Opinie o hotelu Abora Catarina
Hiszpania / Gran Canaria

Abora Catarina

• Doskonałe położenie: ok. 300 m od centrum, w pobliżu rezerwatu przyrody i wydm Maspalomas - największej atrakcji na wyspie.
  • Udogodnienia dla dzieci: brodzik ze zjeżdżalnią, mini klub (4-12 lat), gry i zabawy w hotelowym ogrodzie, plac zabaw.
  • Piaszczysta i szeroka plaża ok. 900 m od hotelu, wyróżniona certyfikatem Błękitnej Flagi.

• Zalety - Hotel położony w 5min od wydm - Blisko do centrum, pobliskich sklepów - Bardzo duża liczba leżaków - 3 baseny - Przemiła obsługa - Bardzo przestronne pokoje z balkonami
    • Wady - walizki do pokoju zanosisz sam - słabe drinki - przereklamowany 24h - Słabe wyżywienie - Nie zasługuje na 4*

Hotel jak na swoje 4 gwiazdki, bardzo słaby. Na początku zdziwiło mnie to, że walizki do pokoju musisz zanieść sam. Wyżywanie średnie jak na Hiszpanie, brak owoców morza. Codziennie wieprzowina, mało drobiu. Ryby jeden gatunek przyrządzane w różny sposób. Jak na lato, bardzo mała ilość owoców, jeśli już to dwa, trzy rodzaje (arbuz, melon, banan) a większość owoców z puszki. Kolacje tematyczne, takie jak kuchnia chińska (Sushi), kuchnia turecka (kebab). 24h all, przereklamowany. Do dyspozycji napoje gazowane, woda oraz wino. Przygotowane również zimne zakąski, kanapki z wędliną i serem. Na dachu znajduję się taras dla nudystów z którego nikt nie korzysta. Wieczorem animacje dla gości które kończą się o 21:30. Bardzo słabe drinki a za lepsze musisz zapłacić. Zaletą hotelu jest bliskość do plaży, wydm oraz centrum handlowego. Przestronne pokoje, sprzątane codziennie. Wymieniane ręczniki co 2 dzień. W łazience żel pod prysznic, lodówka, kawiarka, czajnik elektryczny, sejf, TV z polską TVP Polonia. Do dyspozycji 3 baseny z dużą ilością leżaków. Dla gości wyjeżdżających w nocy all dostępne do godziny 18, zaś kolacja płatna 9 eur./os.

• Zalety dwa baseny, bardzo czysto, dobre posiłki , przemiła obsługa animatorzy świetnie zabawiali gości, park hotelowy z licznymi miejscami do relaxu, blisko wyjścia na wydmy
    • Wady dla mnie brak

Było świetnie. Hotel naprawdę 4 gwiazdki, jedzenie bardzo dobre. Co do jedzenia w all inclusive między posiłkami nie wypowiem się, bo czas głównie spędzałem na plaży. Napoje zawsze dostępne. Basen trochę mały ale jak wracałem popołudniu z plaży to były wolne leżaki. Wyspa cudowna, zwiedziłem ją prawie całą, pewnie wrócę tam z powrotem. Ogólnie wakacje bardzo udane:)))

Ernesto

• Zalety Cisza, duzo lezakow, dwa baseny, jeden fajny do pływania. Bardzo czysto, animatorzy świetnie zabawiali gosci. Obsluga na wysokim poziomie. Park hotelowy z licznymi miejscami do relaxu.
    • Wady Brak muzyki/imprezy po 22. Brak kolacji w dniu przyjazdu po 23. Dlugi czas oczekiwania na zameldowanie w dniu przyjazdu.

Bylismy z Zona przez 7 dni w czerwcu, pogoda wysmienita, okolica bardzo spokojna i urokliwa. Chwila do wydm i do sklepu. Jedzenie bardzo dobre z ogromnym wyborem. Nie bylismy w stanie wszystkiego sprobowac. Hotel przyjazny dla najmlodszych, duzo atrakcji dla dzieci, brodziki, zjezdzalnie, place zabaw, czy gry. Z checia bysmy tam zamieszkali :) Pozdrawiamy i polecamy Sylwia i Ernest.

Pobyt: Luty 2019

• Zalety Położenie
    • Wady Brak animacji Monotonne jedzenie Brak obecności języka polskiego Mały zimny basen

Jedyne atuty hotelu to położenie blisko wydm i oceanu ok. 20 minut spacerkiem Jedzenie jak na kanary słabe Mimo aż 8 animatorów brak jakichkolwiek atrakcji typu np areobik. Animacje wieczorne - wielka porażka i dla dzieci i dla dorosłych. Jedyna polska animatorka wstydzi sie chyba że jest polką - nieładnie. W hotelu można się porozumieć albo po hiszpańsku albo niemiecku. Jedzenie monotonne i często zimne.

