Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRumuniaSzlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne
Polska otwiera granice

Szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK193288

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

218
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Dojazd

07:3001.08.2020 SobotaWarszawa
16:0001.08.2020 SobotaRumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli Nad

Powrot

10:0010.08.2020 PoniedziałekRumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli Nad
18:0010.08.2020 PoniedziałekWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK193288Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastem.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV. Uwaga! W niektórych hotelach dostawka w formie łóżka polowego!

Do dyspozycji gości:

Na miejscu restauracja i bar

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne typu bufet lub zestawy serowane do stolików lub za dopłatą obiadokolacje (6) (zestawy serwowane do stolików)

Kategoria lokalna:

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy i Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 670km).

Dzień 2

Około południa przyjazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. W centrum założenia miasta znajduje się cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Sybinu zwanego miastem artystów, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z "oczami" oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić), słynne Muzeum Brukhentala. Sybin pełnił rolę Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej w 2019 roku. Przejazd na nocleg w hotelu w Sybinie lub okolicach. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 100km)

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd przez malowniczy wąwóz wzdłuż rzeki Olt w kierunku monastyru Cozia " *", gdzie obejrzymy bogato zdobioną cerkiew z dobrze zachowanymi freskami z XIV wieku, w której pochowany jest Mircza Stary - dziadek Wlada Palownika. Następnie udamy się do Curtea de Arges " *", letniej siedziby hospodarów wołoskich, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi. Następnie przejazd krętą drogą Karpat Południowych do Jeziora Vidraru, gdzie z tarasu widokowego na zaporze (przy dobrej widoczności) można obejrzeć najwyższy szczyt Rumunii - Moldovenau. Jadąc droga zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wzięta do niewoli. Podobno ta właśnie tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Następnie przejazd do stolicy Rumunii - Bukaresztu, z racji podobieństwa eklektycznej zabudowy i szerokich bulwarów często nazywanego "Paryżem Bałkanów". Udamy się na Wzgórze Patriarchalne z Cerkwia i Pałacem Patriarchalnym, a także na stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu hospodarskiego i słynną ulicą Lipscani. Nocleg w hotelu w okolicach Bukaresztu. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna) (Trasa ok. 380km)

Dzień 4

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy. W programie między innymi: Plac Rewolucji, przeogromny Pałac Parlamentu " *" (według Księgi Rekordów Guinnessa najcięższy budynek na świecie i największy budynek administracyjny świata - przykład megalomanii Ceausescu). Przejazd największymi bulwarami miasta. Następnie udamy się do Konstancy - centrum turystycznego nad Morzem Czarnym. Nocleg w hotelu w okoliach Konstancy lub Mamai. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 240km).

Dzień 5

Czas na plażowanie nad Morzem Czarnym, a także wspólne zwiedzanie położonego na cyplu konstanckiego starego miasta. Charakteryzuje je rzadka, orientalna mieszanka stylów, gdzie na jednej ulicy, tuż obok siebie, znajdziemy świątynie trzech religii: rzymsko-katolicki kościół, prawosławną cerkiew, żydowską synagogę i muzułmański meczet " *". Spacer nadmorską promenadą z urzekającym widokiem na port. Powrót na nocleg w okolicach Konstancy lub Mamai. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna).

Dzień 6

Czas na plażowanie i wycieczki fakultatywne (dla chętnych): rejs po Delcie Dunaju (około 3 godziny) - Rezerwacie Biosfery na Liście UNESCO (dodatkowo płatne, koszt ok. 40 EUR/os.). Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sinaia i zwiedzanie "Perły Karpat" - Zamku Peles " *", zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudo średniowiecznego pałacu Pelisor (oglądany z zewnątrz), zbudowanych przez pierwszego króla Rumunii Karola I. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicy Predeal. Wieczorem dla chętnych wyjazd na tradycyjną kolację rumuńską (dodatkowo płatne, cena ok.30 EUR/os.). (Trasa ok. 390km) Uwaga: w tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 8

