Wakacje.plKolonie i obozy

Kolonie i obozy  

Wybrane filtry:
kolonie i obozy
wyczyść
Znaleziono 30 ofert spełniających kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyższego rabatu
Polecana oferta

Obozy i kolonie uczą integracji i współpracy w grupie, pozwalają dzieciom i młodzieży nabyć nowe umiejętności, ale przede wszystkim są okazją do świetnej zabawy i aktywnego wypoczynku. Sprawdź nasze propozycje wakacji dla dzieci i młodzieży – w kraju i za granicą.

Obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży

Obozy i kolonie to świetna okazja do zabawy, nauki samodzielności, aktywnego wypoczynku, interakcji oraz kontaktu z rówieśnikami o zbliżonych zainteresowaniach i pasjach. W zależności od upodobań i wieku dziecka, można zdecydować się na kolonie lub obozy tematyczne, np. obozy sportowe, obozy przygodowe lub typowo wypoczynkowe.


Podczas wakacji dzieci i młodzież mogą liczyć na zróżnicowaną gamę atrakcji, takich jak: parki linowe, ogniska, dyskoteki, paintball, ASG, ścianki wspinaczkowe, sporty drużynowe, tenis, koncerty, zajęcia survivalowe, zwiedzanie czy plażowanie. Nad bezpieczeństwem pociech zawsze czuwa wykwalifikowana i doświadczona kadra wychowawców. Wśród propozycji wyjazdów znajdziesz oferty obozów i kolonii – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Gdzie jechać na obóz młodzieżowy lub kolonię?

Wakacyjny obóz młodzieżowy lub kolonie to wspaniały czas – zarówno dla dzieci, jak i dla… rodziców, którzy pod nieobecność swoich pociech, mają możliwość skupić uwagę wyłącznie na sobie. Na obóz można wybrać się w malownicze i pełne atrakcji regiony naszego kraju bądź wyjechać na ekscytujące kolonie w skąpane w słońcu południe Europy.


Wśród najpopularniejszych lokalizacji w Polsce, w jakich organizowane letnie kolonie i obozy młodzieżowe, wymienić można m.in. nadmorskie Dąbki czy Łazy, mazurskie Piecki oraz Borzechowo w Borach Tucholskich. Decydując się na obozy lub kolonie zagraniczne warto wziąć pod uwagę takie kierunki turystyczne, jak: Bułgaria, Hiszpania, Czarnogóra czy Grecja. Obóz młodzieżowy nad Bałtykiem, Adriatykiem, Morzem Czarnym czy Śródziemnomorskim, a może obcowanie z dziką naturą pośród polskich jezior i lasów? Niezależnie od wyboru, w każdym z tych miejsc na obozowiczów i kolonistów czeka moc atrakcji oraz niezapomnianych wrażeń!

Co zabrać na obóz młodzieżowy?

Każdy uczestnik profesjonalnego i odpowiednio zorganizowanego obozu młodzieżowego ma zapewnioną właściwą opiekę, pełne wyżywienie oraz zróżnicowaną gamę atrakcji. Z tego powodu, na obóz młodzieżowy wystarczy zabrać gotowość do dobrej zabawy i otwartość do zawierania nowych znajomości.


Zahaczając jednak o wymiar praktyczny, to ekwipunek uczestnika obozu lub kolonii – zależy od miejsca, w jakim organizowany jest wypoczynek oraz specyfiki aktywności. W trakcie letnich obozów ważna jest przewiewna odzież, krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy, a uczestnicy kolonii nad jeziorami bądź w pobliżu lasów – mogą zabrać również preparat na komary.


Z racji tego, że kolonie i obozy nierzadko obfitują też w wieczorno-nocne atrakcje, warto mieć ze sobą cieplejsze ubrania oraz pelerynę na wypadek nagłego załamania pogody. W przypadku obozów sportowych, czy przygodowych lub survivalowych – dobrze jest mieć wygodną, sportową odzież. Warto też pamiętać o mniejszym plecaku na wycieczki plenerowe, nie zaszkodzi także spakować ciekawej książki.