Opinie o hotelu El Mouradi Port El Kantaoui
Tunezja / Sousse

El Mouradi Port El Kantaoui

• Hotel położony w pięknym ogrodzie bezpośrednio przy plaży
  • Dobre możliwości komunikacyjne, ok. 8 km od centrum Sousse i ok. 1,5 km od portu jachtowego El Kantaoui

weronika

• Zalety Położenie
    • Wady Jedzenie okropne. Nie jestem osobą wymagającą, ale posiłki były tragiczne. Narodowość miała wielkie znaczenie, Rosjanie byli traktowani stokroć lepiej, niż Polacy. Pokoje małe, wystrój z czasów PRL. Nie sprzątane codziennie.

Jedzenie okropne. Nie jestem osobą wymagającą, ale posiłki były tragiczne. Narodowość miała wielkie znaczenie, Rosjanie byli traktowani stokroć lepiej, niż Polacy. Pokoje małe, wystrój z czasów PRL. Nie sprzątane codziennie. Rezydentka - wolę nie komentować. Nie wiedziała praktycznie nic. Nie podpowiedziała nawet o spisaniu protokołu, podczas gdy nasza walizka wyleciała na rondzie z autobusu, gdyż Panu kierowcy nie chciało się domknąć drzwi,

Niezadowolona
    Pobyt: Lipiec 2014

• Zalety * położenie blisko plaży * ładne otoczenie * animatorzy (dość ciekawy program od rana do wieczora, wieczorem gorzej).
    • Wady * niemiła dla Polaków obsługa (wystarczyło powiedzieć, że jest się z Anglii jednego dnia, a od razu traktowali nas milion razy lepiej). * zarobaczone bungalowy (w szczycie sezonu ładują gości ze wschodniej Europy do bunaglowów, a z zachodniej do hotelu - dopiero po 2 dniowych interwencjach, rozmowach z managerami itd przenieśli nas do hotelu na parter) *niemiła dzielnica wokół - chodzące dzieci naciagające na kwiatki, gryzące przechodniów * rezydent pani Agnieszka o ile pamiętam, ciemnooka brunetka - 0 chęci z jej strony aby pomóc podopiecznym - dopiero po interwencji w centralnym biurze podróży zechciała porozmawiać z Tunezyjczykami w recepcji w naszej sprawie * słaba klimatyzacja

Ogólnie nie polecam tego hotelu. Chyba, że komuś naprawdę nie zależy na jakości i standardzie hotelu. Rozumiem, że przełom lipca/ sierpnia jest to najbardziej oblegany czas przez turystów i może głównie z tego powodu mamy złe wrażenia ale niestety jak widać w wadach niektóre czynniki nie były od tego zależne. Naprawdę za te pieniądze można polecieć na fajniejsze wakacje i mieć udany urlop. Niestety Tunezyjczycy są bardzo pazerni na pieniądze i głównie tylko tym sposobem da się cokolwiek zdziałać jeśli komuś coś się nie podoba. Nasi znajomi mieli w łazience ręcznik ubrudzony krwią. Organizator nie poczuwał się do odpowiedzialności, rezydenta widzieliśmy przez cały tydzień "aż" 2 razy, pewnie gdyby nie nasze kłopoty z zarobaczonymi bungalowami zjawiłaby się tylko raz aby zaproponować nam wycieczki fakultatywne. Wybraliśmy się na statek - czego też nie polecam - przetłoczony statek, śmierdzący starą rybą. Na pewno nie wybierzemy się kolejny raz do tego hotelu, a już na pewno nigdy nie wybierzemy biura SUNSHINE HOLIDAY, po pół roku korespondencji na szczęście zwrócili nam jakąś małą część pieniążków.

