Opinie o hotelu Sun Island Resort & Spa
Malediwy / Atol Ari

Sun Island Resort & Spa: plaża

• W hotelu działa renomowane centrum nurkowe i ekskluzywne SPA w tropikalnym ogrodzie z sauną, jacuzzi i gabinetami zabiegowymi.
  • Nietuzinkowe animacje: rejsy o zachodzie słońca, wycieczki łodzią motorową na pobliską wyspę.
  • Atrakcje dla amatorów aktywnego wypoczynku: korty tenisowe, sala do squasha, pole golfowe, windsurfing, narty wodne, katamaran.

Izabella
    Pobyt: Grudzień 2019

• Zalety Cudownie położony na dużej wyspie co daje wiele opcji podczas nawet długiego pobytu ...
    • Wady Według mnie brak

Byliśmy z mężem w okresie 8-18 grudnia 2019. Zastaliśmy raj na ziemi. Na początku klasycznie jak wszystkich Polaków ?wyrzucili? do domków Superior ale w ich najmniej korzystnym położeniu w stosunku do innych. Potem walcząc w recepcji dostałyśmy pokój nr 250 który był praktycznie przy cyplu 5 metrów od wody co nas bardzo zadowoliło i nie przeszkadzało ze jest 10 minut marszu na jadalnie .... jeśli chodzi o jedzenie to cudowne i świeże i duży wybór ale wieprzowiny nie uraczysz ( także jak jedna Pani na ?turnusie? narzekała że mąż tęskni za parówka we flaku :-) to nie uraczysz wieprzowej za to wołowe bardzo pyszne tak :-) nas bardzo urzekło że mieliśmy na cały pobyt jednego kelnera i ten sam stolik. To rozwiązanie jest bardzo komfortowe ! Zawsze Czeka na Ciebie gotowy i czysty stolik ! Nasz kelner Mamoon cudowny pracowity człowiek który swój rewir obskakiwał z szybkością światła !!! Ludzie uśmiechnięci i pomocni ! Recepcja profesjonalna i pomocna . Ekran na recepcji i informacją o wyjeździe do domu wiadomo co i jak ! Lecieliśmy Qatarem z 3 godzina przerwą w Doha .. rewelacja dla mnie bo można nogi rozprostować ... potem w Male trzeba szybko udać się na samolot na sąsiednia wyspę i dalej 10 minut łódką do hotelu ... trochę uciążliwe ale najważniejsze jest w życiu nastawienie i pozytywne podejście !!!! Zawsze znajdą się malkontenci którym nie dogodzisz !!! Sun Island to super hotel w dobrej żenię w porównaniu do innych na Malediwach ! Polecam

Jacek
    Pobyt: Listopad 2019

• Zalety - piękne położenie - idealne warunki do pływania dla dzieci - polecam snorkling (na plaży można oglądać rafę)
    • Wady - Dojazd z lotniska w Male najpierw samolotem, potem łodzią - Nie polecam water bungalow - nie wszystkie beach bungalow z widokiem na plażę

Pobyt bardzo udany, można się totalnie zrelaksować, szczególnie jak się lubi pływać. Plaża piękna, ale warto uważać na to jaki pokój się bierze - na pewno nie warto brać water bungalow (najbardziej polecam superior beach bungalow). Warto wziąć płetwy, zestaw do snorklingu i aparat który może robić zdjęcia w wodzie. Jedzenie bardzo dobre, szczególnie jak ktoś lubi kuchnię hinduską. Męczący jest dojazd (w każdą stronę trwał około doby, wylot z Krakowa, przesiadka 7h czekaniem na lotnisku w Dubaju, potem przesiadka w Male na lokalnym lotnisku - znowu około pół godziny, i potem dopiero łódź która transportuje do hotelu).

Oliwia

• Zalety wszystko inne ;)
    • Wady jedzenie

Jesteśmy zachwyceni pobytem w tym hotelu. Piękna wyspa, z uroczym cyplem na którym można zrobić wspaniałe zdjęcia. Ciężko znaleźć jakieś poważne minusy, więc zacznę od nich. Jeśli miałabym się na siłę chcieć doczepić to w najtańszej opcji w pokojach łóżka są jednoosobowe, dla par jest to średnio przyjemne. Jedzenie - gdybyśmy byli tydzień nie mielibyśmy absolutnie żadnych zastrzeżeń, jesteśmy wegetarianami i opcji było mnóstwo, ale 90% wegetariańskich dań to dania indyjskie. W drugim tygodniu już ciężko było na nie patrzeć, chciało się europejskiego jedzenia. :) Dla ludzi jedzących mięso wybór ogromny, zawsze przy obiedzie i kolacji na świeżo jest przygotowywana przy stanowisku ryba, kurczak czy inne. Desery pyszne. Restauracje dodatkowo płatne - my byliśmy tylko we włoskiej - pizza wspaniała, jak we Włoszech, cena ok. Organizowane są wieczory z homarami, włoskie i z krabami. Można wykupić piękną kolację wieczorem na plaży z romantycznym wystrojem. Serwis nie do porównania z wszystkimi innymi wakacjami na jakich byliśmy. Wszyscy z obsługi są przemili, chętni do pomocy, do rozmowy jeśli ktoś ma ochotę, można się dużo dowiedzieć o życiu Malediwczyków na lokalnych wyspach. Nie są jednak nachalni ani sztuczni, nie wchodzą w cztery litery byle dostać napiwek. Wyposażenie pokoi dla mnie bardzo ok, nie mam jednak dużych wymagań. Piękna łazienka z prysznicem na dworze, przez co czasem wchodziły do łazienki mrówki, ale niegroźne, nam to nie przeszkadzało. Pokoje sprzątane dwa razy dziennie, bardzo czyste, z porządną klimatyzacją. Ręczniki plażowe codziennie nowe. Darmowe leżaki z wygodnymi poduszkami. Plaże nie do opisania, trzeba to zobaczyć samemu. Wszędzie są porozwieszane huśtawki, hamaki. UWAGA, warto zabrać buty do wody, ponieważ z jednej strony wyspy jest dużo martwej rafy, która kłuje w stopy. Z drugiej strony wyspy piasek jest niczym biały puder. Na cyplu jest możliwość odpłatnie skorzystać z wielu sportów wodnych. Woda bardzo ciepła. My byliśmy w porze deszczowej, ale przez dwa tygodnie padało około 4 razy - tylko w nocy. Jest też świetny basen, który nadaje się dla dzieci. Rano odbywają się tam darmowe zajęcia z jogi dla chętnych. Codziennie o 18:30 w restauracji na wodzie odbywa się karmienie rekinów i płaszczek. Można zobaczyć wielkie, około 2 metrowe okazy. Jest też rafa koralowa, na której możemy spotkać mniejsze rekiny (niegroźne) i tysiące gatunków ryb. Warto zabrać maski ze sobą, ponieważ ich wypożyczenie jest dość kosztowne. Zdecydowanie najbardziej z wszystkiego podobała nam się wycieczka na snurkowanie. Pływaliśmy z mantami, rekinem wielorybim i żółwiami na rafie koralowej. Niezapomniane przeżycie i widoki zapierające dech w piersiach. Nie rozumiem pana poniżej, ponieważ są to dzikie zwierzęta, nie małpki w zoo, pani przy wykupowaniu wycieczki informuje, że może się nie udać ich spotkać, jednak najczęściej się udaje. Koszt to około 100$/os. Później pojechaliśmy na wycieczkę jachtem o zachodzie słońca, niestety nie udało nam się znaleźć delfinów. Drinki są drogie, ale przyznam szczerze, że w tak pięknym miejscu nie chce się pić alkoholu. :) Z ważnych minusów należy jeszcze wspomnieć o podróży. Samoloty to bardzo tanie wersje, dość niewygodne, ciężko wytrzymać 10 godzin. Brak kontaktów, jest tylko wejście usb, które nam nie działało. Brak telewizorów. Warto zabrać swoje jedzenie, bo po samolotowym strasznie bolały nas żołądki całą drogę. Poza tym wszystko przebiegło sprawnie. Jednym zdaniem, przeżyliśmy niezapomniane wakacje, bardzo wypoczęliśmy, poznaliśmy wspaniałych ludzi i inną kulturę. Mamy nadzieję kiedyś powrócić do tego hotelu. Stosunek ceny do jakości zdecydowanie o wiele powyżej naszych oczekiwań.

