Opinie o hotelu Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort)

Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort): teren hotelu

• 4 baseny i minizjeżdżalnie.
  • Rozległy kompleks hotelowy z bogatą ofertą sportowo-rekreacyjną.
  • Ok. 500 m od hotelu, piaszczysto-żwirowa plaża (bezpłatny transfer hotelowym busem co ok. 30 min.).
  • Dla dzieci: bogaty program animacji, plac zabaw, miniklub.

OLGA
    Pobyt: Listopad 2019

Zacznę od zakupu wizy ! uważajcie - mężczyzna podaje sie z pracownika TUI i prowadzi do kolejki gdzie kasują 28 usd na wizę zamiast 25 usd. Daja tam kartki do wypełnienia które de facto powinniśmy dostać od pracownika lotniska. wkleja wizy i po wypełnieniu kartki poszlismy do okienka z prawnikiem lotniska który wstawiał pieczątki. Kupujcie wizy w tzw Banku na hali przylotów - tam mają za 25 USD - taka jest cena wizy i tyle powinniście zapłacić - nie mnie i nie więcej. Od samego początku bądźcie czujni bo to niestety kraj w którym wszytsko zaogrąlają do góry jeśli nawet chodzi o wydawanie na lotnisku, o napiwkach nawet nie wspominając - dosławnie za wszytsko - ale nie dajcie się poddać temu terrorowi, dawajcie tylko wtedy jeśli uważacie to za suszne. Jeśli chodzi o jedzenie - nie będę pisać że każdy znajdzie coś dla siebie bo wegetarianin to by się tam rozpłakał. Bardzo mało świeżych warzyw, gotowanych zresztą też - była kapusta pekińska, sałąta lodowa i czasem karbowana, pieczone bakłażany i cukienie. Także niewiele.. owoce - jabłka, granat, guava - polecam chyba najlepsze ze wszytskich dostępnych, czasem melon, nawet banany były rzadko. Jedna główna restauracja i dwie połączone z nią - sushi i makaron sojowy lub zwykły w restauracji orientalnej generalnie ok, druga restauracja to włoska - polecam pizze - uratowała nas jeśli chodzi o obiady i kolacje. Sniadania - główny składnik na śniadanie to omlet - polecam, czasem mają wypiekane świeżo chlebek arabski ale tylko czasem. a tak to jajka na twardo, pieczywo raczej jasne, czasem grahamki ale szybko się kończyły. Pomidory nie smaczne, coś zielonego - ale bez wyboru raczej, parówek nie polecam. obiad/kolacja - często rybka - dosyc ok, kurczak/wieprzowina - zwykle też ok, do tego jakieś warzywa na ciepło - raczej jeden rodzaj, te na zimno nie zachwycały. no i tak jak pisałam to pizza - polecam bo gorąca ze składnikami jakie chcemy - papryka, pomidory, kukurydza, cebula, ser, szynka też ale jej nie polecam. na kolacje sushi i polecam. Lody z autmatu ale bardzo słodkie i średniej jakości. Alkohole ogólnie ok, opórcz baru na plaży - tam białe wino straszne.. w ogóle plaża raczej tam nie jest atrakcją, jest takie jakby molo, lażaki bez zejscia do wody, obok piaszczysta plaża ale nie zadbana. UWAGA - BARK RAFŁY. Serio jeśli ktoś chce snurkować to ponoć lepiej jechać do Marsa Alam, tam ponoć jest jeszcze piękna rafa. Ja z koleżanką byłyśmy na wyspie Mahmaya - wyspa piękna i plaża spoko, woda ciepła i czysta ale rafa w większości martwa i tylko fragmenty są kolorowe, trzochę ryb jeszcze można zobaczyć ale na efekt wow nie liczcie. Wycieczka na wyspę taniej można kupić w centrum nurkowym przy plaży, taniej niż u organizatora wycieczki. Za barem w lobby fajne drinki robi tylko Ahmed, reszta tak średnio a bez napiwku potrafią nawet nie wlać alkoholu, były też skargi za natarczywe wyłudzanie napiwków i wtedy manager wchodził do akcji. Sam hotel - infrastruktura, baseny, aquapark i czystość - pozytywnie, natomast jedzenie nie szczególnie. Bardzo polecamy hammam - w cenie 125 zł.ale poza hotelem - kupno za pośrdenictwem organizatora TUI. była sauna sucha, parowa, pelling calego ciała podczas hammamu, jacuzzi i masaż całego ciała 45 minut z olejkiem kokosowym - bardzo polecam warto za tą cenę. Spa na terenie albatrosa - drogie. Bardzo dużo naganiaczy wycieczkowych i spa - na dłuższą metę było to bardzo męczące, nie maj oni wstępu tylko a obszar przy ciepłym basenie przy animacjach - na reszcie terenu basenowego mogą zaczepiać do woli. Aquapark bardzo fajny, polecam - godziny ograniczone więc lepiej to zaplanujcie :) kubeczki papierowe na strefie basenowej - faktycznie za napiwki daja szkło. Obsługa generalnie bardzo nachalna jeśli chodzi o kobiety - niestety. Wycieczka do hurgady przez tui była dawana w gratisie do mahmaya - cena nominalna 17 usd. wycieczka dosyć fajna, odwiedziliśmy meczet, kościół koptystów - przewodnik sam był koptem, zobaczyliśmy targ owocowo-warzywno-mięsny, byliśmy też w fabryce perfum - duży wybór ale mało czasu - ja z koleżanką aurat kupiłyśmy, jakoś potwierdzamy - lotos, papirus, light blue - ładne i długo się trzymają, podjechaliśmy też pod jeden sklep z dużym asortymentem gdzie nie można się targować - ceny przeciętne lub wysokie, szału nie było, ale zawsze to jakieś odniesienie jeśli przy hotelu chcecie coś kupić i nie wiecie do jakiej ceny przynajmniej się targować. Uwaga - melassę do shishy, alkohol lub papierosy - kupujcie tylko w bezcłowym na lotnisku ! melassa do shishy 250 gram w tamtym sklepie 12 usd a 1000 gram ! na lotnisku 19 usd - więc ja doznałam dużego szoku. Podsumowując, byłam pierwszy raz w Egipcie, hotel, baseny, aquapark, czystość - duży plus, jedzenie w tym hotelu średnie, obsługa nachalna i żadająca napiwków - ale tak jest chyba wszędzie, rafy brak, dobry hammam mozna dostać za 125 PLN na mytui, jeśli nie jeździecie z tui i targujcie się albo szuka