dor
    Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety przy plaży ładny ogród spokój (pokoje od strony ogrodu) 2 dość duże baseny Dotyczy opcji all inclusive. Hotel oceniam na słabe 3*. Pokój zadbany, sprzątany, ale co z tego jeśli zapach w pokoju jest nie do przyjęcia, czuć jakąś stęchlizną, ciężko oddychać, stara wykładzina, klimatyzacje naprawiono dopiero po naszej interwencji i już było troche lepiej, niestety jest głośna i z początku trudno zasnąć (spaliśmy przy włączonej plus otwarty balkon). Część hotelu jest wyremontowana i jeżeli chcemy tam pokój to musimy zapłacić albo szybka interwencja u rezydenta, udało się to paru osobom, my niestety za późno się zorientowaliśmy. Jest lodówka zamykana w szafce na klucz, tv. Sejfu jednak już brak. Można go wynająć koło recepcji. W łazience ok, papier, ręczniki dokładane, jedynie troche mała wanna z prysznicem. Plusy z pokoju takie, że palma zaglądała nam na balkon :) widok na egzotyczny ogród i kawałeczek morza, pewnie wyżej o piętro było by widać lepiej. Nasz był na parterze, dzięki temu nie trzeba było dużo się nachodzić, szczególnie, że na początku pobytu była zepsuta winda! Wyjście przez boczne drzwi korytarza, więc nie trzeba przechodzić przez recepcje. Hotel chroniony z 3 stron całą dobę, czuliśmy się bezpiecznie. Na głównej stołówce duszno, jeśli chcemy miejsce przy klimatyzacji trzeba dać kelnerowi napiwek. Jeść jest co i różnorodnie, co prawda nie ma cudów co do jakości, ale tam tak po prostu jest, hodowle wyglądają inaczej niż w Europie, gdzie nie ma tak wyschniętych terenów i takiej temperatury. Jedzenie dosłownie non stop. Są śniadania, drugie śniadania (już skromne), potem obiad, kolacja i po kolacji do 23 stoły z ciastami (b smaczne, głównie masowe), pieczywem, warzywami, serem i to co zostanie po obiedzie i kolacji. Z owoców melon, winogrona, arbuz, czasem pomarańcze i śliwki. Bar z napojami, piwem i przekąskami (frytki, pizza, pomidorki, jakiś owoc, czasem bułka z rybą) jest na plaży, restauracja koło basenów i dodatkowy bar z napojami i alko otwierany wieczorem. Niestety są tam kolejki, szczególnie w tym na plaży. Więc czasem lepiej przed wyjściem z hotelu zaopatrzyć się w eleganckim barze w budynku. Aha...napoje gazowane, te kolorowe i cola są przesłodzone w większości krajów egzotycznych, więc jeśli ktoś nie lubi to lepiej brać wode czy coś na gorąco. Przy obiedzie i kolacji podawane też wino i piwo. Jest również klimatyczna kawiarnia mauretańska już płatna, ale fajke wodną (lekko słodkawa) można palić ile się chce za 7 dinarów. Co do animacji, w jednym z basenów codzienny poranny fitness, a na zapisy łucznictwo i jeszcze jakaś gra, nie korzystaliśmy, więc się nie wypowiem. Wieczorem na scenie też zawsze się coś działo do 23-24, ale głównie dla dzieci.
    • Wady szczyt sezonu - maxymalne obłożenie hotelu i za mało obsługujących, nie nadążają, kolejki darmowe wifi tylko w recepcji można trafić na kiepski pokój niewygodne leżaki

Plaża duża, piasek mięciutki, gorący, woda za błękitna nie jest, ale generalnie czysta, w zależności od kwitnienia morza i przypływów czasem bywają w niej wodorosty i niewielkie meduzy. Po ewentualnym oparzeniu wystarczy pocierać piaskiem albo okłady z pomidora i przechodzi. Leżaki plastikowe są takie same przy basenie co na plaży i niewygodne, a materace dostępne odpłatnie. Denerwujący są tu nachalni handlarze różnymi towarami albo na zdjęcia z żółwiem. Idą zawsze przy wodzie, więc najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie miejsc troche wyżej albo unikanie kontaktu wzrokowego z nimi. Spacerując wieczorem (noce są cieplutkie) plażą można napotkać gdzie niegdzie świecący na niebiesko plankton, a wracając na kulistych lampach w ogrodzie małe jaszczurki :) 20 minut plażą jest do miasteczka Port Kantaoui, a tam restauracje, puby, imprezy, obiekty handlowe otwarte prawie całą noc. W dzień jest upalnie i w takich miejscach wieczorami są tłumy. Jeśli się komuś nie chce chodzić to niedaleko hotelu (10min) też znajduje się wiele galerii z pamiątkami i nie tylko. Z wycieczek fakultatywnych - Delfinarium, Sahara, stolica Tunis i Monastyr. Ten ostatni nie tak daleko, więc można nawet na własną rękę się wybrać.

