Opinie o hotelu Afandou Beach
Grecja / Rodos

Afandou Beach

• Udogodnienia dla dzieci: brodzik, plac zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami, pokój gier.
  • Tylko 200 m do szerokiej, piaszczysto-żwirkowej plaży, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Atrakcyjna lokalizacja: ok. 1,8 km od centrum, ok. 8 km od aquaparku w Faliraki, ok. 20 km do miasta Rodos.
  • Rozrywka: boisko do siatkówki i piłki nożnej, raz w tygodniu wieczór grecki z muzyką na żywo.

Sylwia

• Zalety - kameralny hotel z dala od miejskiego zgiełku - pokoje świeżo po remoncie - ładne, czyste baseny - duży plus za spore brodziki dla najmłodszych - jedzenie całkiem w porządku, codziennie nowe dania w formie bufetu - codziennie serwis sprzątający, który przykładał się do swojej pracy, ręczniki regularnie wymienianie, pościel również czyściutka
    • Wady - zdjęcia katalogowe nie do końca zgadzają się z prawdą - jak hotel wygląda w porządku (i faktycznie tak jak na zdjęciach) tak żadnego bajkowego ogrodu tam nie ma. Nie ma również żadnych zewnętrznych barów jak na fotografiach i nie jest pokazany nowowybudowany budynek hotelowy. Ogólnie nie było źle, ale na pewno nie wyglądało tak zielono i przestronnie jak na zdjęciach :) - pokoje \"garden view\" owszem, ładne i wyremontowane, ale ten widok z balkonu wcale nie wyglądał jak na zdjęciach :) Balkony raczyły nas widokiem na baseny, więc wiązało się to z ciągłymi \"gośćmi\" tuż pod naszym balkonem (a z racji tego, iż pokój mieliśmy na parterze było to trochę uciążliwe, że ciągle ktoś siedział dosłownie przed nami i zaglądał nam do pokoju) - nie przyjemna obsługa recepcji - Panie były troszkę opryskliwe i w zasadzie wszystkim gościom, którzy się z nimi nie zgadzali sugerowały, że nikt ich nie rozumie i nie potrafi rozmawiać - dodatkowe ukryte opłaty (nas na szczęście to nie dotknęło, ale wielu gości narzekało o pobieraniu od nich opłat, które de facto nie były nawet ujęte w umowie wycieczki)

Ogólnie podobało nam się w tym hotelu. Hotel duży, ale mimo to kameralny. Cisza, spokój. Do centrum miasta około 1km. Blisko plaża żwirkowo-piaszczysta (z przewagą żwiru i kamieni). Morze piękne, czyste, krystaliczne i bardzo ciepłe :) Pokój świeżo po remoncie, codziennie sprzątany z nowymi meblami. Łazienki ładne i schludne (jedyny minus to krany w umywalkach - odkręcając wodę cała łazienka była zalana - zbyt duże ciśnienie i nie dopasowane do nich krany. Po trzech dniach odpuściliśmy sobie używanie umywalki :P). Ładne, przestronne balkony ze stoliczkiem i krzesełkami. Bardzo dobrze spędziliśmy tam urlop. Na szczęście nas żadne nieprzyjemności nie spotkały, ale rozmawiając z rodakami bardzo narzekali na ukryte i dodatkowe opłaty, o które nie prosili. Przykładowo rodzina z dziećmi, która nie chciała łóżeczka turystycznego dla najmłodszego dziecka w pokoju takie łóżeczko dostała bez żadnych informacji - po 4 dniach obsługa z recepcji domagała się od nich 28 euro za wypożyczenie tego właśnie łóżeczka. Podobnie było z klimatyzacją, część gości nie życzyła sobie korzystania z niej, a na koniec wycieczki zostały nałożone na nich opłaty. Ogólnie widać, że hotel jest bardzo nastawiony na pobieranie opłat od swoich gości. Panie w recepcji też pozostawiały wiele do życzenia. Jeśli ktoś nie zgadzał się z nimi były bardzo nie miłe i od razu zarzucały brak znajomości języka i nie rozumienia tego co się mówi. Nic nie dały sobie wytłumaczyć. Pomijając parę niedociągnięć było fajnie :) Polecamy!