• Zalety Przestronny odnowiony hotel. Duże pokoje i spore łóżko. Przyjemne animacje dla dzieci. Jak na opcje ALL jedzenie różnorodne, właściwie najlepsze jedzenie jak do tej pory w hotelu z itaka.
    • Wady Blisko wydm ale do plaży na nogach około 20 minut.

Hotel zdecydowanie godny polecenia. Z chęcią wybiorę się tam kiedyś ponownie.

• Zalety duze looby, czyste pokoje
    • Wady okropny przeludniony basen, na basenie odpadajacy beton aż nie miło było tam przebywać .. popekany beton dookoła basenu. było to wręcz obrzydliwe. Brak parasoli przy basenie, ludzie rzucają ubranie na parasol i tym samym rezerwują go sobie, po czym gdzies idą i nie maich cały dzien... na 200 leżaków może 10 parasoli.jedzenie monotonne, animacje pożal sie boże...dla mnie to standard 3 gwiazdek max. Brak wody butelkowej w pokojach!niegdy sie jeszcze z tym nie spotkałam,a duzo podróżuję.

• Zalety Dobre jedzenie, siłownia w cenie, czysto i schludnie, szybka reakcja obsługi na problemy
    • Wady Napoje typu soki były nieszczególnie smaczne

Pobyt w hotelu udany, jedzenie smaczne i urozmaicone, pokoje przestronne z klimatyzacją. Obsługa bardzo miła i pomocna. Przy hotelu siłownia, baseny, bar, plac zabaw dla dzieci oraz duża ilość leżaków. Niektóre z alkoholi (droższych) nie były uwzględnione w all inclusive, tylko wymagały dopłat, jednakże te zawarte w pobycie były wystarczające.

Wiesiek

• Zalety miła obsługa,baseny,strefa zieleni,dojazd do plazy,bufety,
    • Wady palacze wszedzie,brak strefy dla niepalacych w bufetach,barach,na terenie basenow,terenach zielonych-oprocz lobby.

porozumienie w kolejnosci jezyk hiszpanski, niemiecki,angielski a pozniej jak kto umie. mimo wszysto miła obsługa starajaca sie zrozumiec i odpowiedziec osobom nie władajacym sprawnie jezykiem angielskim czy niemieckim. wi-fi w zaleznosci od obciazenia, czasami nieosiagalne, w dniu wymeldowania nie działa od rana , w naszym przypadku wyłaczone o godz.8.00 , teoretycznie doba trwa do godz.12.00. sprzatanie ok., pokoje super, łazienka duza z prysznicem, wyposazenie pokoju ok, bliko do wydm, centrow handlowych, do minigolfa, przystankow autobusowych, jednak w dniu wymeldowania juz o godz.10.00 pani obsługujaca pokoje zaleciła opuszcenie pokoi do godz.11.00. Wyjazd z biurem RAINBOW. Hotel polecam palaczom!!!popielniczki stoja wszedzie.Zaznaczam ze byłem rowniez na Lanzerotte i Fuertewenturze ale tam były zachowane strefy dla niepalacych , w takiej samej opcji hotelowej.

• Zalety Obsługa dobra, pomocna, jedzenie też, piękny ogród jednak nie za duży. Hotel bardzo fajnie położony przy pięknych wydmach.
    • Wady Trochę mały basen, to dla tych co chcą spędzać czas w hotelu:) Mieliśmy początkowo problemy z klimatyzacją, ale wymieniono nam pokój po zgłoszeniu tego faktu:) więc plus wielki dla hotelu:)))

Było świetnie. Hotel naprawdę 4 gwiazdki, jedzenie bardzo dobre, nawet mój niejadek jadł:) Co do jedzenia w all inc. między posiłkami się nie wypowiem, bo głównie wychodziliśmy z hotelu. Napoje zawsze dostępne. Basen troche mały ale nas głównie nie było a jak wracaliśmy popołudniu to były wolne i leżaki i dzieci miały dużo miejsca do pochlapania się:) Animacje we wszystkich językach, z Polski było dwóch animatorów:) Korzystaliśmy rzadko bo spędzaliśmy dużo czasu poza hotelem. Wyspa cudowna, zwiedziliśmy ją dookoła i byliśmy w górach. Ogólnie wakacje bardzo udane:)))

adam

• Wady daleko do plazy

Daleko do plaży trzeba do niej dojezdzac autobuem. Hotel bardzo dobry.