Corfu Residence
Grecja / Korfu

Corfu Residence

• Atrakcyjne położenie: w północno-wschodniej części Korfu, w Nissaki - elitarnym miejscu gdzie wypoczywają greckie sławy.
  • Dobra baza wypadowa do zwiedzania okolic: blisko (w odległości pieszej wędrówki) do najwyższego szczytu Korfu - Pantokratora.
  • Tylko 400 m do ładnej, zatokowej plaży (piaszczysto-żwirowej).

• Zalety Cudowny widok.
    • Wady Czystość i wyposażenie nie odpowiada hotelu z 4gwiazdami!

Po przybyciu na miejsce otrzymaliśmy mały pokój, bez okien, bez balkonu...czystość pokoja raczej bez komentarza! Po 4 dniach nas przeprowadzili na inny pokoj, co do wielkości to był taki sam, ale wreszcie z balkonem i ładnym widokiem na morze....co najwiecej nas poruszyło był fakt, ze kupowalismy podroz na last minute a to juz powinni sprzedawcy z Rainbowa wiedziec, ze pokoj, który nam sprzedają nie otrzymamy (tą informację nam w hotelu pani na recepcji potwierdziła - pono mieli problemy z wodą na pokojach, które miały być dla nas rezerwowane - problemy te rozpoczneły dawno wcześniej niż w ogóle podróż kupowaliśmy!!!)...Nasza pierwsza i ostatnia podróż z Rainbowem! Dziękuję

Hotel taki sobie. Jedzenie też. Super recepcjonistka - bardzo pomocna.

• Zalety Niewątpliwie miła obsługa robiąca wszystko co może aby zatrzeć niemiłe wrażenie.
    • Wady Podstawowa to kłamstwo o pokojach z widokiem na ogród. Oznacza to pokój z widokiem na mur, małą klitkę 4 na 3.

Szczerze mówiąc Korfu jest piękne ale ten hotel zdecydowanie nie. Wymarzone wakacje, pokój ma być z widokiem na ogród a ja po 2 tygodniach tam nie wiem, gdzie w ogóle tam jest ogród. Dostaliśmy mikroskopijną, ciemną klitkę z widokiem na mur. Po 3 dniach proszenia wkurzyliśmy się i kazali nam się spakować bo będzie o 14.00 nowy pokój. O 14 kazali nam się rozpakować bo jednak nie będzie. Zrobiliśmy aferę i na następny dzień pokój był. Większy, ładniejszy ale i tu kicha... w łazience na środku dziura, do której ciekła woda z toalety. Niestety dziura była wyżej niż podłoga, więc śmierdząca woda zbierała się dookoła niej. Posiłki smaczne, obsługa bardzo miła.

• Zalety Położenie, dobra obsługa, smaczne i urozmaicone posiłki
    • Wady Łazienki, częsty smród szamba

Hotel dość przyjemny z czystymi pokojami i częstą wymianą pościeli. Niestety łazienki to obraz nędzy i rozpaczy! Obsługa stara się utrzymać je w czystości lecz chyba nic nie da się zrobić z fuszerką fachowców budowlańców - płytki nie były układane lecz porozrzucane po ścianach i podłodze, sypiące się fugi, obsmarkane silikony - konieczny remont generalny! Wspomnę jeszcze o spłuczce napełniającej się ponad godzinę, zakazie wrzucania papieru do toalety (ciekawe czy ktoś się do tego stosuje), kapiącym kranie i przelewającej się wodzie z kąpieli przez kratkę ściekową w podłodze co skutkuje oczywiście brodzeniem w kałuży po wyjściu z wanny. Wyżywienie smaczne i urozmaicone, przybyło nam trochę kilogramów po tym all inclusive:) Wina i piwo w porządku lecz drinki na basenie to tragedia i jeszcze dziwny barman, który przez wszystkie dni naszego pobytu chodził w tych samych ciuchach - no chyba, że miał takie same zestawy dżinsów i koszulek. Wynajem samochodów tylko w większej miejscowości (np w Cassiopi) bo taniej i można wynająć nawet na jeden dzień. Plaże małe, kamieniste ale jest ich w pobliżu kilka (trzeba poszukać ścieżek). Zwiedzanie wyspy najlepiej wynajętym samochodem ponieważ wycieczki proponowane przez rezydenta są drogie (droższe niż w biurze turystycznym niedaleko hotelu). Polecam wyjazd na Pantokratora (nie dla początkujących kierowców), objazd dookoła wyspy , stolicę wyspy i groblę, przy której jest malowniczy kościół i wyspa mysia ale można też pooglądać lądujące tuż nad głowami samoloty.

