Opinie o hotelu Avra Beach
Grecja / Rodos

Avra Beach: basen, plaża

• Udogodnienia dla dzieci: wydzielona część dla dzieci w basenie, plac zabaw, miniklub (4-12 lat), mini dyskoteka, animacje.
  • Atrakcyjne położenie: ok. 3 km od centrum Ialyssos, w pobliżu restauracji, barów, sklepów, ok. 6 km od miasta Rodos.
  • Rozrywka: wieczory z muzyką na żywo, animacje dla dorosłych, karaoke, bingo.

• Zalety Wszystkie pokoje z bocznym widokiem na morze oprócz częściowo z I piętra ale tych jest kilka. Przystosowany do poruszania się z wózkami dla dzieci. CZYSTOŚĆ NA KAŻDYM KROKU można chodzić na boso i stóp się nie pobrudzi. Cały personel uśmiechnięty, życzliwy.
    • Wady Wad się nie dopatrzyłem ale jak to Polacy zawsze znajdzie się ktoś taki co mu nie będzie pasowało a to jedzenie, pokoje, obsługa itp

Pobyt od 31 05- 0706 2019 rodzina z dzieckiem do 2 lat. Polecam dla par jak i rodzin z dziećmi Hotel zaskoczył nas CZYSTOŚCIĄ. Wszystko codziennie sprzątane nawet w niedzielę można chodzić na boso i się stóp nie pobrudzi. Prawie wszystkie pokoje z bocznym widokiem na morze mają tarasy oddzielone od sąsiada ścianą tak że nie widać sąsiadów. My mieliśmy pokoje na II piętrze. Na tarasie stolik z krzesłami taras szeroki że można wygodnie siedzieć. Pokoje z lodówkami To co pisał Tomasz z 07 2018 to się zgadza ale nie z zgodzę się z opinią odnośnie jedzenia - nie jest monotonne. Widocznie od 2018 się poprawiło. Wybór urozmaicony. Jest osobne miejsce z potrawami dla dzieci. Krzesełka dla dzieci w wystarczającej ilości nigdy nie było tak aby wszystkie były zajęte. W czasie tygodniowego pobytu były owoce morza - małże pycha, krewetki, ośmiornice, kalmary. 3 bary z alkoholem gdzie serwowano 8 rodzajów drinków. Bary kawowe z przekąskami, pizze, kebaby, zapiekanki, parówki, kiełbasy różne surówki. Po wyjściu z hotelu po drugiej stronie ulicy przystanek autobusowy do Rodos co ok 20 min nie ma rozkładu jazdy. Idąc w lewo z hotelu po ok 100 m postój TAXI do Rodos 10 euro/ kurs to tyko 1 euro drożej aniżeli 4 osoby autobusem. Nas zabrał 4 osoby dorosłe i dziecko z wózkiem. Jak się pchać do autobusu z wózkiem to lepiej dać 1 euro więcej i dowiezie do portu. To samo powrót. Warto iść na spotkanie z Rezydentem bo podpowie jaką oliwę kupić. Na co zwrócić uwagę przy kupnie aby nie była to oliwa taka jaka jest w supermarketach w Polsce. Dobrą oliwę można kupić idąc w prawo z hotelu główną ulicą ok 300-400 m po prawej stronie będzie supermarket. Warto płacić kartą bo przelicznik z euro na PLN był lepszy aniżeli kupione euro w kantorze. Ten hotel mogę z czystym sumieniem polecić tak Parom jak i Osobom z Dziećmi

• Zalety plaża, posiłki, animacje, czystość
    • Wady trochę monotonne śniadania, ale to tak jak już trzeba się do czegoś doczepić

Hotel bardzo czysty, pokoje sprzątane codziennie, ręczniki plażowe bez kaucji już leżą w pokojach, Przy hotelu jest wypożyczalnia samochodów, przystanek autobusowy i sklepik. Bardzo blisko do centrum, około 5km. Przy hotelu jest firma organizująca atrakcje morskie typu lot na spadochronie za motorówką, skutery wodne itp. Animacje dla dzieci i dla dorosłych super, w ciągu dnia i wieczorem. Śniadania typowo angielskie i niestety dość monotonne. Ale obiady i kolacje super, Duży wybór wszystkiego. Jadalnia położona nad samym morzem. Między głównymi posiłkami działa bar z przekąskami przy basenach. Jeśli komuś nie podpasowało śniadanie to można zjeść kanapki, tortille albo super pizze robioną na miejscu i wypiekaną w piecu. Pizza dużo lepsza niż w niektórych pizzeriach. Plaża kamienista i najlepiej mieć buty plażowe, można kupić na miejscu w sklepiku hotelowym. W morzu jest już piasek. Dosć szybko robi sie głęboko, po około 10 metrach nie ma już gruntu. Goscie to głównie skandynawia i brytania. Inne nacje symboliczne. Polecam szczególnie rodzinom z dziećmi.

