Wczasy Bahrajn

Przed podróżą

Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Od obywateli RP wymagane są wizy uprawniające do wjazdu i pobytu. Od dnia 1 października 2014 r. obywatele polscy udający się do Bahrajnu w celach turystycznych lub biznesowych mogą uzyskać wizę bez konieczności posiadania tzw. sponsora. Można ją uzyskać na dwa sposoby: na lotnisku w Manamie i pozostałych przejściach granicznych lub drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej zobacz więcej.
Nie są też wymagane szczepienia ochronne.
Bahrajn to państwo leżące na archipelagu w południowo - zachodniej Azji, w Zatoce Perskiej. Obejmuje jedną większą wyspę Bahrajn i 30 mniejszych wysepek. Wszystkie otoczone są rafami koralowymi. Wybrzeża największej z wysp zajmują piaszczyste równiny i słone bagna. Panuje tu klimat zwrotnikowy - charakteryzujący się skąpymi opadami i dużymi wahaniami temperatur. Szatę roślinną reprezentuje 200 gatunków roślin pustynnych i słonorośli. Faunę stanowią gazele, zające, skoczki pustynne i mangusty. Największą atrakcją Bahrajnu są możliwości uprawiania różnych sportów wodnych oraz nurkowanie.

Zasobna w źródła wody pitnej wyspa Bahrajn, znana jest od wieków w Zatoce Perskiej jako wyspa miliona palm. Bahrajn jako pierwszy kraj arabski rozpoczął w 1931 r. eksploatację złóż ropy naftowej. Dzisiaj kraj może poszczycić się atrakcyjnymi gospodarczo strefami przemysłowymi. Stanowi także ważny ośrodek usług bankowych - w Bahrajnie działają przedstawicielstwa wielu banków międzynarodowych.