0

35 896

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyAustraliaWyspy Pacyfiku - zagubiony raj

Wyspy Pacyfiku - zagubiony raj

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK488968
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK488968
1/14

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK488968

Opis oferty

Do dyspozycji gości

W hotelach restauracja oraz bar.

Pokoje

2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami oraz najczęściej z TV-sat. Pokoje z dostawkami (3-os.) posiadają dwa łóżka dla 3 os. Brak pokoi 3-os. z 3 osobnymi łóżkami.

Wyżywienie

Śniadania.

Zakwaterowanie

Hotele (16 rozpoczętych dób hotelowych) - średni standard. Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami oraz najczęściej z TV-sat. Pokoje z dostawkami (3-os.) posiadają dwa łóżka dla 3 os. Brak pokoi 3-os. z 3 osobnymi łóżkami.

Położenie

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Hongkongu (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do Hongkongu i zwiedzanie klasztoru Po Lin z górującym nad całą wyspą Lantau posągiem Buddy. Wjedziemy tam autobusem, a zjedziemy gondolową kolejką linową. Po drodze obejrzymy panoramę Parku Narodowego Północny Lantau i Morze Południowochińskie. Transfer do hotelu w okolicach Hongkongu. Zakwaterowanie i nocleg. (Przelot + Trasa ok. 50km)

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Makau. Zwiedzanie rozpoczniemy od historycznego centrum, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy imponującą fasadę klasztoru św. Pawła - jedyny zachowany fragment XVI-wiecznego klasztoru jezuitów oraz fort wybudowany przez zakonników do ochrony kościoła, a także świątynię A-Ma, poświęconą najważniejszemu bóstwu morskiemu Azji Południowo - Wschodniej, opiekunce żeglarzy. W trakcie zwiedzania lunch. Była portugalska kolonia słynie z życia nocnego i licznych kasyn. Niektórzy twierdzą, że główna ulica Makau mogłaby przyćmić nawet Las Vegas Strip. Przekonamy się o tym jeszcze tego wieczora, odwiedzając centrum Makau po zmierzchu. Zobaczymy wielki kompleks hotelowo-kasynowy Venetian (zbudowany na wzór włoskiej Wenecji) z uliczkami, kanałami i śpiewającymi gondolierami rodem z „miasta zakochanych”. Powrót późnym wieczorem do hotelu w Hong Kongu (Trasa ok. 130km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i około południa wyjazd na zwiedzanie Hongkongu. Dzień na dawnym terytorium brytyjskim zaczniemy od Repulse Bay. Zatoka, otoczona luksusową zabudową, przyciąga mieszkańców okolic i turystów swoimi plażami, restauracyjkami i sklepami. Tuż obok znajduje się Stanley Market, jeden z kilku ciekawych targów miasta. Następnie przejdziemy do Aberdeen – przejażdżka sampanem do jednej z ostatnich „pływających osad”. Wjedziemy również na wzgórze Wiktorii skąd przy odrobinie szczęścia zobaczymy piękną panoramę na Port Wiktorii oddzielający wyspę Hongkong od półwyspu Kowloon. Zwiedzanie wyspy zakończymy na placu Golden Bauhinia, gdzie odbyło się przekazanie władzy nad Hongkongiem Chinom w 1997 r, później przejedziemy na półwysep Kowloon, gdzie będzie można zobaczyć największą arterię handlową Hongkongu - Nathan Road, pełną ludzi, neonów, sklepików, skromnych pensjonatów i luksusowych hoteli. Czas wolny w centrum. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Sydney (nocny przelot). (Przelot + Trasa ok.80km)

Dzień 5

Po śniadaniu, spacer przez ogród botaniczny do Circular Quay skąd popłyniemy w rejs statkiem po zatoce Botany Bay do Manly - dzielnicy Sydney położonej nad otwartym oceanem z piękną plażą i historyczną zabudową. Miasto rozlokowane jest nad wieloma zatokami. Z perspektywy morskiej zobaczymy słynne widoki i najpopularniejsze plaże. Relaksująca kąpiel w oceanie iwypoczynek na plaży. Popołudnie wolne na odpoczynek lub dodatkowe atrakcje jak wizyta w Muzeum Australii, Galerii Sztuki NSW czy spacer po Darling Harbour. Nocleg w Sydney. (Trasa ok. 50km).

