Wczasy Rumunia

Oferty
O kraju
Przed podróżą
Pogoda
FAQ
Znaleziono 7 ofert spełniających kryteria

Sortuj od

Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych
Polecana oferta
Szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne
Rumunia / Wyc. Objazdowe

Szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne
Szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne

15.06.2024- 24.06.2024(9 dni)
Warszawa, Katowice, Wrocław (+38)
Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów, Łódź, Kraków, Szczecin, Lublin, Gdynia, Toruń, Częstochowa, Olsztyn, Ostróda, Iława, Puławy, Radom, Piotrków Trybunalski, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Opole, Leszno, Tczew, Grudziądz, Kielce, Słupsk, Koszalin, Tarnów, Białystok, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Zielona Góra, Szczecinek, Piła, Bielsko - Biała, Orzesze, Gorzyczki, Włocławek, Tychy
śniadania
Rainbow

od 4 440  

za wszystkich
Bułgaria, Rumunia - Fale Dunaju i szczyty Karpat
Rumunia / Wyc. Objazdowe

Bułgaria, Rumunia - Fale Dunaju i szczyty Karpat
Bułgaria, Rumunia - Fale Dunaju i szczyty Karpat

18.06.2024- 25.06.2024(7 dni)
Warszawa, Katowice, Wrocław (+2)
Gdańsk, Poznań
śniadania
Rainbow

od 5 721  

za wszystkich
Bułgaria i Rumunia - Bałkańskie Czary
Rumunia / Wyc. Objazdowe

Bułgaria i Rumunia - Bałkańskie Czary
Bułgaria i Rumunia - Bałkańskie Czary

21.06.2024- 28.06.2024(7 dni)
Warszawa, Katowice, Wrocław (+1)
Poznań
śniadania
Rainbow

od 5 908  

za wszystkich
Na styku kultur - komfort
Rumunia / Wyc. Objazdowe

Na styku kultur - komfort
Na styku kultur - komfort

31.08.2024- 09.09.2024(9 dni)
Warszawa, Katowice, Wrocław (+34)
Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów, Łódź, Kraków, Szczecin, Lublin, Gdynia, Toruń, Częstochowa, Olsztyn, Ostróda, Iława, Puławy, Radom, Piotrków Trybunalski, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Opole, Leszno, Tczew, Grudziądz, Kielce, Słupsk, Koszalin, Tarnów, Zielona Góra, Szczecinek, Piła, Bielsko - Biała, Orzesze, Włocławek, Tychy
zgodne z programem
Rainbow

od 4 781  

za wszystkich
Czarnomorscy sąsiedzi
Rumunia / Wyc. Objazdowe

Czarnomorscy sąsiedzi
Czarnomorscy sąsiedzi

20.07.2024- 28.07.2024(8 dni)
Katowice, Poznań, Wrocław (+9)
Kraków, Łódź, Opole, Częstochowa, Gliwice, Leszno, Piotrków Trybunalski, Warszawa, Piwniczna
zgodne z programem
Itaka

od 6 556  

za wszystkich
Drewniane cerkwie i malowane monastyry
Rumunia / Wyc. Objazdowe

Drewniane cerkwie i malowane monastyry
Drewniane cerkwie i malowane monastyry

07.09.2024- 14.09.2024(7 dni)
Katowice, Poznań, Wrocław (+9)
Kraków, Łódź, Opole, Częstochowa, Gliwice, Leszno, Piotrków Trybunalski, Warszawa, Piwniczna
zgodne z programem
Itaka

od 5 996  

za wszystkich
Rumunia - Bułgaria
Rumunia / Wyc. Objazdowe

Rumunia - Bułgaria
Rumunia - Bułgaria

21.06.2024- 28.06.2024(7 dni)
Katowice, Warszawa
śniadania i obiadokolacje
Onholidays

od 9 398  

za wszystkich

Rumunia

O kraju
Przed podróżą
Pogoda
Rumunia to państwo o ogromnym, choć wciąż niewykorzystanym, potencjale turystycznym. Od 2007 roku należy do Unii Europejskiej. Graniczy z Węgrami, Bułgarią, Mołdawią, Ukrainą i Serbią. Dominującą religią jest prawosławie. Dzięki temu we wszystkich regionach kraju możemy podziwiać monastyry - wspaniałe zabytki architektury sakralnej.

