Opinie o hotelu Cosmopolitan
Grecja / Rodos

Cosmopolitan: basen

• Pięknie położony w ogrodzie na wzgórzu, z malowniczym widokiem na zatokę Trianda.
  • 50 m od hotelu publiczna, żwirkowo-piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Dobra lokalizacja: tylko 3,5 km od miasta Rodos, 14 km do lotniska.
  • Sport i rozrywka: 2 baseny, animacje, salon gier elektronicznych, sporty wodne na plaży.

Witosław

• Zalety dogodne położenie, blisko lotniska, miasta Rodos i morza; niesamowicie uprzejmi pracownicy; czystość obiektu; smaczne posiłki
    • Wady ze względu na wielkość hotelu, panuje w nim permanentny gwar - nie jest to miejsce dla osób, które są zainteresowane kameralną atmosferą

Hotel spełnił nasze oczekiwania; nie jest to obiekt nowy ale chyba ostatnio przeszedł remont, bo w środku budynku głównego i w samych pokojach było czysto, dotyczy to także ścian i elementów wyposażenia. Nie zgadzam się z przeczytanymi opiniami, że przejście na plażę jest brudne a hotel zniszczony; nie jest to, rzecz jasna, hotel czterogwiazdkowy w rozumieniu zachodnioeuropejskim, jednak trudno spodziewać się cudów w tym przedziale cenowym. Co do rad praktycznych - unikajcie pokojów od numeru 82 do chyba 87. Fakt, znajdują się one najbliżej morza (w recepcji powiedzieli nam, ze dostajemy piękny pokój z widokiem na morze, pani jak mantrę powtarzała słowo 'upgrade'), jednak od morza oddziela nas ruchliwa ulica łącząca lotnisko z miastem Rodos, na której ruch nie ustaje nawet w nocy. Do tego pod tymi pokojami znajduje się bar, w którym w poniedziałki i piątki jest karaoke. My akurat przyjechaliśmy w poniedziałek i do chyba 4.00 rano uczestniczyliśmy w imprezie karaoke, która od północy była wyciem owiec i baranów w rytm kolejnych hitów Britney Spears :) Dlatego rano małżonka poszła do recepcji (akurat byli na zmianie panowie) i poprosiła o zmianę pokoju. Pan też jeszcze nam mówił, że taki upgrade dostaliśmy i że inny pokój będzie mniejszy, bo dzieci będą spały na łóżku piętrowym, itp itd. Jednak nam zależało na spokoju, więc nawet za cenę niższego standardu chcieliśmy ten pokój opuścić. Jak zawsze, okazało się, że pokój, na jaki nam zamieniono ten nieszczęsny upgrade jest identyczny, tylko położony w spokojniejszej części obiektu. I od drugiej nocy mogliśmy wszyscy spać od 23.00 (po zakończeniu animacji w sąsiednim hotelu, ale już bez zgiełku ulicy).

• Zalety - posiłki - lokalizacja - obsługa
    • Wady - pokoje rodzinne

Hotel bardzo fajny. Pokoje troszkę jakby z innej epoki, ale niczego tam nie brakowało. Klimatyzacja działała przez cały wyjazd. Bardzo dobre posiłki i duża różnorodność podawanych dań.W ofercie znajdowała się kolacja w restauracji na podstawie karty dań oraz zestaw masaży dla dorosłych co też jest ok. Ogólne wrażenie pozytywne. Polecam

Konrad

• Zalety blisko lotniska oraz miasta Rodos blisko do morza miła obsługa bardzo sympatyczna oraz pomocna rezydentka Agnieszka z biura Neckermann wyśmienite jedzenie
    • Wady kamienista plaża

Bardzo udane wakacje. Polecam wszystkim odpoczynek w tym miejscu.

Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety Czysto
    • Wady brak uwag

Warunki w hotelu OK., jedzenie pyszne. Blisko do morza i miasta RODOS. Minus to taki że plaża jest trochę zaniedbana

Wojciech

• Zalety Bliskie położenie plaży Fajne baseny Dobra komunikacja z miastem Rodos ( 5-6 min autobusem, koszt biletu 1,80 euro) Auta do wynajęcia pod hotelem ( koszt ok 40-45 euro) Obsługa hotelu bardzo sympatyczna Rezydentka biura Neckerman Pani Agnieszka bardzo miła, sympatyczna i pomocna !!! Wielki plus za jej pomoc.
    • Wady Plaża kamienista, brudna, pełno śmieci, niebezpieczne przejście przez ruchliwą drogę lub brudny, śmierdzący tunel podziemny Leżaki od rana do wieczora zajęte przez \"polskich Januszy\" Monotonne jedzenie Kawa zbożowa Napoje sztuczne ( brak oryginalnych typu coca cola, sprite itp) Pokoje sprzątane \" po łepkach\" Pojawiały się mrówki w pokojach Balkony w głównym budynku na 1 i 2 piętrze łączone ( brak prywatności) Pełno czerwonych mrówek i robaków, które gryzą przy basenach Nudne animacje ( codziennie ten sam podkład muzyczny) Przedłużenie doby o każdą godzinę 7 euro. Leżaki i parasole nad morzem płatne 10,00 euro za dzień Dwie windy w hotelu na 7 pięter ( winda jak w serialu Daleko od Noszy)

Hotel w fajnej lokalizacji ustronnie położony jednak Naszym zdaniem nie wart tej ceny. 4 gwiazdki mocno naciągane.

Elżbieta

• Zalety Pokoje czyste , jedzenie dobre, dużo do wyboru . blisko plaży , miła obsługa ,rezydentka Ewa kompetentna i rzeczowa z biura Netholiday .

Lokalizacja hotelu moim zdaniem bardzo dobra, na końcu miasteczka ,ale wszędzie blisko do lotniska 15 min , do Rodos . Na plaży wypożyczalnia sprzętu do pływania , skutery . Pełen luz . Napoje ,lody bez ograniczeń -samoobsługa . Drinki cienkie ,ale w tym upale mogą być .Jedzenie bardzo dobre , codziennie inne mięso i ryby , a resztę można sobie samemu skomponować i doprawić . Najlepsza jest pizza.Animacje i dyskoteka do godz.23 a potem cisza. Więc można odpocząć i wyspać się. Na dyskotece oczywiście nie mogło zabraknąć ,,zielone oczy,, ona tańczy dla mnie,, przy śpiewie bawiących się Polaków.Super wakacje .Żal było wracać. Może kiedyś wrócę.

żorż

Byłem w tych hotelu w 2016 z neckermanem. Hotel w porządku ale niestety stanowczo odradzam jechać tam z firmą neckeramnn. Rezerwując wczasy dopłaciłem ponad 800 zł do pokoju z widokiem na morze. Przyjeżdżam, idę do pokoju a tu z balkonu widać krzaki i jakieś urządzenia klimatyzacyjne, słowem widać wszystko tylko nie morze. Obsługa hotelu na szczęście zareagowała ale niestety spędziłem pierwszą noc w pokoju nie takim, za jaki płaciłem. Drugiego dnia, obsługa hotelu przeniosła mnie do pokoju na 7 piętrze z pięknym widokiem i na przeprosiny zaproponowała butelkę wina - niech będzie, zgodziliśmy się. Natomiast firma Neckermann - to już inna historia. Pani rezydentka drugiego dnia pojawiła się w hotelu, przyjęła od nas reklamację wypełniając jakieś kwity, które miały trafić do biura firmy w Polsce. Niestety, kiedy napisaliśmy po powrocie do Neckermanna co się dzieje z naszą reklamacją, odpisali, że rezydent nie potwierdza takiej sytuacji. ciekawa sytuacja bo hotel sytuację potwierdził a rezydent nie :) Poza tym firma Neckermann zabrania swoim rezydentom podawać numery telefonów turystom, których wysłała za granicę. Także jak coś się stanie to możecie liczyć na wszystkich, tylko nie na rezydenta neckermana. Byłem świadkiem sytuacji, kiedy dziecko miało biegunkę, wymioty i gorączkę, rodzice po angielsku zero a Pani rezydentka odpowiada, że nie porozmawia z lekarzem tylko napisała rodzicom na kartce jak jest po angielsku wymioty i biegunka. Skandal. Jak coś się dzieje podczas wczasów to Neckermann podaje numer do polski i wszystko załatwiacie przez polskę. Reasumując - hotel polecam, natomiast jeśli wybieracie się tam z neckeramenm to w razie co liczcie tylko na siebie.

• Zalety świetne położenie, około 14 km od lotniska, 3 km do stolicy Rodos. Do morza max. 100 metrów, przejście tunelem pod ulicą. Świetne jedzenie, bardzo miły personel. Świetna praca animatorów, wieczorne atrakcje, występy zaproszonych artystów.

Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. Fajne pokoje, baseny, jedzenie, oferty wycieczek, animatorów itp. Przede wszystkim bardzo miła Rezydentka - Pani Ewa, dyspozycyjna na miejscu i w każdej chwili gotowa załatwić każdą sprawę na telefon.

aga

• Zalety jedzenie
    • Wady hotel przy głośnej ulicy ,brzydka, płatna plaża

Hotel w rzeczywistości wygląda gorzej niż na zdjęciach, pokoje oczywiście dla Polaków dużo gorzej położone ,my za dopłatą mieliśmy mieć widok na morze a dostaliśmy pokój z widokiem na głośną i ruchliwą ulicę, dopiero po interwencji dostaliśmy dwa razy większy pokój w głównym budynku.Ponieważ jak to w większości hoteli Polacy dostają najgorsze pokoje.Tak samo nasi znajomi dostali pokój nad barem karaoke(głośna muzyka do 2 w nocy) widok na mur i ulica z boku po prostu hit:) ale tez udało nam się go zmienić następnego dnia. Położenie hotelu też żaden hit , na piechotę do Rodos daleko 40min spacerem wzdłuż hałaśliwej ulicy żadna przyjemność, a taksówka 8 euro w jedną stronę.Po za Rodos nie ma gdzie pospacerować blisko hotelu.Jedzenie w miarę dobre lepsze kolacje niż obiady, drinki z tutejszych alkoholi szału nie ma .Byliśmy w połowie czerwca i już trzeba było rezerwować leżaki przy basenie , a podobno w sezonie jak wszędzie walka.Plaża brzydka leżaki 10 euro i nie wyglądają zachęcająco.Wieczorem walka o miejsce na głównym tarasie gdzie siedziało się najprzyjemniej,ponieważ jest mało miejsca i oblegane są głównie przez Niemców 70 +.Dyskoteka była raz przez 10 dni naszego pobytu a o godz. 24.00 hotel jest pusty.Generalnie na Rodos strasznie drogo odbijają sobie kryzys na turystach na starym mieście trzeba uważać, bo można wypić litrowe piwo piwo za 5 euro ale można też za 10 euro, zawsze trzeba wołać kartę przed zamówieniem.Ogólnie nie było źle ale nie jest to miejsce do którego chciałoby się wrócić.

MAgda
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety blisko do stolicy Rodos
    • Wady plaża kamienista ,płatne leżaki

Hotel ogólnie bardzo fajny ,dobre jedzenie ,czysto ,cały czas sprzątają ,byliśmy przed sezonem koniec maja ,blisko do centrum Rodos można iść na piechotę lub jechać autobusem tylko jezdzą jak chcą niby co pół godz .Polecam skuter mieliśmy na 4 dni 55 eur objeżdziliśmy całą wyspę .Lindos cudne trzeba zobaczyć ,ale Simi statkiem tez wspaniała wycieczka :) ogólnie Rodos i hotel bardzo fajne ..