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszymy w okolice Sydney, gdzie zobaczymy Park Olimpijski z 2000 r., który po części został zaprojektowany przez Polaka - Edmunda Obiałę. Następnie odwiedzimy Australijski Park flory i fauny, gdzie będzie można spotkać się oko w oko z kangurami, koala i innymi zwierzętami tego kontynentu. Na zakończenie dojazd do Parku Narodowego Blue Mountains, z malowniczymi dolinami, wodospadami i skalistymi urwiskami. Zobaczymy główną atrakcję regionu - formację skalną Three Sisters. Wieczorem powrót do hotelu w Sydney inocleg. (Trasa ok. 250km).

Dzień 7

Po śniadaniu całodzienna wędrówka po Sydney: spacer do Hyde Parku, wizyta w katedrze NMP, pomnik korpusów ANZAC, zwiedzanie QVB - sydnejski „Harrods”, a przy nim pomnik Królowej Wiktorii, Ratusz i Katedra Anglikańska. Kolejnym punktem będzie dzielnica portowa zbudowana z okazji olimpiady - Darling Harbour z wieloma kawiarniami i restauracjami. Wjazd na wieżę widokową Westfield Tower, gdzie z wysokości 250m będziemy podziwiać panoramę miasta (dodatkowo płatne ok. 29 AUD/os.). Następnie przejdziemy najstarszą ulicą Sydney, Macquarie Street, oglądając po drodze m.in. Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Dzień zakończymy w Cirqular Quay w pobliżu słynnej Opera House i Harbour Bridge, majestatycznego mostu w centrum miasta - wizytówki Sydney. Zdjęcie na tle najbardziej znanych budowli na świecie, będzie cenną pamiątką z podróży! Przejazdy komunikacją miejską (dodatkowo płatne). Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Auckland. Przylot późnym wieczorem , przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 10km).

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd donna zwiedzanie Auckland, wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie wieży widokowej Sky Tower skąd z tarasu na 186m rozpościera się piękna panorama sięgająca nawet 80km (dodatkowo płatne ok. 32 NZD/os.). Z tarasu zobaczymy na jak wąskim przesmyku położone jest miasto. Następnie przejazd do Mission Bay przez bardzo eleganckie dzielnice miasta i porty jachtowe. Dalej udamy się do Auckland Domain i zwiedzimy muzeum miejskie, w którym znajdują się bogate zbiory prezentujące związki kultury maoryskiej z pozostałymi kulturami kręgu Melanezji, sięgającymi aż po Hawaje. W muzeum prezentowane są również flora i fauna Nowej Zelandii, a także dokonania militarne żołnierzy znaku Kiwi. Po drodze na lotnisko podziwianie panoramy miasta z punktu widokowego na wygasłym wulkanie – góra Eden. Następnie przejazd do jaskiń Waitomo, w których żyją tysiące świecących larw ćmy, zawieszonych na sklepieniu jaskiń. Wyglądają one jak rozgwieżdżone niebo. Przy odpowiednim stanie wód, przepłyniemy łodzią przez podziemną rzekę. Dzień zakończymy w Rotorua - stolicy zjawisk geotermalnych kraju. Nocleg w hotelu w Rotorua. (Trasa ok. 370km)

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie termalnych okolic Rotorua - rankiem strefa termalna Wai-o-tapu - w której znajduje się wiele jezior błotnych, diabelskich czeluści z wrzącą wodą i drażniącymi nos wyziewami, a także mnóstwo kolorowych jezior i skał. Będzie okazja zaobserwować erupcję gejzeru Lady Knox. W południe przejazd do kolejnej strefy termalnej Waimangu - spacer po najmłodszym ekosystemie na ziemi, podziwianie „patelni”, czyli największego naturalnego basenu z wrzątkiem na świecie. Na koniec rejs statkiem spacerowym po jeziorze. Po powrocie do Rotorua zwiedzanie centrum miasta – historyczna zabudowa uzdrowiskowa. Zobaczymy kościół anglikański z elementami architektury maoryskiej położony w centrum wioski Maorysów, a także dom zebrań starszyzny maoryskiej (z zewnątrz). Na koniec wizyta w lesie sekwojowym położonym na skraju miasta. Wieczór wolny na zakupy pamiątek w licznych sklepach przy głównej ulicy miasta Fenton Street lub możliwość wyjazdu na wieczór maoryski do tradycyjnej wioski - w programie tradycyjne powitanie, zwiedzanie wioski, piec ziemny Hangi, tańce i śpiewy maoryskie, a na koniec kolacja w formie bufetu - dodatkowo płatne ok. 135 NZD/os.. Nocleg w hotelu w okolicy Rotorua. (Trasa ok. 50km)

