Opinie o hotelu Safa
Tunezja / Hammamet

Safa: basen, zjeżdżalnia

• Plaża przy hotelu, piaszczysta, przejście na plażę przez ulicę
  • Hotel znajduję się w centrum strefy turystycznej Hammamet Yasmine
  • Basen ze zjeżdżalniami

arek

• Zalety Blisko centrum, blisko plaży.
    • Wady Za mało miejsca aby je wymienić.

To był mój 11 wyjazd do krajów arabskich. Widziałem dużo , przeżyłem jeszcze więcej ale takie dramatu jak w tym hotelu nie spotkałem nigdy. All Inclusive to nieporozumienie. Czegoś takiego tam nie ma . Jedzenie wydzielane 4 plasterki mortadeli, 3 kawałeczki białego sera i jajecznica codziennie. Obiad ., kolacja ? PORAŻKA ( choć nie jestem wybredny ). Alkoholi BRAK. Jedynie słabiutkie piwo i rozwodnione wino. Nie kupujcie tego bo wymarzony urlop stanie się koszmarem. Dalsze opis poznacie od innych turystów. Nic nie przesadzają !!

• Zalety blisko do morza
    • Wady Dosłownie wszystko!!!!!

Przed zakupem wycieczki do tego hotelu czytałem wcześniej opinie innych, były one nieraz przerażające, ale nie sądziłem, ze to naprawdę szczera prawda! Pokoje mają za sobą lata swojej świetności, ale nie były najgorsze i klima na 4 pietrze działała. W pokojach nie było ręczników i pomimo zgłaszania tego na recepcji przed okres 7 dni nie dotarły do pokoju. O papier toaletowy trzeba było prosić na recepcji albo panie sprzątające. Sprzątanie pokoi wyglądało tak, iż pani przyszła wyniosła śmieci i pomazała trochę podłogę szmatą na miotle. Jedzenie, koszmar przez całe 7 dni codziennie to samo, wieczne kolejki po jedzenie, walka o talerze i sztućce, a także przepychanie się z Syryjczykami, którzy brali jedzenie na potęgę, które wynosili z stołówki, a te które już nie dali wynieść po kryjomu zostawiali na stole robiąc przy tym okropny bałagan, aż na wymioty brało. Kawa to zabarwiona woda na brązowo, a te malutkie plastikowe kubeczki na soki śmieszne dosłownie dwa łyki picia. Po za porami wyznaczonymi na jedzenie koło godziny 16 codziennie były pieczone pampuchy na oleju no tłusty czwartek przez cały tydzień! W barze było tylko piwo i wino nic po za tym!!!! dramat dramat koszmar. Nie wiem dlaczego ta oferta wycieczki nazywa się all inclusive gdyż tydzień w tym hotelu przypominał szkołę przetrwania! Nie polecam stanowczo!!!!

Dawid

• Zalety jedyną zaletą hotelu jest plaża na przeciwko......ale i ona pozostawia troche do życzenia.... brudna woda (pływające smieci w morzu)
    • Wady wszystko wszystko wszystko

Jest to hotel który pozostawia bardzo wiele do życzenia. Pokoje kiepskie, brudne i słabo wypoisazone, włąściwie to orpucz łożka, TV i brudnego stolika na balkonie nie było nic wiecej. Pomimo, iż prosiłem o posprzatanie pokoju, pani była owszem, ale pomazała szmatą na podłodze i tyle! Jedzenie do kolejna sprawa, na sotłówce było wiele syryjczyków, którzy się pchali okropnie, wpychali w kolejki, brali pełno jedzenia, które pózniej zostawiali na stole, a syf jaki zostawiali.... brało na wymioty.... wieczne kolejki i brak tależy.... jedzenie przez tydzien pobytu codziennie to samo.... Basen nadaje sie do remontu, syf totalny, działały tylko dwie zjeżdzalnie. basen wewnatrz hotelu nie działa pusty, a w basenie smieci.....szok! W całym hotelu był wielki brud, nawet niedopłaki na podłodze w kontach hotelu. Oferta all inclusive to tylko z nazwy w barze było tylko wino i piwo.....a wszystko to było podawane w minimalnych plastikowych kubeczkach. dramat dramat dramat. Ta oferta powinna być wycofania bo to jakaś pomyłka a nie wakacje ...... i za tą cene....??? stanowczo nie polecam. Mam zdjecia, które obrazują ten hotel z całym tym syfem, dramat!!!!

