• Rumuniazmień
 • 29 stycznia 2020zmień
 • dowolnyzmień
 • dowolniezmień
 • 2 osoby dorosłezmień
 • Zmień
Na ile dni
 • Zmień wyniki
ZwińCena za osobę
Wyżywienie
 • Zmień wyniki
ZwińUdogodnienia
 • Zmień wyniki
ZwińBiuro podróży
 • Zmień wyniki
ZwińNazwa hotelu
Typ dojazdu
ZwińKategorie hotelu
 • Gwiazdki
 • Zmień wyniki
Typ oferty
 • Zmień wyniki

Wczasy Rumunia

Znaleziono 8 ofert spełniających kryteria
Cena za: osobę wszystkich
Sortuj wg    
Polecana oferta
Szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne
Szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne | Rumunia / Wyc. objazdowe / Alba Julia
Termin 15.08.2020  inne terminy 
Dojazd
Warszawa, Katowice, Kraków ...
Poznań, Gdańsk, Wrocław, Bielsko - Biała, Lublin, Puławy, Zielona Góra, Rzeszów, Tarnów, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Leszno, Opole, Gliwice, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski, Częstochowa, Radom, Kielce, Koszalin, Szczecinek, Piła, Białystok, Ostrów Mazowiecka, Olsztyn, Ostróda
Wyżywienie śniadania
Organizator Rainbow
Rumunia - Szlakiem Drakuli
Rumunia - Szlakiem Drakuli | Rumunia / Wyc. objazdowe
Termin 09.08.2020
Dojazd
Poznań, Wrocław, Warszawa ...
Katowice, Łódź, Kraków, Opole, Leszno, Gliwice, Piotrków Trybunalski, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Częstochowa, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Legnica, Zielona Góra, Bielsko - Biała, Pszczyna, Gdańsk, Kielce, Koszalin, Lublin, Piła, Radom, Skarżysko - Kamienna, Olsztyn, Grupa
Wyżywienie śniadania
Organizator Oskar
Na styku kultur - komfort
Na styku kultur - komfort | Rumunia / Wyc. objazdowe
Termin 22.08.2020  inne terminy 
Dojazd
Warszawa, Katowice, Kraków ...
Poznań, Gdańsk, Wrocław, Bielsko - Biała, Lublin, Puławy, Zielona Góra, Rzeszów, Tarnów, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Leszno, Opole, Gliwice, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski, Częstochowa, Radom, Kielce, Koszalin, Szczecinek, Piła, Olsztyn, Ostróda
Wyżywienie zgodne z programem
Organizator Rainbow
Bułgaria i Rumunia - Bałkańskie Czary
Bułgaria i Rumunia - Bałkańskie Czary | Rumunia / Wyc. objazdowe
Termin 11.09.2020  inne terminy 
Wylot
Warszawa, Katowice, Poznań ...
Gdańsk, Wrocław
Wyżywienie śniadania
Organizator Rainbow
Czarnomorscy sąsiedzi
Czarnomorscy sąsiedzi Rumunia / Wyc. objazdowe
Termin 06.09.2020  inne terminy 
Dojazd
Katowice, Warszawa, Kraków ...
Poznań, Leszno, Wrocław, Łódź, Gliwice, Opole, Piotrków Trybunalski, Częstochowa
Wyżywienie zgodne z programem
Organizator Itaka
Lato 2020: tylko 30% zaliczki, pakiet gwarancji w promocyjnej cenie
Drewniane cerkwie i malowane monastyry
Drewniane cerkwie i malowane monastyry Rumunia / Wyc. objazdowe
Termin 07.06.2020  inne terminy 
Dojazd
Katowice, Warszawa, Kraków ...
Poznań, Leszno, Wrocław, Łódź, Gliwice, Opole, Piotrków Trybunalski, Częstochowa
Wyżywienie zgodne z programem
Organizator Itaka
Lato 2020: tylko 30% zaliczki, pakiet gwarancji w promocyjnej cenie
Bułgaria, Rumunia - Fale Dunaju i szczyty Karpat
Bułgaria, Rumunia - Fale Dunaju i szczyty Karpat | Rumunia / Wyc. objazdowe
Termin 21.07.2020  inne terminy 
Wylot
Warszawa, Katowice, Poznań ...
Wrocław
Wyżywienie śniadania
Organizator Rainbow

Rumunia kojarzy Ci się wyłącznie z Drakulą? Czas to zmienić! Poznaj nieodkrytą perłę Morza Czarnego. Idealne wakacje są bliżej, niż myślisz i… są tańsze, niż myślisz.

Wycieczki do Rumunii

Rumunia to państwo o ogromnym, choć wciąż niewykorzystanym, potencjale turystycznym. Od 2007 roku należy do Unii Europejskiej. Graniczy z Węgrami, Bułgarią, Mołdawią, Ukrainą i Serbią. Dominującą religią jest prawosławie. Dzięki temu we wszystkich regionach kraju możemy podziwiać monastyry – wspaniałe zabytki architektury sakralnej.

A gdyby rzucić to wszystko i pojechać w Karpaty? Rumunia słynie nie tylko z piaszczystych plaż, ale także przepięknych i niezadeptanych szlaków. A wakacyjne tłumy? Tu ich nie znajdziesz. Na transylwański trekking warto wybrać się we wrześniu lub na początku października, gdy pogoda wciąż dopisuje, ale temperatury są nieco niższe. Wycieczka do Rumunii to doskonały pomysł na oryginalne wakacje, a być może pierwszy przystanek do dalszej eksploracji Europy Wschodniej i Bałkanów.

Rumunia może pochwalić się także bogatą bazą hotelową, zwłaszcza nad Morzem Czarnym. To miejsce, które pokochali turyści nie tylko z Polski, ale także zachodniej Europy. Bez obaw, wakacje w Rumunii nie zrujnują Twojego portfela. Tanie biura podróży oferują swoim klientom komfortowe zakwaterowanie, wygodny transport i liczne atrakcje dla par, singli oraz całych rodzin. Chcesz zobaczyć, jak wyglądają wczasy Rumunia Last Minute? Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze oferty.

Gdzie najlepiej jechać do Rumunii?

Rumunia to nie tylko średniowieczne warownie, piaszczyste plaże i ciągnące się przez wiele hektarów lasy. Czy wiesz, że jedną z największych atrakcji tego regionu jest Salina Turda, kopalnia soli będąca jednocześnie podziemnym parkiem rozrywki? Diabelski młyn, amfiteatr i plac zabaw zachwycą nie tylko najmłodszych podróżników. Miłośnicy Harry’ego Pottera przecierają oczy ze zdumienia – podziemne jezioro wygląda jak to, w którym Harry i profesor Dumbledore szukali horkruksa!

Na liście miejsc do zobaczenia w Rumunii nie może zabraknąć także zamku w Branie i Hunedoarze oraz Wesołego Cmentarza w Sapancie. Miłośnicy nieco mocniejszych wrażeń muszą przejechać się Trasą Transfogaraską – aparat fotograficzny warto mieć w pogotowiu. Podróż do Rumunii organizują tanie biura podróży od wielu lat obecne na rynku i cieszące się zaufaniem klientów, takie jak Itaka czy Rainbow. Rumunia All Inclusive to doskonała opcja dla osób zabieganych i marzących o wakacyjnej beztrosce. Turyści mogą liczyć na komfortowe warunki zakwaterowania, posiłki przygotowywane z lokalnych produktów oraz transport do najciekawszych zakątków regionu pod opieką doświadczonego przewodnika. Ceny wycieczek do Paryża Bałkanów są atrakcyjne także dla studentów.

Rumunia – pogoda i temperatura

Kiedy lecieć do Rumunii? Sezon wakacyjny nad Morzem Czarnym trwa nieco dłużej niż nad Bałtykiem. Zaczyna się już w maju i trwa aż do października. Pogoda w Rumunii w lipcu i sierpniu sprzyja wypoczynkowi na plażach. Nadmorskie promenady tętnią życiem. Słupki rtęci często wędrują powyżej 30 stopni Celsjusza, a temperatura wody przekracza 20 stopni Celsjusza. Jesteśmy pewni, że nawet Hrabia Drakula, gdyby tak bardzo nie bał się słońca, korzystałby z uroków rumuńskiego wybrzeża.

Temperatura w Rumunii zachęca do zwiedzania miast i średniowiecznych warowni przez cały sezon. Z kolei wrzesień i październik sprzyjają wielogodzinnym trekkingom. Koniec lata i początek jesieni to świetny termin na urlop dla osób, które cenią spokojny wypoczynek w cieniu karpackich lasów.

Rumunia – co warto zobaczyć?

Rumunia to nie tylko niezadeptane górskie szlaki, ale także urokliwe miasta; warownie, których wieże sięgają wierzchołków drzew i piaszczyste plaże nad Morzem Czarnym. Rumunia to strzał w dziesiątkę dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi podróżnicy pokochają zamki (zarówno te średniowieczne, jak i te budowane z piasku). Wybrzeże przyciąga także miłośników kąpieli słonecznych i zabaw do rana w nadmorskich kurortach.

Jakie atrakcje turystyczne w Rumunii warto zobaczyć? Słynny zamek Hrabiego Drakuli, średniowieczną Sighişoarę z historycznym centrum wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO i Bukareszt nazywany Paryżem Bałkanów.

Kuchnia Rumunii może Cię zaskoczyć! Na talerzach ścierają się wpływy kuchni rosyjskiej, węgierskiej i tureckiej, dając wyśmienitą mieszankę smaków i aromatów. Czego nie można przegapić? Turyści najchętniej sięgają po sarmale, czyli gołąbki zawijane w liście winogron podawane z mamałygą oraz aromatyczne, grillowane mięsa. Rumuńska kuchnia nie może obejść się bez oliwek oraz doskonałych win.

