Opinie o hotelu Caretta Island
Grecja / Zakynthos

Caretta Island: teren hotelu, basen

• Piaszczysta plaża oddalona od hotelu ok. 100 m.
  • Mnóstwo rozrywki zarówo dla dzieci, jak i dorosłych zapewni aqupark w sąsiednim hotelu Caretta Beach.
  • Udogodnienia dla najmłodszych: basen dla dzieci, 2 minizjeżdżalnie, plac zabaw, łóżeczka dla niemowląt (na życzenie).
  • Atrakcyjne położenie: ok. 600 m do centrum Kalamaki, ok. 4 km do miasta Zakynthos, ok. 5 km do Laganas.

Nasz pobyt od 26.09-03.10.19r. końcówka sezonu,ale nie dano nam tego odczuć. Bylismy traktowani bardzo dobrze.położenie hotelu w fajnym zacisznym miejscu dla osób,które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku,wszędzie blisko.Morze na wyciągnięcie ręki.bardzo urokliwe miejsce.Panie sprzątające bardzo miłe ,pomocne.(przynajmniej u nas w pokoju).Posiłki w formie szwedzkiego stołu.Polecam z czystym sumieniem.

Gosia

• Zalety Bardzo ładny hotel, baseny także, dostosowane pod dzieci 0,40m. Mieliśmy okazje spędzić w hotelu urlop 26.09-03.10.2019r. Pobyt był bardzo spokojny, dostosowany do dzieci. rodziny z dziećmi zakwaterowane były na parterze z tarasem.
    • Wady Wada to tak jak każdy narzeka na restauracje. Jedyny i bardzo duży minus tego pobytu. Posiłki monotonne, nie przystosowane dla dzieci, do tego bardzo mały webów i różnorodność. Liczyliśmy chociaż na zupy, lecz niestety nie smaczne. nasze dziecko czego staramy się unikać, jadło przeważnie frytki, a my codziennie pałeczki z kurczaka i ile nie natrafiliśmy na pióra:( Brak masła oraz małych łyżeczek, płatki do mleka na cały pobyt wystawili dwa razy. Ogólnie to restauracja była słabo wysprzątana, stoliki czasami brudne no i zdarzały się widelce nie domyte tak jak szklanki na wino. Warzywa non stop te same, pomidory nie świeże. Polecam w takim przypadku stołować się w Caretta Beach - duza różnica.

Lokalizacja spokojna, blisko do plaży, do miasteczka troszkę dalej. Plaza czysta, woda jeszcze czystsza, cudo (dodatkowo platne lezaki 8e/2szt). Krok od hotelu market.

• Zalety Położenie; czyste, ładne pokoje,.
    • Wady Posiłki baaardzo kiepskie; toalety dostępne dla wszystkich gości niechlujnie sprzątane, brak mydła w toaletach.

Byliśmy na przełomie września i października, w hotelu głównie Polacy, hotel fajnie usytuowany, szczególnie dla osób dla których ważniejsza jest plaża, niż dojście do miasteczka. W ogólnie dostępnych toaletach brak mydła, wyglądają na brudne, niedomyte. Za to pokoje są czyste i przestronne, również w łazience w pokoju brak mydła. Największym minusem jest stołówka, bo nie można tego miejsca nazwać restauracją. Jedzenie bardzo kiepskiej jakości, śniadania bardzo skromne, co dzień te same posiłki. Pozostałe posiłki, poza śniadaniem, trochę bardziej urozmaicone, ale jak była faza na fasolkę, to była co dzień pod różną postacią. Kurczaki z piórami, też co dzień. Ryby niesmaczne. Wino rozcieńczone, często brak szklanek / kieliszków do picia. Maszyny do napojów (kawa / herbata) często nie działały, kelner rozkładał ręce. Sztućce każdy bierze sobie sam z pojemniczków na szafce, mnie akurat też to się nie podoba, skąd mam wiedzieć, czy większość gości przed tym myła w ogóle ręce? Basenik dla dzieci udany, naszym dzieciom bardzo się podobał. Plaża ładna, łagodne zejście do morza, woda cieplutka, płytko, trafiliśmy na bardzo ładną pogodę. Sama wyspa bardzo ładna, oczywiście warto pozwiedzać i wyjść z hotelu, zjeść coś w typowo greckiej tawernie. Sławna Zatoka Wraku to nie jest jedyne urokliwe miejsce. Polecam m.in.: plażę Xigia, port Agios Nikolaos, stolicę z placem św. Marka, kościół św.. Dionizosa, plaże Gerakas, zatokę Porto Limnionas, wieś Kampi z widokiem na przepiękne klify.