• Wady wszystko wszystko wszystko

Ewelina

• Zalety dobre położenie, blisko sklepy, plaża
    • Wady bród, smród syf kiła i mogiła, jedzenie - w kółko to samo, śniadanie, obiad kolacja TO SAMO, DO obrzydzenia

Tragedia, jak na all inclusive to warunki bardzo słabe. W hotelu syf , pokoje miały być sprzątane codziennie , aczkolwiek panie sprzątały jak im sie podoba.Mimo wywieszonej karteczki na dzwiach że mają posprzatać to po 3 dniach dopiero ktoś pokój posprzątał. Wieczny problem z papierem toaletowych i proszenie aby ktoś go dał. KUCHNIA i POSIŁKI- żenada.. jest wywieszona kartka od której do której są wydawane posiłki lecz jeśli przyjdziesz nawet godz przed wydawaniem danego posiłku możesz spodziewać się że NIC nie dostaniesz. Najlepiej jest iść na śniadanie o 6.30 kiedy otwierają stołówkę, mimo tego że teoretycznie śniadanie powinno być wydawane do 8:30 to spodziewaj się że jak pójdziesz o godz 8 np. to możesz nie mieć co zjeść i podobnie jest z lunchem i kolacją.Owszem był szwedzki stół.. stałe surówki do znudzenie , fakt faktem że świeże . Mięso tragedia dużo ludzi narzekało bardzo tłusta kuchnia tłuszcz nie raz lał się po brodzie, serio nie przesadzam, i generalnie co posiłek to w kółko to samo. W ofercie miałyśmy z koleżanką mieć jakieś przekąski między posiłkami alkohol itd. Co do tego.. hm.. dwa ostatnie dni pobytu w barze przy basenie zobaczyłyśmy że są przekąski-" kanapka z ogórkiem/cukinią" przez okres całego pobytu nic innego nie było , alkohol- piwo rozcięczone z wodą , wino- białe /czerwone i do oporu cola itd. Bez jakieś rewelacji ale coś było do wyboru , więc okej. Generalnie nie polecam tego hotelu. Sama lokalizacja bardzo fajna dużo wycieczek można sobie zoorganizować plaża bliziutko. Sklepy pod nosem.

Jacek 0512

• Zalety Blisko do morza
    • Wady Pokoje są w stanie dobrym, ale łazienka nadają się do totalnego remontu

Osobiście odradzam ten hotel, nic specjalnego stołówka katastrof, brakuje talerzy sztućców, bydło arabskie je jak świnie w chlewie, ogólnie szajs

• Zalety Położenie, blisko morza
    • Wady cały hotel to jedna, ogromna POMYŁKA - straszny brud, brak jedzenia na stołówce, walka o talerze, wydzielanie tzw. jedzenia, brudne stoły, krzesła, talerze, kolejki do wszystkiego na stołówce. Basen w opłakanym stanie, brudna woda, poodklejane płytki w basenie i przy basenie. Brak klimatyzacji w całym hotelu, jedynie w pokojach czasami działała. Największy problem to brud i brak jedzenia!!!

Omijajcie ten hotel szerokim łukiem!!! Warunki straszne, ogromny brud, szczególnie na stołówce, brudne stoły, krzesła, talerze i sztućce o ile już uda się je zdobyć!. Brak jedzenia, stołowaliśmy się poza hotelem bo to co zostało rzucone dla gości było niejadalne i ludzie się wręcz o nie bili! Brudny basen, poodklejane płytki w basenie i przy basenie ... ogólnie omijać ten hotel z daleka. Nie zasługuje nawet na 1 gwiazdkę!!!!!!! Na miejscu organizatora wstydziłabym się oferować ten hotel swoim klientom!!!