Loty do Rumunii

Choć wiele osób decyduje się na podróż własnym samochodem, warto sprawdzić, jak jeszcze możemy się dostać do kraju Hrabiego Drakuli. Na tanie loty do Rumunii możemy liczyć m.in. z Warszawy (Lotnisko Chopina). Ile trwa lot do Rumunii? Bardzo krótko – do Bukaresztu można dotrzeć nawet w dwie godziny! Docenią to nie tylko najmłodsi pasażerowie, ale także osoby, które mają ograniczoną liczbę dni urlopowych.

Alternatywą dla własnego środka transportu jest podróż do Rumunii autokarem (z Warszawy do stolicy kraju możemy się dostać nawet w 8 godzin). Klienci biur podróży mogą liczyć na komfortowe warunki przejazdu, który najczęściej odbywa się w godzinach nocnych. Wybierając wakacje All Inclusive, nie musisz się martwić o transport do atrakcyjnych turystycznie miejsc i plan zwiedzania. O wszystko zadba organizator. Wiele osób decyduje się także na wycieczki objazdowe do graniczących z Rumunią Węgier, Bułgarii i Mołdawii.

Ceny w Rumunii

Rumunia jest wciąż nieodkrytą turystycznie perłą Bałkanów. Dzięki temu ceny w marketach i restauracjach nie są wywindowane. Tanie wycieczki do Rumunii to specjalność wielu biur podróży. Wartość 1 RON to w przybliżeniu 1 PLN. Za chleb w supermarkecie zapłacimy około 4 RON. 10 sztuk jajek to koszt około 5 RON, a kilogram pomarańczy 3,50 RON. Danie główne w rumuńskiej restauracji to wydatek około 40 RON. Wakacje są jednak po to, aby odpocząć od codziennej rutyny. Z tego powodu wielu turystów wybiera opcję All Inclusive z pełnym wyżywieniem. Dzięki temu mogą spróbować lokalnych przysmaków, nie marnując cennych chwil na obmyślanie i przygotowywanie posiłków.

Co przywieźć z Rumunii?

Najlepsze pamiątki z Rumunii? Wspomnienia zdobytych szczytów, odwiedzonych szlaków i kąpieli słonecznych. Ale nie tylko! Wielbiciele folkloru nie pozostaną obojętni na przepiękne rumuńskie chusty i obrusy z ludowymi wzorami. Z Paryża Bałkanów warto przywieźć także ręcznie wykonywaną ceramikę doskonale wpisującą się w filozofię less waste. Rumunia słynie także z win powstałych z dojrzewających w południowym słońcu winogron – doskonałych na prezent.

Co zabrać na wakacje do Rumunii?

Rumunia może pochwalić się bogatą ofertą turystyczną – od Karpat do Morza Czarnego. Do zwiedzania miast i miasteczek przyda się przede wszystkim wygodne obuwie i aparat fotograficzny (wiele osób może nie uwierzyć, że tak piękne miejsca są tak blisko!), a na górskie szlaki lekka odzież termiczna, nakrycie głowy i buty trekkingowe. W walizce nie może zabraknąć również strojów kąpielowych i ulubionych akcesoriów do pływania. Wypoczynek w Rumunii na pewno będzie należał do udanych, jeśli zaopatrzymy się także w wakacyjny nastrój.

A Ty, gdzie spędzisz swoje wymarzone wakacje w tym roku? Rumunia czeka!

Rumunia – informacje

 • Flaga Rumunii: trzy pionowe pasy równej szerokości: niebieski, żółty i czerwony.
 • Mapa Rumunii: powierzchnia kraju wynosi 238 391 km².
 • Stolica Rumunii: Bukareszt.
 • Czas w Rumunii: UTC +2.
 • Waluta w Rumunii: lej (RON).
 • Hymn Rumunii: Deșteaptă-te, Române.
 • Historia Rumunii: Rumunia przez wiele wieków zmagała się z wpływami sąsiednich państw takich jak Węgry, Polska czy Imperium Osmańskie. Obecne granice kraju zostały utrwalone po wojnie. W 1989 roku w kraju obalono dyktaturę Nicolae Ceaușescu. Rumunia w 2004 roku wstąpiła do NATO, a w 2007 roku do Unii Europejskiej.
 • Rumunia zabytki: Wesoły Cmentarz w Sapanty, klasztor Voronet, cytadela Alba Carolina, Plac Rewolucji w Bukareszcie, ruiny zamku Wlada Palownika.
 • Niezbędne dokumenty: Do Rumunii wjedziemy bez paszportu. Aby cieszyć się wymarzonym urlopem, wystarczy dowód osobisty.
Salony sprzedaży Wakacje.pl

Zarezerwuj wycieczkę w jednym z 238 salonów w całej Polsce. Odwiedź nas osobiście w Twoim mieście.