Fantastyczny
Opinie o hotelu Holiday Island Resort
Malediwy / Atol Ari

Holiday Island Resort: plaża

• Przepiękna plaża z białym, miękkim jak puder piaskiem.
  • Dla aktywnych m.in.: kort tenisowy, boisko do koszykówki i pełna gama sportów wodnych.
  • Czas umilają gościom: muzyka na żywo, przedstawienia i karaoke.
  • Wysoki poziom obsługi hotelowej.
  • Wylot z Krakowa Śniadania i obiadokolacje
  • Wylot z Berlina Śniadania i obiadokolacje

pokój, jedzenie, położenie hotelu - wszystko na najwyższym poziomie

Aneta

• Zalety Cisza, spokój... anonimowość ... sama przyjemność przebywania na wyspie.
    • Wady Po dwóch, trzech dniach już ich nie widziałam :)

Świetne miejsce. Może inne wyspy są także urokliwe ... ale w to miejsce warto i tak się udać!

Łukasz

• Zalety -położenie -posiłki -obsługa -w zasadzie wszystko
    • Wady -nie zauwazylismy

Wakacje wspaniałe. Dużo podróżujemy z żoną, ale to co zobaczyliśmy na Malediwach przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. To istny RAJ na ziemi-coś wspaniałego. Położenie i okolica wyspy oraz widoki są tak wspaniałe, że ciężko znaleźć słowa by to opisać. Jeśli szukacie intymności, prywatności i spokoju w rajskim otoczeniu to zdecydowanie trzeba wybrać tę wyspę. Przez większą część dnia ma się wrażenie jakby się było samemu na wyspie-fenomenalne. W zasadzie tylko podczas posiłków i wieczorem dostrzega się, że jest tam dużo osób. Głównie Niemcy, Rosjanie i Polacy, trochę Włochów i Francuzów. Kilka razy dziennie można bezpłatnie łódką popłynąć na sąsiednią wyspę Sun Island-również super, tylko już dużo większa- myślę, że lepsza dla ludzi chcących poimprezować, lub dla osób z dziećmi(jest tam basen). Wracając do naszej wyspy Holiday Island to jedzenie przepyszne, urozmaicone, dużo potraw europejskich, ale też ich potrawy, mnóstwo ryb i owoców morza. Dużo pysznych owoców, które mają inny smak niż u nas-dużo lepszy!!! Codziennie wieczorem karmienie ryb i płaszczek- magiczne. Na wyspie znajduje się centrum nurkowania-profesjonalne, jeśli chodzi o wycieczki fakultatywne to głównie nurkowanie głębinowe i snorkelling w różnych ciekawych lokalizacjach. Jeśli chodzi o wycieczkę do Male to odradzam bo nie ma tam nic interesującego do zobaczenia. Wspaniałą rzeczą dającą mnóstwo frajdy jest prysznic na świeżym powietrzu(każdy domek jest wyposażony w takie cudo), kiedy się go bierze to z góry widać wspaniałe palmy, a odgłosy są jak w dzikiej dżungli:):):) Dużo krabów i jaszczurek na wyspie-są urocze i niesprawiające problemów, bezpieczne. Na wyspie występuje największy gatunek nietoperza na świecie(roślinożerny), a to jak fruwa nad głowami turystów, lub jak wisi na drzewie jest wspaniałe. Reasumując- PRZEWSPANIALE I CUDOWNIE!!!!!!! Mam zasadę, że nigdy nie jadę w to samo miejsce na wakacje, ale na Malediwy na pewno wrócimy i całkiem możliwe, że do tego samego hotelu.

• Zalety -niska cena jak na Malediwy
    • Wady - ciężko się do czegoś przyczepić

W wielu krajach już byłem, ale Malediwy zrobiły na mnie duże wrażenie. Prawie bezludna wyspa (mimo całego zapełnienia hotelu), piękne puste plaże, lazurowa ciepła woda. Domki przy plaży, wi-fi, pyszne jedzenie.

• Zalety Dobre posiłki , miła obsługa hotelowa , organizacja wycieczek
    • Wady Brak informacji o możliwości popłynięcia łódka na druga stronę za darmo , komunikacja tylko język angielski pomimo dużej turystycznosci osób z Niemczech .

Miła obsługa hotelowa jedzenia bardzo pyszne alkohole jeżeli ktoś jedzie bez allinclusive to wychodzi bardzo drogo . Pokoje 2 x dziennie sprzątane wiec są zawsze czyste i pachnące . Wyspa nie duża można ja przejść dookoła w niecałe 30 minut . Polecam to miejsce ale wybierając się tam podszkolić trzeba angielski . Po wyładowaniu w Male musielismy czekać około 3 godzin na samolot który miał nas zabrać na wyspę obok Holiday resort and Spa . O tym niestety nikt nas nie poinformował . Pozdrawiam

Tytus
    Pobyt: Styczeń 2018

Ładny hotel,w typowo malediwskim stylu. W pełni potwierdzam wcześniejszą opinię Pani Marty Jankowiak. Skorzystałem z nurkowania (snorkeling i diving) w Daving Centere - polecam. Jak obiecali, że będzie rekin wielorybi i żółw to były - warto pojechać. Najlepsza plaża do kąpieli jest w zachodniej części wyspy, ostatnio pływał tam dość często przy samym brzegu całkiem spory żółw. Wyspa nie jest przeludniona, czasem na plaży nie ma nikogo. Najlepsze pokoje jeśli się szuka spokoju i intymności oraz ładnego widoku są w zachodniej części wyspy. Szczególnie domki nr 160-165 (od północy) i 172-180 (od południa). Mi najbardziej podobały się te od północy. Wszystko jest płatne w dolarach USA i tak podawane są ceny, choć przyjmują też w Euro. Małe piwo to 5 dolarów, a butelka wina około 40. Mało to nie jest, ale nie ma co się dziwić, zwykłe ceny hotelowe 5 gwiazdkowego hotelu w Polsce, a tam przecież trzeba wszystko dowieźć. Warto skorzystać z wycieczki na sąsiednią wyspę - Sun Island - przy włoskiej restauracji koło portu jest tam rafa koralowa z przeogromną ilością całkiem sporych, kolorowych ryb. Pojawia się tam czasem rekin rafowy 2 metry długi,robi wrażenie - choć niegroźny. Woda na Holiday Island jest bajeczna, piasek koralowy - cudny, roślinność zachwycające. Obsługa się stara i jest bardzo sympatyczna. Warto pamiętać o napiwkach, choć się nie upominają. Koniecznością są kremy z filtrem najlepiej zacząć od 20, a na części bardziej wrażliwe nawet od czegoś mocniejszego. Słońce pali nawet przez chmury zwłaszcza jak przyjeżdża się tu po półrocznej przerwie od lata w kraju. Wi-fi w pokojach i na plaży było za darmo. Dałem ocenę tylko 9/10 bo 2 lata temu byliśmy na Royal Island - wyspa (rafa i plaża) były dużo fajniejsze ale też 20% droższe. Oferta jest w pełni adekwatna do ceny. Kto przyjedzie po raz pierwszy na Malediwy to i tak wyjedzie zachwycony. Szczerze polecam ten Hotel.

Marta Jankowiak
    Pobyt: Październik 2015

• Zalety Wspaniała obsługa, ciche położenie, bogata oferta sportów wodnych, pyszne jedzenie
    • Wady Nie zauważyliśmy :)

Byłam w tym hotelu w październiku 2015 wraz z mężem, oboje lat 31, pobyt 10dniowy. Pobyt w hotelu był wspaniały. Przepiękna laguna otaczająca wyspę, cisza i spokój. Opinie na internecie jakie możecie Państwo znaleźć, mówiące, że jest za głośno bo hotel jest przy lotnisku to bzdury !!! Owszem, lotnisko jest blisko natomiast jest to maleńka wysepka z jednym lotem dziennie, naprawdę jest to niezauważalne przy tym jak cudowny czas spędziliśmy w tym miejscu i wcale nic nie słychać. Bungalowy na wyspie, każdy z odzielnym wyjściem na plażę, darmowe leżaki i ręczniki. Plusem jest to, że jest to mały hotel i człowiek czuje się jak na dzikiej wyspie a nie w hotelu gdzie ludzie zabijają się o leżaki lub stoją 10 min w kolejce po jedzenie. Jedzenie bardzo dobre, różnorodne, raz w tygodniu kolacja tradycyjna,lokalna. Dużo świerzych ryb, kraby, makaron z ośmiorniczkami - codziennie coś innego. Poza tym wiele dań kuchni europejskiej jak makaron, wiele sałatek, owoców, deserów. 2x w tyg muzyka na żywo - raz zespół, raz śpiewający solista z gitarą. Tańczyliśmy do ostatniej piosenki :) nie skorzystaliśmy z divingu więc nie oceniamy, natomiast raz w tyg organizowany jest wyścig krabów, gdzie wygraliśmy pobyt w spa - magiczne miejsce i pełen profesjonalizm. Bardzo dobrze zaopatrzone centrum sportów wodnych, organizujące również prywatne wycieczki jeśli ktoś nie ma ochoty jechać z grupą. Mąż poszalał na nartach wodnych a ja dałam namówić się na jet ski :) było super ! Po kolacji karmienie płaszczek i rekinów, raz w tyg film o tym co żyje w oceanie. Skorzystaliśmy także z oferty prywatnej kolacji na plaży. Cena dość wysoka jednak warto było. Większość gości jest z Niemiec. Codziennie darmowa łódź płynąca do hotelu sun island, co również jest ciekawym pomysłem na spędzenie dnia i zobaczenie innego hotelu. Jest on jednak drogi a wyspa jest dużo większa. Z czystym sumieniem możemy każdemu polecić ten hotel a jeśli będziemy mieć taką możliwość to chętnie wrócimy ;)

Zbigniew
    Pobyt: Listopad 2007

Perfekcyjna i dyskretna obsługa. Znakomite i zróżnicowane posiłki.