
Villa Antares (Świnoujście)
754 zł
za osobę
Hilton Świnoujście Resort & Spa
2 137 zł
za osobę
Radisson Blu Resort
1 799 zł
za osobę
Interferie Medical SPA
1 306 zł
za osobę
Aquamarina Świnoujście
414 zł
za osobę
Graal
911 zł
za osobę
Polaris
803 zł
za osobę
Hampton by Hilton
916 zł
za osobę
VacationClub Cesarskie Ogrody Apartments
501 zł
za osobę
Sun & Snow Plaża Świnoujście
548 zł
za osobęPlanujecie spędzić udane wakacje nad polskim morzem? Pomyślcie o Świnoujściu! Szerokie, czyste plaże, błękitna woda, a do tego Park Zdrojowy i zadbane promenady nadmorskie. To wszystko i o wiele więcej to gwarancja udanych wczasów zarówno dla tych, którzy kochają aktywny wypoczynek lub planują wakacje z dziećmi, jak i dla seniorów szukających odpoczynku, spokoju i miejsca na podreperowanie zdrowia. W tym roku postawcie na Świnoujście!
Wakacje w Świnoujściu
Przeglądając oferty wakacyjne nad polskim morzem warto zwrócić uwagę na hotele w Świnoujściu. Znajdziecie tu zarówno hotele z zapleczem rehabilitacyjnym, jak i kameralne pensjonaty. Wybierając pobyt wypoczynkowy w Świnoujściu z ofert prezentowanych na naszej stronie możecie zdecydować, czy ma być to oferta All Inclusive, zawierająca wszystkie niezbędne udogodnienia, pobyt z wyżywieniem tradycyjnym, np. ze śniadaniami i obiadokolacjami, czy jedynie sam wypoczynek. Każdy ma inne oczekiwania i wyobrażenie o urlopie, na szczęście wybór jest duży i każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu wakacje w Świnoujściu będą spełnieniem zimowych marzeń. Świnoujście to z jednej strony odpoczynek z daleka od wielkomiejskiego zgiełku, blisko natury, z możliwością regeneracji sił witalnych i zdrowia w uzdrowisku. Z drugiej strony jest to miasto, gdzie bez problemu można znaleźć miejsca do uprawiania różnorodnych sportów czy zabawy. Jeśli szukacie dobrego miejsca na odpoczynek, gwarantujemy, że urlop w Świnoujściu Was nie rozczaruje!
Urlop rodzinny z dzieckiem w Świnoujściu
Wczasy rodzinne w Świnoujściu to zapowiedź udanego wypoczynku z najbliższymi. W granicach miasta znajdziecie aż 10 kilometrów pięknych, piaszczystych plaż, łagodnie wchodzących w morze, tworzących obszerne, płytkie i przyjazne dzieciom kąpieliska. Na wyznaczone kąpieliska prowadzi 12 wejść, a szerokość plaż dochodzi miejscami do 70 metrów (w najszerszym miejscu plaża mierzy aż 200 metrów!). Czystość plaż i okolicy została doceniona i Świnoujście (wyspa Uznam) szczyci się certyfikatem "Błękitnej Flagi" – międzynarodowym wyróżnieniem przyznawanym plażom, które przestrzegają rygorystycznych kryteriów środowiskowych. Urlop z dziećmi w Świnoujściu to będzie strzał w dziesiątkę!
Nawet w przypadku niepogody Świnoujście oferuje szereg atrakcji dla najmłodszych i deszczowy dzień będziecie mogli spędzić na przykład w Aquaparku Baltic Park, w którym znajdziecie zjeżdżalnie wodne, wyspę piratów, rwącą rzekę czy strefę saun. Po spędzonym aktywnie i rodzinnie w Świnoujściu przedpołudniu warto wybrać się do Oceanarium lub na spacer po Parku Zdrojowym. Jeżeli planujecie wczasy z dzieckiem w Świnoujściu nie zapomnijcie zabrać ze sobą rowerów i przejechać się Nadmorskim Szlakiem Rowerowym, stanowiącym część europejskiej trasy EuroVelo. W Świnoujściu nie ma czasu na nudę.
