Opinie o hotelu Sunrise
Grecja / Rodos

Sunrise: obiekt, basen, wakacjepl

• Przy hotelu piaszczysto-żwirkowa plaża o długości ok. 250 m.
  • Dla dzieci: brodzik, animacje i zajęcia w mini klubie (dla dzieci w wieku 4-12 lat), plac zabaw.
  • Przepiękne, zabytkowe Lindos oddalone o ok. 7 km od hotelu.
  • Położony w spokojnej okolicy, w otoczeniu niesamowitych widoków.

Emil

• Zalety przy samym morzu świetne animacje obsługa jedzenie

Byliśmy w tym hotelu po raz drugi co świadczy o tym jak świetnie tam jest. Hotel jest przy samej plaży dzięki czemu widoki z restauracji ,baru przy basenie i pokoi są cudowne. Z jednej strony morze a z drugiej góry. Jedzenie bardzo dobre , a przekąski w formie pizzy wypiekanej w piecu opalanym drewnem niesamowite. W recepcji pani Magda polka zawsze pomocna i miła W 2019 r zostały dodane nowowybudowane pokoje z oddzielnymi 2 basenami. Byliśmy pierwszymi gośćmi . Animacje dla dzieci kapitalne z polskimi animatorkami. Dla dorosłych od rana czekają zajęcia a wieczorem pokazy ognia, koncerty zewnetrzych zespołów, dyskoteki. Raz na pobyt 7 dniowy wieczór grecki z muzyką na żywo i pysznym jedzeniem . W chili publikacji opini szukamy oferty na kolejne wakacje i chętnie wrócilibyśmy tam tylko 3 raz pod rząd byłoby stratą możliwości odkrywania innych zakątków świata, ale jeśli miałbym jechać w jakieś pewne miejsce to hotel Sunrise jest pewniakiem:). Nie zastanawiajcie się jeśli szukacie fajnych wakacji w pięknym miejscu

• Zalety Bliskość plaży, bardzo ładne położenie, nowe pokoje i baseny oddane w tym roku, wypożyczalnia samochodów na miejscu, blisko Lindos, dobre jedzenie - szczególnie ryby, sympatyczna i pomocna obsługa, sporo zieleni
    • Wady Baseny zamykane o godz. 18 - dla nas zbyt wcześnie, nowe pokoje bardzo ładne i czyste ale widać, że oddawane na szybko, rezerwacja leżaków - mimo zakazu nikt tego nie kontroluje