Edyta
    Pobyt: Październik 2014

• Zalety Położony przy samiutkiej plaży (może nie jakaś z widokówki, ale całkiem ok) Z dala od zgiełku, ale z dobrymi możliwościami komunikacyjnymi Przestronne pokoje
    • Wady Niski standard, dość zaniedbany Słabiutkie jedzenie, mały wybór Nieciekawa okolica Zbyt głośne animacje przy samym hotelu

Hotel absolutnie adekwatny do ceny! To jest drodzy Państwo Afryka, tu są nieco inne standardy, więc nie ma co narzekać, że niby 4*, a taka słabizna! Jak wiadomo "tanio" raczej nie chodzi w parze z "dobrze"... Byliśmy w okresie 16-23.10.2014 i trafiła nam się naprawdę piękna pogoda (rezydent stwierdził, że jak 18lat tu mieszka, to o tej porze roku takiej super pogody nie było!), więc wróciliśmy bardzo zadowoleni i naładowani pozytywną energią na nadchodzącą zimę! Całe dnie z dzieciakami na plaży, z przerwami na posiłki, wieczorem animacje (dość liche niestety, ale trzeba mieć na uwadze, że to końcówka sezonu). Odwiedziliśmy Port El Kantoui (wycieczka spacerkiem wzdłuż ruchliwej ulicy jakieś 2,5 km) i Medinę (przejazd taxi-busem za 1 dinara od głowy - niezapomniane extremalne przeżycie! ;)) Okolica jest dość nieciekawa, nie ma gdzie spokojnie pospacerować - no chyba że plażą! W pobliżu jakieś 2 pseudo centra handlowe wypchane chińszczyzną i to by było na tyle :/ Większych uniedogodnień nie odczuliśmy. Polecamy, ale dla mało wymagających osób. Ze strony portalu Wakacje.pl oraz organizatora (Sunshine Travel) wszystko ok. P.S.Jak ktoś leci odpocząć i wyspać się, to proszę nie brać pokoju od strony basenów, bo animacje odbywają się pod samymi oknami i jest bardzo głośno.

Kuciński Marek
    Pobyt: Październik 2014

• Zalety przy plaży,piękny duży ogród palmowy
    • Wady hotel stary wymagający remontu,odpadające tynki,zbutwiałe meble w pokoju

W hotelu El Mouradi byłam od 09-10-2014 do 23-10-2014.Pierwsze wrażenie dobre,ładna recepcja,potem już tylko z górki.Mimo wolnych pokoi za pokój z widokiem widokiem/częściowyn/ na morze trzeba wsunąć w paszport 20 dolarów.Na wymianę starej zepsutej lodówki czekaliśmy 4 dni.Szafka w której umieszczona jest lodówka ledwo stoi,jest zbutwiała.Sprzątaczki bardzo niechętnie wykonują swoją pracę,mimo napiwków,często ich praca ograniczała się tylko do wymiany ręczników.Odkurzanie i ścieranie kurzu to pojęcia obce dla tych pań.Jedzenie monotonne, niesmaczne,mały wybór.Kapusta podana na obiad nie znalazła chętnych/ponownie pojawiła się na kolacji,aponieważ znowu nie została zjedzona, podano ją znowu następnego dnia na śniadanie,Słowa pochwały należą się natomiast animatorom oraz kelnerom z barów- są bardzo mili ,uśmiechnięci.Największym atutem hotelu jest plaża.piękna,czysta,zagospodarowana. Ogólnie oceniając ten hotel zasługuje na słabe 3 gwiazdki.

GEORGES Rask

• Zalety Położenie
    • Wady Brak klimatyzacji, suszarki do włosów, pokoje bardzo male.

Dobra obsluga, jedzenie dość dobre slabe wyposazenie malych pokoi.

