Opinie o hotelu Homere

Homere

• Wylot z Katowic All inclusive
  • Wylot z Wrocławia All inclusive

Renata , Dawid -Alibaba Oliwia

• Zalety Spokojne miejsce ,piękna plaża , animatorzy rewelacyjni ,jedzenie pyszne ,basen kryty ,piękny ogród wokół hotelu.
    • Wady Brak kantoru

Byłam z mężem i córką od 9.05. do 16.05.2019.Nasz pobyt był udany ,bałam się jechać do tego hotelu , ponieważ opinię nie były dobre . Miło się rozczarowałam ,świetnie się bawiliśmy !! Dziękujęmy całej grupie animatorów Sam ,Nur i reszcie chłopaków ,którzy bawili gości .Samir pan od plaży bardzo miły i uprzejmy .Wyjazd za dobrą cenę , plażę piękne polecam też rejs statkiem oraz krokodyle fajne wspomnienia .!!!!Dołączam się do opinii Natalli o drinkach itp.

Iwona i Zbyszek
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety W Homere byliśmy zimą, zaletą był basen kryty uruchomiony na naszą próbę, kwitnące krzewy , hotel składał się z kilku kameralnych piętrowych bungalowów w środku z piękniejszym patio. Pokoje duże z tarasem. No i przemiła i nie narzucająca się obsługa. Mało turystów głównie z Polski i tu zaczyna się problem!
    • Wady Hotel czasy świetności ma dawno za sobą ale cena nie dawała gwarancji 5 gwiazdek czego oczekiwali niektórzy. Remont łazienek bardzo wskazany! Daleko do plaży i nie wyglądała zachęcająco!!! Wadą główną są niektórzy Polscy a szczególnie Polki zachowujące się tak skandalicznie, że aż wstyd.

Wykorzystaliśmy wszystkie wycieczki fakuktatywne i jeździliśmy taksówką bardzo tanią. Zamierzamy jeszcze tam wrócić????

Natalia

• Zalety Położenie hotelu, piękny teren hotelu, duża przestrzeń, przesympatyczna obsługa, kultura, animatorzy, prywatna plaża hotelowa, serwis plażowy.
    • Wady Skromne pokoje, brak kantoru,

Witam. Chciałam podzielić się opinią dotyczącą pobytu w hotelu Homere na wyspie Djerba w Tunezji. Pobyt od 9-16 maja 2019 roku. Głównym kryterium wyboru tego hotelu była cena wakacji można było lecieć na Djerbę już <1000 złotych za osobę + 15 złotych na fundusz + 14 dinarów podatku turystycznego płatny w hotelu. Hotel jest *** gwiazdkowy i ma w mojej ocenie więcej zalet niż wad. Mam zależało głównie na tym by było ciepło - dlatego Djerba oraz by była plaża hotelowa i serwis plażowy w cenie oraz by był basen hotelowy oraz by nie trzeba było martwić się o napoje i te wymogi hotel spełnił. Pokoje skromne ale czyste - budynek główny bo tam mieliśmy pokoje. Wymagają odświeżenia szczególnie łazienki, ale widziałam dużo gorsze i to za znacznie wyższą cenę. Hotel czysty ogólnie zadbany. Bardzo duży i ładny teren hotelu. Jedzenie dobre, smaczne, nie było problemu z wyborem choć to było przed sezonem. Obsługa bez problemowa. Bez problemu porozumiewaliśmy się po angielsku. Nie było problemu z komunikacją. Wadą a może i jest to zaleta był brak kantoru by wymienić gotówkę na dinary, ale bez problemowo da się to ogarnąć. Tak więc jechałam do tego hotelu z pewną niepewnością czytając opinię polskich turystów, optymizmem były jednak opinie obcokrajowców. Jeśli ktoś chce spędzić bezproblemowe wakacje przy niskim koszcie to polecam, ale niech nie oczekuje owoców morza na posiłki i drinków z palemką. W okolicy nic się nie dzieje, nie znajdziecie barów, lokali. Wszystkie rozrywki są na terenie hotelu dzięki animatorom są naprawdę super. Ale i tak wszystko zależy od tego czego się oczekuje.

• Zalety żadne :(
    • Wady Hotel bardzo brudny i zaniedbany.

- Plaża była bardzo brudna i zaniedbana, wokoło było pełno śmieci i pozostawione przez rybaków ryby i kraby. Na piasku były zeschnięte wodorosty. Do dyspozycji był tylko jeden leżak (zdjęcie). Każdego ranka w hotelu roznosił się smród z kanalizacji. - Hotel brudny. Na korytarzach leżały niedopałki papierosów i zardzewiałe gwoździe. Na fotelach koło naszych pokoi znajdowało się potrzaskane lustro, które było dużym zagrożeniem dla dzieci. W opisie oferty w hotelu miała znajdować się restauracja a la carte i kantor. Niestety na miejscu okazało się, że jest tylko obskurna stołówka i brudnymi i pomiętymi obrusami. Bar w lobby też dawał wiele do życzenia. Sześć pustych butelek ustawionych dla ozdoby (zdjęcie). - Pokoje miały posiadać balkon lub taras. Jeden z naszych pokoi nie posiadał ani jednego. Na wyposażeniu pokoju miła być również lodówka. Niestety nie było, była za to w opłakanym stanie łazienka (zdjęcia), buro-szare ręczniki i mrówki (zdjęcie). - Sport i rozrywka. Z wymienionej oferty jedynie do użytku nadawał się odkryty basen ale nie mogliśmy z niego skorzystać ze względu na porę roku. W basenie krytym była brudna woda, na dnie pływały chusteczki higieniczne a fugi pomiędzy płytkami w były czarne od brudu. Pod dachem basenu były ptasie gniazda przez co w wodzie pływały ptasie odchody i kawałki traw. Załączam również zdjęcia kortów i boiska do siatkówki. Były zniszczone i zabrudzone. Wielkim zaskoczeniem była dla nas wypożyczalnia sprzęty sportowego (zdjęcia). Jeżeli chodzi o resztę atrakcji tj. klub fitness, centrum Spa, hydromasaż, sauna, hamman, niestety nic takiego nie miało miejsca. - Opcja All inclusive również dawała wiele do życzenia. Śniadania były bardzo skromne i monotonne. Przez cały pobyt były serwowane jajka i naleśniki (może co drugi dzień była mortadela). Nigdy nie było żółtego sera i warzyw np. pomidory czy ogórki. Obiady i kolacje to głównie kupione gotowe mielone klopsiki, których nawet nie chciał jeść miejscowy kot. Wini i piwo do posiłków było rzadkością. Przekąski to jeden talerz z zeschniętymi ciasteczkami francuskimi. Podobnie było z zaopatrzeniem baru głównego. Ciągle brakowało wina i piwa. Drugiego dnia pobytu zabrakło nawet coca-coli i bar został zamknięty o 20.oo. W ofercie bar miał być czynny do 23.oo, barman po godzinie 22.oo żądał zapłaty za zamówione napoje.

P
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety Animatorzy bardzo się starali by gościom czas w hotelu minął jak najlepiej, tanie taksówki z hotelu do centrum, plaża i sklep blisko hotelu, duże pokoje.
    • Wady Zacznę od basenu brudnego i zimnego, czekaliśmy około trzech dni na podgrzanie go, niby był kryty a pływało w nim wiele dziwnych rzeczy np. robaki i różne rośliny, wiec zamoczyłam tylko tam nogę. Jedzenie- przez pierwsze dwa dni było wporzadku na śniadanie naleśniki, jajka a na obiad i kolacje makaron ziemniaki ryba i jakieś mięso... codziennie to samo, później już nikt nie mógł na to patrzeć, dodatkowo mięsa nie można nazwać miesem tylko jakąś mortadelą czy coś w tym rodzaju. Z owoców tylko pomarańcze nic więcej. Naprawdę masakra. ?Hot water? no nie wiem, klocilabym się wg mnie i partnera woda była bardzo letnia. No i bar.. nie było wódki, jakiś miętowy bimber biały lub rudawy i piwo podobno do 23, ale bar zamykano o 22 może 22;15 i mówili ze koniec, od tego momentu tylko za pieniądze. 50 ml 10 dinarów cała butelka 100 dinarów kiedy w sklepie można kupić za 25 dinarów. Rowniez wino i cola tez często nie dostępna i mówili ?finish? nawet ze zwykłymi napojami był problem.