ag
    Pobyt: Wrzesień 2015

• Zalety prywatna plaża (hotel przy morzu) animatorzy jedzenie (przekąski, obiady i kolacje) darmowe leżaki
    • Wady monotonne śniadania płatny internet brak dostępu do darmowych napojów bezalkoholowych w godz. 0.20-9.00

Bardzo miły hotel, zadbany, jeden z nie licznych z usytuowany przy morzu. Polecam ludziom w kazdym wieku.

forum
    Pobyt: Wrzesień 2015

• Zalety plaża przy hotelu, codzienne animacje przez 7 dni różne, bardzo różnorodne obiady i kolacje
    • Wady brak darmowego internetu

Bardzo dobry hotel, jeden z niewielu który jest od strony morza i nie trzeba przechodzić przez bardzo ruchliwą drogę. Hotel odnowiony, który posiada hotel oraz domki bungalowe. Obie rzeczy bardzo fajne - my preferowaliśmy domki (cena bez różnicy gdzie się mieszka). Basen zadbany, codziennie czyszczony. przy basenie oraz plaży ilość leżaków odpowiednia do ilości gości. My chodziliśmy na plaże po śniadaniu i leżaki zawsze się znalazło. obsługa bardzo miła, pomocna. Ekipa sprzątająca starała się na maksa i sprzątała co dziennie. Barmani robiąc drinki alkoholu nie żałowali. Wielkim minusem to płatny internet w tych czasach. Cena 3 euro/h (09-2015). Jedzenie oraz animacje codziennie inne, powtarzają się co 7 dni. Tylko śniadania lekko monotonne, takie typowo greckie, gdzie dużą częścią są słodycze, bułki etc. Szkoda tylko że śniadania są od 7 do 9,30. Hotel w świetnej okolicy, ok. 10 min autobusem od Rodos (autobusy jeżdżą co 15min od ok 5 rano chyba do 2, czy 3 w nocy) Jak dla mnie super hotel w tej cenie,

JB
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety dobra organizacja, wspaniały personel, bezpłatny serwis plażowy
    • Wady pokoje dla Polaków gorsze od strony ulicy

Spędziłam w hotelu wspaniały tydzień, hotel dobrze zorganizowany, przy plaży z bezpłatnym serwisem plażowym, cały czas dostępny serwis barowy (kawa herbata, przekąski, ciasteczka). Obsługa bardzo dyskretna i uprzejma i na plaży i w restauracji. Posiłki bardzo smaczne i urozmaicone. Dobre animacje przez cały dzień, każdy mógł znaleźć coś dla siebie jeśli tylko chciał. Blisko do stolicy Rodos, można pojechać autobusem miejskim za 2,20 Euro Chętnie wróciłabym tam jeszcze.

Dorota
    Pobyt: Wrzesień 2013

Porażka!!!!Jedno słowo opisuje wszytko, niemiła obsługa w restauracji,sprzątanie polega chyba tylko na spacerach Pań sprzątających po pokojach, woda z basenu niejedną osobę przyprawiła o uczulenie, jedzenie monotonne i średniej jakości, plaża to fikcja chyba, że strome rozpadające się schody i pas kamieni o szerokości 1,5 m kogoś satysfakcjonuje. Obok hotelu ruchliwa ulica przez którą ciężko przejść a którą słychać całą noc. Pokój niedomyty z pleśnią w łazience i starym rozwalającym się sprzętami. Wiadomo tylko pogoda i morze ratuje całą sytuację.

DS
    Pobyt: Sierpień 2013

Właśnie wróciłam z hotelu i zdarza mi się to po raz pierwszy żeby mieć poczucie, że trafiłam do naprawdę kiepskiego hotelu, pomimo deklarowanych 4*. Hotel jest stary, wszędzie zalega brud, co widać na każdym kroku. Panie i może sprzątają każdego dnia pokoje, ale jaki jest efekt to już inna sprawa. Smród z kanalizacji był czasem wręcz nie do wytrzymania. Basen był sprzątany cały jeden raz w tygodniu, wobec czego zalegały w nim kamienie, piasek, śmieci, które zdmuchiwał wiatr. Podobnie z brodzikiem, wobec czego szybko doszliśmy do wniosku, że opcja morza jest zdecydowanie bardziej higieniczna. Co do plaży - nie nazwałabym zejście schodami w dół prosto do morza jakimkolwiek udogodnieniem. Z pozytywnych rzeczy - blisko Rodos - największej atrakcji tej wyspy, dobra komunikacja oraz stosunkowo smaczne i urozmaicone jedzenie (z wyjątkiem śniadań).

Arielka
    Pobyt: Sierpień 2012

Hotel po remoncie, standart pokoju bez zastrzeżeń. Jednak, jeśli się trafi na pokój od ulicy, przeszkadza hałas słyszalny nawet po zamknięciu okna. Nam po interwencji, pokoj bez problemu zmieniono. Sprzątanie jest codziennie, jednak niezbyt dokłądne (po wirzchu ok, ale po łóżko lepiej nie zaglądać. Jedzenie - duży wybór. W all inclusive 3 posiłki w formie bufetu. Smaczne. Napoje z automatów, soki, napoje gazowane. piwo i wino. Do śniadania również kawa i herbata. Największy minus to czystość naczyń - zdarzały się niedomyte. Obsługa bardzo sprawna, często zbiera brudne talerze (czasem nawte za szybko, zdarzało się, że poszłam po picie, a mój talerz w tym czasie znikał). Basen - ok. z brodzikiem dla dzieci. Plaża - zejsćie po betonowych schodkach. Masa kamieni - trzeba się kąpać w butach ochronnych. Leżaki i parasole bezpłatne. Najmocniejszą stroną hotelu są animacje. Rewelacyjni animatorzy, bardzo energiczni. W ciągu dnia m.in. watepolo, darty, ping - pong, watergym, beach ball, football. Wieczorami mini disco dla dzieci,a potem show dla wszystkich, np. skecze komediowe, czy pokaz fakira (rewelacja). Duży wybór drinków w all inclusive. Najwiśkszym minusem jest położenie, bo na spacer nie ma gdzie wyjść. Jedynie wzdłuż ruchliwej ulicy z barami i tawernami. Moim zdaniem super miejsce, ale dla osól, planujacych pobyt głównie na terenie hotelowym. Z wycieczek nie cnie kupowaliśmy. We wląsnym zakresie zwiedziliśmy Rodos i byliśmy w waterparku w Faliraki (rewelacja!). Spod hotelu co 15 min. odjeżdża autobus.

Tuptak
    Pobyt: Sierpień 2012

Pierwsze wrażenie - hotel z połowy lat 80, bez luksusów, w ładnym miejscu - aczkolwiekk budynki w okolicy nie zachwycają. W hotelu lepsze (cichsze) pokoje nieparzyste pokoje ciasne, materace twarde, łazienka - późny Gierek + w pokoju jest lodówka, - zagrzybiona klimatyzacja - mnóstwo osób z infekcjami gardła - czystość - jak to wszyscy mówią - Grecka Basen duży ze strefą dla dzieci, kort OK, boisko do siatkówki - fajne, Dostęp do morza - po betonowych schodach - nigdy nie malowanych i odnawianych - gdyby tylko trochę farby tam dać nie byłoby źle Jedzenie - śniadania "angielskie" - dużo jaj (wysuszona jajecznica), sadzone (OK) i gotowane na twardo, fasola. BRAK POMIDORÓW W GRECJI ! - codziennie takie samo lunch i kolacja - bogaty wybór, w cyklach tygodniowych - smaczne, dla każdego. Napoje dostępne - duży wybór. Bary - lokalne alkohole - jak wszędzie, po 2 dniach prób większość pije Gin Tonic Animacje OK - nie zbyt głośno, animatorzy fajni (jest Polak - Mateusz) Wypożyczalnia hotelowa OK - można się potargować Wycieczki - polecam Simi i Prasonisos Jakby ktoś na Windsurfing chciał - to warunki w okolicy fajne, nie ma co rezerwować wcześniej - wszędzie w miarę luźno. Ogólnie - 4 gwiazdki na pewno niezasłużone Nie wiem za wiele o części z bungalowami

Czesław
    Pobyt: Lipiec 2012

Ostatnie lata odwiedzamy różne wyspy greckie korzystając za każdym razem z innych biur podróży. Standard hoteli jest podobny ( zawsze wybieramy hotele 4 gwiazdkowe). Avra Beach jest niezłym hotelem, zgodnym z tym czego się spodziewaliśmy, chociaż w tej kategorii w poprzednich latach bywały lepsze hotele. Cena za pobyt jest zdecydowanie nieadekwatna do oferty, w poprzednich latach za taki sam standard płaciliśmy sporo taniej.