Blue Reef Resort
Egipt / Marsa El Alam

Blue Reef Resort: basen, sport i rekreacja

• Akcje i udogodnienia dla najmłodszych: mini klub (4-12 lat od lipca do sierpnia), brodzik, plac zabaw.
  • Bogata oferta rozrywkowa: wieczorne animacje dla dorosłych, dyskoteka, amfiteatr, możliwość przejażdżki na wielbłądach.
  • Przy hotelu piaszczysto-żwirkowa plaża z łagodnym zejściem do morza i rafą koralową.
    999 zł 7 dni / os. Sprawdź

• Zalety Ładny hotel, duża różnorodność potraw, miła obsługa, animacje, możliwość kupienia fajnych wycieczek na miejscu, blisko do apteki i spożywczaka.
    • Wady Wędliny i żółty ser.

Wszyscy byli pomocni. Polecam wycieczkę na quadach sprzedawaną przez Maxa i Adama w hotelu. Jedzenie było lepsze niż w Turcji. Przy porównaniu ceny do jakości hotel wypada bardzo korzystnie. Możliwość kupienia pamiątek w hotelu po cenach jak w mieście. Obsługa trochę żeruje na napiwkach ale nie ma co im żałować, ponieważ zarobki w Egipcie są bardzo niskie. Jak się pogada z obsługą to każdy ma jakieś ciekawe historyjki.

Hotel naprawdę super i goraco polecam, o czym świadczy chęć powrotu tam

• Wady jedzenie, animacje

Nie sądziłam że kiedyś to powiem bo nie jestem osobą szukającą kuchni polskiej w tych rejonach ale - nie było co jeść. Jedzenie koszmarne. Śniadania najgorsze. Wydawałoby się - typowa kuchnia arabska jednak jak przychodzi co do czego trzeba sie naszukać. Na śniadanie 2 rodzaje tamtejszej wędliny i 1 pseudo ser. stolik z płatkami z mlekiem, miodem itd - ok. Na gorąco jajka na twardo, jakaś czerwona fasola z każdym dniem co raz bardziej rozpaćkana po odgrzewaniu i tyle. Reszta to suche byłki z ciasta francuskiego skamieniałe i nadające się prędzej do muzem niż na stół. Polaków 3/4. Faworyzowanie Arabów zarówno w barze przy basenie (poza kolejką), w basenie (kąpały się Arabki w ciuchach zakryte od stóp do głów - wiadomo - kultura i trzeba sie z tym pogodzić ale kiedy dziewczyna od nas poparzyła ramiona i w podwiniętym t-schircie weszła do basenu na najpłytszą wodę gdzie praktycznie koszulka jej sie nie zanurzała - została wyrzucona z basenlu. Była awantura ale bez rezultatu. Kiedy powołali się na to że Arabki kąpią się całe powiedziano że tamte mogą a ona nie i koniec. Krnąbny Polak - ham po prostu -wiecznie obrażający obsługę za pochodzenie - miał grożone śmiercią przez jednego człowieka z obsługi który świetnie mówił po polsku. Bijatyka. Pomijając to - była polska animatorka któej prawie nie było. Niektórzy w ogóle nie wiedzieli że mamy polską animatorkę. Dbała raczej o własne rozrywki i dyskoteki poza hotelem a potem niestety nie domagała i nie było jej na większości animacji. Nieskora do pomocy. Fajni animatorzy z Ukrainy i Egiptu ale animacji praktycznie nie było. szef animatorów w jeden wieczór kiedy animacja faktycznie miała być robił za fakira...obraził sie na publiczność po 2 min show i tyle. Impreza sie skonczyła. Zgasili światła. Zdjęcia hotelu na wszelkich stronach -fotomontaż - plaża i bliskość basenu. Okolice bez rozrywek. Wiele pięknych hoteli w okolicy opuszczonych. Hotel na leżakowanie przy basenie ok.

• Zalety Piękna rafa Polecam restauracje rybną za 25 dolarów od osoby.
    • Wady Nie przyjemny zapach z kanalizacji w łazience Słabe animacje Brak rozrywek wokół hotelu

Hotel cichy i kameralny. Jak na Egipt to raczej ok. Oprócz dwóch sklepików i quadów w okolicy nie ma nic tylko pustynia. Za 1600 zł od osoby warto pojechać. Jedzenie monotonne jak to w krajach arabskich bywa, ale starali się od czasu do czasu coś urozmaicać. Polecam wycieczkę quadami po pustyni, snurkowanie.

