Alf Leila Wa Leila

Alf Leila Wa Leila: basen

• Bogata oferta rozrywkowa: animacje dla dorosłych, zajęcia sportowe, wieczorne show, minimuzeum kultury egipskiej, teatr rzymski.
  • Atrakcje i udogodnienia dla najmłodszych: basen dla dzieci, zjeżdżalnie wodne, miniklub, plac i pokój zabaw.
  • Luksusowy hotel stylizowany na pałac z Baśni tysiąca i jednej nocy.

• Zalety Pyszne jedzenie, miła obsługa, wiele rozrywek ..Polecam
    • Wady mogłoby być czyściej zwłaszcza łazienki wymagają dopieszczenia ...

All inclusive super... pokoje obszerne, dojazdy na plażę sprawnie zorganizowane, pyszne jedzenie 4 restauracje każdy znajdzie coś dla siebie...niestety woda w basenach niepodgrzewana, ....obsługa sympatyczna i pomocna ...Polecam

• Zalety Świetny hotel dla rodzin z dziećmi . Świetne Jedzenie . Sklepiki z pamiątkami na terenie Hotelu .
    • Wady Zakwaterowanie :( po mimo napiwku pierwszy pokój beznadziejny . Cola lub Fanta w lodówce za $ : (

Byliśmy z dzieckiem 8 lat koniec sierpnia początek września 14 dni po przyjeździe zakwaterowanie i Tu wielki ---------------- MINUS pomimo $ w paszporcie dostaliśmy pokój gdzies na samym końcu terenu hotelu nawet nie wiem czy to nie był już hotel Jungle masakra obok stróżówki szary brzydki budynek . Jak tylko tam dotarliśmy to od razu problem z drzwiami nie chiały się otworzyć wiec powiedziałam żeby boy nie robił sobie kłopotu z ich otwarciem bo my tu nie chcemy być zakwaterowani . Zadzwonil na recepcje i zaprowadzono nas do innego budynku no i ten Pokój był juz OK . Blisko restauracji basen na wyciagniecie ręki . Córka zachwycona ilościa basenów i możliwościami zabawy . Codziennie Mini Disco ( jak dla mnie trochę za późno 20:30 biorac pod uwagę że kolacja zaczyna się o 18:30 to o 19:30 córka już się pokładała ze zmęczenia po aktywnym dniu w basenach :):) , swietne przedstawienie na arenie -tańce egipskie , pokaz jazdy konnej , i wielbląd tez był :) wirujący Derwisz , pokazy z ogniem .W poniedziałki na hotelowym boisku odbywało się Mini Disco dzieci z hotelu JUNGLE i to było COŚ Impreza z Kolorami (kolorowe farbki + woda ) dzieci zachwycone głośna muzyka tańce wstęp wolny . Także atrakcji dla dzieci mnóstwo nie wspomnę o lodach , pizza w snak barach :) itp. . Jedzenie bardzo dobre restauracje Chińska ( ale mało miała wspólnego z chińską oprócz suhi wątpliwej jakości i pasty wasabi :):) ha ha ha ale była OK :) Marokańskiej która tez była Spoko Włoska gdzie królował Makaron i Pasta no i główna w której było najlepsze jedzenie :) Tak naprawdę nie można chodzic tam głodnym wieczorne kolacje były super . Na wielki plus zaslugiwalo to iż nie było sałatek typu : śmieciówka wszystkie sałatki z surowych warzyw krojone przez kucharza na widoku :):) . Mnóstwo owoców (banany , granaty , gruszki , daktyle winogrona jabłka i grapeifrut tez był :) i arbuzy co drugi dzień a do śniadań zawsze był melon ,banany i inne wiec naprawdę duzy wybór .