Marta & Maciej

• Zalety Czysto, bardzo dużo atrakcji dla dzieci oraz wieczornych eventow dla wszystkich. Dużo basenów. Obsługa super, wszyscy życzliwi, uprzejmi. Byliśmy w październiku i cały czas coś się działo i za dnia i wieczorami.

Do morza należy przejść ok. 750 m, spacerkiem max 10 min. Wyjazd bardzo udany, polecamy :)

• Zalety Czysto, hotel pokoje zadbane obsługa bardzo miła dobre jedzenie . Super animacje
    • Wady Do morza jest troszkę dalej nie sprawia to problemu mały spacerek choć sama plaża mi się nie spodobała.

Super hotel polecam to miejsce .Wszystko nowe czysto i zadbane . Super animacje . Można tam odpocząć zrelaksować się A także zabawić wieczorem . Dla każdego coś się znajdzie. Jedzenie i obsługa super . Bardzo mi się podobało i wruciłbym ponownie bo warto . POLECAM

Weronika
    Pobyt: Grudzień 2017

• Zalety -darmowe wifi -jedzenie baardzo urozmaicone ( oprócz restauracji głównej dwie restauracje- włoska i chińska w porze kolacji bez konieczności zapisywania się), świeżo robiona pyszna pizza -miniaquapark - duży kompleks stworzony przez kilka hoteli -snaki I darmowe leżaki na plazy -animatorzy
    • Wady -pokoje do remontu -małe plastykowe kubki -natarczywi tubylcy namawiający na wycieczki/spa podchodzacy nawet do lezakow

Duży kompleks stworzony przez kilka hoteli, aby dostać się na plażę trzeba przejść przez ulicę. Siłownia bliżej plaży. Plusem jest tu na pewno jedzenie i animatorzy. My byliśmy na sylwestra- kolacja sylwestrowa bardzo wsytawna w hotelu, pokaz fajerwerków i przejazd autobusem do ogromnego, pięknie przystrojonego namiotu w niedalekim hotelu ( w naszym przypadku w tematyce Alladyna- jedzenie przepyszne i pięknie udekorowane , o północy kolejne fajerwerki)

Hanka

• Zalety Nie można się nudzić.
    • Wady Nie zauważyłam

Super położenie, atrakcje aqua park dla dzieci i dorosłych. Niczego nam nie brakowało.

URSZULA

• Zalety Rozległy kompleks 4 hoteli. Możliwość korzystania z wszystkich basenów i ich atrakcji i barów zewnętrznych w Sea World, Aqua Vista, Aqua Park oraz snack bar i plaży w Albatros Beach. Liczne baseny podgrzewane w okresie zimowym. Urozmaicone i dobre wyżywienie. Wyjątkowa i wszechobecna czystość. Zadbany teren zielony. Bardzo różne, ciekawe baseny z bogatą infrastrukturą dla dzieci i młodzieży. Woda butelkowana bez ograniczeń dostępna w każdym barze.
    • Wady Plaża przy Beach Albatros z przejściem przez ruchliwą ulicę. Kompletny brak rafy przy hotelowej plaży dla hoteli Pickalbatros.