Wiesław

Niezwykłe miejsce, ciche spokojne, bezpieczne, perfekcyjna obsługa

Zawiedziony klient

• Zalety Dobre choć monotonne jedzenie, pokoje zadbane ale trochę przestarzale, obsługa bez zastrzeżeń oprócz centrum nurkowania, w którym mają nie profesjonalna obsługę
    • Wady Kupiłem wycieczkę na której miałem pływac w rekinami wydałem 68 dolarów niestety po 2 h pływania łodzią rekinów nie było popoywalismy 15 na koło rafy i wrocilismy. Myslalem że oddadzą nam część pieniędzy bo samo nurkowanie po rafie kosztowało 40 dolarów a pani z uśmiechem na buzi powiedziala takie było ryzyko i tyle

Ogólnie polecam ten hotel spędziłem tam fajny tydzien, ale sytuacja z wycieczka w ostatni dzień trochę zepsuła ogólne fajne wrażenie.

Przemek

• Zalety Bardzo miła obsługa, dużo aktywności wliczonych w cenę pobytu: tenis, badminton, squash, bilard .... płatne: Diving Center. Domki przy plaży kilka metrów od wody są super.
    • Wady W cenie dostępna jest tylko jedna restauracja, stolik przydzielany na cały okres pobytu.

Wspaniałe wakacje. Prawdopodobnie powtórzę w przyszłym roku, możę będę miał więcej szczęścia i zobaczę rekina wielorybiego.

MAŁGORZATA SZPERA
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety cudownie pierwszy raz nastawialiśmy budzik aby dzień był dłuższy
    • Wady w marcu trochę za ciepło ale to mój problem

cudowne wakacje , pierwszy raz na urlopie nastawialiśmy budzik aby dzień był dłuższy, internet jest ok dostępny również w pokojach, czystość perfekcyjna, sporty wodne ok ale ulokowane po zawietrznej stronie wyspy- można płynąć na sąsiednią wyspę HOLIDAY ,wynajęcie katamaranu na 10h 230USD, napoje różne dostępne bez problemu a wyszukane drinki 10USD, najlepszy bar ten obok sportów wodnych czyli południowy koniec wyspy domki około 260nr, ale wszędzie jest ok , każdy z prywatną plażą poza sun willa te mają trochę dalej są w drugim szeregu , PRAKTYCZNIE- napiwki mile widziane, zabrać USD, lokalnej waluty nie widziałem, spacer wokół wyspy zabiera małe 2 godziny z kąpielami drinkiem i zdjęciami, dodatkowe kolację drogie 200-300usd od pary, ale lobstery bez ograniczeń to się opłacało, pamiątki od 4usd, koszulki25, skuter 80, kajaki i wind surfing gratis, dobry internet- można pracować -panowie brać 2dni dłuższy urlop na miejscu się na to zarobi, domki na wodzie- fajna atrakcja ale gorąco, każdy ma zejście do wody ale rekiny straszą mimo że NIE GRYZĄ , prysznic po gołym niebem- tego jeszcze nie było, na wyspie pracuje 1000ludzi z różnych państw, na plażach brak ludzi bo każdy ma 20-50 mb swojej, czyli tłok jak we Władku ale w styczniu, siatkówka na plaży nie wypaliła bo nie szło ludzi pozbierać, sala fitness ok klimatyzowana dobry sprzęt, 4boiska do tenisa, ricochet bez klimy- nie dało się, paletki mają -dobry sprzęt, trzeba zabrać 1000usd i jest luksusowo ale 100też wystarczy, i teraz jest problem gdzie jest lepiej ?

Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Duża (jak na Malediwy) wyspa posiadająca wiele ciekawych i zróżnicowanych miejsc, czysta, zadbana i bezpieczna. Kolacje na plażach (dodatkowo płatne) są niezwykłe, zróżnicowane. Pokazy, animacje, tancerki, pewna pogoda, rafy, delfiny, tysiące ryb, rekiny, płaszczki, sporty wodne, piękne plaże, ciepła woda, przyjazna obsługa itp. - wszystko na wyciągnięcie ręki.
    • Wady Mrówki w pokojach :)

Byliśmy trzeci raz i w przyszłym roku będziemy tam czwarty raz... ;)

Rost
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Piękne położenie, pyszna kuchnia, obsługa, klimat, udogodnienia.
    • Wady Ceny na niektóre usługi są ciut za wysokie :) Ale kto chce korzysta - obowiązku nie ma :) Poza tym bez zarzutu :)

Szczerze polecam :) Raj na ziemi :) Jeśli chcesz odpocząć, spróbować pysznej kuchni - warto :)

MARIUSZ

• Zalety Bardzo mila obsluga, informacje precyzyjne i rzeczowe. Transfer z i na lotnisko profesjonalny. Swietne zaplecze SPA.
    • Wady Jeden klucz na domek.

Polecam dla ukojenia ciała i ducha w przecudownej scenerii autentycznego raju