Oferta w tej konfiguracji jest niedostępna.

Mamy jednak dobrą wiadomość: ten sam hotel jest dostępny także u innych organizatorów!

19
obiekt, teren hotelu, basen
pokój
teren hotelu, basen
restauracja
obiekt, teren hotelu

Opis oferty

Region: GasteinertalBiuro podróży (przedsiębiorca): Exim ToursKod oferty: WAK780756

Wyciągi

Orczykowe9
Krzesełkowe9
Gondolowe7

Trasy

Średnie70 km
Łatwe35 km
Trudne13 km

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

16°C
6°C
15

Przed podróżą

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Austrii jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie i pozwala na stwierdzenie tożsamości
Wiza nie jest wymagana.

Przewodnik

Opis obiektu

Dolina Gastein-Gasteinertal leży w Kraju Salzburskim i stanowi z jeden największych i najatrakcyjniejszych terenów do uprawiania sportów zimowych w Austrii. Dolina Gastein należy do regionu narciarskiego Ski Amade obejmującego 5 rozległych regionów i aż 860 km tras do wysokości 2700 m n.p.m.

Gasteinertal oferuje różnorodne stoki o różnym stopniu trudności (200 km tras), w tym 60 km dla początkujących, 117 dla średniozaawansowanych i 24 km dla zaawansowanych.

Gasteinertal swoją sławę zawdzięcza nie tylko doskonale przygotowanym trasom narciarskim, ale również wyjątkowym walorom uzdrowiskowym. Dolina Gastein, zwana jest również "Doliną Wody" - znajdują się tutaj bowiem liczne lecznicze źródła - krystaliczne potoki i rzeki, tajemnicze, ciemne jeziora, szumiące wodospady. Termy w Gastein zasila aż 17 gorących źródeł.

Główne miejscowości w dolinie Gastein to Dorfgastein, Bad Gastein i Bad Hofgastein. Każda z nich ma nieco odmienny charakter, co gwarantuje turystom większą różnorodność. Bad Gastein to uzdrowisko o światowej renomie, znane już w czasach cesarza Franciszka Józefa. Miejscowość wzniesiona przy stromych zboczach wokół wodospadu, przypomina o dawnych czasach i sławach, które odwiedziły to miejsce: pruscy cesarze Wilhelm I i II, austriacki cesarz Franciszek Józef ze swoją małżonką Sissi, kompozytor Franciszek Schubert oraz filozof Artur Schopenhauer.

apres ski

Jak przystało na jedną z najlepszych stacji narciarskich również tu nie brakuje barów restauracji, w których można doskonale bawić się aż do samego rana.

Inwestycje poczynione w rejonie sprawiają, iż nie tylko amatorzy białego szaleństwa regularnie odwiedzają to miejsce. W Gastein mieści się duży ośrodek odnowy biologicznej.

latem

Turyści odwiedzający region latem mogą skorzystać z 350 km oznakowanych szlaków zarówno łatwych na rodzinne wycieczki, jak i trudniejszych, wysokogórskich. Spacerując odkryć można dziewicze tereny, potężne białe lodowce i stare ścieżki poszukiwaczy złota. Przy szlakach położonych jest ponad 50 górskich schronisk, w których można odpocząć i posilić się.

skipass

Wybierając się na narty do Doliny Gastein możemy skorzystać z dwojakiej oferty skipassów. Pierwszy to Skipass Ski Amade (ważny w 25 ośrodkach narciarskich w rejonach: Salzburger Sportwelt, Schladming Dachstein-Tauren, Gastein, Hochkonig i Grossarltal. Wymagany jest keycard - kaucja to 3 EUR). Do wyrobienia skipassu powyżej 8 dni potrzebne jest zdjęcie (można je zrobić w jednym z automatów znajdujących się przy kasach głównych).

Możemy także kupić Salzburg Super Ski Card - największy narciarski karnet regionu. Decydując się na jego zakup otrzymamy wstęp do 22 ośrodków narciarskich Ziemi Salzburskiej: Zell am See-Schmittenhöhe, Kaprun, Saalbach-Hinterglemm, Kitzbühel, Hochkönig oraz Zillertal Arena.

snowparki

Mimo iż Snowpark Gastein działa dopiero od kilku sezonów jest bardzo dobrze znany wszystkim entuzjastom freestyle'u. Do dyspozycji są między innymi: boxy, kickery, fun slope, wallride i jump rail. Dodatkową atrakcją jest strefa relaksu z muzyką oraz przytulny taras z którego można podziwiać wyczyny podniebnych akrobatów. Snowpark polecamy głównie początkującym oraz średniozaawansowanym.

Ceny skipassów

Dni
Wysoki sezon
Niski sezon
6
Dorośli 234
Dzieci 117
Dorośli 217
Dzieci 108

Mapa tras

Kamery

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź