane zdecydowanie powyżej moich oczekiwań. Personel mowi w języku angielskim, włoskim, trochę po polsku. Na recepcji pracuje rosjanka, która mówi naprawdę dobrze po polsku; zawsze bardzo usmiechnieta, jak większość personelu. W restauracji zawsze jest miejsce, nie ma problemu ze znalezieniem wolnego stolika. Obsługa w restauracji bardzo grzeczna, upszejma. Na ilość jedzenia niektórzy narzekali, ale wybaczcie jeśli na obiad ktoś nakłada sobie na talerz jednocześnie: ryż, ziemniaki gotowane i opiekane i jeszcze makaron to nie dzwine że napisze później że wybór był niewielki:/ wystarczy sobie wszystko dobrze skomponować. Najlepsze mają ciasta, torty, ciasteczka - coś niesamowitego. Na pewno będę polecać ten hotel i sama tu wrócę:)

Romek
    Pobyt: Styczeń 2010

ela
    Pobyt: Listopad 2012

Jedynym plusem hotelu jest przepiękna rafa . Baseny z zimną wodą ok 15 stopni, zjeżdżalnie dla dzieci nieczynne, brak animacji i dyskotek. Jedyny czynny bar przy basenie . Stan techniczny pomostu opłakany, zagrażający zdrowiu. Jedzenie monotonne i zimne , codziennie to samo.W kompleksie spa dramat ,woda w jacuzzi gęsta od brudu i zimna jak diabli zero bąbelków, sauna z temperaturą maksymalnie 70 stopni i lodowata woda w krytym basenie , grzyb i brud w każdym miejscu.Wszystkie alkohole zapisywane przy zamówieniach grupowych rozcieńczane. Do mleka dolewana woda , Bóg jeden wie jakiego pochodzenia, dystrybutory z wodą i napojami zamykane na klucz. Porażka!!!

mirosław

brak urozmaicenia posiłków, mimo przybycia na posiłek w terminie czasami brakowało jedzenia, w ofercie miały być dwa baseny ogrzewane - mimo codziennych zapewnienień że będą jutro, nie doczekaliśmy się ich do końca pobytu. mając wykupioną opcję all-inclusive wszędzie liczono ilość wypitych napoi i alkoholu, zmuszano do podpisywania papieru już po wypiciu 3 drinków. podawanie piwa, wina i alkoholu tylko w plastikowych jednorazowych kubkach jest w mojej opinii poniżej krytyki. Podsumowując jeśli miałbym zapłacić za te wakację pełną kwotę (wziąłem last minut z poważnym rabatem) załamałbym się jak niektórzy z którymi rozmawiałem w czasie wypoczynku.

Kasia, Marek i Franek

Maria
    Pobyt: Listopad 2011

Hotel jest pieknie położony i ogólnie jest bajkowy.Jest bardzo zadbany. Malutkie ogródki ,piekne krzewy ,kwiaty.Cudownie. Panowie w barkach nie sa OK. Traktują nas jak muchy. Nie jest to przyjemne. Oferta w barkch tez uboga do wiwatu.Najważniejszą rzeczą w tym czasie to brak podgrzewanego basenu. Było napisane,ze jest taki basen . Mimo ,że było niewiele ludzi jeżeli oferta mówiła że jest taki basen więc powinien być . Myśle ,że powinniśmy dostać rekompensate za ten brak. Chodziliśmy do Blue Rief na base,tam był ciepły.Nie wiem czy taka forma zażalenia wystarczy .Jeżeli nie to prosze napisać w jakiej formie mam to zrobić by uzyskać zwrot kosztów ,za niewiarygodną oferte wystawiona przez hotel.Pozdrawiam .Maria