Dzień 10

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do Agrodome – w którym zobaczymy pokaz hodowli istrzyżenia owiec i merynosów – narodowe dobro kraju. Pokaz nie tylko dla hodowców - z dużą dozą humoru w stylu Kiwi. Następnie przejazd do Hobbitonu, czyli na plan filmowy trylogii Władca pierścieni" oraz "Hobbit". Na własne oczy sprawdzimy jak wygląda wioska słynnych hobbitów. Wieczorem przyjazd do największego miasta Nowej Zelandii - Auckland, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350km)

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot na wyspy Samoa. Nocleg na Samoa. (w zależności od dostępności lotów, przelot możliwy kolejnego dnia rano) Po przylocie przejazd do hotelu na odpoczynek. Zakwaterowanie w Apii lub okolicy (Trasa ok. 100km).

Dzień 12

Dzień w hotelu na odpoczynek. Polecamy relaks na plaży, kąpiele wodne i słoneczne. Nocleg w okolicy Apii.

Dzień 13

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie urokliwej wyspy. Odwiedzimy, jedną z siedmiu na świecie, Świątynię Bahajów, a także zwiedzimy stolicę Samoa - miasto Apia, m.in Parlament, malowniczo położony na półwyspie Mulinuu. Następnie przejazd na lotnisko w Apia i wylot do stolicy Fidżi – Suvy lub Nadi. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Suvy.

Dzień 14

Śniadanie, a następnie zwiedzanie stolicy Fidżi – Suvy. Zobaczymy m.in. dzielnicę rządową z parlamentem i rezydencją prezydenta kraju. Odpoczniemy w ogrodach Thurston, gdzie znajduje się Muzeum Fidżi, dokumentujące dzieje kraju. Jedną z najciekawszych części ekspozycji są sztućce kanibali – na wyspach kanibalizm był praktykowany jeszcze 100 lat temu! Po południu odpoczynek w hotelu – czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne. Nocleg w hotelu w okolicy Korotogo/Pacific Harbour. (Trasa ok. 120km)

Dzień 15

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne i morskie oraz samodzielne eksplorowanie wyspy. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 120 USD/os.) półdniowa wycieczka na zwiedzanie wyspy Viti Levu i zapoznanie się z jej melanezyjską kulturą. Odwiedzimy lokalną wioskę, gdzie wódz powita grupę ceremonią picia tutejszego lekko narkotycznego napoju – yaqony. Później rejs rzeką Navua do ukrytych w gąszczu wodospadów, pod którymi zażyjemy orzeźwiającej kąpieli. Nocleg w hotelu w okolicy Korotogo/Pacific Harbour.

Dzień 16

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Nocleg w hotelu w okolicy Korotogo/Pacific Harbour.

Dzień 17

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku miejscowości Nadi, trasą prowadzącą wzdłuż wybrzeża koralowego. Po drodzeodwiedzimy miejscowość Sigatoka – położoną nad rzeką o tej samej nazwie, która jest ważnym centrum handlowym wyspy. W mieście zatrzymamy się w bogato zaopatrzonym sklepie z lokalnym rękodziełem i specjałami kuchni, takimi jak rum czy napój kava, aby zakupić pamiątki. Po zakupach i czasie wolnym przejedziemy do parku krajobrazowego, którego największą atrakcją są ogromne wydmy. Przejazd do Nadi, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 18

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko w Nadi. Przelot do Singapuru. Wieczorem (w miarę możliwości czasowych) dla chętnych ( za opłatą ok. 35 USD/os.)- przejazd metrem do hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Singapurze.(Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 140km)

Dzień 19

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie odwiedzimy dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Późnym popołudniem transfer na lotnisko i wylot do Polski samolotem rejsowym.

Dzień 20

Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi do programu

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia świeżej żywności na terytorium Australii, Nowej Zelandii, Fidżi i Samoa.

• Do Australii można wwieźć maksymalnie tylko 1 nieotwartą i 1 otwartąpaczkę papierosów(łącznie do 25 sztuk) do Nowej Zelandii można wwieźć do 50 sztuk papierosów (tj. 2 nieotwarte paczki i 1 otwartą)

• Pokoje z dostawkami (3-os.) posiadają dwa łóżka dla 3 os. Hotele nie dysponują pokojami 3-os. z 3 osobnymi łóżkami.

• Walutą obowiązującą w Australii jest dolar australijski (AUD), w Nowej Zelandii dolar nowozelandzki (NZD), na Samoa tala samoańska (WST), na Fidżi dolar fidżi (FJD), w Singapurze dolar singapurski (SGD)- płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie, a na Fidżi w dolarach amerykańskich. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.

