Kipriotis Maris Suites
Grecja / Kos

Kipriotis Maris Suites: basen

• Zalety Bardzo miła obsługa, gdy czegoś potrzeba wystarczy podejść i poprosić a nasza prośbę spełnia od razu. Jedzenie bardzo smaczne. Kolacje charakterystyczne i tematyczne. Jedzenie bardzo urozmaicone. Pokoje bardzo czyste. Baseny są okej. Dużym plusem są nieograniczone lody. Bierzesz ile chcesz. Blisko do morza lecz plaża jest okropna, same kamienie i żwir. Bardzo polecam ten hotel
    • Wady Mało atrakcji dla dzieci. Śniadania praktycznie codziennie te same. Kamienista plaża.

Polecam. Hotel sam w sobie super, lecz nie do końca spełnia oczekiwania. Myśle ze nie zasługuje na 5* tylko na 4-4,5*. Moja ocena ogólna to 8,5/10

• Zalety Blisko centrum, miasta Kos, bardzo piękne miejsce, przy hotelu przystanek autobusowy. Jedzenie super, pokoje codziennie sprzątane, przestrzenne
    • Wady Kamienista plaża, soft drinki na plaży

Polecam ten hotel 100 %, dla szukających spokoju, ceniących bliskość miasta, super

• Zalety Położenie blisko plaży (niestety kamienistej). Bezpośrednio przy przystanku komunikacji lokalnej. Wypożyczalnia samochodówna terenie hotelu.
    • Wady Niewydolny system klimatyzacji.

Hotel nie sprawia wrażenia 5 gwiazdkowego. W pokoju 046 nie działała klimatyzacja. W recepcji otrzymałem informację, że system jest niewydolny bo wszyscy na raz wieczorem włączają A/C. Co mnie to obchodzi w hotelu 5*? Recepcjonistka zapisała nr pokoju i zapewniła, że wyśle serwisanta. Niestety sytuacja nie uległa poprawie (nie jestem pewien czy ktokolwiek serwisował A/C). Na szczęście nie było upałów i można było przewietrzyć pokój robiąc przeciąg. Poza tym dużo zieleni, kwiatów. Bardzo miła obsługa w restauracji. Dobre warunki do wypoczynku z dziećmi. W barze trzeba sprawdzać w karcie, które drinki objęte są ofertą AI. Tak naprawdę różnicę między prawdziwym 5* hotelem a Maris można zaobserwować podczas opcjonalnej kolacji w sistrzanym hotelu Panorama (obydwa Kipriotis).

• Zalety Spokojny, przestronny. Pokoje spore i funkcjonalne. Brak głośnych animacji. Jedzenie urozmaicone. Bliskość darmowej plaży. Bardzo miła i życzliwa obsługa.
    • Wady To szczegół, ale mała ilość gniazdek elektrycznych, a w łazience w ogóle ich brak, więc nie można było podłączyć golarki.

Hotel położony w pewnej odległości od stolicy wyspy. Dzięki temu można chodzić na spacery, ale są też połączenia autobusowe. Są też ścieżki rowerowe i wiele osób z nich korzysta (mnóstwo wypożyczalni). W czerwcu na plaży nie było tłoku, zawsze można było znaleźć wolne leżaki. Poza ofertą polskiego operatora można wybierać analogiczne wycieczki w porcie lub pobliskich biurach turystycznych, zazwyczaj o wiele taniej. Warto wyskoczyć do Turcji, Bodrum - transfer statkiem w obie strony ok. 10-15 euro (paszport)