• Zalety basen, widoki, polożenie, posiłki
    • Wady nieco zaniedbane łazienki

Bardzo smacznie. Dość miła obsługa posługująca się jezykiem angielskim oraz polskim.

• Zalety Ładny widok, hotel nieduży. Dobre jedzenie. Fajne połączenie autobusowe z innymi miejscowościami.
    • Wady W pokojach czuć zapach stęchlizny.

Spędziliśmy tydzień w hotelu. Pogoda dopisała. Hotel średni, ale zadbany. Pokoje duże, łazienki mniejsze, ale w sumie na wakacjach głównie śpimy w pokoju. Basen nieduży. Byliśmy przed sezonem. Jedzenie w miarę ok,może nie ma dużego wyboru, ale każdy znajdzie dla siebie coś. Jedyny minus to mało owoców. Przez większość dni tylko arbuz, a szkoda. Podobnie ciasta i słodkości- jeden rodzaj, ewentualnie krem. Brak soków w barze przy basenie. Napoje są podawane przez barmanów, brak dystrybutorów. Niestety w dzień wylotu (odbierano nas już o 5:00) nie otrzymaliśmy śniadania, ani breakfast box-ów. Pytaliśmy w recepcji, jednak powiedziano nam, że kuchnia pracuje od 7 i nie otrzymamy jedzenia, a w sumie dzień wcześniej mogli jakieś kanapki zrobić. W sumie cena za pobyt nie była wygórowana. Okolica spokojna, dwa sklepy, 2-3 tawerny. Przystanek pod hotelem, warto pojechać do stolicy wyspy, Cassiopi, Ipsos i innych okolicznych miejscowości. Byliśmy z córką, ale wiedzieliśmy, że dla dzieci brak jakichkolwiek atrakcji.

• Zalety Recepcjonistka mówi po polsku.Pomocna i miła Duży pokoj-standard typowo grecki + aneks kuchenny Klimatyzjaca Suszarka Sejf Bilard lotki tv za darmo Ładny widok z balkonu -prawie wszystkie pokoje Mieliśmy dobre i urozmaicone jedzenie Dużo ciemnych oliwek i fety 2galki lodow dziennie Dobre ale słabe piwo Dużo arbuza Super barmani Soni i Makis! Ładna i urokliwa plaża- w sezonie pewnie za mała i ciasno. Zwirek ale w butach wygodniej.Leżak 2,5E. Z Górki 10 min. Z dziecmi może być męczące zejście
    • Wady Łazienka zależy kto jak trafił ale bez szału Malo ciasta. Niekiedy pomarancze i Jabłko. Brak melonow. Specyficzna slaba kawa Trunki w barze typowo regionalne Brak prysznica na plaży Osy i komary jak wszędzie pewnie Brak nocnego życia ale to wynika z oferty Ostatni bus z Kerkyry wraca o 20. Nie można zostać do późna. W sezonie może być ciasno na basenie. U nas zawsze były wolne leżaki.

Należy zacząć od tego kto ile zapłacil za pobyt. My niecałe 1700 zl -10 dni.Środek czerwca.Za takie pieniądze nie ma czego się czepiać. Jedynie Reinbow nie pisze ile trzeba będzie czekać po wymeldowaniu na samolot. My mieliśmy ok. Ale znajomi po sniadaniu i wymeldowaniu o godz 12. czekali do 4 w nocy(Bez obiadu i kolacji) Lepiej dokładnie się dopytać bo potem są rozczarowania! Tak samo przyjazd do hotelu o 9 a pokój od 13. Sniadanie nie przysługuje..To wina biura nie hotelu bo oni nie wiedzą kto kiedy ma samolot. Jeśli ktoś zaplacilby np 2800 to może być rozczarowany. Ogólnie wyspa super. Najlepiej wynająć auto 40E dzień lub 90E 3 dni lub skuter(taniej).My objechalismy cała północ wzdłuż wybrzeża. Przystanek busa obok 2.4 E do stolicy.45min Ogólnie super spedzony czas i poznani ludzie. Powtarzam jeśli ktoś tyle zapłacił i narzeka to jest Polakiem Cebulakiem i niech się nie spodziewa w Grecji złotych klamek i kalmarow w takiej cenie. Co do plaży to wystarczy trochę poczytać i się wie że jest mała i trzeba trochę zejść i wejść pod górę. Komuś nie odpowiada i chce mieć hotel przy plaży to niech nie jedzie a nie pisze że niebezpieczna droga na dół lub daleko było;) Tak samo jedzenie. Jak ktoś uważa że śniadanie jest monotonne to chciałbym wiedzieć co ten ktoś je w ciagu roku na śniadania;) Bo pomidory papryka ogorki boczek ser feta i żółty swarzywa szynka sosy płatki mleko dżemy miody czekolada grzanki jajka na twardo i sadzone parówki to mało to pozdro:) Na obiady i kolację ciągle coś innego i smaczne. Wszystko zależy kto co chce. Dyskotek się tu nie znajdzie ale nasze 10 dni zlecialo bardzo szybko kwestia organizacji.

• Zalety Ładny widok.
    • Wady Tych jest dużo, a nawet bardzo dużo.

Nie polecam. Biuro Rainbow powinno wycofać tą ofertę. Opcja All inclusuve to śmiech na sali. Po pierwsze bardzo ubogie posiłki z kiepskim wyborem. Barman przy basenie stroi fochy jak się prosi o napój. Brak soków dla dzieci przy basenie. Można je tylko dostać do posiłków. Akcja lody trwa 16-17 i zapomnieć można o dokładce. Na osobę na dzień przysługują 2 gałki loda. Nie więcej. Pokoje średnie. Czuć strasznie stęchlizną. Miejscowość to dziura i tyle. Jeste jeden sklep dobrze zaopatrzony. Ponoć na Korfu hotele są słabsze. Byliśmy na Zakynthos w 3* ale standard i jakość posiłków o wiele lepsza. Odradzam i nie polecam. Do biura Rainbow zostanie wysłana reklamacja.

• Zalety duże pokoje, cicha okolica, ładny widok na morze
    • Wady standard nieadekwatny do ilości gwiazdek, brak wody nocą, niska jakość sprzątania

Biuro Rainbow Tours nie uprzedza, że po nocnym locie hotel nie zapewnia ani śniadania ani zakwaterowania aż do południa (prawie 6 godzin czekania na pokój w recepcji). Brak informacji zarówno ze strony rezydenta jak i hotelu o dojściu do najbliższych plaż. Plaże (trzy) zlokalizowaliśmy dzięki google. Rezydenci nie są zorientowani i nie znają okolicy. Hotel ładnie położony ale rodem z lat 70. Sprzątanie pokoju polega tylko na wyniesieniu śmieci i przetarciu brudną szmatą podłogi. Posiłki dobre i raczej greckie. Przystanek autobusowy przy samym hotelu. Nie polecamy chodzenia po drodze gdzie nie ma chodnika. Wąska i kręta droga z dużym natężeniem ruchu. Kolejna wpadka biura to powrót. Spóźniony autobus o 45 min, dojazd na lotnisko na 50 min. przed odlotem. Na lotnisku chaos i kompletny brak zainteresowania rezydentów losami pozostawionych samym sobie i tak spóźnionych turystów Rainbow Tours!

• Zalety Piękny widok z większości pokoi na morze, czysty basen, miła obsługa

Spędziliśmy z rodziną bardzo miły tydzień w Corfu Residence. Bardzo polecam ten hotel. Dodatkowo w recepcji pracuje Polka, która pomaga np. przy pożyczeniu samochodu - rabat w wypożyczalni.