Opinie o hotelu Murdeira Village
Wyspy Zielonego Przylądka / Sal

Murdeira Village

• Tylko 50 m do publicznej, piaszczystej plaży w zatoczce z łagodnym zejściem do morza.
  • Atrakcyjne położenie: w zatoce, ok. 8 km od centrum Esparagos, ok. 10 km od Santa Maria.
  • Taras z widokiem na ocean.

Para bez dzieci

• Zalety Cicho i kameralne .... czasem aż za nudno od tej ciszy .....
    • Wady Beznadziejny basen. Jedzenie tragedia .... wręcz trują ludzi , to co z jednego posiłku nie zejdzie pchają na drugi .....

Murdeira jako miejscową bardzo zaciszne i spokojna .... malownicze miejsce .... pokoje czyste zadbane.....

• Zalety Taras na którym można spożywać posiłki
    • Wady Częste braki wody. Słona woda w basenie. Kamienista plaża BRAK MOŻLIWOŚCI WEJŚCIA DO OCEANU

Wyspa Sal godna polecenia. Hotel dla osób chcących zwiedzać wyspę a w hotelu jedynie nocować. Nie polecam rodziną z dziećmi.

EWA

• Zalety Cisza ,cisza, cisza.....
    • Wady brak restauracji brak sklepu brak kafejek

Hotel cichy i czysty i to tyle tylko dobrego.Przebywałam w tym hotelu 6 dni w październiku 2018r na wczasach z ITAKI/wykupiłam al inkluz iw to tylko było w nazwie.Posiłki były podawane z kuchni albo ryba albo mięso nie można sie z nikim dogadać na pizze czekałam 1 godzine napoje tylko do posiłków i jeżeli nie zaopatrzyłam się w napoje w Santa Maria odległej o 10 km.cały dzień bez napoi .Owoce... garstka i bez jakiegoś wyboru .Jeżeli chciałam kawę popołudniu czy rano mogłam sobie kupić w maleńkim barze za 3 euro.Napoje i drinki też tylko za euro,Za darmo umarł Zero podjadania bo żadnych dodatkowych posiłków oprócz standard śniadanie obiad kolacja.Zero animacji i jakiejś muzyki tylko raz przy kolacji grano na instrumencie.Plaża mała ale woda do kolan a tam gdzie głęboko to skały i nie ma podejścia do Oceanu.Basen woda słona i zimna i tylko 5 leżaków, Na spacer można wyiść tylko brzegiem oceanu bo resztę to pustynia kamienista i zero atrakcji w danym hotelu.Można jeżdzić na wycieczki ale gdzie ? wyspę zwiedziłam w 4 godziny to tylko 30 kilometrów na 12 kilometrów.HOTEL polecema tylko do spania i wypoczywania o jednym lepszym posiłku to śniadania bo na śniadaniu był jakiś wybór i szwecki stół nikt nie patrzył na mnie ile zjem ile wypiję.Pozdrawiam Ewa

emilia

• Zalety apartamenty po remoncie z aneksem kuchennym, autobus darmowy do santa maria, ładny widok z restauracji na lwią skałę, przepyszne jedzenie podczas kolacji i obiadów (zwłaszcza ryby, chicken curry i pizza)
    • Wady słona woda w basenie (jak pewnie w każdym hotelu na wyspie), pokoje czasem sprzątane o 18, hotel na totalnym odludziu

hotel jest niewielki, ale na wyróżnienie zasługuje bardzo sympatyczna obsługa i smaczne jedzenie. Fakt że płaciliśmy 2599zł za 9dni przyczynił się do tak pozytywnej opinii. Jeśli jednak niewiele drożej byłby hotel w santa maria to polecam bez zastanowienia wybrać coś z tej miejscowości.

• Zalety położenie,atmosfera,duże pokoje,spokój,czysto,idealne miejsce na odpoczynek
    • Wady nie ma

dogodne połączenie z miastem,bliskość plaży,miejsca na spacery

nostres
    Pobyt: Grudzień 2007

Angel
    Pobyt: Luty 2008

Obsługa bardzo niemiła i leniwa. Po angielsku nawet na recepcji są w stanie wydukać kilka słów. Raz jak dzwoniłam na recepcję, to recepcjonista odłożył słuchawkę jak z nim rozmawiałam! Nie mają ochoty pomóc przy rozwianiu jakichkolwiek problemów...
    Hotel jest faktycznie przy oceanie, ale nie można się tam kąpać, bo wszędzie są skały! (a fale b. wysokie)
    Jedzenie dzień w dzień było takie same. Wiecznie czegoś brakło, jak np. pomidorów, czy owoców i trzeba było się dopraszać u leniwych, nie mówiacych po angielsku kelnerek.
    Besen ze słoną wodą (nigdy jeszcze nie słyszałam o takim!). Woda w basenie bardzo zimna. Przy basenie było może 10 leżaków, więc ludzie sobie je zajmowali o 7 rano!
    Polska pilotka p. Kasia (byliśmy z Triady) - b. zapatrzona w siebie i próbowała wyciągnać z nas kasę na wszelkie sposoby; nawet na busie na mszę wielkanocną zarobiła więcej niż taksówkarze biorą!
    Grzyb w łazience.
    Ogólnie beznadziejnie!

gusiaa07

Marek
    Pobyt: Grudzień 2007

Niestety, hotel przy niebezpiecznym sklalistym, klifowym nabrzeżu. Żadnej możliwości wejścia do oceanu. Tzw. piaszczysta plaża to zaśmiecony i zanieczyszczony przez zwierzęta pasek nawiezionego piachu zmieszanego z kamieniami.
    Wyspa jest warta polecenia. Intrygujące i niecodzienne krajobrazy, serdeczni i uśmiechnięci mieszkańcy. Piękne plaże w Santa Maria i przyzwoite hotele. Ale nie w Murdeira.

skk
    Pobyt: Styczeń 2008