Opinie o hotelu Mareblue Beach
Grecja / Korfu

Mareblue Beach

• Dla dzieci: plac zabaw, miniklub.
  • Piaszczysta plaża z 3 zatokami.
  • Dobra lokalizacja: 500 m do tawern i sklepów, 56 km do Acharavi, 7 km do Kassiopi, 36 km do Korfu.
  • Spokojne położenie i piękny widok na morze.
  • Wylot z Warszawy - Chopin All inclusive
  • Wylot z Katowic All inclusive

Mariusz

• Zalety zachwycający krajobraz, piaszczysta plaża przy samym hotelu, bardzo różnorodne pyszne jedzenie, pokoje delux - nowiutkie i czyściutkie, przestronne i gustownie urządzone lobby

Hotel petarda. Budyneczki, w których mieszczą się pokoje (jakoś ok 10 pokoi w jednym budynku) usytuowane są po obu stronach dróżki prowadzącej w stronę basenu/ plaży, widok na morze i góry Albanii. W kamieniach wzdłuż dróżki zamontowane są głośniki, z których leci muzyczka / odgłosy natury. Bardzo różnorodne jedzenie, codziennie nowe dania, ogromny wybór, pyszne śniadania, obiady i kolacje. Świetna pizza z pieca na drewno w barze nad basenem, również inne dania. Lody bardzo smaczne, drinki świetne- mili barmani. Po południu również tościki z seremi szyneczką. Plaża piaszczysta przy samym hotelu, obok niej mały sklepik z zimnymi napojami, żywnością i pamiątkami. Na plaży możliwość wynajęcia motorówki (120? + paliwo ok 20?), którą można zwiedzać (10:00-17:00) błękitne laguny, zatrzymywać przy pomostach, zwiedzić małe okoliczne miejscowości. Leżaki x2 + parasol = 8?, z tym że nie są niezbędne, wystarczy ręcznik, ponieważ piasek jest mięciutki Różne wycieczki organizowane przez biura podróży ( zwiedzanie wyspy, podróż do Albanii), oczywiście możliwość wynajęcia auta nieopodal. Wszystkim polecam, zero dziadostwa, przepiękne wczasy.

Alina

• Zalety cudowne położenie, nieziemskie jedzenie, niezłe atrakcje wieczorem i zabawy dla dzieci
    • Wady pokoje różne, w standardzie podstawowym łazienka poniżej krytyki, trafiają się pokoje praktycznie w piwnicy, brak kawy w pakiecie all przez cały dzień, sprzątanie na średnim poziomie. wszechobecne osy,szerszenie, wieczorem komary

Przepiękne położenie kompleksu, zachwycające jedzenie, dobra zabawa wieczorami, zabawy dla dzieci, piękna piaszczysta plaża w zatoczce. Przetestowaliśmy sprzątanie - piaseczek pod ręcznikiem na podłodze w łazience leżał sobie przez 4 dni:) Czasem nie dało się zjeść posiłku przy basenie - osy są natarczywe i obecne wszędzie, ogólnie ze względu na piękne widoki, sympatyczną obsługę i nieziemskie jedzenie ocena bardzo pozytywna, jednak za tę cenę wszystkie pokoje powinny być w standardzie jak de luxe - na dobrym poziomie, ale bez szaleństwa.

Natalia

• Zalety lokalizacja z dala od gwaru i hałasu oraz tłoku turystów, do najbliższej większej miejscowości jest godzinę drogi pieszo, w hotelu jest także wypożyczalnia samochodów, rowerów, skuterów itd. jedzenie bardzo dobre i duży wybór, napoje i alkohole też w porządku, pokój wspaniale urządzony i nowoczesna łazienka z prysznicem, balkon z widokiem na góry i ogród z palmami (mieliśmy pokój deluxe), dwa baseny jeden z widokiem na morze i góry Albanii na którym są także animacje i mogą kąpać się dzieci, drugi tylko dla dorosłych bez animacji, w opcji all inclusive można zamówić dwie kolacje a la carte w restauracji włoskiej i greckiej na terenie hotelu, zejście na okoliczne plaże i deptak przy morzu prosto z hotelu, pokoje codziennie sprzątane z wymianą ręczników i pościeli oprócz niedziel (wtedy tylko kosze na śmieci są opróżniane), w recepcji można zamówić busa do okolicznych miejscowości za niewielką opłatą (polecamy), w okolicy trzy sklepy w tym mini market na terenie hotelu (ceny są ok), ogród piękny i zadbany z palmami i drzewami oliwkowymi
    • Wady internet wifi bezpłatny tylko w lobby, ale połączenie graniczy z cudem, dobrze że są pakiety internetowe w roamingu

to nasze czwarte wakacje w tym drugi raz na wyspach jońskich (wcześniej byliśmy na Zakynthos), szczerze polecamy bo widoki są super, a hotel też bardzo fajny! :)

Marek

• Zalety Ciche otoczenie, liczne spokojne plaże w pobliżu. Świetne posiłki w dwóch restauracjach, duży zielony teren.
    • Wady Bardzo słabo działające Wi-Fi do tego jedynie w lobby. Niektóre pokoje z łóżkami piętrowymi bardzo małe - około 15 m kw. plus łazienka. Hotel nie ma własnej plaży. Darmowy masaż to raczej fikcja.