Gdyby nie towarzystwo to wyjazd byłby bardzo nieudany.

• Zalety Jedyna zaleta to animatorzy , którzy starali się jak mogli by umilić czas i wyjechać z tego hotelu z jakiś pozytywnym wrażeniem
    • Wady Wady hotelu - hmmm , jest ich bardzo dużo

Pojechaliśmy do tego hotelu w styczniu z biurem Itaka. Spodziewaliśmy się ,że za " małe pieniądze " nie będziemy oczekiwać luksusów.,ale całkowicie zawiedliśmy się , że Itaka - biuro z którym byliśmy kilkakrotnie na wakacjach - pokusiła się na współpracę z tym hotelem. Przeglądając z dziećmi opis hotelu na stronie Itaki , rzucił nam się w oczy kryty basen. Bardzo ładne zdjęcie i to wszystko pozytywnego na ten temat. Woda w basenie zimna , co do jej czystości też wiele pozostaje do życzenia. Początkowo ulokowano nas w pokoju z łazienką , gdzie z kranu leciała woda w kolorze cienkiej kawy a klimatyzacja nie działała. Przy okazji podpowiem ,że noce są tam o tej porze roku chłodne i konieczna jest sprawna klima aby w pokoju było ciepło. Po interwencji zmieniono nam pokój . Sprzątanie , zmiana ręczników - kiepsko im to idzie. W łazienkach nie ma suszarek do włosów . Można wypożyczyć za kaucją ( jest jedna na cały hotel). Posiłki , skromniutkie to mało powiedziane. Będąc w pobliskim mieście kupiliśmy sobie żółty ser bo nawet tego podstawowego produktu nie podawali przy śniadaniu czy kolacji. Otoczenie hotelu - jeden wielki bałagan. Puste hotele , fruwające papiery i woreczki , wałęsające się psy. Podobnie na plaży. Może kiedyś było tam ładniej ,może kiedyś ktoś o to wszystko dbał , ale obecnie odnoszę wrażenie po pobycie w tym hotelu ,że nikomu nic się nie chce nawet o tej porze roku , gdy jeszcze nie jest gorąco i można doprowadzić to miejsce do przyzwoitego stanu i wówczas zachęcać turystów do odwiedzenia Djerby. Zgadzam się z opiniami Pani Jadwigi i Pani Barbary. Mam też nauczkę by zanim podejmę decyzję o wyborze hotelu więcej czasu poświęcić na szukanie opinii na innych stronach niż to co możemy przeczytać na stronie organizatora.

Natalia

• Zalety Położenie. Smaczne jedzenie. Personel. Pokoje.
    • Wady Nieczynny kryty basen.

Fajny 3 gwiazdkowy hotel , położony w cichej i spokojnej okolicy. Do plaży ok 150 m , po której można kilometrami bezpiecznie spacerowac. Hotel z najlepszy teamem animacyjnym, zarówno dzieci jak i dorośli świetnie się z nimi bawili- nawiększy plus tego hotelu. Na terenie obektu piekny ogórd, kort teniosowy, basen otwarty. Jedzenie - każdy może coś znaleźć dla siebie, mięsa i ryby każdego dnia, mnóstwo warzyw, z owocami kiepsko. Pokoje sprzątane codziennie. Teren otoczony kwiatami i palmami , czysty i zadbany. Wspaniała baza wypadowa na zwiedzanie wyspy i lądu. Polecam :)

Natka

• Zalety Smaczne posiłki. Miła obsługa. Ładne i czyste pokoje.
    • Wady Zimna woda w krytym basenie.