janusz
    Pobyt: Październik 2014

• Zalety Dobre położenie blisko plaży tzn kończ się teren hotelu zaczyna się plaża. Naprawdę tak jest. Przestronna stołówka jedzenia dużo. Jest to kraj mułzumański a co zatem idzie są pewne ograniczenia co do produktów miesnych. Wieprzowiny niestety tam niema. Kurczaki na wiele sposobów sporadycznie wieprzowina lub ryby. Dominujacą wędliną jest coś z barana. Dużo surówek i sałatek.Chleb -kilka rodzajów. Ciasta wybór największ jaki do tej pory widziałem na wczasach w pocji ALL.Kelnerzy mili i uprzejmi ale jeżeli dasz dinara jest jeszcze lepiej. Towarzystwo z całej Europy z niewielką opcją ludu ze wschodu. I to jest plus. Recepcja z WIFI, bardzo ładna. Baseny duże i czyste otoczenie ciągle sprzątane .Toalety przy plaży są perfekcyjne i czyste -nigdzie takich nie widziałem. Piasek jest drobny i biały jak śnieg. Niema tam plaż żwirkowych a w realu kamienistych. Plaża szeroka łagodnie schodząca do wody, dno idealne piaskowe woda błękitna i ciepła . Dużo atrakcji na plaży tzn. spadochrony za motorówką skutery wodne, banany itp. Jednego czego brakuje to ratownika na plaży - ale we wszystkich krajach mułzumańskich tak jest. Po godzinie 18 plaża jest już pusta - robi się zimno ja byłem w lipcu. Klimatyzacja indywidualna jak zwykle dmucha na łóżko . Łazienka duża ale leciwa wymaga remontu. Program rozrywkowy jest profesjonalny i to codziennie - rewelacja .Bar czynny do północy.
    • Wady -dziwny zapach w barze , balkon jest cały z cegły mały i nic nie widać. - w barze można palić papierosy. - drinki podają w kubkach plastikowych [ taki gruby matowy ]

Hotel wystawiony w latach 60 ubiegłego wieku na bardzo dużym placu. Jest to zespół połączonych budynków o nieregularnych kształtach. Bardzo dużo jest zieleni i pięknych kwiatów.Alejki jak i place są wybrukowane kostką. Jeżeli jedziesz na wczasy i chcesz się opalać i kąpać to miejsce jest OK. Wieczory są ciepłe jak u nas w kraju a nie upalne ,że można się roztopić. Niedaleko około 1,5 km jest port i marina dla jachtów oraz mnóstwo restauracji i sklepów.Ludzie traktują cię normalnie . Jedynie co mnie raziło to handlujące dzieci przebrane w stroje ludowe i bardzo natrętne. Jadąc taksówką do centrum trzeba mieć dobre nerwy kierowca to rajdowiec.

justyna
    Pobyt: Październik 2014

• Zalety uprzejma obsługa na stołówce
    • Wady brak klimatyzacji w pokoju- ledwo co... miał być widok na morze A NIE BYŁ !

Animatorzy Super,jedzenie super, Wadą ze bez napiwków brak papieru toaltowego w pokojach

Pobyt: Październik 2014

• Zalety blisko plaży, plaża piaszczysta, kajaki, rowery wodne za darmo,bar przy plaży, pokój wyposażony w lodówkę i klimatyzację.
    • Wady kelnerzy nie nadążali podawać napojów do obiadu i kolacji- brak samoobsługi.

Wrażenia z pobytu w hotelu oceniam na bardzo dobre, hotel posiada windę, pokoje nie posiadały widoku na morze , ale i tak widoki były przepiękne. My dostaliśmy pokój gdzie palmy" zaglądały" nam przez balkon do pokoju. Przepiękne ogrody z palmami i krzewami pielęgnowane przez tutejszych ogrodników sprawiały, że atmosfera wokół hotelu była cicha i uspokajająca.

Tomek
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety Bardzo dobre wyżywienie. Pokoje codziennie sprzątane. Super plaża. Spora ilość leżaków w sezonie. Miła obsługa - z małymi wyjątkami. Dobre położenie, dużo sportów wodnych na plaży - płatne i bezpłatne (kajaki, rowery wodne).
    • Wady Zdarzały się kradzieże. Wieczorem jeden bar z alkoholem i napojami. W pokojach i na korytarzu.

Wakacje udane. 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Ogólnie pozytywnie oceniam hotel, chociaż na kolana nie powala. Zdarzały się brudne szklanki, kradzieże (rada: uważać na cwaniaków z obsługi na plaży - potrafią zwinąć nawet klapki!!!!!!!!:) ) Podczas naszego pobytu okradziono młodą parę z pieniędzy w pokoju. Baseny duże, czyste. Animatorzy rozkręcali się powoli podczas naszego pobytu i pod koniec turnusu było już ok:) Drinki dobre, brakowało dystrybutorów z napojami - szczególnie dla dzieci, ale zawsze można było podejść do baru. Wróciliśmy zadowoleni.