• Zalety Piękne położenie - widok na wzniesienia, cudowny zachód słońca dobre jedzenie czyste baseny i pokoje ciekawe animacje - aqua aerobik, stretching, tańce egipskie, piłka wodna, dla dzieci - klub malucha, gra w rzutki i wiele innych

Urlop spędzaliśmy z mężem pod koniec września 2017 r. Na lotnisku w Hurghadzie, po wyjściu z samolotu, buchnął w nas ogromny, gorący ŻĄR! Cudowne, piękne słońce, bezchmurne niebo. Po przyjeździe do hotelu, podstawionym busem, udaliśmy się na recepcję a stamtąd do pokoju. Pokój przestrzenny, czysty, duży taras, klimatyzacja, bezpłatny sejf i co najważniejsze - lodówka do chłodzenia zimnej, jakże potrzebnej tam wody !!! Już pierwszego wieczoru trafiliśmy na wieczór turecki, z kuchnia turecką i pokazami tańca z ogniami. Na terenie hotelu chyba z 7 basenów, mniejsze, większe, dla dzieci - kto co lubi. My głównie przebywaliśmy na basenie, gdzie od 10-12 i od 15-17 była świetna muzyka, animacje itp. No i bar od 10-17, zimne piwka, drinki, od 12 przekąski. Oczywiście na innych basenach było podobnie - all inclusive ;) Śniadanie od godz 7, lunch od 12;30, kolacja od 18. Na terenie hotelu mnóstwo restauracji, które głównie wieczorami serwowały różne kuchnie świata - chińska, włoska, marokańska. Jedzenie pyszne, dla każdego coś dobrego. Nam najbardziej przypadła do gustu kuchnia chińska - wszystko świetne przyprawione. Oprócz tego w każdy wieczór odbywały się różne animacje dodatkowe np. karaoke, muzyka na żywo, pokaz z wężem BOA, fakir na igłach itp. W barach serwowane ichniejsze alkohole - wódka, whiskey, wino. Dla mnie najlepsze piwo, bo zimne i smaczne. Mój mąż zadowolony był z wódki :) Małymi minusami było to, że wciąż my Polacy dla nich jesteśmy gorsi np. od Niemców, Rosjan czy Francuzów. To dla nich stoły były dekorowane w płatki róż, łabędzie z serwetek, ulubiony sok czy wino na stole a dlaczego ? Bo dają lepsze bakszysze? Nie wiem, to było smutne. Ale i tak NIC nie zepsuło cudownych wakacji. I gorąco polecam Ten HOTEL jak i inne w Hurghadzie. Jest bezpiecznie i nie ma się czego obawiać. Zachęcam do wycieczki w Egipcie

• Zalety ogrom atrakcji rozrywkowych fantastyczny basen dla dzieci i dorosłych
    • Wady czystość pokoi obsługa recepcji

Do hotelu wyjechaliśmy w 1 tyg. września 2017 r. z Wezyrem (2 dorosłych i 2 dzieci w wieku 2 i 4 lat). Po zakwaterowaniu okazało się że nasz pokój znajduje się w hotelu obok (Jungle) - daleko od basenów Alfy oraz głównej restauracji i samego centrum hotelu (istny wygwizdówek). Musieliśmy zainterweniować do recepcjonisty, który był tym faktem zaskoczony, bo daje nam możliwość spania w lepszym hotelu, a my jeszcze wybrzydzamy. Byłoby ok, gdyby pokój rzeczywiście był rewelacyjny, a taki nie był i blisko było do czegokolwiek. Gdybyśmy pozostali nie moglibyśmy korzystać z atrakcji hotelu Jungle. Ostatecznie dano nam pokój z 4 łózkami tuż przy basenie głównym hotelu i blisko restauracji. Pokój marny, łazienka marna, wystrój pokoju poniżej 4* ale nam zupełnie to nie przeszkadzało. Z dziećmi spędzaliśmy całe dnie na basenach, chodziliśmy na darmowe lody, zwiedzaliśmy hotelowe muzeum, robiliśmy zakupy w sklepikach na terenie hotelu, chodziliśmy od restauracji do restauracji, a wieczorami chodziliśmy do teatru gdzie były m.in. pokazy ognia czy różnych tańców egipskich, organizowane były wybory miss hotelu, imprezy w pianie....no po prostu wypas dla każdego. Dla dzieci co wieczór organizowane były ponadto zabawy. Plaża hotelu znajdowała się przy innym hotelu (Dana Beach) do którego woził bezpłatnie hotelowy busik co 0,5 h między 8 - 17 godz. - plaża obskurna, żwirowo - kamienista, ale dzieciom chyba się podobała. Ogólne wrażenia hotelu bardzo dobre, hotel - miasto, i co najważniejsze - wszystko za free (wszystkie restauracje, lody, atrakcje, muzeum). Tak jak nie zdarza nam się z rodziną odwiedzać te same hotele, tak do tego moglibyśmy wrócić ponownie.

