Opinie o hotelu Crystal Beach
Grecja / Zakynthos

Crystal Beach

Tolek B
    Pobyt: Maj 2010

Okolica bardzo ładna, warte polecenia wynajęcie samochodu i zwiedzanie wyspy. Hotel ok. gdyby kosztował 50% tego co wzięła I TAKA jedna firma. Za te same pieniądze w Chorwacji zamiast malutkiego pokoju można mieć 3 pokojowy apartament (Poreć) z pełnym wyposażeniem i wygodami (np. kilma, lodówka w cenie). Posiłki - stanowczo nie polecam. Monotonne i jak na restaurację hotelową po prostu kiepskie. 100 x lepiej można zjeść w pobliskich tawernach (Stani czy Zepos). Jeśli więc ktoś zdecyduje się na ten hotel to proponuję bez wyżywienia. Hotel położony jest nad samą plażą i to jest jego jedyną niewątpliwą zaletą. Pogoda przez okres 2 tyg. słońce, słońce, słońce.

Basia
    Pobyt: Czerwiec 2010

Karol Khartoum

Do tego hotelu udałem się z pewnymi obawami- dużo negatywnych opinii w internecie. Jednak, po przybyciu byłem miło zaskoczony. Mimo, że pokój był rzeczywiście wielokrotnie, w wielu miejscach wspominane, wewnętrzne patio to "zapachy" kuchenne nie przeszkadzały tak bardzo, a przy użytkowaniu klimatyzacji w ogóle o nich nie trzeba było myśleć. Wszystko czyste i zadbane, jedynie plaża była pełna glonów, ale po przejściu kilkuset metrów na zachód już było lepiej. Obsługa bardzo miła, jedzenie... może nie zróżnicowane i na śniadaniach za wiele tego nie było, ale dość zjadliwe, i zawsze można było wybrać coś odpowiedniego. Crystal Beach to hotel w pełni zasługujący na swoje 3 gwiazdki :).

Jo
    Pobyt: Sierpień 2009

Niedawno wrócilismy z urlopu spędzonego w Crystal Beach. Hotel sprawia miłe wrażenie, jest gustownie urządzony (widać niedawny remont) i zadbany. Jako jedyny hotel w Kalamaki jest położony przy samej plaży, na terenie morskiego rezerwatu zatoki Laganas, dzięki czemu na plaży nigdy nie uświadczyliśmy tłoku. Wielkim rozczarowaniem jest hotelowe wyżywienie. Śniadanie określane jako "kontynentalne" to praktycznie chleb z masłem i niedająca się wypić kawa. Obiadokolacje złożone z samych smażonych ziemniaków. Polecam za to tawernę "Zepos" naprzeciw hotelu. Tam można spróbować prawdziwej greckiej kuchni, w tym świeżych warzyw i owoców (czego najbardziej brak w menu hotelowym). Mimo wszystko bardzo polecam, to dobre miejsce dla ceniących spokój.

Pobyt: Czerwiec 2009

CD. Wynajęliśmy na 4 dni skutery, zwiedziliśmy całą wyspę. Jeśli ktoś w ciągu 1 dnia ją objechał to nic nie widział! Warto zatrzymać się małych zatoczkach, polecamy zakupy u miejscowych-czasem wychodzi drożej, ale pogawędka ze grekiem-bezcenna! Żeby zobaczyć zachód słońca warto wynajać auto na jeden dzień-skuterem po zmroku może byc trudno.Te 2 tygodnie spędziliśmy bardzo, bardzo aktywnie. Polecamy wyspę i hotel zwłaszcza tym, którzy chcą coś zobaczyć i przeżyć, ale jednocześnie apelujemy do malkontentów: jeśli macie siedzieć na tyłkach w hotelu i marudzić, to sobie odpuście. Z resztą, tak będzie lepiej dla opinii Polaków w Europie. Pozdrawiam przy okazji rezydenta Itaki-Sebastiana oraz Dianę i Marcina, których poznaliśmy w hotelu.

Pobyt: Czerwiec 2009

Spędziliśmy cudowne 2-tygodniowe wakacje na Zante. Zaznaczę, że miałam już okazję poznać kuchnię, kulturę i problemy z kanalizacją, podczas wyprawy po Grecji kontynentalnej. W hotelu spędziliśmy mało czasu, bo nie po to przyjechaliśmy na wyspę żeby siedzieć w pokoju hotelowym, w przeciwieństwie do wielu rodaków. Pokój, jak na 3 greckie gwiazdki był ok, bez luksusów, ale czysty, z widokiem na patio. Klima i lodówka w hotelu dodatkowo płatna-wiedzieliśmy o tym przed wyjazdem.Bryza od morza nam wystarczyła. Jedzenie OK, porcje wystarczające. Nie dziwię się, że kelnerzy, a właściwie jeden, nie byli uprzejmi, skoro Polacy zwłaszcza ci, którzy posługiwali się łamanym angielskim, odnosili się do obsługi jak do służby.CDN…

jagna
    Pobyt: Lipiec 2008

Grzegorz
    Pobyt: Czerwiec 2009

Hotel generalnie beznadziejny. Posiłki dramatyczne. Obsługa serwująca kolacje kiepska, że trudno bardziej. Pokoje malutkie. Polacy są kwaterowani nad kuchnią w towarzystwie rury od wentylacji, która potrafi wyć nieraz do północy, bez możliwości zmiany, jako że recepcjonistki kłamią, że hotel jest pełny. Braki hotelu rekompensuje okolica. Plaża bardzo ładna, chociaż te w Laganas i Gerakas są bardzie urokliwe. Żeby spotkać żółwie trzeba sporo wypłynąć w morze. Można też próbować rano na plaży. Najbliżej (i najlepiej) zjeść można w tawernie Zepos lub restauracji Stanis. W Laganas są trzy bazy nurkowe,jednak osobom lubiących nurkować polecam Blue Dolphin. Dotychczasowe wysokie oceny hotelu są moim zdaniem dziełem pracowników biura podróży.

Inka
    Pobyt: Czerwiec 2009

Hotel przepięknie położony, nad sama plaza. Niestety pokoje zasługujące na 2*. Mały % pokoi z widokiem na morze powoduje ze większość turystów trafia do tych z widokiem na toaletowo-kuchenne patio ze szczekiem sztućców, trzaskiem talerzy, hukiem wentylacji plus zapachami z WC. Obsługa niemiła, niepomocna, niegościnna. Jedzenie nieapetycznie podane, wręcz skąpe, niesmaczne. Totalny brak owoców i warzyw! Nie proponujemy tego hotelu nikomu. W okolicy znajduje się duża ilość 3* hoteli w lepszym standardzie i po tej samej cenie. NIE POLECAMY wakacji z biurem Reinbow Tours.

Izabela Legawiec

Polacy są traktowani jak obywatele najgorszej kategorii. Dostają najgorsze pokoje, i nawet mimo chęci dopłaty i wolnych pokoi, obsługa nie zgadza się na zamianę pokoju. Polacy nie mogą korzystać ze wspólnej jadalni, ani tarasu widokowego. Mają wydzieloną swoją jadalnię z okropnym jedzeniem, bez jakiegokolwiek wyboru. Pokoje przydzielane Polakom wychodzą na podwórze z toaletą i kuchnią - wiecznie śmierdzi. Kanalizacja w łazience bez przerwy wybija. Huk hotelowego agregata centralnego od klimatyzacji. Obsługa na jakiekowiek zastrzeżenia reaguje, że to jest standard pokoi dla Polaków. Na koniec należy dodać, że wyjazd nie był opłacany jako last minute po niskiej cenie, tylko za wysoką cenę. Obsługa ma tylko jedno zdanie na prośby o cokolwiek "just for England".