Małgosia

• Zalety położenie blisko plaży, sporo zieleni wkoło hotelu, 2 baseny, urozmaicona kuchnia (każdy znajdzie coś dla siebie), wyborna kuchnia na wieczorku greckim
    • Wady pokoje sprzątane pobieżnie (zamiecione i prześcielone łóżko), tylko raz zmieniono reczniki i pościele - na drugi dzień po przyjeździe, brak klimatyzacji po 15 wrzesnia kiedy temp. jest powyżej 30 stopni ( trzeba dopłacić 9 euro za dobę, a nie jak napisano 7!!), część leżakow przy basenie połamanych, bar podaje soft drinki do 18, a później mocniejsze, za część drinków trzeba płacić,

cicha okolica hotelu sprzyja odpoczynkowi; plaża kamienista (buty specjalne do wody), woda w morzu przejrzysta; na plaży płatne leżaki po 5 euro za leżak za dzień; autobusy na przystankach zatrzymują si tylko we wsi ( przystanek koło plaży jest wątpliwy), droga do Afandou to jakaś kpina, chodnik jest bardzo wąski z ogromną ilością krzaków ( tam jest market z normalnymi cenami - woda w hotelu -0.8 euro a w markecie 0.4); można wypożyczyć auto (małe za 40 euro za dzień) - nie polecam wjeżdżać do miasta Rodos i Lindos (trzeba mieć nerwy za stali i oczy na około głowy - mnóstwo skuterów). Na wycieczkę na wyspę Symi polecam prom (będzie szybciej i taniej), od przewodnika nie dowiecie się niczego co można znaleść w necie.

• Zalety - blisko do plaży (5 min. pieszo) - cisza i spokój (hotel położony 15 min pieszo od miasta, nieco na odludziu, nie ma hałaśliwej okolicy i blisko dużego ruchu samochodów) - dobre położenie miejscowości pod kątem zwiedzania wyspy - smaczne jedzenie - generalnie adekwatny standard 3.5 gwiazdki i ceny
    • Wady - żadnych poważnych, poniżej jedynie drobne - więcej charakterystycznych dań greckich mogłoby być serwowanych w ramach wyżywienia - w pokoju dwuosobowym tylko dwa kontakty (w tym brak jakiegokolwiek w łazience) - dopłata za sejf oraz, od połowy września, za klimatyzację

Wrażenia generalnie bardzo pozytywne - wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, wszystko adekwatne do ceny i zgodne z oczekiwaniami Sam hotel jest położony ok. 5 min. pieszo od plaży i 15 min. pieszo od miasteczka Afandou, w nieco odludnej okolicy, przez co cisza i spokój pozwala się zrelaksować. Transfery i wycieczki dodatkowe docierały do samego hotelu (albo do przystanku przy plaży, więc bardzo blisko), także jest on dobrze skomunikowany. Podobnie wypożyczalnie samochodów podstawiają auta na parking hotelowy. Pokój adekwatny do standardu - odnowiony i czysty, choć skromny. Łóżko wygodne, balkon z widokiem na basen albo rolniczo-górzystą okolicę. W pokojach niestety mało kontaktów (żadnego w łazience, poza zabudowanego hotelową suszarką). Dopłaty za sejf (ok. 25 euro/tydzień) i klimatyzację poza sezonem (ok. 7 euro/dzień). Jedzenie w formie bufetu w większości smaczne, choć takich typowo greckich przysmaków nie było zbyt często (mousaka i souvlaki były tylko raz na kolację, sałatka grecka co prawda codziennie, ale bez fety (feta również była tylko raz)). Szczególnie smaczne owoce i warzywa, ale mięso również było generalnie dobrze przyrządzone. Najsłabiej wypadała ryba (była prawie codziennie na kolację, smaczna chyba tylko raz). Bardzo dobre desery. Basen z leżakami bardzo przyjemny (na plus, że inaczej niż w innych hotelach nie było zjawiska zajmowania leżaków przez gości o 3 rano - zawsze były jakieś wolne czy się przyszło o 9, o 12 czy o 16). Obsługa bardzo miła i pomocna, bar z all inclusive również bez zarzutu, podobnie hotelowe rozrywki (ping-pong, bilard, cymbergaj, piłkarzyki). Hotel to bardzo dobra baza wypadowa, żeby sobie pojeździć po wyspie (położony blisko samego miasta Rodos, niedaleko najważniejszej drogi wzdłuż wschodniego wybrzeża).

• Zalety Spokojna okolica, miła obsługa
    • Wady Stare pokoje a w szczególności łazienka, monotonne jedzenie, brak animacji dla dzieci, przekąski o 16.00 dramat!