• Zalety obsługa,baseny,jedzenie
    • Wady nie zauważyłem

Trzeci raz w Egipcie,wcześniej hotele 5*,ale nigdzie nie było takiej dobrej obsługi.Bez bitwy o leżaki,4 restauracje,w każdej coś innego,proszona kolacja, przekąski,lody od 12-17 bez kolejek ,codzienne animacje w tym także trochę po polsku,najlepszy bar Jazz,a kelner Sajid,pozdrawiam,drinki donoszone na leżak GRATIS,podkreślam drinki a nie wódka cola.Tylko TUI sie nie sprawdził,masakra na lotnisku,wiza w okienku 28 euro przy wklejonym znaczku 25dolarów,ale to nie dotyczy samego hotelu.OGÓLNIE POLECAM,NAPRAWDĘ WARTO

• Zalety Hotel cichy przeznaczony dla dzieci i dorosłych codziennie animacje ( brak w języku polskim ) wieczorami animacje dla dorosłych , sporo restauracji i basenów, zawsze znalazł się wolny leżak,
    • Wady - organizator TUI tragedia ( opisze poniżej ) - mogło by być czyściej - podział gości na lepszych ( Niemcy Rosjanie ) i gorszych Polaków - bez napiwku w lodówce w pokoju jedynie woda, jeśli zostawimy napiwek znajdzie się tam cola, sprite itp.

Więc tak wylot 10.08.2017 na lotnisku w Hurghadzie stoisko TUI Panowie mają ich koszulki i szyld a wiza u nich to 28$ nie 25$, nie dajcie się nabrać obok jest budka jak nasze kioski z nazwą Bank gdzie pisze VISA tam jest za 25$ i niczym się to nie różni od wizy kupionej od TUI. na miejscu rezydent TUI się wyparł że to nie TUI i że nie mają z tym nic wspólnego. Więc powinni nas o tym poinformować przed wylotem. W hotelu po przylocie meldunek i pokój ja miałem 2 pokoje oddzielone drzwiami w jednym była klimatyzacja w 2 niestety psuła się codziennie przez 4 dni i ją naprawiali co 2h więc dzieci musiały spać z nami bo brak klimy uniemożliwiał im sen. Lodówka brudna i w tragicznym stanie. wymieniona po 3 dniach. Łazienka też raczej do remontu ale tragedii nie było widać że była odnawiana kilka lat temu ale zużycie szybko tam postępuje. Sam hotel wielki i ładny fajne ogrody i baseny, blisko centrum miasta gdzie można pojechać za 10$ w obie strony i zrobić zakupy o wiele taniej niż w hotelowych butikach np. papirus w hotelu 2$ za 1 sztukę a wmieście 14 za 3szt,zegarek w hotelu 75$ a na mieście 10$. więc jest spora różnica. Nie polecam kupowania wycieczek od rezydentów do miasta czy AQUAPARKU od nich to 30$ osoba dorosła i ok 15$ dziecko a hotelowi sprzedawcy zabiorą was tam za 15$ i 10 dziecko z tymi samymi warunkami ( All ) niestety rezydenci są raczej nastawieni na zarobek a nie na tym aby o nas zadbać. spotkanie z rezydentem po przyjeździe to 15 min informacji i 2h sprzedaży wycieczek. Podsumowując nie jest to zły hotel, jeśli zadbają jeszcze o większą czystość i będą traktowali polaków jak innych gości dam im 5/5 Polecam go rodzinom dziećmi ze względu na jedzenie, i piękny plac zabaw w basenie.