Świnoujście – pogoda i temperatura
Planując nadmorskie wakacje w Świnoujściu warto zdecydować się na jeden z letnich terminów. Tak jak na całym Pomorzu Zachodnim dominuje tu klimat przejściowy, charakteryzujący się sporą zmiennością i nieprzewidywalnością. Latem można trafić na tygodnie ciepłe i słoneczne, ale także na chłodne i deszczowe. Wybierając się na wczasy nad morzem w lipcu lub w sierpniu warto spakować do walizki zarówno krem z filtrem, jak i parasol oraz płaszcz przeciwdeszczowy. Jadąc na urlop w Świnoujściu w lecie będziecie mogli cieszyć się o godzinę dłuższym dniem, gdyż jest to najbardziej wysunięte miasto na zachód na polskim wybrzeżu. Warto dodać także, że dzięki temu temperatura wody w Bałtyku jest tutaj najwyższa, dlatego jeżeli lubicie morskie kąpiele i sporty wodne, jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Nie lubicie tłoku na plaży i promenadzie? Zastanówcie się czy na wczasy w Świnoujściu nie pojechać w czerwcu lub we wrześniu, kiedy średnie temperatury nie odbiegają znacząco od tych w szczycie sezonu, a urlopowiczów jest zdecydowanie mniej.
Świnoujście – ciekawe miejsca i okolice
Świnoujście to jedno z najciekawszych miast na naszym wybrzeżu i jedyne w Polsce położone na kilkudziesięciu wyspach. Można poczuć się tu jak na wyspiarskich wakacjach, gdyż jedyną drogą pomiędzy wyspami Uznam i Wolin są dwie przeprawy promowe. Miasto jest stosunkowo młode, jednak ze względu na swoje położenie i znaczenie międzynarodowe w przeszłości, znajduje się tu wiele zabytków. Już w 1824 roku zauważono walory Świnoujścia i uznano je za kurort, żeby niedługo później, po odkryciu źródeł wód solankowych i borowinowych, przyznać prawa uzdrowiska. W tym czasie powstał także piękny Park Zdrojowy, przyciągający na spacery kuracjuszy, turystów i mieszkańców. Na spacer warto wybrać się także na Promenadę Nadmorską lub Promenadę nad Świnią. Wzdłuż deptaków znajduje się wiele kawiarni, małych knajpek oraz straganów z pamiątkami.
Z wakacji nad polskim morzem obowiązkowo trzeba przecież przywieźć ze sobą bursztynową pamiątkę. Dla amatorów czasów wojennych nie lada gratką będzie zwiedzanie fortyfikacji Świnoujścia – Fortu Zachodniego (Muzeum Historii Twierdzy), Fortu Anioła i Fortu Gerharda (Muzeum Obrony Wybrzeża) powstałych w XIX wieku oraz Podziemnego Miasta na wyspie Wolin. Jeżeli podczas urlopu preferujecie kontakt z naturą, znajdziecie jej pod dostatkiem w Wolińskim Parku Narodowym, na terenie którego można odwiedzić Pokazową Zagrodę Żubrów czy Muzeum Przyrodnicze. Warto wybrać się także na spływ kajakowy. W Marinie Karsibór swój początek mają dwie trasy – Szlak Kajakowy 44 Wysp mający 30 km oraz szlak Wzdłuż Brzegów Wyspy Wolin o długości 60 km. Jeżeli już zwiedzicie podczas swojego pobytu wszystkie atrakcje w Świnoujściu i będziecie mieć ochotę na więcej, możecie jeszcze odwiedzić sąsiadujące miasta – Międzyzdroje, Międzywodzie czy pojechać do Niemiec, żeby pospacerować po tamtejszych kurortach.
Świnoujście – atrakcje turystyczne
W czasie urlopu na wybrzeżu zawsze chce się poczuć prawdziwy i niepowtarzalny nadmorski klimat. Atrakcje turystyczne w Świnoujściu sprawią, że będzie to jak najbardziej możliwe! Nieprzypadkowo Świnoujście znane jest z latarni morskiej, nazywanej „Królową jasności”. Jest to najwyższa latarnia na wybrzeżu polskim (mierzy 68 metrów) i jedna z najwyższych na świecie. Na jej szczyt prowadzi dokładnie 308 schodów, które zwyczajowo każdy samodzielnie dokładnie liczy. Świnoujście dla rodzin z dziećmi, ale także dla par czy seniorów oferuje kilometry pięknych piaszczystych i szerokich plaż. Tutaj z pewnością znajdziecie miejsce na koc, żeby móc skorzystać z kąpieli słonecznych, a dzieci będą miały pod dostatkiem piasku na budowę zamku czy kąpiele w ciepłym morzu. Są to zdecydowanie największe atrakcje dla najmłodszych podczas upalnego lata.
Inne atrakcje w Świnoujściu, które warto dodać do swojej wakacyjnej listy to wizyta w Aquaparku, zwiedzanie fortów, czy zabytkowych falochronów z wiatrakiem Stawa Młyny – symbolem miasta i znakiem nawigacyjnym, który znajdziecie na licznych pocztówkach i pamiątkach ze Świnoujścia. Jeżeli planujecie wakacje w sierpniu, sprawdźcie kiedy dokładnie odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów na wyspie Ostrów w Wiosce Wikingów – będzie to niezapomniana przygoda dla was i waszych dzieci. Po dniu pełnym wrażeń warto zatrzymać się w jednej z wielu restauracji ulokowanych wzdłuż deptaków i spróbować lokalnych specjałów. Kuchnia Świnoujścia to przede wszystkim przepyszne ryby, ale nie zapomnijcie spróbować produktów regionalnych – pasztetu z gęsi, szynki świdwińskiej czy kruchej kiełbasy domowej. Pamiętajcie, że najlepsze atrakcje to takie, które pamięta się jeszcze długimi latami i często wraca do nich myślami podczas długich zimowych wieczorów.
Świnoujście – aktywnie i zdrowo
Jedziecie na wakacje nad morze i nastawiacie się na aktywny wypoczynek? Świnoujście jest świetnym miejscem do uprawiania sportów wodnych i nie tylko. Są tu szerokie plaże, łagodne zejście do morza, wiatr i fale, a to wszystko niezbędne jest do szlifowania tricków i ślizgów na desce, czy to do kitesurfingu, czy skimboardu – odmiany surfingu, gw której falę chwyta się wbiegając do wody z plaży. Mnogość wysepek zachęca do żeglowania lub wycieczek kajakiem, a pobliskie lasy do uprawiania joggingu. Starsi również znajdą coś dla siebie. Wczasy dla seniorów w Świnoujściu to propozycja godna rozważenia. Świnoujście jest jednym z Polskich uzdrowisk, gdyż na jego terenie znajdują się źródła solanki i borowiny. Długie, kilkukilometrowe Promenady Nadmorska oraz Nad Świnią to świetne miejsca na spacery czy uprawianie nordic walking z naturalnymi inhalacjami z morskiej bryzy w pakiecie. Jeżeli myślicie, żeby w tym roku postawić na zdrowie, to jest to idealne miejsce na wczasy rehabilitacyjne – w naszej ofercie znajdziecie hotele z zapleczem medycznym i rekreacyjnym. Chcielibyście zadbać o sylwetkę i wrócić z pełnią sił do pracy? Wybierzcie się na wczasy odchudzające w Świnoujściu i naładujcie swoje akumulatory pozytywną energią na kolejne, jesienne miesiące.
Świnoujście – ciekawostki
- Nazwa miasta powstała poprzez złączenie słów charakterystycznych dla tego miejsca – centrum miasta znajduje się w miejscu, gdzie cieśnina Świna łączy się z Bałtykiem i ma charakter ujścia rzeki. Do 1945 roku (włącznie) używano polskiej nazwy miasta Świnioujście i Swinoujście.
- Świnoujście to jedyne miasto w Polsce, które składa się z 44 wysp, z czego trzy największe z nich są zamieszkane. Są to wyspy Uznam, Wolin oraz Karsibór.
- Już od prawie 200 lat miasto jest kurortem (od 1824 roku), a po odkryciu w 1895 roku źródeł solanki i borowiny mianowane zostało uzdrowiskiem.
- Do Świnoujścia można dojechać samochodem lub pociągiem dalekobieżnym z Warszawy, Krakowa czy z Poznania. W niewielkiej odległości zlokalizowane są także dwa lotniska – Szczecin-Goleniów (około 70 km) oraz niemiecki port lotniczy Heringsdorf (około 13 km).
- W Świnoujściu mieszka około 41 tysięcy osób.
- Powierzchnia Świnoujścia to 202 km² (2. miejsce w województwie zachodniopomorskim i 9. w kraju). Tylko około 95 km² to powierzchnia lądowa, a 107 km² to powierzchnia wód, w tym Zalew Szczeciński – z każdym rokiem powierzchnia lądowa zwiększa się.
- Prawa miejskie zostały nadane w 1765 roku przez księcia pruskiego Fryderyka Wielkiego.
- Herb i flaga miasta przedstawiają czerwonego gryfa pomorskiego na niebieskim tle, trzymającego w szponach kotwicę.
Zarezerwuj wycieczkę w jednym ze 0 salonów w całej Polsce. Odwiedź nas osobiście w Twoim mieście: