Opinie o hotelu Blue Reef Resort
Egipt / Marsa El Alam

Blue Reef Resort

• Akcje i udogodnienia dla najmłodszych: mini klub (4-12 lat od lipca do sierpnia), brodzik, plac zabaw.
  • Bogata oferta rozrywkowa: wieczorne animacje dla dorosłych, dyskoteka, amfiteatr, możliwość przejażdżki na wielbłądach.
  • Przy hotelu piaszczysto-żwirkowa plaża z łagodnym zejściem do morza i rafą koralową.

Jacek
    Pobyt: Grudzień 2019

• Zalety wszystko jest OK
    • Wady brak wi-fi w lobby w dniu 15,12,2019r. od godz. 8,00 do godz. 8,25

jeżeli ktoś wybiera się do tego hotelu polecam fajkę wodną u Hassanka :) Hassanek mówi po polsku i jest bardzo sympatyczny dla Polaków!

Darek

• Zalety Animatorzy robia mega atmosfere, zejscie do morza zaraz z hotelu, rafa dojscie swierzo wybudowany pomostem. Ogolnie ok
    • Wady Raczej zadnych wad

Moge polecic jak najbardziej. Basen jedynie to ze brak zjezdzalni ale spoko, animatorzy potrafia zadbac o turystow. Rafa i morze super.

Izabela Wilamowska Kowara

• Zalety Rafa, cisza i spokoj

Pojechaliśmy w dwie rodziny. Bardzo polecam. Mini disco i show Time codziennie, bardzo przyjemni animatorzy, zumba dwa razy dziennie. Pokoje sprzątane codziennie, baaardzo czysto na terenie całego hotelu. A teraz najważniejsze, jest już piękny oświetlony pomost z którego można snurkowac(ratownik był codziennie, kapoki dostępne) można też nurkować, bo na terenie hotelu jest centrum nurkowe, bezpłatnie można skorzystać w basenie "zejścia" z butla. Super klimatyczny szisza namiot w którym jest jeszcze bardziej klimatyczny Hassan, polecam wypić palona kawę, lub herbatę beduinska. Jedzenie bardzo różnorodne i na prawdę pyszne. W hotelu większość to Włosi, więc makarony na 6 z plusem. Polecam

JAN

• Zalety Spokój, wspaniała woda, miła obsługa.
    • Wady Trochę dziwny czas. Czas hotelowy, rózniacy się od czasu normalnego(kairskiego) o godzinę. Ponoć w tym roku Prezydent Egiptu zapomniał zmienić czasu. Hotel to zrobił.

W hotelu byliśmy 25.05.2019 do 01.06.2019r. Cisza i spokój. Brak kolejek na jadalni. Miła i nienachalna obsługa. Pokoje czyste- codziennie sprzatane. Za drobną kwotę sprzatajacy co dziennie robił "niespodzianki"- słonie, węże, ludziki itp. Jedzenie dość dobre , chociaż niektórzy mogą mieć pretensje o osortyment , który ograniczała się np. na kolację do kilku rodzai mięs i ryby oraz kilku sałatek, ciast, owoców i oczywiście wszechobecne makarony , bo szefem kuchni był włoch.. Bardzo dobry zimny bufet w tym 3 rodzaje surowej ryby ( przepyszna). Piwo nalewane z butelek- bardzo szybko sie ogrzewało. Animacje dla włochów, bo stanowili około 80 % gości. Wspaniałe spokojne morze. Część przybrzeżna pogłebiona do ok. 1,3 m. Później 200 m płycizny i rafa. Do rafy prowadzi nowo oddany pomost. Minusem jest tzw, czas hotelowy różniący się od kairskiego o 1 godzinę. Bo ponoć pan Prezydent zapomniał z nawału pracy zmienić czas dla Egiptu.

Grażyna

• Zalety Miła obsługa, jedzenie ok
    • Wady Hotel w totalnym remoncie - wszechobecny hałas

Pobyt 4-11 grudzień 2018. Zdecydowanie nie polecam - hotel, infrastruktura - plaża, przy basenach aktualnie w remoncie. Na plaży prace przy użyciu piły tarczowej. Oba skrzydła przyległe do budynku w którym nas zakwaterowano - remont przy użyciu agregatów malarskich, prace również nocą - odgłos buczenia i smród farby. Budowa pomostu - hałas urządzeń spalinowych i kafara - młota. Skandal - nie powinno się oferować wypoczynku na placu budowy. Obsługa hotelu miła, jedzenie ok - to jedyne plusy. Najbliższy pobyt w tym hotelu proponuję zaplanować najwcześniej na maj.

Stanisław

• Zalety Czystość ,dobre jedzenie,pomocny personel,wszędzie blisko.
    • Wady Najazd Czechów!!!!