Wycieczki do RumuniiRumunia słynie nie tylko z piaszczystych plaż, ale także przepięknych i niezadeptanych szlaków. Może pochwalić się także bogatą bazą hotelową, zwłaszcza nad Morzem Czarnym. To miejsce, które pokochali turyści nie tylko z Polski, ale także zachodniej Europy. Wycieczka do Rumunii, np. w opcji Last Minute, to doskonały pomysł na oryginalne wakacje, a być może również pierwszy przystanek do dalszej eksploracji Europy Wschodniej i Bałkanów.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

StolicaBukareszt
JęzykRumuński
WalutaLej
Czas lokalny22:58
Lot z Warszawyśr. 2h

PASZPORTY I WIZY

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu jest ważny paszport bądź dowód osobisty.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Rumunii i przebywać w niej przez 90 dni, liczonych w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego wjazdu, oraz przejeżdżać tranzytem przez terytorium tego kraju na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA

Szczepienia nie są wymagane.
KwiecieńZobacz cały rok
Temperatura w dzień14°C
Temperatura w nocy7°C
Temperatura wody9°C
Liczba godzin słonecznych13

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania o wakacje w Rumunii i znajdź potrzebne informacje.

Rumunia - dlaczego warto?

 • Bukareszt, największe miasto i stolica Rumunii, jest tętniącą życiem metropolią, znaną z wysadzanych drzewami bulwarów i budynków Belle Époque.
 • Ciepły klimat, kilometry piaszczystych plaż, starożytne zabytki, winiarnie i nowoczesne kurorty zachęcają do spędzenia letnich wakacji na rumuńskim wybrzeżu Morza Czarnego. Plaże, rozciągające się od Navodari do Mangalii, są usiane kurortami i hotelami oraz obiektami sportowymi i rozrywkowymi.
 • Średniowieczne dziedzictwo Rumunii ilustrują liczne zamki i fortece wznoszone od XIV.
 • Potężna rzeka Dunaj wpływa w Rumunii do Morza Czarnego. Tuż przed dotarciem do morza tworzy drugą co do wielkości i najlepiej zachowaną deltę w Europie z kanałami, bagnami, wyspami trzcinowymi i siedliskami ptaków.
 • Region Transylwanii przywodzi na myśl legendę o hrabim Draculi. Znajdują się w nim niektóre z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Europy: Sighisoara, Braszów (Brasov) i Sibiu.
 • Rumunia jest krajem różnorodnych krajobrazów z obszarami dziewiczych lasów, łąkami, wąwozami, podziemnymi jaskiniami, jeziorami wulkanicznymi i biosferą.
 • Prawdziwym skarbem są malowane klasztory w Bukowinie, zdobione wyszukanymi freskami z XV i XVI wieku, przedstawiającymi portrety świętych i proroków, sceny z życia Jezusa, anioły i demony, niebo i piekło.

Kiedy najlepiej jechać do Rumunii?

Kiedy lecieć do Rumunii? Sezon wakacyjny nad Morzem Czarnym trwa nieco dłużej niż nad Bałtykiem. Zaczyna się już w maju i trwa aż do października. Pogoda w Rumunii w lipcu i sierpniu sprzyja wypoczynkowi na plażach. Nadmorskie promenady tętnią życiem. Słupki rtęci często wędrują powyżej 30 stopni Celsjusza, a temperatura wody przekracza 20 stopni Celsjusza. Jesteśmy pewni, że nawet Hrabia Drakula, gdyby tak bardzo nie bał się słońca, korzystałby z uroków rumuńskiego wybrzeża.

Temperatura w Rumunii zachęca do zwiedzania miast i średniowiecznych warowni przez cały sezon. Z kolei wrzesień i październik sprzyjają wielogodzinnym trekkingom. Koniec lata i początek jesieni to świetny termin na urlop dla osób, które cenią spokojny wypoczynek w cieniu karpackich lasów.

Gdzie najlepiej jechać do Rumunii?

Rumunia to nie tylko średniowieczne warownie, piaszczyste plaże i ciągnące się przez wiele hektarów lasy. Czy wiesz, że jedną z największych atrakcji tego regionu jest Salina Turda, kopalnia soli będąca jednocześnie podziemnym parkiem rozrywki? Diabelski młyn, amfiteatr i plac zabaw zachwycą nie tylko najmłodszych podróżników. Miłośnicy Harry’ego Pottera przecierają oczy ze zdumienia – podziemne jezioro wygląda jak to, w którym Harry i profesor Dumbledore szukali horkruksa!