• Zalety przy samej plaży, miła obsługa w barach i restauracji, ale miła dopiero jak dasz dolara
    • Wady arogancka i bezczelna obsługa w recepcji, płatni internet a do tergo bardzo powolny i bardzo częste awarie gdzie tego internetu nie było, wykupiłem na jeden dzień za 10$ a działał tylko kilka godzin, jak w recepcji skarżyłem się że nie działa i przychodząc do nich tracę tylko czas to mi odpowiedzieli że wszyscy tu racą czas.

Jedyne co jest super tam to rafy koralowe, parę metrów od plaży można nurkować i snurkować i oglądać jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie, ale sam hotel bardzo kiepski, standard jednej europejskiej gwiazdki, brak w pokoju czajnika, wody, klimatyzacja bardzo głośno chodzi i dziwny zapach wydaje, za wszystkie dodatkowe usługi takie jak siłownia, sauna, internet trzeba extra płacić i to wcale nie mało.

• Zalety Plaża 10 m od pokoju, cicho
    • Wady od 17tej mozna paśc z nudów,animatorka zero zinteresowania

OPINIE super pozytywne pisane sa prze pracowników -zeby zachecic ludzi Animatorka Monika -czasami ja było widac -zero zainteresowania Bardziej obrotna jest czeszka OFERTA---all inclusive ---BRAK KAWY I WODY -trzeba płacić ekspres i dystrybutory sa zakrywane -brak jedzenia -menu obiadowe to ryż,ryz z warzywami, ryz z cynamonem , twardy makaron i same warzywa ,nie zjedzone w jeden dzien podawane na drugi,sałatki -pomidor, ogórek ,sałata -na drugi dzien pomieszane razem brak owoców -tylko pomarancze i banany.Mięso -wydzielane 2 razy na siedem dni pobytu. Śniadania -jajka , sałatki,ser feta na paru pojemnikach kazdy posypany inna przyprawą-papryka, kminek, pieprz ,jakis ser krojony-nie zjadliwy !!BRAK --3 x przekasek które sa w ofercie i drugiego sniadania .DRINKI -to zwykła wódka raczej naparstek z coca lub mirinda,Barmani nie maja zielonego pojecia o drinkach-nawet jak dostali $ -podawane w malutkich kubeczkach -takie u nas sa na degustacjach. No to tyle z oferty all inclusive i to samo prze 7 dni Restauracja Rybna -płatna - 30$ za porcje -(zupa i 3 rybki)-TRAGEDIA nikt tam nie chodzi non stop pusto przez 7 dni nie widzielismy ani jednej osoby tam .Pizza na zamówienie od 10$ w góre Po godz 17tej mozna pasc z nudów-zero atrakcji-cisza jak makiem zasiał-ale mam to anie przeszkadzało.

• Zalety Czysty zadbany dużo zieleni
    • Wady Stare łóżka słabe oświetlenie w pokojach

Totalne odludzie poza hotelem nie ma gdzie wyjść brak hotelowych busikow które by dowozily do centrum Marsa Alm . Sympatyczna ekipa masażystów profesjonalne wykonywanie masaży . Szczególne wyróżnienie dla Susan i Hamdi Zawsze uśmiechnięty barman przy plaży Alladyn

• Zalety Podgrzewany basen, polska aninacja, menadżer tez porozumiewa się w języku polskim, super ludzie

Sylwester cena 1890 last minutę 9 dni za taką cenę w tym terminie nie można wymagać, jedzie ok nie chodzi się głodnym alkohole ich regionalne, w okolicy 2 sklepy, piękne plaże super na długie spacery, rafy cudowne???? dużo leżaków na plaży przy basenie ręczniki basenowe, w pokojach standardowe wyposażenie czysto a obsługa tworzy cuda z recznikow. Brak wody w pokoju ale widok coś pięknego ???? ręczniki wymieniane obsługa sympatyczna. Bardzo dużo Polaków na hotelu. Było to dużym plusem bo ludzie byli wspaniali.animatorka Monika Polka nie ma problemu ze by coś się dogadać na recepcji czy zamówić drinki. Jeśli nie posługujesz się obcymi językami to wybierz ten hotel od samego lotniska jest menadżer tego hotelu przy meldowaniu rowniez. Jak dla mnie pierwszy raz hotel gorszy niż 5 gwiazdek ale nie żałuję klimat ludzie piękne widoki to coś wartego ????