• Zwracamy uwagę na ostrzejsze niż zazwyczaj przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Singapuru:

1. Obowiązuje całkowity zakaz wwozu, posiadania i użytkowania wszelkiego rodzaju papierosów elektronicznych oraz ich akcesoriów.

2. Singapur nie dopuszcza wwozu bezcłowego wyrobów tytoniowych. Każdą ilość papierosów wwożonych do Singapuru (również produkty zakupione w strefie wolnocłowej) należy zadeklarować w celu opłacenia cła.

3. Maksymalna ilość alkoholu­ podlegająca zwolnieniu z cła wynosi: - 1 litr mocnego alkoholu + 1litr wina +1 litr piwa, lub: - 2 litry wina + 1 litr piwa, lub - 1 litr wina + 2 litry piwa. Uwaga: nie dotyczy podróżnych wjeżdżających / wlatujących z Malezji (brak zwolnień celnych). Każda ilość alkoholu wwożona z Malezji podlega ocleniu.

4. Singapur w dalszym ciągu nie zezwala na wwóz gumy do żucia. Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z surowymi sankcjami karnymi. Bliższe informacje na oficjalnej stronie singapurskiego Urzędu Celnego pod adresem:

"

świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi z Warszawy doHong Kongui zSingapuru do Warszawy (możliwe międzylądowania lub przesiadki): Warszawa -Hong Kong(nocleg i zwiedzanie) oraz Singapur (nocleg i zwiedzanie)- Warszawa przeloty wewnętrzne: Hong Kong - Sydney – Auckland- Apia (Samoa) – Suva/Nadi (Fidżi)- Singapur opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autobusem (wg programu), zakwaterowanie - 16 rozpoczętych dób hotelowych zgodnie z programem, śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, napiwki dla kierowców, przewodników, bagażowych) - ok. 485 USD/os płatne gotówką na miejscu, obiadokolacji i napoi do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych, kosztów przejazdów komunikacją miejską, innych wydatków osobistych orazopłaty za pośrednictwo wizowe do Australii i Nowej Zelandii (doliczana podczas rezerwacji).

Inne

Ważne

Atrakcje pokazane na mapie oraz Street View służą jedynie celom poglądowym i nie zawsze będą zwiedzane w formie w jakiej prezentuje je Google. Wstępy przewidziane są wyłącznie do tych atrakcji, przy których jednoznacznie odnotowano to w katalogowym programie imprezy

Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Hongkong, Singapur - miasta drapaczy chmur • Makau - miasto kasyn • Sydney - opera i most portowy • rejs po zatoce Botany Bay • oko w oko z kangurami i koalą • Park Narodowy Blue Mountains z Three Sisters • Rotorua - stąd już blisko do piekła • kiwi - spotkanie z ptakiem nielotem • Hobbiton - spotkanie z hobbitami • Waitomo - rozgwieżdżone niebo w jaskiniach • Auckland - miasto na przesmyku • Samoa i Fidżi - relaks i piękne plaże •

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do Australii (eVisitor) - dla obywateli UE wiza jest bezpłatna.

Do uzyskania wizy wymagane jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie travella najpóźniej na30 dni roboczych przed wylotem. Do rezerwacji założonych na mniej niż 30 dni od daty rozpoczęcia wycieczki należy niezwłocznie uzupełnić panel wizowy oraz przesłać skany paszportów na adres

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadaniaStandardowy
Wylot
WAW · 15.12 (Czw.)Warszawa - Chopin
HKG · 16.12 (Pt.)Hongkong
Godziny lotu podamy później
Przylot
SIN · 02.01 (Pon.)Singapore
WAW · 03.01 (Wt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
71 791 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

940
za 1 auto
1 auto
Data od
15.12.2022
Data do
03.01.2023
940
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

665
za wycieczkę
665
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka71 791
Cena całkowita71 791
Zaliczka płatna teraz21 537
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Mapa

Pogoda

28°C
20°C
25°C
10

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport musi być ważny na cały okres pobytu w Australii, ale minimum 6 miesięcy.
Obywatele polscy wybierający się do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące są zobowiązani do posiadania wizy, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza jest bezpłatna. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii zobacz więcej.
Poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów mogą być jadowite węże i pająki (dotyczy to przede wszystkim osób podróżujących po buszu lub pustyni). Opieka medyczna jest jednak dobrze przygotowana na leczenie skutków ukąszeń.