Jaz Grand Resta (ex Resta Grand Resort)
Egipt / Marsa El Alam

Jaz Grand Resta (ex Resta Grand Resort): obiekt

• Tuż przy hotelu prywatna, piaszczysta plaża z pomostem.
  • Udogodnienia dla dzieci: animacje i zajęcia w miniklubie (4-12 lat), plac zabaw, brodzik.
  • Dla aktywnych: siłownia, siatkówka plażowa, miniboisko do piłki nożnej, tenis stołowy, rzutki, szachy, animacje, kort tenisowy.
  • Ciekawe animacje i dużo rozrywek w hotelu

• Zalety Eleganckie i przestronne pokoje, smaczne wyżywienie, piękna plaża z białym piaskiem

Piękny, rozległy kompleks przy wąskiej, ale urokliwej plaży z drobnym, białym piaskiem. Dużo zieleni, fontanny, miejsca do wypoczynku i opalania. 3 baseny, w tym jeden dla dzieci i jeden dla dorosłych. Za opłatą w wysokości 10 euro za osobę można skorzystać z aquaparku pobliskiego hotelu Jaz Lamaya, cena nie zaiwera jednak posiłku i napojów. Pokoje są przestronne i ładnie urządzone. Dla dzieci dużo animacji w miniklubie i na placu zabaw, dla dorosłych animacje w ciągu dnia przy basenie, poza tym również wieczorem. Bardzo smaczne i urozmaicone wyżywienie, dostępna w ramach all restauracja włoska, oprócz tego 3 restauracje a?la carte raz na pobyt ? włoska, międzynarodowa i rybna. Hotel godny polecenia osobom szukającym luksusu i spokoju, ale też bardzo dobrze przygotowany pod rodziny z dziećmi.

Zdzislawa Smyk

• Zalety Bardzo dobra opsluga po daniu napiwkow, bardzo czysto, piekne widoki.
    • Wady Twarde materace.

Polecamy ten chotel wszystkim. Zawsze mozna bylo sie najesc i wybrac co sie lubi. Otoczenie piekne.

• Zalety Jedzenie, animacje, występy grup zewnętrznych, rafa , obsługa

Hotel na wysokim poziomie, ogromna dbałość o wypoczywających. Obsługa hotelu, animatorzy, personel sprzątający, barmani - wszyscy uprzejmi, uśmiechnięci. Animatorzy starają się umilić czas wypoczynku, szczególnie dobry kontakt z animatorką - czeszką Lucie. Wieczorami - muzyka, śpiew na żywo, pokazy grup zewnętrznych (pokazy taneczne, akrobatyczne, derwisze). Jedzenie smaczne - każdy znajdzie coś dla siebie. Przy hotelu piękna rafa koralowa. Spędziliśmy z przyjaciółmi wspaniale czas i z chęcią tam powrócimy.

Dario

• Zalety Duży hotel,czysty, miła obsługa, dobre i smaczne posiłki, piękna rafa przy hotelu,

Hotel godny polecenia, byliśmy z żoną tydzień to był jeden z bardziej udanych wyjazdów. Spełnił nasze oczekiwania.

Agata

• Zalety Czyste pokoje, woda butelkowana, brak nachalności ze strony obsługi na basenie czy plaży (masaże, zdjęcia...), dobre jedzenie, dużo owoców, rewelacyjni animatorzy,
    • Wady Miałam pecha do czerwojnej flagi na pomoście

Po raz trzeci byłam w Egpcie poza wczasami w Europie i wychodzę z założenia, że jest zbyt wiele atrakcyjnych miejce by jeździć w te same, ale po wczasach w tym hotelu zmieniłam zdanie i jeśli wróce do Egiptu to tylko do tego hotelu. Nie ma się czego doczepić. Bardzo mile byłam zaskoczona zaproszeniem na coctail z menegerem hotelu. Podobno w przyszłym roku ma być oddany do użytku drugi basen.

Antoni Wadoń

• Zalety Czysto, schludnie, dobra organizacja, bardzo miły dyskretny personel. Co wieczór animacje i występy.
    • Wady Kąpiele w morzu tylko z pomostu. Pomost zamknięty przy wietrznej pogodzie, u nas 80%czasu.

Czysty, spokojny, bardzo przyjazny hotel. Jedzenie dobre brak dolegliwości rzołądkowych.

Jacek

Witam. Ogólna ocena hotelu bardzo pozytywna. Piękna niska zabudowa, super pokoje, bardzo dobre jedzenie, fajny basen, lobby, piwo z butelek, woda gazowana i tonic z puszek, oryginalne napoje, alkohote standardowe jak to w egipcie, lody przez cały dzień i dostępne przez cały dzień leżaki na basanie i plaży. Wi Fi na terenie całego hotelu. W lobby internet otwarty w innych częściach hotelu z hasłem ale bezpłatny. Większość turystów to Polacy, niemcy, holendrzy i czesi ( prawie nie ma rosjan). Bardzo mało dzieci i jak dla mnie animacje takie przeciętne. ( nie wszyscy animatorzy mieli predespozycje do porywania ludzi do zabawy). Był aqua fitnes, streczing, water polo, dart, bocce, siatkówka). Ostatnio hotel zmienił właściciela i widać, że wiele zmienia się na korzyść (nowe podejście do dbania o zieleń, np: wymiana na nowe wentylatorów w barze przy basenie, ponoć zamówione nowe kanapy do lobby ( info od fantastycznej managerki hotelu), nawet zaproszenie na indywiduwalne spotkanie z managerami hotelu ( od barów, basenów, kuchni, pokoii itd) - gdzie widać, że zależy im na opiniach z pierwszej ręki na temat jakości hotelu. Jak o 22 zaczeło nam kapać z klimatyzacji to po zgłoszeniu telefonicznym problemu w ciągu 10 minut pojawił się serwis i w ciągu kolejnych 5 awaria została usunięta. Jedeny minus to wiejący prawie cały czas mocny wiatr, który uniemożliwia korzystanie z pomostu i podziwianie rafy. ( na basenie on nie przeszkadza a nawet jest mile widziany). Nawet jak jest jakaś wietrzna luka ( Żółta flaga - nie biała) - to jednak tylko bardziej doświadczone osoby mogą korzystać z kąpieli w morzu a i nie ma przyjemności bo ratownik cały czas gwiżdze aby nie oddalać nie powyżej 10 m od pomostu. Co ważne - wybraliśmy ten hotem z powodu opini jakie znaleźliśmy w internecie na temat możliwości korzystania z sąsiedniej zatoki hotelu Jaz Lamaya. CHCIAŁEM ZDEENTOWAĆ, ŻE JEST MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z POBLISKIEJ ZATOKI SĄSIEDNIEGO HOTELU. Nie można przejść ani plażą ( strażnik nie puszcza), ani normalnym wejście do Jaz Lamaya. Mieliśmy ksera paszoprtów bo ponoć z tym wpuszczają bez problemu. Niestey...maganer sąsiedniego hotelu nie wyraził zgody na bezpłatne korzystanie z walów hotelu Jaz Lamaya. Cena za wejście na teren sąsiedniego hotelu 25 euro /dzień / osoba. Jak dla mnie jest to bardzo istotna informacja ponieważ cześć osób ( tak jak ja), wybiera hotel właśnie pod kątem dostępności do rafy. Z brzegu niby ryby są ale rafa w 95% obumarła. Warto dodać, że nawet jak pogoda jest sprzyjająca to rafa aż tak nie porywa w porównaniu z zatoką Abudabab lub innymi hotelowymi zatokami. Podsumowując: poza rafą hotel naprawdę godny polecenia. Jeżeli zależy wam na snoorkowaniu - musiecie wziąć pod uwagę to co napisałem. Relax był na maxa :) A i woda w basenie super - pierwszy raz żona wchodził bez zbędnego marudzenia ( to też opinia innych dziewczyn).

Aga

• Zalety Supper, czysto mili ludzie obsługa dbają o gości
    • Wady Myślę że brak

Polecam hotel wszystkim nawet samotnym, nawet kobiety same mogą pojechać jest bezpiecznie! To jest ważne, bardzo dbają o gości, czasami miałam wrażenie, że jest więcej obsługi w danym miejscu niż gości, jedzenia jest dużo ale to nie moje smaki dlatego nie neguje ????

Marzena

Pierwszy raz byłam w Egipcie i nie mam porównania, ale uważam , że hotel godny polecenia. Jedzenie super szkoda, że nie dało rady wszystkiego spróbować. Obsługa na najwyższych obrotach. Rafa przy plaży. Ciekawe wycieczki. Polecam

Żona Eminema z Emineme ?????????

• Zalety Tylko zalety!

Polecielismy z mężem do Jaz Grand Resta w podróż poślubna (koniec sierpnia początek września). Było fantastycznie. Hotel jest piękny, jedzenie wysmienite naprawdę nikt głodny nie będzie chodził. Kelnerzy obsługujący posiłki przesympatyczni i bardzo pomocni. Super bar ze snackami przy plaży. Dobre burgery i piękny widok na morze. W każdym barze pyszne drinki. Basen zawsze czysty, duża powierzchnia wiec nie było scisku i problemu żeby znaleźć leżak. I teraz powiem o perełce... osoby które sprawiły że pobyr będziemy bardzo długo wspominać to ANIMATORZY. Świetni ludzie, bardzo przyjaźni i z ogromnym poczuciem humoru. Zabawy które organizowali nad basenem świetne, nie było czasu na nudę. Super show które było organizowane! Czasem żeby się pośmiać a czasem żeby podziwiać zdolności artystow :) 7 dni to zdecydowanie za mało. Trzeba tam polecieć na dłużej :) na pewno z mężem tam wrocimy. Goraco pozdrawiam cały team animatorów i świetnych Polaków z którymi się bardzo zrzylismy. Żona Eminema z Emineme ????????????????