• Zalety Kameralność Pomocna, życzliwa Atmosfera serdeczności Idealne warunki do odpoczynku Czystość Smaczne jedzenie Dodatkowe usługi - m.in. centrum spa oferujące profesjonalne masaże
    • Wady Brak pomostu, ale wkrótce zostanie zbudowany.

Recenzja ta jest jak najbardziej osobista, poparta moim doświadczeniem, po prostu taki mam styl wypowiedzi :))) Jeśli szukasz spokojnego, kameralnego miejsca z pięknymi widokami, morzem, rafą i słońcem, gdzie będziesz mógł odpocząć i zrelaksować się w atmosferze życzliwości i serdeczności to Hotel Blue Reef Red Sea Resort w Marsa Alam został stworzony właśnie dla Ciebie. Czyściutkie pokoje i cały teren hotelu. Przepiękny zadbany ogród. Miejsca zachęcające do kąpieli słonecznych jak również do relaksu w cieniu: tuż nad brzegiem morza, na skarpie otoczone żywopłotami, przy basenach.Morze z przepiękną, tak jak nazwa hotelu sugeruje, błękitną rafą ( w tym momencie nie ma pomostu ale już niedługo zostanie wybudowany). Posiłki są bardzo smaczne i zróżnicowane.Jeśli jednak chcesz bardziej rozpieścić podniebienie możesz w restauracji nad morzem "Fish Market" skosztować wyszukanych potraw z ryb i owoców morza za niewygórowaną cenę. W ciągu dnia możesz skorzystać z zajęć przygotowanych przez animatorów takich jak stretching, joga, zumba, piłka siatkowa, rzutki. Do dyspozycji jest także stół do tenisa stołowego oraz stół do bilarda. Wieczorne animacje i występy nie zakłócają ciszy tym którzy chcą odpocząć. Na terenie hotelu znajduje się centrum spa, gdzie można skorzystać z profesjonalnych masaży w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. W bogatej ofercie znajdziesz szereg propozycji począwszy od masażu leczniczego z elementami akupresury, poprzez sportowy na masażu gorącymi kamieniami kończąc. Zanim oddamy się w ręce specjalisty polecam wizytę w saunie. Korzystałam z masaży leczniczych i mogę zapewnić, że wystarczy tylko tydzień, aby odczuć dobroczynną moc zabiegów. Żądni mocniejszych wrażeń mogą nurkować lub wybrać się na wycieczkę organizowaną przez wypożyczalnię Quadów. Jeśli szukasz luksusu, głośnych animacji i 50 basenów to nie jest to miejsce dla Ciebie, jeśli jednak chcesz pojechać tam gdzie będziesz chciał wracać aby móc odpocząć i zregenerować siły, zdecydowanie polecam!!

• Zalety Zaletą położenia hotelu jest kameralność i spokój. Bo cóż więcej nam potrzeba
    • Wady Brak pomostu aby dojść do rafy

W hotelu byłem w raz z żoną w okresie od 17-24 stycznia. Swój pobyt uważam za udany, a jest to mój szósty pobyt w Egipcie. Nie należymy z żoną do ludzi roszczeniowych. Owszem hotel nie jest zbyt nowoczesny, swoje już przeszedł, ale nic mu nie brakuje, a obsługa jest ok i nie jest nachalna na napiwki. Cisza i spokój jest jego zaletą. Wadą jest brak pomostu przy dojściu do rafy koralowej. Jednak w odległości 400 m w prawo jest pomost z nieczynnego hotelu ( za 3 $ ) można cały dzień z niego korzystać opiekun sam się pojawi ) Na lewo od hotelu znajduje się zatoczka, w której można nurkować ( snurkować jak kto woli pomimo silnego wiatru i fali na otwartej części morza ) Zarządzające zatoczką centrum nurkowe chce opłaty 10 $ za dzień ( negocjować do 3- 5$ max ) Warto w zatoczce są prawie wszystkie rybki i żółwie. Jako że jestem freediverem ( nurkowanie bez butli ) nie miałem problemu aby z żółwiami pływać. W zasadzie dziennie spotykałem żółwie czasem na 15 m, tak samo jak mureny. Na You Tube mam kilka nagranych filmików. Polecam ten hotel Bronisław Kokot