Na liście miejsc do zobaczenia w Rumunii nie może zabraknąć także zamku w Branie i Hunedoarze oraz Wesołego Cmentarza w Sapancie. Miłośnicy nieco mocniejszych wrażeń muszą przejechać się Trasą Transfogaraską – aparat fotograficzny warto mieć w pogotowiu. Podróż do Rumunii organizują tanie biura podróży od wielu lat obecne na rynku i cieszące się zaufaniem klientów, takie jak Itaka czy Rainbow. Rumunia All Inclusive to doskonała opcja dla osób zabieganych i marzących o wakacyjnej beztrosce. Turyści mogą liczyć na komfortowe warunki zakwaterowania, posiłki przygotowywane z lokalnych produktów oraz transport do najciekawszych zakątków regionu pod opieką doświadczonego przewodnika. Ceny wycieczek do Paryża Bałkanów są atrakcyjne także dla studentów.

Co warto zobaczyć w Rumunii?

Rumunia to nie tylko niezadeptane górskie szlaki, ale także urokliwe miasta; warownie, których wieże sięgają wierzchołków drzew i piaszczyste plaże nad Morzem Czarnym. Rumunia to strzał w dziesiątkę dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi podróżnicy pokochają zamki (zarówno te średniowieczne, jak i te budowane z piasku). Wybrzeże przyciąga także miłośników kąpieli słonecznych i zabaw do rana w nadmorskich kurortach.

Jakie atrakcje turystyczne w Rumunii warto zobaczyć? Słynny zamek Hrabiego Drakuli, średniowieczną Sighişoarę z historycznym centrum wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO i Bukareszt nazywany Paryżem Bałkanów.

Kuchnia Rumunii może Cię zaskoczyć! Na talerzach ścierają się wpływy kuchni rosyjskiej, węgierskiej i tureckiej, dając wyśmienitą mieszankę smaków i aromatów. Czego nie można przegapić? Turyści najchętniej sięgają po sarmale, czyli gołąbki zawijane w liście winogron podawane z mamałygą oraz aromatyczne, grillowane mięsa. Rumuńska kuchnia nie może obejść się bez oliwek oraz doskonałych win.

Co zabrać na wakacje do Rumunii?

Rumunia może pochwalić się bogatą ofertą turystyczną – od Karpat do Morza Czarnego. Do zwiedzania miast i miasteczek przyda się przede wszystkim wygodne obuwie i aparat fotograficzny (wiele osób może nie uwierzyć, że tak piękne miejsca są tak blisko!), a na górskie szlaki lekka odzież termiczna, nakrycie głowy i buty trekkingowe. W walizce nie może zabraknąć również strojów kąpielowych i ulubionych akcesoriów do pływania. Wypoczynek w Rumunii na pewno będzie należał do udanych, jeśli zaopatrzymy się także w wakacyjny nastrój.

Co przywieźć z Rumunii?

Najlepsze pamiątki z Rumunii? Wspomnienia zdobytych szczytów, odwiedzonych szlaków i kąpieli słonecznych. Ale nie tylko! Wielbiciele folkloru nie pozostaną obojętni na przepiękne rumuńskie chusty i obrusy z ludowymi wzorami. Z Paryża Bałkanów warto przywieźć także ręcznie wykonywaną ceramikę doskonale wpisującą się w filozofię less waste. Rumunia słynie także z win powstałych z dojrzewających w południowym słońcu winogron – doskonałych na prezent.

Gdzie leży Rumunia?

Rumunia jest krajem zlokalizowanym na południowym wschodzie kontynentu europejskiego. Państwo to graniczy z Węgrami, Serbią i Ukrainą. Południowo-wschodnią granicę Rumunii wyznacza Morze Czarne. Stolicą Rumunii jest Bukareszt.

Rumunia – informacje

 • Flaga Rumunii: trzy pionowe pasy równej szerokości: niebieski, żółty i czerwony.
 • Mapa Rumunii: powierzchnia kraju wynosi 238 391 km².
 • Historia Rumunii: Rumunia przez wiele wieków zmagała się z wpływami sąsiednich państw takich jak Węgry, Polska czy Imperium Osmańskie. Obecne granice kraju zostały utrwalone po wojnie. W 1989 roku w kraju obalono dyktaturę Nicolae Ceaușescu. Rumunia w 2004 roku wstąpiła do NATO, a w 2007 roku do Unii Europejskiej.
 • Rumunia zabytki: Wesoły Cmentarz w Sapanty, klasztor Voronet, cytadela Alba Carolina, Plac Rewolucji w Bukareszcie, ruiny zamku Wlada Palownika.
 • Niezbędne dokumenty: Do Rumunii wjedziemy bez paszportu. Aby cieszyć się wymarzonym urlopem, wystarczy dowód osobisty.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź