Opinie o hotelu Albatros Sea World Marsa Alam
Egipt / Marsa El Alam

Albatros Sea World Marsa Alam: zjeżdżalnia, wakacjepl

• Nowo otwarty hotel (w 2018 roku) idealny dla rodzin i aktywnych turystów.
  • Udogodnienia dla dzieci: animacje i zajęcia w miniklubie dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz aquapark z 15 zjeżdżalniami.
  • Przy hotelu prywatna, piaszczysta plaża.
  • Sport i rekreacja: siłownia, minigolf, miniboisko do piłki nożnej, kort tenisowy, siatkówka plażowa, animacje.

Celina
    Pobyt: Luty 2020

Cudowny hotel, duży zielony i zadbany teren wokół hotelu. Pokoje duże piękne wszystko nowe i zadbane codziennie sprzątane. Baseny i zjeżdżalnie rewelacja. Obsługa miła i pomocna. Piaszczysta i czysta plaża, dużo kolorowych rybek przy brzegu oraz rafy. Jedzenie bardzo dobre wszystkiego dużo i bardzo smaczne. Każdy znajdzie coś dla siebie, wielbiciele mięsa i ryb będą bardzo zadowoleni jednak i dla wegetarian też się coś znajdzie. Opcja All naprawdę dobra piwo z butelki co się w Egipcie bardzo rzadko zdarza. W hotelu nie można się nudzić codziennie animacje rano oraz wieczorem czasami muzyka na żywo. Rezydent miły i uprzejmy jednak za bardzo próbował nas przekonywać żeby nie kupować wycieczek z zewnątrz. My skorzystaliśmy z poleconego nam biura skarbtravel.com mają świetną organizację są punktualni, przewodnicy bardzo dobrze mówiący w języku polskim oraz wspaniałe wycieczki. Biuro licencjonowane i sprawdzone byliśmy łącznie na 3 wycieczkach z nimi i polecamy bo nie warto przepłacać u rezydenta. Hotel bardzo polecam a jeśli ktoś chciałby skorzystać z biura to podaję numer (+201090365299) można pisać na whatsapp lub viber są także na fb skarb travel wycieczki w egipcie. Polecam bo tanio super wycieczki i organizacja wszyscy byli zadowoleni.

Aleksandra
    Pobyt: Grudzień 2019

• Zalety Obszerny, nowy, sympatyczna obsługa, podgrzewane baseny, przyjazny dla rodzin z dziećmi

Hotel nowiutki, obszerny, bardzo ładny :) to był mój 6 pobyt w Egipcie i napewno hotel zrobił na mnie największe wrażenie :) Byliśmy 1 raz naszym 3 letnim synkiem i bardzo mu się podobało :) cała strefa dla dzieci posiada podgrzewane baseny oraz 2 dla dorosłych ( w sumie 5 podgrzewanych basenów ).

Wioletta

To był nasz trzeci pobyt w Egipcie, zdecydowanie najlepszy. Hotel fantastyczny, przestronny, czysty, każdy znajdzie coś dla siebie. Duża liczba basenów sprawia, że nie ma problemu z leżakami. Plaża fantastyczna, rafa z pomostu -cudna, przy brzegu snurkowanie też sprawia radość z powodu sporej ilości rybek. Jedzenie smaczne, wielość restauracji sprawia, iż nie ma tłoku. Generalnie hotel zasługuje na 5*. Jest tylko jedno ale - rezydent biura rainbow Pani Małgorzata. Nie dajcie się naciągnąć na morsie wycieczki sprzedawane przez rezydentkę, która zarzeka się, iż nie znane są jej programy wycieczek sprzedawanych na plaży przez rezydujące tam Diving Center. Ze względu na pobyt z małym dzieckiem zdecydowaliśmy się na wycieczkę z Rainbow, a nie z tamtejszym Daving Center ( 10$ za osobę taniej ) po czym okazało się, że w hotelu pojawił się po nas przedstawiciel Daving Center, mimo że kupiliśmy wyjazd z biurem Rainbow. Cała wycieczka odbyła się z przedstawicielami Daving Center. Byli z nami ludzie którzy kupili to bezpośrednio na plaży tylko znacznie taniej!

Witold

• Zalety czystość, obsługa, baseny, jedzenie
    • Wady daleko od lotniska

Witam. Był to nasz 6 pobyt w Egipcie i 2 w Marsa Alam. I był to zarazem najlepszy hotel w jakim byliśmy, a byłem w dobrych hotelach takich jak Jungle Aqua Park, czy Aqua Blue. Albatros jest hotelem nowym, przestronnym, czystym z bardzo miłą i uczynną obsługą (poza małymi wyjątkami, ale o tym może później). Wielką zaletą są duże przestronne pokoje z dużymi łazienkami, duża ilość basenów, w których nie ma tłoku, fajna plaża (jak na egipskie warunki) z pomostem i łatwym zejściem do morza. Leżaków sporo, choć na basenach mogłoby być więcej, na plaży wystarczająco. Posiłki dobre, różnorodne i zawsze pod dostatkiem, nawet pod koniec pory posiłkowej. Wspaniałą rzeczą są napoje podawane w szkle lub oryginalnych butelkach. Dla mnie rewelacją jest butelkowe piwo na plaży i wieczorami w restauracjach. Napoje na plaży donoszone w plastikowych wiaderkach (kubełkach) wypełnionych lodem. Przez 2 tygodnie nie byłem ani razu w barze na plaży, dlatego, że uprzejmy pan zawsze donosił wszystko zanim zdążyłem dojść do połowy drogi. Teraz o małych minusach. Ratownicy na basenach o godz. 5.30-6.30 rezerwują leżaki ręcznikami, a później gdy ktoś szuka miejsca bardzo chętnie pomagają takie znaleźć, oczywiście drobna opłata mile widziana. Wiem, bo należę do ludzi, którzy lubią podziwiać wschód słońca i osobiście widziałem jak to robili prawie codziennie. Gdyby nie takie zachowanie to myślę. że nie byłoby problemu z leżakami na basenach, szczególnie przy basenie przy barze-restauracji przy plaży. Druga rzecz kelnerzy (szczególnie jeden) w lobby barze. Niby uprzejmy, ale gdy nie dostanie $ to lekceważy i udaje, że nie widzi klientów. Należę do tych, którzy dają napiwki chętnie, ale uważam, że należy dawać na odchodne za dobrą obsługę i bardzo często tak robię.Jednak gdy widzę jak gościu mnie olewa, mimo że dostał napiwek to trochę mnie to denerwuje, a ten kelner z lobby chciałby żeby wszyscy dawali napiwki za każdym razem gdy coś przyniesie, a najlepiej za każdym razem gdy tylko przejdzie obok nas. Niektórzy sprzątający też niby się starają, ale to nie doniósł napoi do pokoju, to zapomniał o ręcznikach, to zapomniał uzupełnić żel pod prysznic, chociaż go o to prosiłem, no i po angielsku potrafił tylko powiedzieć "OK, OK" A na koniec WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla dwóch z trzech barmanów z baru przy basenach. HANY i drugi barman (ten który nie roznosi napoi na basenie), bo ten trzeci, najmłodszy to straszny cwaniak. Hany od 7 rano do 22 na nogach zawsze uprzejmy, miły i nie trzeba go szukać, sam cię znajdzie i przyniesie to co zwykle zamawiasz i ja to doceniałem pod koniec każdego dnia. Hany podziwiam Cię i dziękuję. Mam nadzieję, że w przyszłym roku się spotkamy, bo ja już zrobiłem rezerwację I to jest najlepsza ocena tego hotelu. Jeszcze nigdy nie jechałem drugi raz do tego samego hotelu, a jeżdżę już naście lat - to jest pierwszy raz, gdy zaraz po powrocie szukałem oferty na następny wyjazd w to samo miejsce, no i już mam rezerwację

Grażyna

• Zalety Hotel nowy, czysty, pokoje bardzo przestronne. Jeden z lepszych hoteli w Egipcie, w którym byliśmy. Obsługa życzliwa i uczynna. Piękny teren. Brak POLONIA 1.
    • Wady brak soków wyciskanych z owoców, jak w innych Albatrosach, w których byliśmy.

