Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyBelgiaBeneluks - Kwitnące Niderlandy

Beneluks - Kwitnące Niderlandy

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK319082
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

03.04.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
03.04.2021 Sobota
EINEindhoven

Powrót

10.04.2021 Sobota
EINEindhoven
10.04.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK319082Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele/ - położone poza centrum miast lub w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miejscowościami - (7 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Eindhoven - 2, Brugia - 1, Haga/Amsterdam - 2, Amsterdam - 1, Luksemburg - 1). Pokoje: 2 - os. (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar, często lobby z TV. Wyżywienie: śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot na lotnisko w Eindhoven (Holandia). Po przylocie wszystkich uczestników transfer do hotelu w okolicach Eindhoven. W przypadku wczesnego przylotu możliwy przejazd do centrum w oczekiwaniu na pokoje. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd komunikacją miejską do centrum Amsterdamu - znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie. Spacer romantycznymi uliczkami przy kanałach do dzielnicy muzealnej i zwiedzanie Rijksmuseum - Muzeum Narodowego ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m. in. Rembrandta, Vermeera, Halsa ( zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym). Następnie zwiedzanie szlifierni diamentów (możliwość zakupu!) Po południu proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego możemy podziwiać wspaniałą XVII - wieczną architekturę domów kupieckich. Dla chętnych wspólna kolacja (dodatkowo płatna u pilota). Wizyta na Placu Dam z Kościołem Nowym, Pałacem Królewskim oraz Pomnikiem Narodowym. Czas na wieczorny spacer po dzielnicy Czerwonych Świateł - centrum nocnych uciech (ze względu na zakaz oprowadzania grup możliwość tylko spaceru indywidualnego) Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na farmę serowarską (możliwość zakupu serów i chodaków holenderskich). Następnie fakultatywna wizyta w ogrodach kwiatowych Keukenhof (w terminach od połowy marca do 10 - tego maja - dodatkowo płatna ok. 25 Euro), a w pozostałych terminach odwiedzimy największą giełdę kwiatową świata w Aalsmeer. Wizyta w Delft, rodzinnym mieście malarza Vermeera, spacer na Główny Rynek, gdzie wstąpimy do jednego ze sklepów ze wspaniałą królewską porcelaną. Przejazd do Hagi - stolicy politycznej Holandii, gdzie podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego. Zwiedzanie Królewskiej Galerii Malarstwa Mauritshuis, gdzie można podziwiać m.in. obraz Vermeera "Dziewczyna z perłą". Wizyta w Madurodam - Holandii w miniaturze, gdzie będziemy mogli podziwiać całą Holandię w skali 1:25. Dla chętnych wspólna kolacja w restauracji (dodatkowo płatna u pilota). Nocleg w okolicach Hagi/ Rotterdamu (Trasa ok. 100km). ).

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do Rotterdamu, gdzie znajduje się największy port przeładunkowy świata. Jest to najnowocześniejsze holenderskie miasto, które najlepiej podziwiać z Euromastu (wieży widokowej z obrotową windą, która dociera na wysokość 185m). Wizyta na zachodnim wybrzeżu Morza Północnego, gdzie znajduje się słynna tama, która jest największą ruchomą konstrukcją na Ziemi. Każde z jej dwóch ramion ma wymiary wieży Eiffla. Tama Maeslantkering stanowi jedno ogniwo ogromnego systemu przeciwpowodziowego, który chroni Holandię przed zalaniem Wizyta w skansenie wiatraków Kinderdijk, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. Przejazd do centrum Antwerpii, spacer po starym mieście ze wspaniałymi domami cechowymi i najwyższą w Belgii gotycką katedrą.. Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), nocleg w okolicach Antwerpii/Brugii (Trasa ok. 160km).

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do dwóch uroczych średniowiecznych miast Gandawy i Brugii. Zwiedzanie rozpoczniemy od Brugii czyli udamy się w niezwykłą podróż do średniowiecznej przeszłości. Spacer po urokliwej, pięknie zachowanej starówce (rynek Grote Markt, kościół Notre Dame, bazylika Świętej Krwi, domy kupieckie) i rejs stateczkiem po urokliwych brugijskich kanałach. Nastepnie przejedziemy do Gandawy, która jest prawdziwą gratką dla wielbicieli zabytków średniowiecza i renesansu. Proponujemy spacer po starym mieście i wizytę we wspanialej katedrze św. Bawona. Zobaczymy tam słynne dzieło Huberta i Jana van Eyck "Ołtarz Gandawski". Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), Nocleg w okolicy Brukseli. (Trasa ok.150km)

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Brukseli, zwiedzanie miasta. Panoramiczna wycieczka po Brukseli, podczas której zobaczymy m. in. Atomium (konstrukcję przedstawiającą pierwiastek żelaza powiększony 185miliardów razy), Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości. Następnie spacer po starówce brukselskiej - szczególnej uwadze polecamy Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta - fontannę Maneken Pis, czyli siusiający chłopiec. Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), . Zakwaterowanie w hotelu w Belgii przy granicy z Luksemburgiem lub w Luksemburgu, nocleg (ok. 250km).