• Zalety położenie, obsluga w recepcji
    • Wady animacje, bar,wyżywienie

Hotel nie odpowiada standardom hotelu 5 gwiazkowego. Animacji praktycznie brak, posiłki monotonne, niesmaczne - co dziwi, bo w sąsiednim siostzanym Hippokratesie menu tematyczne, codziennie inne, zadowoleni goście. Bar - mały wybór, obsługa się stara, ale np. gin and tonic (7euro) podany bez lodu, cytryny i mieszadełka. Generalnie nie jestem wybredny, ale w wypadku tego hotelu nie mogę ukryc rozczarowania. Musieliśmy stołowac się w okolicznych tawernach (z przyjemnością) i zaopatrywac sie w alkohole w lokalnych sklepach. Wystrój restauracji i baru fatalny, atmosfera również. Jedynym plusem byl poziom obsługi w recepcji. Polecam ten hotel komuś, kto bez względu na cenę poszukuje jedynie sypialni w okolicy centrum miasta Kos (2,5 km - przyjemny spacerek rowerem wzdłuż linii brzegowej). Same śniadania lub half board będzie wystarczającym wyborem. Dla dzieci i młodzieży absolutnie żadnych atrakcji w hotelu.. Atmosferę stworzyliśmy sobie sami, natomiast dla dzieci i młodzieży hotel nie oferuje nic.

• Zalety Jest to wogóle kompleks 5 hoteli Kipriotis. Można spędzać czas w każdym z nich. Ograniczeniem jest konsumpcja. Byliśmy w części Maris i goście z 4g Hipokretesa mogli z wyprzedzeniem uzgodnić, że kolacje w danym dniu będą jedli u nas. W części Aqualand są fajne zjeżdżalnie i można z nich korzystać bez ograniczeń na podstawie dodatkowej opaski tktórą otrzymaliśmy w recepcji. Bardzo miła i uczynna obsługa, wszędzie czysto, nad basenem gra w tle muzyka, ludzie nie wrzeszczą tylko rozmawiają, parasolei i leżaków wystarczająca ilość
    • Wady Może jedzenie mogłoby być bardziej urozmaicne i może animacji mogłoby być trochę więcej, ale w sumie dla mnie było naprawdę ok.

Hotel Maris raczej dla ceniżcych sobie spokój, ludzie nie biegają nie wrzeszczą i nie chodzą w kostiumach po restauracji. Jeżeli palą papierosy to tak aby nie przeszkadzać innym. Nikt się też nie upija, chociaż barmani mają zawsze zajęcie. Nie ma też tłumów ludzi. Polaków w naszej części jedynie kilku, Rosjan brak, za to wszystkich innych nacji pod dostatkiem. Jak ktoś chce jest i dyskoteka czynna od 22.00 i zjeżdża lnie i animacje dla dzieciaków w części Aqualand. Piękne widoki na może i sąsiednie wyspy z tarasu widokowego w kawiarni na ostatnim piętrze w części Panorama. Bilet na autobus z hotelu do Kos to wydatek 2 EUR tam i 1,5 z powrotem. Kos gwarne, hałaśliwe, kolorowe z mnóstwem knajpek, sklepów i stateczków w porcie oferujących rozmaite wycieczki morskie. Chyba najlepiej wybrać się tam po kolacji. Byliśmy już w Turcji, więc nawet 20 min rejs do Bodrum nas nie skusił. Można wypożyczyć rowery, skutery, kłady i samochody. Do wyboru, do koloru Z wypożyczalni przy hotelu wzięliśmy na dobę Matiza z klimą za 30 EUR i pojechaliśmy na cudną plaże Paradise Beach przed samym Kefalos - 1 godz. Zaparkowaliśmy 20m od zejścia na plażę Dwa leżaki i parasol na cały dzień to 8 EUR. Plaża piaszczysta, woda czysta ipłytka. Płycizna ciągnie się chyba za 100 m, dalej niż na Helu. Żadnych kamieni i wodorostów i tylko czysty, pofalowany piasek pod stopami. Zaraz przy plaży bardzo duży i super zrobiony Beach Bar w którym wielka szklana wyciskanego soku to wydatek 3 EUR, a duży gyros to 3,50. Po południu pojechaliśmy do miejscowości Zia położonej dość wysoko, ale z nieprawdopodobnymi widokami na otaczające Kos wyspy i Bodrum. Jest tam tawerna w której zamówiliśmy m.in. musakę i powiem, że takiej wielkiej i pysznej w życiu nie jadłem. Miejscowość jest trochę na uboczu , więc nie ma tłumu turystów, ale sklepików jest sporo i ceny też normalne. Jednym słowem tydzień czasu i całkowity reset, a tego właśnie szukaliśmy

pozytywny. bardzo dużo turystów, głównie z dziećmi, co nie każdemu może odpowiadać.