Tygodniowy pobyt Sea World w Grudniu 2018 uważam za bardzo udany. Byłam w Egipcie wielokrotnie i wracam zawsze zadowolona bo skupiam się na zaletach miejsca. Zewnętrzna infrastruktura 3 hoteli Pickalbatros ( położone są w drugiej linii brzegowej) z , których można korzystać bez ograniczeń sprawia, że ogólnie komfort pobytu wzrasta tzn. (wspaniałe baseny przy trzech hotelach , ich bary, dodatkowo 2 restauracje w Albatros Aqua Park , z których goście Sea World mogli korzystać wieczorem ). Wszędziejest bardzo czysto (wyjątkowo jak na Egipt). Wszędzie odbywa się nieustające od rana do wieczora sprzatanie, zamiatanie, mycie. Teren zielony jest ładny i wypielęgnowany. Pokoje w Sea World czyściutkie z niezbędnym wyposażeniem, sprawiają przeciętne wrażenie ale obecnie są sukcesywnie remontowane (trochę było to nieprzyjemne pierwsze wrażenie) . Z moich obserwacji wynika, że z tych 3 hoteli Aqua Vista jest na najwyższym poziomie , bo jest po gruntownym remoncie. Aqua Vista ma wspaniałe baseny min. dwa ogromne z strefami jacuzzi (jeden podgrzewany). Jeden z basenów Aqua Vista znajduje się na dachu ale tylko dla własnych gości z pozostałych korzystaliśmy bez przeszkód. Inny ogromny basen w AV z torami do pływania (PŁATNY). Aqua Park to hotel z licznymi basenami i atrakcjami wodnymi dla dzieci i dorosłych (mnóstwo zjeżdżalni). Sea World to hotel też z kilkoma basenami w tym basen z sztuczną falą. Baseny w większości w zimie są podgrzewane w całych kompleksie. Baseny są naprawdę atrakcyjne z muzyką, animacjami i rekompensują całkowity BRAK RAFY przy hotelowej plaży znajdującej się przy Beach Albatros . Przez ulicę do plaży przeprowadza turystów przemiły pracownik zatrzymując ruch samochodów ale też można tam dojeżdżać busem, który bardzo często kursuje. W Beach Albatros gdzie jest plaża (w tym specjalnie wyznaczone miejsce dla Gości naszych hoteli) można korzystać z baru i przekąsek w czasie obiadu ale z basenów i innych atrakcji już nie. Restauracja w Sea World i 2 , z których można było korzystać w Aqua Park serwują urozmaicone i dobrej jakości jedzenie. Wszędzie jest czyściutko i miło. Animacji nie umiem ocenić bo osobiście nie przepadam ale zawsze coś się dzieje każdym z hoteli i wieczorem widać mnóstwo ludzi pijących drinki w holach 3 recepcji czasem z muzyką na żywo oraz innych barach otwartych wieczorami do późnej nocy. Oczywiście w hotelach jest strefa spa i inne liczne udogodnienia min. super wyposażona siłownia, sala fitnes i inne , o których czytamy w ofercie przed podróżą. Kompleks hoteli położony jest 13 km od Hurghady. Przy hotelach znajdują się sklepiki.

Thomas

wszystko perfekt oczywiście jak ktoś lubi siedzieć tylko i wyłącznie w hotelu, był to mój któryś pobyt w Egipcie i najlepszy. sam hotel olbrzymi choć to w sumie nie hotel tylko super domki z w większości z widokiem na morze, jedzenie znakomite oczywiście jak na ten kraj bo niektórzy będą wybrzydzać że schabowego nie ma, minus to alkohol bo lokalny i ma specyficzny smak ale kto lata tam często to wie że taki albo gorszy jest w hotelach ale za to co mało spotykane piwo butelkowe a nie lane, obsługa miła i pomocna a za dobrego tipa na początku pobytu są na każde zawołanie , jestem bardzo zadowolony z rodziną a do tego dochodzi cena za którą byłem tydzień przed świętami to już bomba, last minute 1679 zł a słyszałem że inni płacili nawet 2600 pozdrawiam

Grażyna

• Zalety dobra lokalizacja, połączenie z sąsiednimi hotelami, blisko do plaży, miła obsługa, lekarz na miejscu

bardzo udany pobyt, miła obsługa , dobre drinki i jedzenie, dobra lokalizacja, na plus możliwość korzystania z infrastruktury sąsiednich hoteli,

Gabriela

• Zalety Rozległy kompleks hotelowy z bogatą ofertą sportowo-rekreacyjną.

duży kompleks, aqua park ze zjeżdżalniami dla dorosłych jak i małych dzieci, plac zabaw, animacje, kilka basenów i dużo leżaków nie ma problemu z miejscami, 3 restauracje a w nich duży wybór dań - kuchnia azjatycka, włoska i lokalna

Iwona

• Zalety Przyzwoite jedzenie, dość miła obsługa
    • Wady Dojście od plaży przez ulicę, część plaży wydzielona dla tego hotelu to cypel gdzie dość mocno wieje

Byliśmy w tym hotelu w pierwszej połowie września 2018 roku. Cena za osobę to 1760 zł za tydzień. Za tą cenę, moim zdaniem, jest wart uwagi.