• Zalety hotel miasto!!! piękny, ogromny, masa atrakcji, kilka basenów, super obsługa, cudowne ogrody na spacery, animacje 24h
    • Wady niestety Polakom dostają się nieco gorsze pokoje, jesteśmy mniej ważni niż niemcy czy rosjanie...przykre ale prawdziwe

Spędziłam tam 7 dni w Marcu 2015 wraz z przyjaciółmi, były to zdecydowanie wakacje życia ;-) mimo że nie pierwszy już raz byliśmy w Egipcie. Wyjazd poprze biuro ITAKA. Hotel piękny, niedaleko do plaży (dowozi busik za free) niedaleko ogromnego nowoczesnego centrum handlowego, całkiem blisko centrum miasta i bazarków. Na terenie hotelu np. apteka, sklepy, salon urody/masażu itd. Restauracja czysta, tony jedzenia (ciasta, owoce, napoje, wypieki, ryby, krewetki). Dwie dodatkowe restauracje gdzie podawana jest pizza itd. możesz iść jeść nawet o 3 w nocy :-) Bary otwarte 24h!!! Obsługa miła, zawsze chętna do pomocy. Wieczorami występy na żywo, dyskoteka. Recepcja super, mówią dobrze po angielsku, grzeczni. W barach serwowana jest PORZĄDNA kawa :-) lody są samoobsługowe, do woli! Animatorzy dopełniali efektu :-P gry nad basenem, aerobik codziennie rano, śpiewy/muzyka, podchodzą zagadują- uprzejmi i nienatarczywi. Przebieranki wieczorami, było bardzo wesoło! Akurat obchodzony był tam 8 Marca- Dzień Kobiet, masa atrakcji :-) na głównym basenie rozstawione dmuchane skocznie, zjeżdżalnie. Rewelacja :-) gorąco polecam ten hotel wszystkim! MY wracamy w Lutym 2018! P.S: nie rozumiem DURNYCH komentarzy tutaj typu : ''wady hotelu- położenie bo w Egipcie'' albo ''animatorzy nie mówią po polsku'' ludzie puknijcie się w łeb! To jest Egipt nie polska, oni nie muszą mówić po PL, przecież nie nauczą się mówić w 10 językach! To wy nauczcie się zacofańcy angielskiego, ten język ''działa'' na całym świecie! Polecam!

• Zalety Bardzo ładny hotel , wiele restauracji , smaczne posiłki ,

Polecam biuro Itaka - bardzo dobry kontakt z rezydentem , dobrze przygotowane wycieczki fakultatywne .

• Zalety basen główny przy części hotelowej i basen dla dzieci, jedzenie, obsługa(!)
    • Wady główna aleja pełna sklepów gdzie nie dało się przejść spokojnie bo każdy sprzedawca namawiał na wejście i \"oglądnięcie\"

Jeden z fajniejszych hoteli, baseny super, jedzenie, nigdy niczego nie brakowało, obsługa fantastyczna. Kiedy miało się dosyć głównego basenu chodziliśmy na mniejszy i też było przyjemnie, cicho i klimatycznie. Jedyny minus dla mnie to te sklepiki na głównej alejce ciągnące się przez jej całą długość i dlatego żeby nie słuchać ciągłych zaproszeń do wejścia woleliśmy chodzić od strony basenu głównego i w ten sposób omijaliśmy cały gwar. Ogólnie aż chce się wracać na samo wspomnienie....

• Zalety 3 cieple baseny w tym jeden bardzo, dobre wyżywienie,dobre animacje, czysto, polka pracująca -Magda pomocna pod każdym względem, ciepły aqua park dla dzieci, mocne drinki -nie żałują, 90% to Niemcy, zawsze się coś dzieje, pełno sklepików na terenie nie czepliwi sprzedawcy, centrum handlowe SENZO -200 m. fajne rzeczy, bezpiecznie, muzyka klubowa -Jazz bar,
    • Wady brak dyskoteki

Ogólnie jestem zadowolony, goście tego hotelu mogą korzystać z aqua parku sąsiadującego hotelu Jungle Aqua Park za 50$ osoba dorosła dziecko do 13 lat 20$ ,poniżej 5 lat bezpłatnie wraz z restauracją i barem za 5 dni kolejnych w czasie pobytu co wychodzi dużo taniej gdyż hotel Jungle jest dużo droższy a ten nie jest o niższym i ma się do dyspozycji infrastruktury 2 hoteli. plaża fajna dobrze zagospodarowana piaszczysto żwirowa wraz z barem - dowozi busik co 20 minut,amfiteatr robi wrażenie