Poniższe, negatywne opinie są dla mnie niezrozumiałe. Jeśli ma się duże wymagania, to trzeba wybrac 5 gwiazdek. Homere to fajny 3 gwiazdkowy hotel, położony 6 km od miasteczka Midoun. W cichej i spokojnej okolicy, blisko plaży (ok 150m). Doskonałe miejsce na spacery wzdłuż długo ciągnącej się linni brzegowej. Jedzenie jest bardzo smaczne, personel zawsze uprzejmy, miły i uśmiechnięty, animatorzy to fajni faceci, którzy dbają o gości. Hotel posiada różną zabudowę i poleca pokoje z tarasami, balkonami oraz bez, w stylu mauretanskim, biało niebieskie kolory dominujące. We wspomianym wcześniej miasteczku, w każdy piątek odbywa się duży targ. Poza tym jest dużo sklepów, barów i kawiarni, w których można wypic pyszną kawę. Do miasteczka można dojśc prostą drogą, lub za kilka dinarów "złapac" taxi. Z czystym sumieniem Polecam Wszystkim ten hotel.

• Zalety brak
    • Wady wszystko co tylko możliwe

To, co opisała Pani Barbara poniżej sprawdziło sie w 100%. Ja ze swojej strony dodam, że wiele razy podróżowałam z Itaką ale to był ostatni raz. Chciałam ostrzec ludzi przed wyjazdem do tego hotelu na stronie Itaki, ale kiedy poczytałam o moderatorze, który sprawdza tekst oraz o tym, że mają 30 dni na publikację opinii to doszłam do wniosku, że albo nie opublikują albo i tak będzie za późno. Podziwiam też chwyt z tą nagrodą- 5000 zł za opinię. Jeśli ktoś ma nadzieję na taką kasę to czy można się łudzić, że dostanie ją za opinię negatywną? Nie ma ciepłej wody w krytym basenie, all inclusive to fikcja, hotel na pustkowiu (dookoła pełno opustoszałych hoteli i bezpańskie psy wałęsające się po brudnej, zaniedbanej plaży). Brudne ręczniki, mrówki w pokoju, zepsute i zagrzybiałe leżaki przy basenie, wiecznie brak piwa i wszelkich napojów, przekąski nie istnieją, herbaty często brak, brak lodówki w pokoju, brak sprzętu do zabaw sportowych,itd., itd. W dość dużym obiekcie-tylko 20 Polaków. Nawet dla singli cena bez dopłaty i pokój trzyosobowy. A czemu nie? I tak pusto w hotelu i tak. Nawet na bazę wypadową nie nadaje się ten hotel, ponieważ całą wyspę można zwiedzić w jeden dzień. A wyprawy na ląd z Djerby nie mają większego sensu. Nie eksperymentujcie z tym hotelem. Wybierzcie inny i zanim pojedziecie to poszukajcie opinii z różnych źródeł w Internecie. Czasem za 100 zł więcej od osoby można być w innej rzeczywistości.

Barbara

• Zalety Animatorzy
    • Wady Wszystko pozostałe

Wyjechaliśmy do hotelu Homere z biurem ITAKA na początku stycznia 2019 razem z dziećmi, dla których miał to być wspaniały pobyt non-stop nad podgrzewanym basenem i przy barze z przekąskami. Dopiero co wróciliśmy i od razu muszę się podzielić z Państwem swoją opinią. Nie mogę się po prostu powstrzymać. Gości z Polski było około 40. Po przyjeździe powitała nas grupa przemiłych animatorów, którzy podczas zakwaterowania pomagali jak mogli. Wydawało się, że wszystko jest w porządku (przyjechaliśmy późnym popołudniem), ale pierwsza skucha nastąpiła w barze, do którego udaliśmy się na przekąski i drinka zaraz po rozpakowaniu bagaży. ?Przekąski? stanowił jeden talerz suchego ciasta na tylu gości. No ale nic, brniemy dalej i zamawiamy czerwone wino (mieliśmy opcję All inclusive) ? nie ma. Nie było w ogóle żadnego wina. Rumu nie, wódki nie, tylko jakiś zdechły wermut, którego nie dało się pić. Błyskawicznie skończyły się kawa i herbata. Kubki też. I mleko. Pan barman ?dwoił się i troił? chodząc gdzieś, załatwiając te rzeczy? Bardzo się starał? Truchtał po to wszystko gdzieś daleko bo trwało to i trwało? Codziennie? Wina udało nam się napić dwa razy w ciągu 8 dni. Za jednym po lampce, za drugim mój mąż już się nie załapał. Wystarczyło tylko dla mnie. Nawet człowiek upić się nie mógł z frustracji. Pani Dorota, przemiła rezydent, tłumaczyła w hotelu, że ma być wino. Że ma być herbata. Że mleko ma być. Jednego dnia przyjechała przed południem, więc mówię, że znowu nie ma herbaty. Pyta zatem barmana gdzie herbata. Barman mówi, że skoczy po nią wieczorem (???) Ale sprawa została postawiona twardo, żeby jednak musi być już teraz, więc chyba pchnęli jakiegoś kamela po tę herbatkę i za jakiś czas już była. Nie muszę chyba dodawać, że na długo nie wystarczyło. A teraz to, po co przyjechaliśmy w pierwszej kolejności, czyli podgrzewany, kryty basen. Idziemy na drugi dzień po przyjeździe każdy w swoim fajowym kostiumie pod ubrankiem, żeby wygrzać kości w tym fantastycznym przybytku. Macamy wodę ? zimna. Idziemy do managera, racząc się po drodze zeschłym ciastem (starczyło po małym kawałku, oj dobrze, że zdążyliśmy przed innymi gośćmi), zgłaszając, że nie ma kubków i kawy i czegoś tam jeszcze i mówimy, że woda zimna. Okazują pełne zrozumienie i mówią że podgrzeją. Idziemy wieczorem ? woda zimna. Zgłaszamy. Dziwią się, że nie ciepła, bo przecież podgrzali właśnie. Lecimy na basen, żeby zdążyć do tej ciepłej kąpieli. Woda zimna. I tak na okrągła. Aż wreszcie, chyba czwartego dnia pobytu, macamy tę wodę, a ona ciepła! Jezus, Maria, wskakujemy i pławimy się pół godziny, a tu wpada szkółka pływacka Djerba Natation. Śmieję się nieśmiało wyrażając przypuszczenie, że chyba nagrzali wodę dla tej szkółki, taki żarcik, wiecie. Niestety proroczy. Dodam tutaj, że duża grupa dzieci z instruktorami odgrodziła płytszą część basenu, także byliśmy uwięzieni na tej głębszej z dziećmi, które pływają słabo albo wcale. To był jedyny dzień kiedy woda była ciepła. Potem przy Pani rezydent latali z termometrem i udowadniali, że 25 stopni to wystarczy. Szkoła pływania miała ponad 28. I taka jest prawidłowa temperatura w basenie rekreacyjnym ? 28 do 30 stopni. My nie pływacy olimpijscy co robią po 100 basenów. Uwierzcie mi, każdy stopień więcej robi różnicę. Żarliśmy się o ten basen do końca pobytu. Na dwa dni przed odlotem dodali jeszcze po talerzu przekąsek i było prawie normalnie. Raz nawet zawiadomili nas radośnie, że do kolacji będzie wino. Było trochę wódki i rumu. Cola notorycznie się kończyła, a dla dzieci był głównie sprite, bo wszystko kończyło się w tempie światła. Zaznaczam, że nie jestem jakimś zwariowanym, turystą co mu przeszkadza kształt ziarenek piasku. Jeżdżę z dziećmi na kempingi i to, co było w tym hotelu, czyli mrówki panoszące się w pokoju ze zdezelowanymi szafami, drzwiami, których nie dało się zamknąć inaczej niż przy użyciu klucza, syf pod łóżkiem i czyjeś niesprzątnięte talerze w szafie (??), monotonne jedzenie, brak owoców (dawali tylko mega kwaśnie pomarańcze) i brak serwetek nie robią na mnie wrażenia i mam to gdzieś. Chodzi mi wyłącznie o ilości jedzenia i picia, no i basen. Handryczenie się kilka razy dziennie o wszystko na opłaconych wakacjach jest bardzo niekomfortowe. A że jeszcze bez rezultatu, to już w ogóle. Żeby być sprawiedliwym, to nie mogę nie powiedzieć o bardzo fajnym zespole animatorów, którzy robili wszystko, żeby umilić nam czas i byli wspaniali dla dzieci. To tyle. LUDZIE NIE JEDŹCIE DO TEGO HOTELU!!!!!