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Luksemburga - finansowego centrum Europy. Spacer po starym mieście (m.in. Plac d´Armes, Pałac Książęcy) oraz wędrówka po murach obronnych cytadeli luksemburskiej i podziwianie majestatycznych krajobrazów. Czas wolny przy głównym placu miasta z kawiarniami i restauracjami. Przejazd do Maastricht, uważanego za najstarsze miasto w Holandii. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy główny rynek Markt i wiele pozostałości dawnych fortyfikacji. Przejazd na nocleg w okolice Eindhoven (ok. 350km)

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Eindhoven, przelot do Polski.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• W 2019 roku wchodzą w życie przepisy, zakazujące wjazdu do centrum Amsterdamu autokarom turystycznym. W związku z tym zwiedzanie miasta będzie odbywało się pieszo lub komunikacją miejską, a autokar pozostanie poza centrum miasta.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, na miejscu przejazdy komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem, przejazdów komunikacją miejską, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide razem ok. 210 EUR (płatne u pilota), taksy turystycznej ok.15 EUR (płatna w hotelach na miejscu) posiłków w restauracjach (koszt 1 obiadokolacji ok. 18 EUR - płatne u pilota), w terminach od połowy marca do połowy maja wycieczka do Keukenhof - ok.25 EUR oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Nowość

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

META Description

• Maastricht - najstarsze miasto Holandii i symbol Unii Europejskiej • Luksemburg - tam gdzie przeszłość spotyka przyszłość • Brugia, Gandawa - średniowieczna przygoda • Amsterdam - cudowna lekkość bytu i wspaniałe dzieła Rembrandta • rejs po kanałach Amsterdamu • Tama Maeslantkering nad Morzem Północnym • Wiatraki z Kinderdijk • Rotterdam - największy port na świecie • Aalsmeer - największa giełda kwiatowa świata Haga - polityczne centrum Holandii

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
14°C
Temperatura w nocy
5°C
Liczba godzin słonecznych
5

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że każda osoba powracająca do Belgii z zagranicy lub pragnąca pozostać w Belgii dłużej niż 48 godzin jest zobowiązana wypełnić formularz identyfikacyjny (Passenger Locator Form).
Osoby planujące podróż do Belgii lub powrót do Belgii po pobycie za granicą są zobowiązane do:
- zapoznania się z najnowszymi wskazówkami dotyczącymi podróży
- wypełnienia formularza lokalizacji pasażera w ciągu 48 godzin przed przybyciem do Belgii. Formularz do wypełnienia on-line dostępny tu >> Passenger Locator Form << w 4 językach (en/fr/nl/de).

Formularz ten muszą wypełnić wszystkie osoby podróżujące do Belgii samolotem lub statkiem oraz wszystkie osoby jadące do Belgii, z wyjątkiem:
- osób przebywających w Belgii krócej niż 48 godzin,
- osób wracających po pobycie za granicą krótszym niż 48 godzin.
Jeśli jakiekolwiek informacje podane w tym formularzu ulegną zmianie w ciągu 14 dni od jego wypełnienia, niezbędne jest ponowne przesłanie zaktualizowanego formularza.

Dla osób nieposiadających telefonu komórkowego, niezbędne jest wypełnienie dokumentu dostępnego pod linkiem: zobacz więcej przesłanie go mailem na adres: PLFBelgium@health.fgov.be i posiadanie przy sobie wydrukowanego egzemplarza.

Informacje dotyczące podróży i formularza dostępne są na stronach:
- https://dofi.ibz.be/sites/dvzoe/FR/Pages/Les-voyages-vers-la-Belgique.aspx - Office des Etrang?res (urząd ds. cudzoziemców),
- https://www.info-coronavirus.be/fr/voyages/ - Koronawirus w Belgii (oficjalna strona rządowa dotycząca koronawirusa),
- https://diplomatie.belgium.be/ - Service public fédéral Affaires étrang?res (belgijskie ministerstwo spraw zagranicznych).
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Belgii do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie turystycznym do 3 miesięcy.