Hotel położony z dala od ruchliwych dróg i centrów rozrywkowych co dla mnie jest zaletą. Pobyt rodzinny 2+2. Bardzo duży basen dla dzieci, do tego basen ze strefą ciszy dla dorosłych. Hotel ma część pokoi po remoncie i te są super, natomiast te przed remontem , zwłaszcza z łóżkami piętrowymi są ciasne. Na basenie organizowane 2 razy dziennie dla dorosłych rekreacyjne mecze water polo- świetna zabawa , 2 razy dziennie siatkówka plażowa przy basenie - jeżeli ktoś z grupą sam się zbierze to może grać cały dzień. Lunch i kolacja dobre, urozmaicone, śniadania standardowo hotelowe. Warto zamówić w dniu przyjazdu kolację w restauracji przy basenie oraz restauracji Olives z widokiem na morze - każdy w czasie pobytu może z tego skorzystać, ale trzeba szybko zarezerwować. Blisko hoteli plaża z płatnymi leżakami. W okolicy hotelu kilka małych kameralnych plaż, na które warto się wybrać z własnym parasolem bo są dzikie. Około 2 km od hotelu w kierunku Rody długa, duża, pusta plaża prawie bez ludzi. Wieczorem program rozrywkowy typu bingo, iluzjonista, folklor itp. Personel hotelowy rewelacyjny- najwyższe noty. Zawsze uśmiechnięci, życzliwi, pomocni. Na darmowy masaż w spa na który dają voucher w dni przyjazdu trudno liczyć - bo panie w SPA twierdzą że wszystko jest zarezerwowane i mają tylko płatne terminy. Hotel mogę polecić.

Daniel Sitarz

Ogólnie OK. Jeden minus - dopłata do wi-fi 35e za 7 dni a i tak zasięg jest tylko przy basenie i na głównej alei. Nie ma internetu w pokoju. LTE też bardzo słaby sygnał i przełącza na Albanię.

Ewe

• Zalety Fajne rozłożenie budynków w całym kompleksie. Pięknie idzie się w stronę morzą i basenu. Dobre jedzenie i jego duża ilość. Dobry serwis
    • Wady wifi- jedynie w lobby, ale działające tragicznie. Chciałam użyć kilkukrotnie aby wysłać zdjęcia i filmiki - zapomnijcie! W recepcji zrobili nawet restart ale t onic nie pomogło. Dobrze, że teraz w całej EU koszt jest ten sam co w kraju. Jest też opcja płatnego wifi -ale ceny zaczynają się chyba od 2 czy 4 eur za godzinę! - mały minusik za śliskie płytki na podłodze w łazience. Ogólnie łazienka ma swoje 15 lat, jest czysta, ale płytki scienne również na podłodze to przy małym dziecku czy osobie starszej prosi się o tragedię. Te minusy nie są na tyle istotne żeby szukać innego hotelu.

Kontynuujac o jedzeniu: Można zamówić kolację w pizzerii bądź restauracji przy basenie i morzu,ale najlepiej zrobić to w dniu przyjazdu bo ilość miejsc jest ograniczona. Byliśmy i było super smacznie. Obiad można jeść albo w głównej resto albo w pizzerii przy basenie, ale jest mniejsza ilość dań[co jest jak najbardziej ok]. Fajnym plusem w porannym przyjezdzie było to że po check-inie zaproszono nas na śniadanie, a pokoje dostaliśmy już jakoś koło 11, czyli dużo wcześniej niż oficjalny check-in. Duży pozytyw za to! Dla dzieci jest pełno zorganizowanych aktywności - od kid's club 2 godziny do i 2 po południu[od 4 lat], do mini-disco wieczorem i innych atrakcji. Plac zabaw - mogliby tutaj troszkę więcej atrakcji wstawić bo poki co to były 2 dla małych dzieci, oraz 2 leżące dla starszych, jeszcze nie zamontowane. a szkoda. Ogólnie polecam też wśród znajomych. Bardzo pozytywne wrażenia, jeśli kiedyś jeszcze będziemy jechać na Corfu to myślę że w ciemno do tego hotelu.

Ewe

• Zalety Dobre jedzenie, duży teren ogrodu, czysto.
    • Wady Straszne odludzie, słaby bezplatny internet, kolejki na stołówkę.

Jak ktoś szuka spokoju, z dala od cywilizacji, to polecam :-) plaza taka półdzika, ale piaszczysta i mozna łapać w kamieniach kraby ;)

Aleksandra

• Zalety bardzo dobra lokalizacja świetna kuchnia animacje dla dzieci i wieczorami dla dorosłych czysto pomocny personel
    • Wady ja nie zauważyłam :)

Zdecydowanie polecam !!! Piękne miejsce dla szukających odpoczynku oraz dla rodzin z dziećmi. Przy hotelu mała ale urokliwa plaża z leżakami (płatne), przy plaży sklep i 2 tawerny. Jeśli ktoś chce pozwiedzać wyspę to z hotelu jeżdżą busy do 4 miasteczek, z wypożyczeniem samochody też nie ma problemu. Personel hotelu jest bardzo pomocny. Wieczorne animacje kończą sie ok północy więc w nocy jest cisza i spokój. Na co uważać ? Na transmisję danych przez Albanię :) Z plaży zobaczycie piękne albańskie góry i jeśli chcecie przesłać ich zdjęcie znajomym to najpierw zmieńcie ręcznie sieć na grecką bo automatycznie łapie albańską a to kosztuje 3,6 zł/100kB (po pierwszym dniu dostaliśmy info z Play z rachunkiem na 190 pln za transmisję danych)

g

Super widoki na góry Albanii, bardzo dobre jedzenie!