Miłe powitanie drinkiem w hotelu,mały bakszysz w paszporcie i pokój bez zarzutów ,dziennie sprzatany,jedzenie bardzo smaczne i urozmajcone ,nigdy nie brakowało nam leżaków przy basenie lub nad morzem o każdej porze dnia,napoje ,piwo lane z butelki i drinki podawane w barze przy basenie od 10 - 23 ,na plaży 10 - do zmroku,grupa animacyjna się starała ,jest też rafa ,ale do jej ściany od brzegu jest ok 250 m,snurkowanie na falach grozi poranieniem,ja jestem wprawionym snurkierem i miałem problemy,ale widziałem ludzi z licznymi otarciami. Minusy : Wielkim minusem naszego pobytu byli nasi sąsiedzi - Czesi ,było ich tak dużo że byli wszędzie,zachowywali się bardzo nagannie,byli bardzo głośni,darli "ryja" wszędzie gdzie byli,nawet na stołówce potrafili rozmawiać z innymi przez pól sali,głośnym " śmiechom " nie było końca,bary od otwarcia do zamknięcia były przez nich oblegane tak że z trudem szło się przecisnać do lady,obrażali ludzi pracujacych w hotelu,jeden wielki koszmar.Mieliśmy od nich tylko dwa dni lajtowe gdy była zmiana turnusów.

sylwia

• Zalety dostalismy pokoj 2101 wszedzi mielismy blisko
    • Wady stare pokoje i platny internet

my bylismy we wrześniu 4 ego powiem tak pustynia i jeszcze raz pustynia jedyny sklep jaki byl to apteka jak i hotel i jego polozenie nie zadowalające morza niema tylko sama rafa na której podczas naszego tygodniowego pobytu zginely 4 osoby przez rafe.niepolecam.

Grażyna

Hotel oceniam bardzo pozytywnie. Jedyną wadą jest brak pomostu, przez co dostęp do rafy jest utrudniony. Zaletą jest natomiast to, że na terenie hotelu i w pobliżu są dwie bazy nurkowe z polskimi przewodnikami/instruktorami. Hotel godny polecenia :)

adam

• Zalety The hotel is quiet and it\'s not very big so it\'s impossible to get lost. It has three pools of different depths and two bars, one in the beach and one in the pool.
    • Wady The food in the restaurant could be better.

The hotel is good overall, the reef is beautiful with stunning colors. The staff of the hotel is kind and qualified. The two animation teams, italian and international, are fun and lovely. They know how to make you smile everyday with their activities and night shows. The rooms are clean, the only defect is the food in the restaurant which doesn't leave you much possibilities among which to choose.

Pobyt: Luty 2018

• Zalety Przy pięknej rafie Miła obsługa
    • Wady Jedzenie !!

Byliśmy w lutym 2018. Hotel skromny. Za 5euro mieliśmy pokój z widokiem na morze. Codzień sprzatany za mały napiwek. Luksusow się nie spodziewałam. To nie 1szy wyjazd do Egiptu. Po zakupie wycieczki i przeczytaniu komentarzy nt jedzenia, byliśmy przerażeni. Ja sobie poradzę ale mąż jest wybitnym smakoszem. Co prawda jedzenie słabe ale z tych 20 potraw zawsze znajdziesz coś dla siebie. Nie licz na przekąski na basenie bo ich Po prostu nie było. Kawa w barze płatna 1.5 usd/ eur. Woda bardzo płytka ale za to rafa wszystko wynagradza. Tylko trzeba przepłynąć nad początkiem rafy żeby ujrzeć 10m pionowa ścianę pełną pięknych roślin i kolorowych zwierząt. I tu polecam Ronalda. Taki małolat który rozdaje ręczniki. Codzień po śniadaniu pokazuje uroki rafy turystom. 1h pływania za napiwek ( dajesz ile chcesz) u mnie 5 usd za 1 raz. Byłam 2 razy i żałuję że tak mało. Nie poznałam go wcześniej. Polecam wycieczkę quadami po pustyni z Maxem. Masaże. A nie polecam calodziennej wycieczki fakultatywne jeep safari. Nuda i strata czasu. Wolę z maxem. W marsa działa polskie biuro wycieczek fakultatywnych ( super jeep safari) . Rozmawiasz z nimi przez fb. Połowa ceny za te same wycieczki co w biurze podróży. Wieczory są nudne :-( ale z chęcią pojechalabym jeszcze raz. Polecam Internet na lotnisku. Karta sim 10 Usd za 5gb. Bo ten w hotelu nie działa. A na miejscu sami Ci kartę zmienia. Wkoło nic nie ma.