Hotel bardzo ładnie położony przy plaży (z jednej strony zatoczka, z drugiej dzika plaża i zero ludzi). Hotel ma kilka budynków, my dostaliśmy pokoje w nowej części, nieco z boku z widokiem na morze (3 osobowy i 2 os. + dziecko do 2 lat). Wszystko świeże, bardzo ładnie urządzone, choć widać nieco "fuszerki budowlanej";-): zepsuta spłuczka w łazience - mimo, że woda się lała, nikt tego nie zgłosił do naprawy, widać plamy z silikonu, jakieś kable. To oczywiście szczegóły - same pokoje naprawdę ładne, a łóżka wielkie i wygodne;-) Zgłosiliśmy prośbę o łóżeczko dziecięce - dostaliśmy je choć bez materaca a z jakimiś pękniętymi deskami - po zgłoszeniu tego do Pani Magdy na recepcji, dostaliśmy od razu duży koc, który posłużył za materac i problem się rozwiązał. Basen główny fajny choć w środku dnia bywało z nim tłoczno. Dobrze że w tym roku oddano 3 nowe baseny (dwa mniejsze i jeden większy). Jest też brodzik dla dzieci. Przy basenach sporo leżaków ale wszystko porezerwowane - mimo zakazu obsługa tego nie egzekwuje, a szkoda. Baseny zamykane o godz. 18 - to zdecydowanie za wcześnie. Leżaki przy plaży płatne - jednak po południu nikt już nie pobiera opłat. Woda w zatoczce niezbyt czysta, ale wystarczy przejść na drugą stronę hotelu i tam jest otwarte morze i czyściutko (dno nieco kamieniste). Jedzenie w hotelu urozmaicone i duży wybór - nam szczególnie smakowały ryby (był m.in. rekin, miecznik, łosoś) oraz mule. Dużo owoców - bardzo smacznych i soczystych. Lody dostępne cały czas dla każdego (te kolorowe trochę chemiczne ale śmietanka i czekolada całkiem smaczna). Duży wybór deserów: baklawy, kruche ciasta - można znaleźć coś dla siebie. Pomiędzy posiłkami przygotowywana pyszna pizza z pieca. W all inclusive dostępne lokalne piwo, wino, ouzo, brandy i rum. Barmani i obsługa restauracji bardzo sympatyczna i pomocna (zagadują po polsku, przynoszą krzesełka dla dzieci). W hotelu były animacje i dla dorosłych (np. zumba w morzu, rzutki) i dla dzieci (np. mini disco). Wieczorem w hotelu sporo się dzieje. Był całkiem fajny wieczór grecki z jedzeniem i tańcami, pokaz tańca z ogniem i fajerwerków, dyskoteka na plaży i koncert na żywo. Ze względu na roczne dziecko nie korzystaliśmy z wycieczek zorganizowanych, tylko samodzielnie zwiedzaliśmy wyspę. W hotelu jest wypożyczalnia samochodów - na stronie brak cennika więc podam przykład: za 7-osobowe auto na dwa dni zapłaciliśmy 160 euro (fotelik dla dziecka free). Hotel leży blisko Lindos, wg mnie to najładniejsze miejsce na wyspie - na pewno warto zwiedzić i Akropol (podejście wcale nie jest męczące, warto iść rano bo potem tłumy i upał) i połazić pięknymi uliczkami. Piękna zatoczka Św. Pawła. Do Rodos autem jechaliśmy ok godziny. Byliśmy też w Zatoce Anthonego Quinna i w Dolinie Motyli, ostatnie wejście jest o 17 - warto pamiętać. Lot trwał 2:45, transfer z lotniska do hotelu 1:10 minut (ktoś wcześniej pisał że ok 2 godz., więc trochę się obwiałam ze względu na synka) - niepotrzebnie bo wszystko bardzo sprawnie poszło. Wykwaterowanie z hotelu jest do godz. 12, natomiast wylot dopiero w nocy o 4.20. Musieliśmy zwolnić pokój ale z wszystkiego można korzystać do końca pobytu. Wyjazd na lotnisko o godz. 1:20. Generalnie z samej oferty i hotelu jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy to miejsce, jednak minusem jest obsługa na infolinii... Przy standardowych sprawach to może i lepiej ale w temacie usług dodatkowych typu ubezpieczenia to jest chaos. Jak ktoś chce skorzystać, to lepiej dobrze przygotować się do rozmowy i pytać o wszystko.

Aga

• Zalety Świetne położenie,animacje,plaża
    • Wady Jedzenie

Świetne położenie hotelu,plaża idealna,animacje fajne,blisko do Lindos i Rodos.Natomiast jedzenie tragiczne.Bardzo trzeba się postarać by z tak dobrych produktów zrobić tak nie smaczne jedzenie.

Luk

• Zalety Dla osób, które chca tylko leżeć na plaży to ujdzie.
    • Wady Niedobre jedzenie, codziennie było to samo. Ohydna woda. Nie dało się pić kawy, ani herbaty. Brudne pokoje, brak ciepłej wody. Niektóre bary płatne w opcji all-inclusive... Ukrainiec robiący masaże ciągle pijany.

Jakaś tragedia. Nie wiem skąd tyle pozytywnych opinii. Jestem zażenowany poziomem, za 2400 od osoby i 4 gwiazdek spodziewalem się czegoś lepszego. Jedzenie niesmaczne, ciągle to samo. Woda jakiś dramat, chyba bezpośrednio z toalej ją spuszczali. Brakowało ciepłej wody!! Pokoje brudne, nawet nie zamietli... Oczywiście mydła, szamponu brak. Jak się chce więcej niż mały listek dawany na początek trzeba zaplacić. Był wieczór z "owocami morza", ale chyba nawet obok owoców morza nie stały... Jedyne co tam miało wspólnego cokolwiek z morzem to śledź.... Był darmowy masaż - 15 min, ale już po 10 jakiś ukrainiec skończył, chwilę pomasował ręce, trochę plecy i tyle. Cena za wiecej tego "masażu" 30 min - 75 euro. Nie wiem skąd tyle pozytywnych opinii. Chyba są po prostu kupione. Ostatni raz jade z tego biura podróży. Tragedia. Daję 2/10 bo chociaż miła obsługa jest i niezła lokalizacja. Ale sam w sobie hotel dno.

