Opinie o hotelu Blue Horizon
Grecja / Rodos

Blue Horizon: teren hotelu

• Bezpośrednio przy hotelu znajduje się piękna piaszczysto-żwirowa plaża.
  • Hotel prowadzi program animacyjny dla dzieci i dorosłych.
  • Dla aktywnych: siatkówka plażowa, koszykówka, tenis stołowy, rzutki, bilard, sporty wodne na plaży.
  • Z myślą o najmłodszych: animacje i zajęcia w mini klubie, brodzik, plac zabaw.

Mariusz

• Zalety Położenie przy samym morzu, wysoki standard, znakomite wyżywienie, codzienne sprzątanie
    • Wady Niektórym mogą przeszkadzać latające codziennie nad głową samoloty na pobliskie lotnisko (za to transfer na lotnisko to tylko 20 minut)

Hotel znakomicie położony - przy samym morzu. Obszar wokół hotelowego basenu wraz z gajem palmowym, bungalowami, nadmorskim bufetem i plażą tworzą praktycznie jedną całość, szkoda że darmowe są tylko leżaki przy basenie, natomiast na plaży trzeba płacić 3 euro od leżaka. Wyżywienie bardzo dobre, świetny pomysł z wieczorami tematycznymi (kolacja włoska, meksykańska, ,BBQ itp.). Dość drogie napoje do kolacji (lampka wina 3 euro), ale nie trzeba zamawiać. Co do pokoi, to nam akurat trafił się o podwyższonym metrażu, praktycznie apartament. Sprzątany codziennie, codziennie też wymiana ręczników. Hotel położony w turystycznym centrum Ialyssos. Przy hotelu ulica ze sklepami, restauracjami, wypożyczalniami samochodów itp. Sama miejscowość nastawiona na turystów, chociaż więcej atrakcji jest w pobliskim Rodos. Do tego miasta najlepiej i najtaniej jest jeździć miejskimi autobusami, kursują co 15 minut, chociaż na przystankach zazwyczaj brak jest rozkładów. Bilety do kupienia u kierowcy. Niespecjalnie porywające wieczorne animacje. Basen przy hotelu dość duży, głębokość do 1,5 m. Drugi basen-brodzik dla dzieci. Hotel duży, ale z uwagi na znaczny obszar wokół hotelu nie jest zbyt tłoczno. W lipcu cały dzień oszałamiający dźwięk cykad, nigdzie wcześniej, mimo wielu wakacyjnych wyjazdów z czymś takim nie spotkałem się.

Jola i Heniek

• Zalety połozenie hotelu, ładne pokoje, basen
    • Wady jedzenie monotonne,

Hotel ogólnie godny polecenia , jednak my mielismy problem z hałasem. Nasz pokoj z widokirm na morze miał pod balkonem duże urządzenia chyba z klimatyzacji lub jakieś agregaty, które niesamowicie hałasowały. Aby w nocy móc zasnać należalo zamknąć balkon a w dzień jeśli bylismy w pokoju to też czasami czuliśmy się umęczeni tym hałasem. Nie polecam pokoju w tej części hotelu. Pokoje czyste, personel bardzo miły, pomocny, może trochę jedzenie zbyt monotonne ale pojechalibysmy tam jeszcze raz.

Bożena J.

• Zalety Czysty , zadbany hotelu miłą obsługą.

Hotel ładny , zadbany , ładna kamienista plaża . Czyste pokoje , dużo zieleni wokół hotelu .