Był to nasz 12. pobyt w Egipcie, od 31.08. do 08.09.2019r. Hotel, a właściwie małe osiedle, piękny. Podczas rejestracji, a zdarzyło to się nam pierwszy raz, recepcjonista zaproponował parter lub piętro w apartamencie. Bungalowy, w którym jest w każdym po 12 pokoi, są usytuowane tak, że z każdego tarasu/balkonu jest ładny widok i można dorzucić kamieniem do basenu. Bungalowy są w trzech szeregach (patrząc od recepcji): z numerami zaczynającymi się na 1xxx na prawo; 2xxx w środku; 3xxx na lewo. POMYŁKA, gdzie próbują recepcjoniści lokować gości, to pokoje z 4xxx. Wi Fi na całym hotelu. Dobre zupy, sushi, beef stroganoff, pieczone mięsa, ryby, znakomita pizza (w Food Court), kawa, chłodne piwo z butelek Stella lub z nalewaka. Lód z wody mineralnej, owoce i warzywa myte też w mineralnej informują o tym przewodniki, zęby należy myć w wodzie butelkowanej. W pokoju codziennie uzupełniana woda, cola, sprite, kawa, herbata. Obsługa kelnerów, barmanów miłych i uprzejmych. Kelnerzy wręcz dopytują się o serwis i nie bakszysz-ują. Najlepszy White Bar i pracująca tam obsługa. Roznoszone przy basenach i na plaży drink i piwo (np. na plaży we wiaderkach z lodem) dopełniają komfortu. Goście to: Niemcy, Polacy, Czesi i wiele innych narodowości, lecz leżaki zawsze i wszędzie dostępne, brak tłumów, a boy chętnie doprowadzi i nakryje leżaki ręcznikami. Aby nie zepsuć obsługi proszę obsługę gratyfikować (tak jak Niemcy) tylko wówczas, gdy zrobią coś ponad obowiązki: zagadną, zaproponują lub doniosą nie pytani drinki, przyozdobią łóżko. Opiekun Neckermann polskojęzyczny, merytoryczne i punktualny. Wieczorami dobra muzyka na żywo. Odpoczęliśmy. Polecam.

Ola

• Zalety Piękne baseny, bardzo miła obsługa
    • Wady bardzo średnie jedzenie

Wakacje bardzo udane. Wszyscy bardzo się starają. Jedynie co poprawiłabym jakoś jedzenia, bo jest bardzo średnie. Reszta wszystko super :)

Dariusz

• Zalety Czysto , obsługa miła, bardzo dobra kolacja.
    • Wady śniadanie, obiad na poziomie hotelu 3 gwiazdki ,napoje ,alkohol tylko producentów lokalnych - brak możliwości zakupienia porządnej wiski czy normalnej wódki bądź porządnego piwa.

Lokalizacja ciekawa, można po snorkować . Jak lubisz dobry alkohol to zabierz go ze sobą.

Pawełek

• Zalety Wszytko
    • Wady Zadnych

4 Pobyt w tym hotelu w ciągu roku, po kilkunastu mniej lub bardziej udanych wakacjach w hotelach w Egipcie wreszcie trafiliśmy na taki którego lepiej nie zmieniać 18 basenów mówi samo za siebie, zero tłoku nikt ci na głowie nie lezy

Sławomir

• Zalety Hotel nowy, czysty pokoje bardzo przestronne. Najlepszy hotel w Egipcie w którym byłem (byłem w 6). Obsługa życzliwa i uczynna.
    • Wady jedzenie mało przyprawione (jeśli komuś to przeszkadza...) :) Wad BRAK

Mam 5 osobową rodzinę, miałem rezerwację na 2 pokoje. Podczas rejestracji recepcjonista zaproponował apartament "rodzinny" tj 2 przestronne pokoje przedzielone przesuwnymi drzwiami łącznie ok 90m2.. z widokiem na morze... bez jakichkolwiek dopłat. Baseny są wszędzie :)

Sławek
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Nowoczesny duży i czysty obiekt jeden z najlepszych w Marsa
    • Wady Recepcja przy doborze pokoju niemiła i problematyczna oraz niemili kelnerzy obsługujący w lobby barze w środku

Pobyt bardzo udany ,hotel godny polecenia w Marsa El Alam jedyny nowy i robiący wrażenie ,dobrze też ,że jest mała rafa przy morzu ,bo zejście z pomostu może okazać się niemożliwe z powodu silnych wiatrów panujących w tym rejonie.Minusem jest rozpieszczona przez Niemców obsługa w lobby barze oraz wszędzie czekający kelnerzy na bakszysz ale poza lobby cała obsługa bardzo miła i uśmiechnięta .Na minus też słaby aquapark ale ma być rozbudowany .