Małżeństwo w dojrzałym wieku

• Zalety Miła obsługa,recepcjonistka mówiąca po polsku,pani Magda,zmiana pokoju na inny bez problemu,gdy okazało się,że ten,który nam przydzielono jest za blisko basenu i baru i jest za głośno,podobało mi się,że ręczniki wymieniano codziennie,pościel co drugi dzień,oczywiście pokoje sprzątane codziennie.Zauważyłam,że płytki wokół basenu były nie tylko zamiatane codziennie ale też myte ze šrodkiem dezynfekcyjnym.Ogólni jesteśmy zadowoleni.
    • Wady Dla nas nie było

Ogólnie jesteśmy zadowoleni,choć poranne rezerwowanie leżaków można by ominąć, zwiększają ich ilość.

• Zalety Piękne widoki Blisko plaży Dwa duże baseny Fajne animacje Wieczór tematyczny Pokoje ok, sprzątane codzienne

Na początku przywitała nas Polka na recepcji, w pokoju czekał mały poczęstunek. Pobyt oceniam jako bardzo udany, blisko do plaży, piękne widoki. Hotel w większości po remoncie. Nowoczesny basen przy nowej części kompleksu. Jedzenie bardzo dobre, po dłuższym czasie może być monotonne, codziennie było jedno nowe danie.

• Zalety do dyspozycji dwa baseny, bezpośredni dostęp do morza, stosunkowo smaczne i różnorodne jedzenie, hotel położony w środkowej części wyspy co stanowi dobry punkt wypadowy do zwiedzania, blisko do pobliskiej miejscowości Pefkos (20 minut pieszo)
    • Wady w większości nieodnowiony, brzydkie pokoje, niedokładne sprzątanie pokoi, słabe animacje, napoje w all inclusive wyłącznie z dystrybutora, niesmaczne desery

Hotel dla osób szukających spokojnego wypoczynku, nastawionych na zwiedzanie - dobry punkt wypadowy umożliwiający stosunkowo szybki dojazd w najciekawsze miejsca na wyspie. W hotelu dość nudno - wieczorne animacje słabe, w ciągu dnia także czas nie jest dobrze zagospodarowany. Gośćmi są w większości pary, głównie dojrzałe. Restauracja położona z widokiem na morze, jedzenie dobre, różnorodne (jednak menu tygodniowe, po 7 dniach powtarzają się te same dania). Oprócz 3 posiłków w restauracji, dwa razy dziennie pieczona pizza (na prawdę smaczna), cały dzień dostępne lody. All inclusive dostępne wyłącznie w barze przy basenie. Pokoje dość zaniedbane, brzydko urządzone. Łazienka tak ciasna, ze nie można wyjść spod prysznica przy uchylonych drzwiach. Sprzątanie codziennie, ale niedokładnie, ręczniki rzadko wymieniane (brudne składane i odkładane jako czyste), podobnie pościel (niby wymienione poszewki, ale brudne). Internet łapał sygnał na basenie i w pokojach. Mozliwosc wypożyczenia samochodu (jednak się nie opłaca, taniej wynająć na mieście - Pefkos). Obsługa hotelu bardzo uprzejma i pomocna. Podobnie pracownicy biura podróży.

Filip

• Zalety Cisza i spokój, poza sezonem dużo miejsca na basenie i na płazy obsługa miła i pomocna
    • Wady Drobne wady w pokojach typu brak półeczki pod prysznicem i nie poprawnie zamontowana półka w szafie ( pokoje superior na rok 2019)

Jako para w wieku 20 lat polecamy ten hotel jest gdzie spędzić czas wieczorem do najbliższego miasta jest dużo busów i tanie bilety a czas jazdy to ok 5 min Ładne widoki i plaża praktycznie na wyłączność gości hotelu.

Cecylia

• Zalety Blisko morza
    • Wady Mała łazienka; brakowało ciepłej wody wieczorem.

Blisko morza; warto jechać z małymi dziećmi. Polecamy!

Łukasz

• Zalety Dużo basenów Pyszna pizza i w ogóle jedzenie
    • Wady Ohydna woda, przesłodzone ohydne napoje w opcji all inclusive, dało się pić tylko wino, piwo i kawę, ludzie do restauracji przynosili kupione napoje butelkowe

Fajny hotel, wady wymieniłem, zalet zdecydowanie więcej. Dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, ciekawe animacje co 2 dni - wieczór grecki pokaz ognia, muzyka na żywo. Przyjemnie.