Po śniadaniu zobaczymy położony na przełęczy biały zamek Bran, lepiej znany jako "Zamek Drakuli" " *"(wg legend to tu mieszkał niegdyś "książę ciemności"), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Następnie (jeśli czas pozwoli) zobaczymyzamek Rasnov, zbudowany w XIII w. przez zakon krzyżacki, przed jego przeprowadzką na tereny Mazowsza i Prus. Obiekt wielokrotnie fortyfikowany w kolejnych wiekach zmieniony został w unikalną konstrukcję określaną mianem zamku chłopskiego Dzień zakończymy w Braszowie, gdzie zwiedzimy saskie, stare miasto, między innymi Plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz okolice gotyckiego "Czarnego Kościoła" " *" i budynku starej szkoły z pomnikiem reformatora Johannesa Honterusa. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników. U stóp wzgórza zobaczymy dawne umocnienia miasta. Nocleg w hotelu w okolicy Predeal. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 140km)

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzimy tradycyjną wieś saskich osadników Harman " *", w której przeniesiemy się w klimat architektury obronnej XIX wieku. Podziwiać w niej będziemy jedyny w swoim rodzaju warowny kościół zbudowany dla ochrony przed wrogimi najazdami. Przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. W czasie wolnym warto w nim przede wszystkim zobaczyć: Wieżę Zegarową z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycję poświęconą Drakuli dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad - Drakula lub zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche. W czasie wolnym dla chętnych poczęstunek transylwański (dodatkowo płatny, koszt ok. 20 EUR). Po południu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. (Trasa ok. 530km)

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach południowych (Katowice ok. 13:00). (Trasa ok. 640km)

Uwagi do programu

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Obiekty oznaczone

• są zwiedzane wewnątrz

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania a za dopłatą 6 obiadokolacji (bez kolacji w 7 dniu imprezy), program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 105 EUR/os imprez fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok.30 EUR/os,, poczęstunek transylwański ok. 20 EUR/os rejs po Delcie Dunaju ok. 40 EUR/os, dodatkowych posiłków, obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide."

META Description

Tajemnicza Transylwania • Most Kłamców w Sybinie • zamek Vlada Palownika • Rasnov - zamek chłopski • zamek Peles • Bukareszt • Sighisoara - miejsce narodzin Drakuli • odpoczynek nad Morzem Czarnym

Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiedniem terminem ważności (6miesięcy od daty powrotu).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiedniem terminem ważności (6miesięcy od daty powrotu).

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
27°C
Temperatura w nocy
17°C
Liczba godzin słonecznych
10

Przed podróżą

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu jest ważny paszport bądź dowód osobisty.

Wizy

Od 1 stycznia 2007 r. obywatele polscy mogą wjeżdżać do Rumunii i przebywać w niej przez 90 dni, liczonych w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego wjazdu, oraz przejeżdżać tranzytem przez terytorium tego kraju na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Rumunii.
- Nie dotyczy to obywateli Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Islandii, Irlandii), Włoch, Łotwy, Liechtensteinu, Litwy, Luksemburg, Malty, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.
- Nie dotyczy to pasażerów z brytyjskim paszportem.
- Nie dotyczy to członków rodziny obywateli Rumunii.
- Nie dotyczy to członków rodziny obywatela państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Szwajcarii lub Wielkiej Brytanii, zamieszkałych w Rumunii.
- Nie dotyczy to pasażerów posiadających wizę długoterminową lub zezwolenie na pobyt wydane przez Rumunię.
- Nie dotyczy to następujących pasażerów:
a. osoby przeprowadzające się w celach zawodowych, potwierdzone wizą, dokumentem pobytowym lub innym równoważnym dokumentem;
b. personelu dyplomatycznego lub konsularnego, personelu organizacji międzynarodowych, personelu wojskowego lub personelu, który może zapewnić pomoc humanitarną;
c. pasażerów w tranzycie, w tym repatriowanych w wyniku udzielenia ochrony konsularnej;
d. pasażerów podróżujących z ważnych powodów (medycznych lub rodzinnych);
e. osób potrzebujących międzynarodowej lub innej ochrony humanitarnej.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00