Dmitrij

• Zalety shower room
    • Wady obsługa hotelowa

Na początek opiszę sam hotel. Położenie jest świetne, bardzo blisko plaży i morza. Raj dla wind- i kitesurferów. Mieszkaliśmy w bungalowie, choć oferta TUI jasno wskazywała pokój w głównym budynku... i ciesze się, że nie było pokoju w głównym budynku, bo bungalowy zapewniają więcej ciszy i spokoju i położone są w pięknym ogrodzie z drzewami figowymi. Klima w pokoju bezpłatna i wifi bezpłatne (wifi kiepskie, więc radzę używać normalnego transferu). Śniadania i obiadokolacje bardzo urozmaicone (lokalne jedzenie), więc nie wierzcie opinią o tym, że jedzenie jest słabe... jak ktoś je tylko frytki i kotlety i nutellę z bułkami to szybko się znudzi. Kawa i soki do śniadania są za darmo, napoje do obiadokolacji są extra płatne i kelnerzy obrażają się i burczą coś pod nosem po grecku jeśli nie kupujecie u nich napoi do obiadokolacji...ale butelka wody 1,5L u kelnera 2,5?, a w sklepie naprzeciwko 0,6?, rachunek jest prosty :) Wczasowiczów chciałbym ostrzec przed pułapką hotelową, mianowicie - pora obiadokolacji jest od 19:00 do 21:30 i w tym czasie możecie zjeść tylko JEDEN raz, ponieważ jeśli zechcecie coś schrupać drugi raz to kosztuję to 10? na osobę...musiałem mocno przycisnąć recepcjonistkę żeby dostać taką informację - więc UWAGA :) Hotel leży w pobliżu kamienistej plaży, można wybrać leżakowanie na słońcu bliżej hotelu na zielonej murawie lub bliżej morza na plaży z drobnych kamyczków. Leżaki kosztują 3? za osobę / dzień. Z hotelu jest blisko do mini-centrum z mnóstwem knajpek, sklepów, wynajmem samochodów, hotel to super baza wypadowa. W hotelu można zorganizować transport do Rodos (6? / os w obie strony) busem i tzw. "z buta" zwiedzić miasteczko Rodos. Polecam taką wycieczkę, bo samemu poprzechadzać się wąskimi uliczkami Rodos jest bezcenne. Do zwiedzenia wyspy polecam wynajęcie auta (40-45? za dzień), miasto Lindos, zatoka Anthony'ego Quinna,plaża św. Pawła, plaża Faliraki, ruiny Kamiros, termy Khalitea, krzyż na Filerimos, zatoka motyli, itd - piękne miejsca. Polecam także wycieczkę na wyspę SIMI (lokalne biuro turystyczne, takie z fioletowym świderkiem - bez kryptoreklamy :P) koszt której to 27? / os, wycieczka całodniowa z niesamowitymi widokami. Podsumowując: hotel w porządku, ale obsługa i hotelowa i TUI do poprawy. Należy samemu zabiegać o wszystkie informacje dotyczące wylotu, nikt z TUI wam tego nie da na tacy. Przy wyjściu na basen w holu po lewej w segregatorze z TUI ( w stosie 30 innych segregatorów ) na ostatniej stronie jest info o wylocie.

Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety - świetna lokalizacja dla windsurf-erów i Kite\'owców - bardzo ładna plaża jak na ten rejon Rodos - doskonała obsługa - udogodnienie dla osób które wyjeżdżają w nocy a muszą opuścić pokój do godz. 12.00 (shower room) -
    • Wady - hotel wymaga remontu...

Świetny wybór dla osób, które uprawiają windsurfing czy kite surfing - tuż obok hotelu znajdują się szkółki ze sprzętem do wypożyczenia. Hotel lata świetności ma już za sobą i przydałby się porządny remont, niemniej - lokalizacja, wspaniała obsługa, doskonała kuchnia i położenie przy bardzo ładnej jak na ten rejon wyspy plaży, powodują, że z pewnością jeszcze tu wrócimy. Zwłaszcza ze względu na bliskość w/w szkółki. Plusem docenionym w ostatnim dniu, kiedy trzeba było wymeldować się o 12.00 a wylot mieliśmy o 21.00 jest możliwość skorzystania z shower room'u. Po całym dniu spędzonym na basenie/nad morzem taka "możliwość' jest bezcenna:) Ciekawy program wieczornych animacji ze względu na niespotykane umiejętności ówczesnych animatorów.

Karolina_Poznan
    Pobyt: Czerwiec 2010

Wybraliśmy ten hotel ze względu na windsuring-blisko hotelu znajduje się wypożyczalnia sprzętu.Ogólne wrażenia Ok.Plusy:hotel bardzo czysty,miła obsługa,duży ogród,wieczorami cisza i spokój.Minusy - monotonne posiłki (po tygodniu mieliśmy dość), napoje do kolacji płatne (np cola 2,3E),leżki na plaży płatne 3E,nie dało się nie zauważyć latająch nad głową samolotów,w pierwszym tygodniu było to do zaakceptowania,ale w drugim mieliśmy czasami dość.Towarzystwo w hotelu w większości nie polskie. Okolica raczej mało rozrywkowa,dlatego prawie codziennie jeździliśmy wieczorami autobusem do Rodos (bilet 4,2E od osoby w dwie strony).Hotel polecam rodzinom lubiącym aktywnie spędzać czas na desce (okolica zdecydowania ciekawsza niż na Praso:)

moncia
    Pobyt: Czerwiec 2010

Bodo
    Pobyt: Sierpień 2008

Gdyby nie te samoloty przelatujące nad głowa, to można by wypoczywać. Urlop w takim hałasie to nic ciekawego. Miejscowość nudna, nic do zwiedzania i rozrywki. Plaża kamienista. Straszne tłumy ludzi w tym hotelu.

Bogdan Golinski

Można by wytrzymać gdyby nie latające nad głową samoloty. Miejscowość nieciekawa brak interesujących miejsc. Plaża kamienista

malpa
    Pobyt: Lipiec 2008