Beata Majkowska

• Zalety Położenie, hotelu blisko morza. Obsługa hotelowa, dbałość o czystość bez zarzutu.
    • Wady Brak,

Polecam. Hotel dla rodzin z dziećmi. Duży przestronny.

Agnieszka z Łodzi

• Zalety Bkisko plaży mila obsluga wyremontowane pokoje
    • Wady Jedzenie standard

Nie polecam!!!! To jakaś żenada za prawie 3 tysiące zł od osoby we wrześniu. Hotel nie zasługuje na 4 nawet lokalne gwiazdki. To mój 5 wyjazd do Grecji ale takiej porażki za takie pieniadze jeszcze nie bylo. Pokoje owszem.. wyremontowane a obsluga mila i mówiąca po polsku ale reszta to dno i 2 metry mulu. Wifi nie ma w pokoju animacji brak Reczniki wymieniane 1 raz na pobyt 7 dniowy. Baseny czynne do 19 bo potem chlorowanie jakby nie można bylo tego zrobić np po 21. Mydelko 2 kosteczki malutkie na pobyt i brak żelu do kąpieli czy szamponu. No i podstawowy hit ŻARCIE...bo jedzeniem tego nazywać nie można Fast food. Brak greckich akcentow Beak fety i oliwek!!!!! W Grecji!!!!!!!! Przekąski to smiech na sali. Buły jak ze stacji benzynowej po śniadaniu i pozostalosci po obiedzie w postaci zimnych frytek i paluszków rybnych na zmianę z mc nugets Wino rozwodnione Jedynie kawa z automatu dobra co akurat w Grecji rzadko się zdarza. To byl mój pierwszy i ostatni wyjazd z Grecos Liczylam na profesjonalizm tego biura jesli chodzi o Grecję. Nigdy wiecej...jesli pozwalacie na taką sytuację i mimo interwencji chociazby w kwestii jedzenia . Zeby na śniadaniu zabraklo masła????? Gdybym kupiła wycieczkę za 1200 zl to wzielabym to na karb ceny ale za 2800 to żałuję bardzo

• Zalety teren, obsługa, lokalizacja
    • Wady jedzenie

ładny i zadbany teren ,fajne baseny , miła obsługa baru pokoje nowe, dobrze wyposażone ale kiepsko wykończone chociaż nowe jedzenie bardzo kiepskie , żenujące że w ciągu tygodniowego pobytu ani razu nie podano tzatzików z których Grecja słynie

• Zalety pokoje obsługa plaża położenie
    • Wady jedzenie

Hotel generalnie w porządku, pokoje odnowione, czyściutkie, jest klimatyzacja, balkon - wszystko, czego potrzeba. Ręczniki wymieniane dwa razy w czasie pobytu, ręczników plażowych brak (weźcie swoje). W hotelu praktycznie sami polacy, barmani mówią po polsku, nazwy potraw pisane po polsku. Hotel: w hotelu wieczorami nie dzieje się nic. Animacje są w sąsiednim hotelu Carreta Beach, do którego ma się wstęp i kursuje co godzinę bus do niego. Byłam raz na tych animacjach, ale nic specjalnego. Za to w carreta Beach jest fajny aquapark, z którego także można korzystać - frajda dla dużych i małych. W Carreta Island też jest wodny plac zabaw dla dzieci w płytkim basenie. Basen dla dorosłych nieduży ale przyjemny, od połowy głębiej. Leżakow niewiele, ale we wrześniu nie było problemu z brakiem miejsca. Położenie+imprezy: Niedaleko do miasteczka Kalamaki - 10 minut spacerkiem. Tam znajdziecie sklepy, markety, bary, shisha bar, tawerny. Nie ma tam wielkiego ruchu, ale jest to zawsze jakieś urozmaicenie. Tam też jest możliwość wynajmu auta. Nie wybierajcie pierszego lepszego salonu, warto przejść się kawałek i popytać o ceny. Jeśli szukacie szalonych imprez - możecie odwiedzić Laganas. Byłam, ale nie polecam. Pełno pijanych anglików. Byłam za to w super klubie Barrage w mieście Zakhyntos. Piękny klub z ogrodem i zachwycającą architekturą - naprawdę polecam. Muzyka też super. Drinki tanie. We wrześniu imprezy tylko w soboty, zaczynają się chyba o 1:30. Wstęp stosunkowo drogi 20 euro, ale jak ja byłam to grał jakiś międzynarodowy dj (gwiazda, może dlatego drożej) Jedzenie w hotelu + dobra knajpka: jedzenie to największe rozczarowanie, które rzutuje na ogólne wrażenie hotelu. Wybór niewielki, smak potraw nie powala. Coś można sobie wybrać zawsze, głodni nie chodziliśmy, ale na doznania smakowe i zajadanie się pysznymi deserami nie liczcie. Drinki z all inclusive w porządku - czuć allkohol ;) Jeśli wynajmiecie samochód bardzo polecam wam restaurację po drugiej stronie wyspy - w Agios Nikolaos - Madrakia tavern snack-cafe. Przepyszne owoce morza, świeże, super obsługa. Byliśmy tam dwa razy, tak nam smakowało :) Ceny bardzo przystępne, za kolację dla 5 osób z napojami zapłaciliśmy 80 euro, wybierając naprawdę sporo pozycji wraz ze świeżymi rybami na wagę. Z Agios Nikolaos można wybrać się na rejs do blue caves (to tuż obok) - polecam Karidis Trips - przemiła załoga, naprawdę starają się, żeby pasażerowie mieli pozytywne doświadczenia z rejsu. W czasie rejsu możliwość pływania w jaskiniach. Plaża: plaża fajna, długa, piaszczysta, leżaki płatne jakieś 9 euro za komplet. Plaża zamykana koło 19-20, ze względu na gniazda żółwi Carreta Carreta, które wykluwają się w nocy - potrzebują spokoju. Polecam jednak wypożyczyć auto i zwiedzić inne miejsca. Żółwie: jeśli lubicie pływać z maską - polecam Wam ten sposób obserwacji żółwi. Nie warto wykupować wycieczki i płynąć łódką ze szklanym dnem, bo pięć łódek obskakuje jednego biednego żółwia. Mi udało się zobaczyć żółwia blisko brzegu tuż obok wyspy Cameo (Cameo island) - polecam super doświadczenie pływać tuż nad dużym żółwiem, który skubie sobie glony. Chyba wszystko opisałam :) Hotel jest naprawdę spoko dla osób nastawionych na zwiedzanie. Dla rodzin na spokojny odpoczynek w sumie też.

• Zalety Duży przytulny kompleks, basen dla dzieci. Super położenie. Możliwość korzystania z innych hoteli Caretta.
    • Wady Wymiana ręczników 2 razy w czasie pobytu...

Jesteśmy bardzo zadowoleni, obsługa bardzo miła. Pani Karolina w recepcji mówi po Polsku, barmani bardzo pozytywni. Blisko plaża, tawerna, centrum.

• Zalety blisko plaży, fajny basen, animacje dla dzieci, do centrum niedaleko, blisko sklepy, restauracje
    • Wady jedzenie, co prawda zawsze dało się coś wybrać (dorosły bez większych wymagań) ale dla dzieci już ciężko. Obsługa też nie była zbyt miła, za wyjątkiem barmanów.

Wakacje uważam za udane. Dzieci się wyszalały na basenach. Basen z atrakcjami dla dzieci bardzo fajny. Na plus wieczorne animacje dla dzieci. Hotel bardzo dobrze położony, praktycznie tuż przy plaży. Do centrum spokojnie spacerkiem można przejść (15-20 min). Kuchnia pozostawia wiele do życzenia. Jak na hotel polecany dla rodzin z dziećmi to menu kompletnie niedostosowane dla dzieci. Zawsze dało się coś wybrać ale uważam że jedzenie powinno być bardziej urozmaicone i lepiej przygotowane. Na kolację często to samo co było na obiad. Napoje owocowe niezbyt smaczne i bardzo słodkie. Na plus owoce po każdym posiłku.

• Zalety Hotel po remoncie - odświeżony. Blisko plaży Ładnie utrzymana zieleń na terenie hotelu Miła obsługa w drink barze
    • Wady Mini aqua park raczej dla rodzin z małymi dziećmi dla dorosłych może być zbyt hałaśliwie. Monotonne wyżywienie. Duży minus - brak dancingów (dyskotek) dla dorosłych. Ograniczenie czasowe w dostępie do ping-ponga.

Jest to bardzo fajny hotel dla rodzin z małymi dziećmi, dla osób dorosłych generalnie nie polecam.