Opinie o hotelu Achousa
Grecja / Rodos

Achousa: basen

Ola

• Zalety Miła obsługa

Bardzo miła obsługa, przesympatyczny Pan kelner i barmanka, dobre jedzenie. Dużym plusem był brak "walki" o leżaki przy basenie.

jw

• Zalety kameralne położenie, super obsługa, czysto, aneks kuchenny w pokoju
    • Wady mało urozmaicone posiłki

hotel dla osób spragnionych ciszy i spokoju i lubiących dużo chodzić. Do najpięknięjszej zatoki 3,5 km, do innych plaż niewiele bliżej. Dobra komunikacja publiczna do Rodos i Lindos

M+K

• Zalety Położenie, obsługa, stosunek jakość/cena, codzienne sprzątanie pokoju
    • Wady Płatna klimatyzacja

Wrzesień 2016 - Położenie hotelu w dobrej lokalizacji, parę kroków do przystanku autobusowego, krótkim spacerem można dojść do atrakcyjnych zatok Anthony Quinn oraz Ladiko, a także w drugą stronę - do centrum Falirak oraz (trochę dalej) do Water Parku. Bez problemu można dojechać autobusem do Rodos czy Lindos, blisko do marketów a także wypożyczalni aut/skuterów. Fajna baza wypadowa dla osób nie spędzających wyjazdu tylko w hotelu. Sam hotel do luksusowych nie należy, ale ma wszystko, co potrzeba, jedyne czego mi brakowało, to czajnika (ale nie pytałem obsługi o to czy dostanę, tylko zwyczajnie gotowałem wodę w garnku) oraz jakiegoś płynu do zmywania naczyń i gąbki. Obsługa codziennie ogarniała pokój i wymieniała ręczniki oraz pościel, raz się pojawiła podczas naszego pobytu w pokoju, zapukała i spytała się czy później ma być sprzątanie - po naszym wyjściu zostało wszystko ogarnięte jak zwykle. W lobby jest mały sklepik z najpotrzebniejszymi artykułami typu woda, coś do przegryzienia i w normalnych cenach, może jakieś grosze drożej niż w markecie. Z basenu za bardzo nie korzystaliśmy, ale jest i wydawał się przyjemny. Ogólnie hotel polecamy, jest to bardzo dobre miejsce oceniając stosunek jakości do ceny.

Monika.25
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety - położenie, - miła obsługa - tanie i smaczne jedzenie
    • Wady - hałas - czystość - bardzo stare wyposażenie pokoi - wi -fi -

Spędziliśmy w Achousa aż 14 dni. Jest to do zrobienia, ale na wiele rzeczy trzeba przymknąć oko i zagryźć zęby. Pokoje bardzo skromne. Telefon chyba 30-letni, ale działał, radio było, ale nie działało, brak tv. Szafki, krzesła, łóżka, łazienka - wszystko bardzo stare. Łóżka są niewygodne. Ale... kiedy poprosiliśmy o wymianę materaca, to właściciele wymienili mi go jeszcze tego samego dnia i szczerze przeprosili za nieudogodnienia. Uważam, że obsługa jest bardzo uprzejma i pomocna. Jeśli chodzi o mapę Rhodos, bądź o wskazówki, co warto zobaczyć i jak najlepiej dojechać tam itd. to za to właściciele mają ogromny plus ode mnie. Jedzenie w snack barze tanie, podstawowe, bo podstawowe, ale smaczne. Dla mnie ogromnym minusem był hałas. Rozumiem, że wakacje, że nikt czasu nie mierzy, ale lokatorzy z pokoi obok często późno wracali, głośną rozmawiając idąc korytarzem, a czasami nawet i krzycząc. Drzwi nie są szczelne, pod dołem są "szpary", także chcąc nie chcąc wszystko się słyszy. Basen ? Dla Nas to było wybawianie po całym dniu zwiedzania w 50 stopniowym upale wskoczyć i się schłodzić.. ale dookoła basenu jak i leżaków dużo mrówek. 3/4 leżaków połamanych, fakt faktem można na nich jeszcze leżeć, ale trzeba być ostrożnym. Wi-fi ? Jest, ale na 2 piętrze baaaardzo słabe. W ciągu 15 minut kilka razy trzeba się ponownie logować... Klimatyzacja ? Ciężko byłoby wytrzymać bez, ale jednak trzeba za nią extra zapłacić (65e za 2 tyg.). Czysto ? Ogólnie tak, ręczniki wymieniane codziennie, podłoga w łazience przecierana, od czasu do czasu odkurzone. I to by było na tyle jeśli chodzi o sprzątanie. Myślę, że wanna nie była myta przez 14 dni. Dużym plusem, że w pokoju jest lodówka, talerze, sztućce, szklanki. Jest to ułatwienie, żeby np. śniadanie sobie samemu zrobić w pokoju. Położenie ? Super, ok. 1,5 km spacerkiem do plaży, nie cały km do super marketu i fajnych małych restauracji. Plus za bar na parterze. Hotel podstawowy dla niewymagających.

Natalia
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety - aneks kuchenny
    • Wady - daleko od centrum -śniadania - codziennie to samo, marna mielonka i ser, i w sumie tylke, bardzo monotonnie

Hotel dla niewymagających. Dość daleko od centrum. Jest przystanek przy hotelu ale autobusy to sobie jeżdżą jak chcą mimo rozkładu jazdy. Pokój prosto umeblowany ale generalnie czysty i wyposażony we wszystko co potrzeba, plus za aneks kuchenny. Obsługa na recepcji pomocna i bardzo miła. Płatna klima i sejf. Z basenu praktycznie nie korzystaliśmy ale leżaki były darmowe. Mieliśmy wykupione tylko śniadania - generalnie dramat. Codziennie to samo w małych ilościach i mały wybór (chleb tostowy, mielonka, ser zółty, jakis dżem i to wszystko, do picia sok lub herbata). Generalnie masz to za co płacisz. Ze względu na fakt, że jesteśmy raczej małowymagający (w hotelu tylko śpimy) to generalnie nie byłam jakoś specjalnie zawiedziona. Samo Faliraki to raczej miejscowość dla młodzieży, kolejny raz wybrałabym miasto Rodos. A sama wyspa Rodos przepiękna.

Zdzisław
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety Super obsługa . Czystość.Posiłki
    • Wady Trochę potrzebuje remontu

Generalnie nie mam zastrzeżeń ddo pobytu w Arousa.Do plaży jest 1800 m do piaszczystej a w drugą stronę około 1500m do urokliwej , kamienistej zatoki Antony Quina gdzie nakręcano film Działa Navarony.

Małgosia
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Wady oddalony od plaży i od miasta

Hotel dla ceniących spokój. Odległość od miasta i plaży zmusza do spacerów, ma to swoje zalety (ruch). Do miejskiej plaży tak samo daleko jak do Zatoki A. Quinna... Proponuję tę drugą. Pokoje sprzątane każdego dnia, wymiana ręczników także. Nie ma co narzekać. Na wakacje jadę by skorzystać ze słońca i ciepłej wody w morzu czy tez w basenie, a nie siedzieć w hotelu.... Ogólnie pobyt udany. Polecam szczególnie dla tych którzy nie muszą mieć 5 gwiazdek by poczuć się szczęśliwymi....