Iwona

• Zalety położenie- blisko plaży, barów,sklepów,dyskotek,innych atrakcji: marina, medina,palomowa promenada.
    • Wady często tłok na stołówce,śniadania mało urozmaicone,brak baru przy drugim basenie- ze zjezdzalniam,kiepska komunikacja z personelem hotelu z recepcji.

Hotel bardzo fajnie polożony, blisko plaży,barów, sklepów,mariny itd. Standart hotelu adekwtny do ilości gwiazdek i ceny , dlatego nie ma co wymagac od hotelu luksusów, aczkolwiek nam niczego nie brakowalo i pobyt uwazamy za udany, Pokój czysty , łózka wygodne, klima dzialala, tv z polonia. Balkon z bardzo łądnym widokiem bocznym na morze i z widokiem na medine (4 pietro). Baseny w porzadku, choc z 5 zjezdzalni dzialaly 2 .Może troche za malo leżaków przy plazy i basenie jak na tak duzy hotel - trzeba rano wstac okolo 7 zeby zarezerwowac sobie lezaki na plazy czy przy basenie .Bylismy 2 tygonie- w pierwszym tygodniu wiekszosc turystów to Rosjanie i troche Polakow i bylo ok, było lużniej, natomiast w drugim tygodniu przyjechalo bardzo duzo ludzi z Algierii- no i niestety robił sie balagan, kobiety kąpiące sie w tych swoich dlugich sukniach- stanowily wiekszosc,ogolnie sa to duze rodziny- wiec krzyki, zaśmiecanie terenu,rownież na stołowce przepychaja sie, brudzą,kultura zerowa. Personel hotelowy stara sie aby Europejsczycy czuli sie dobrze w hotelu i staja "po stronie białych" ale średnio sie im to udaje. Mimo wszystko , mimo tych mankamentów ,pobyt za ta cene uwazamy za udany. Wieczorem od godziny 9 animacje: najpierw disco dla dzieci- dośc fajnie prowadzone, potem przedstwienia(takie sobie) i disco dla dorosłych. Od godziny 24 cisza nocna. Bylismy na wycieczce statkiem pirackim- fajnie, i na wycieczce na wielbladach (karawana)- i tu uwaga : wykupujac taką wycieczke, - proscie o zaznacznie na bilecie czy chcecie aby dziecko jechalo na jednym wilbladzie z rodzicem czy osobno. Nasze dzieci maja po 10 lat- obiecano nam " słownie" ze dzieci beda jechaly osobno- kazde na swoim wielbladzie,a na miejscu okazalo sie niestey ,ze ja jechalam z corka na jednym ,a syn z tata na drugim. Niestety bylo nam ciasno i niewygodnie, takze czesciowo posadzilismy dzieci razem, ja jechalam na drugim wielbladzie, a mąż szedl. Wycieczke ta polecamy rodzinom z dziecmi .W cenie: transfer, godzinna jazda na wielbladzie, przerwa i przejazdzka konna, mozna tez pojezdzic na osiołku, dla chetnych jedzie tez bryczka jak komu znudzi sie wielblad, w cenie przebranie arabskie,karmienie wielbłąda, poczestunek(owoce, cola, woda, ichniejszy chleb z oliwa i ciasteczka)Wycieczka wykupiona od od Farida- z hotelu.

• Zalety Położenie blisko plaży
    • Wady hotel masakra nie polecam nawet za tak niską cenę. Jedzenie koszmar brak czegokolwiek zjadliwego, na stołówce syf toalety syf .

Ja osobiście wyleczyłam się z wakacji w krajach arabskich :(

Tueysta

• Zalety Brak zalet może jedynie położenie
    • Wady Praktycznie wszystko jest nie tak jak być powinno. Czegoś takiego jak Ali tam nie zobaczycie. Posiłki wydzielają, na śniadanie brak jajek wędlinyvczy sera żółtego czasem biały. Na obiad wydzielają po 2 kawałki mięsa albo czegoś takiego, i kolejki pi 30 minut aby to dostać. Podobnie na kolacji. Brud wszędzie począwszy od talerzy sztućców przez lepiącą się podłogę. Basen w stanie katastrofalny, sprzątany koło 10:00. Zjeżdżalnie z 5 czynne 2 i ciągłę kolejki. Nie polecam tego hotelu.