Dostaliśmy łazienke w opłakanym stanie bez natrysku że stara wanna i polamanym prysznicem. Pokój jak na wczasach pracowniczych. Piętrowe łóżko Przy 14 letnim dziecku, nie na miejscu.. Brak atrakcji dla dzieci jedynie mini brodzik. Kawa dramat! Chodziliśmy do pobliskiej kafejki i za 3 euro piłam pyszna kawę! Przekąski o 16.00 to chyba resztki że śniadania. Bar z napojami.... No proszę... Obsługa bardzo mila! Szczególnie chłopaki na stołówce. Niestety za 8 tys zł człowiek wymaga trochę więcej luksusu! Uwaga negatywne opinie są z tad usuwane. Polecam trip advisora

• Zalety dużo dorodnej wieloletniej zieleni, cicha spokojna okolica, dobre położenie komunikacyjne, bardzo dobra obsługa na stołówce i w barze
    • Wady niewydolna klimatyzacja w niektórych pokojach, brak czyszczenia basenu, brak ratownika przy basenie, brak rozrywek/animacji

ogólnie ok, dla normalnych który płacąc za 3 gwiazdki nie oczekują 5.

agnieszka

• Zalety bardzo fajny hotel

cisza spokój a ja to lubie hotel super barmani zajebisci szczególnie jeden , pobyt udany jeszcze tam wróce

Przemek

• Zalety -baaardzo dobre i roznorodne jedzenie w stylu szwedzkiego stolu, -pokoje widac odnowione ale widac ze lecieli z czasem, duzo niedoróbek -blisko do plazy, mega kamienista, lecz widoki na skaly oszałamiające. -czysta woda w morzu
    • Wady --jeśli chodzi o all inlusive to w 3 dniu pokonczyly sie alkohole i mozna bylo zamawiac tylko piwo i ouzo, pozniej dowiezli rum i jin lecz znowu starczylo na jeden dzien, troche slabo. -obsluga kiepska -wifi kiepskie, praktycznie nie ma -Daleko od miasta

Polecam dla nie wymagających ludzi, nie polecam dla ludzi z dziecmi, nie ma tam nic dla nich, zeby odpaczac i poleniuchowac, cudownie. Polecam wycieczki na wlasna reke, busy odjezdzaja w kazdy zakątek wyspy co 30min w sezonie za pare euro.

Dominika

• Zalety Ładne i czyste pokoje, dogodne położenie, obsługa dość pomocna-anglojęzyczna, 2 baseny
    • Wady Monotonne śniadania

Ogólne wrażenia pozytywne. Cały masz pobyt bez większych problemów. Na koniec jedynie niemiły incydent, gdyż nie otrzymaliśmy zamówionych dzień wcześniej lunch boxów na podróż powrotną. Ale jesteśmy w stanie to wybaczyć, ponieważ wyjazd był o godzinie 5 rano???? Poza tym obsługa jak najbardziej pomocna, rezydentka obrotna, miła. Hotel ładny, czysty, jedzenie świeże i całkiem niezłe, zróżnicowane, oprócz śniadań, które codziennie wyglądały tak samo. 5 min spacerkiem od hotelu piękna, długa, kamienista plaża i biegnący wzdłuż niej deptak. Ponadto blisko do ciekawych miejsc, takich jak Dolina Motyli, 7 źródeł, bajeczna Zatoka Anthonego Quinna czy miasto Rodos. Z czystym sumieniem polecam Afandou.

• Zalety Czystość, posiłki, napoje, miła obsługa.

Wszystko na swoim miejscu :) Pokoje czyste, codziennie sprzatane. Wieczorami fajny klimat i nielimitowane napoje do 23. Obiady codziennie inne i smaczne.

Anna Wróblewska

• Zalety - obsługa - atmosfera - wygląd - porządek
    • Wady - jedzenie

Hotel idealny na wypoczynek - w dosłownym tego słowa znaczeniu... jeżeli ktoś jest zmęczony całoroczna praca i marzy o ciszy i spokoju ten hotel jest właśnie dla niego ! Hotel dużo traci na ? złych ? fotografiach które nie oddają jego uroku :) Plaża jest blisko, dodatkowo 2 baseny hotelowe - super ! Jedzenie jest jakie jest... ciasto chociaż pyszne :) Ludzie pracujący - cudowni - pełni uśmiechu i nie pracujący za karę :) Polecam szczególnie dla rodzin z dziećmi :)