Bardzo dobry7 opinii100% poleceń
8,3
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyChinyCesarskie Chiny

Cesarskie Chiny

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK182596
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Wycieczka do klasztoru Shaolin połączona z udziałem w niezwykłym pokazie chińskich sztuk walki.
 • Zwiedzanie najlepiej zachowanego odcinka Muru Chińskiego w Badaling - jednego z siedmiu nowych cudów świata.
 • Najważniejsze skarby Zakazanego Miasta - największego zespołu pałacowego na świecie, wpisanego na listę UNESCO.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  525
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Informacje o podróży

  Wylot

  15:0003.03.2021 Środa
  WAWWarszawa - Chopin
  06:0004.03.2021 Czwartek
  PEKPekin

  Powrót

  19:0016.03.2021 Wtorek
  HKGHongkong
  08:3017.03.2021 Środa
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK182596Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Hotele dobrej klasy / (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych).

  Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i często telewizor.

  Do dyspozycji gości:

  W hotelach restauracja i bar

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Pekinu samolotem rejsowym bezpośrednio lub z przesiadką w Stambule, w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego.

  Dzień 2

  Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Następnie krótkie zwiedzanie miasta: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian'anmen) - historyczne centrum miasta. Kolacja i nocleg w hotelu w Pekinie.

  Dzień 3

  Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Pekinu: Letni Pałac oraz Święta Droga. Odwiedzimy też fabrykę pereł, gdzie będzie okazja do zakupienia pamiątek. Następnie udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Podczas zwiedzania przerwa na lunch. Jeżeli wystarczy czasu, na zakończenie zobaczymy również obiekty olimpijskie ze słynnym stadionem - Ptasim Gniazdem. Wieczorem kolacja, a nastepnie wizyta w Teatrze Lee Garden na przedstawieniu tradycyjnej pekińskiej opery (nie są wymagane stroje wieczorowe). Powrót na nocleg do hotelu w Pekinie.

  Dzień 4

  Po śniadaniu zwiedzanie Pekinu, w programie: Świątynia Niebios, Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX w. niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego. Na zakończenie kolacja w tradycyjnej restauracji (kaczka po pekińsku). Powrót do hotelu, nocleg.

  Dzień 5

  Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko i przelot do Szanghaju, a następnie przejazd do Suzhou. Wieczorem przed zakwaterowaniem spacer po najbardziej znanej i popularnej uliczce historyczno-handlowej w Suzhou - Shan Tang. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 1200km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Suzhou. Od kiedy przez miasto poprowadzono Wielki Kanał, rozwijało się ono jako ośrodek produkcji i handlu jedwabiem. Wielu możnych sprowadzało się tutaj, by zakładać swoje domy, a przy nich eleganckie ogrody. Zobaczymy jeden z nich - Ogród Mistrza Sieci. Podczas zwiedzania lunch. Dotrzemy również do fabryki jedwabiu, w której poznamy proces wytwarzania tej cennej tkaniny (będzie możliwość zakupu wyśmienitych wyrobów). Następnie wizyta w położonym na wodzie miasteczku Tongli połączona z rejsem po kanałach. Przejazd do Szanghaju. Wieczorem dla chętnych "Szanghaj nocą", czyli rejs po rzece Huang Pu, w czasie którego będziemy mogli podziwiać z jednej strony szanghajskie drapacze chmur symbolizujące potęgę gospodarczą Nowych Chin, a z drugiej Bund - szanghajskie art deco z przełomu XIX i XX w. (za dodatkową opłatąok. 30 USD).(Trasa ok. 120km).

  Dzień 7

  Śniadanie, a następnie wyjazd na zwiedzanie Szanghaju. W czasie zwiedzania możliwość przejazdu "latającym pociągiem" Maglev, osiągającym prędkość 431km/h (dodatkowo płatne ok. 25 USD). Zobaczymy dzielnicę Pudong z jej futurystyczną architekturą. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 35 USD) wjazd na jeden z najwyżej usytuowanych na świecie tarasów widokowych - Szanghajskie Centrum Finansów Międzynarodowych lub Szanghajską Wieżę, skąd podziwiać można panoramę miasta. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie spacer po słynnym nadrzecznym bulwarze Bund, z budowlami z czasów kolonialnych oraz najważniejszej ulicy handlowej miasta - Nanjing Road. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych najbardziej spektakularne widowisko artystyczno-akrobatyczne w Chinach - Era Intersection of Time (płatne dodatkowo ok 65 USD cena i możliwość uczestnictwa zależne od dostępności biletów).

  Dzień 8

  Dzień rozpoczniemy od śniadania i wizyty na targu przy Ogrodach Yu (stylizowanych na dawną architekturę chińską). Następnie zwiedzimy Świątynię Nefrytowego Buddy (Yufo Si) z dwumetrowym, bogato zdobionym posągiem o wadze ponad jednej tony oraz fascynujące Centrum Planowania Miasta, gdzie zobaczymy wiele wystaw poświęconych rozwojowi miasta. Po lunchu transfer na lotnisko i przelot do Guilin. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.(Trasa ok. 1600km).

  Dzień 9

  Po śniadaniu zwiedzanie Guilin - zobaczymy Jaskinię Trzcinowego Fletu, z pięknymi formami skalnymi i przejdziemy brzegiem jeziora Banyan, odwiedzimy też Wzgórze Słoniowej Trąby - symbol miasta. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie przejazd do Yangshuo, spacer po najstarszej ulicy miasta - West Street, gdzie od lat 80- tych XX w. kultura wschodu miesza się z kulturą zachodu. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Wieczorem możliwość uczestnictwa w programie teatralno-multimedialnym światło i dźwięk Sanjie Liu (koszt ok. 50 USD). (Trasa ok. 80km).

  Dzień 10

  Po śniadaniu zapraszamy na rejs po rzece Li. Po drodze będziemy podziwiać bajkową scenerię krasowych wzgórz, bambusowych zagajników i zagubionych wśród nich wiosek. Po zakończeniu rejsu powrót do hotelu i czas wolny lub wyjazd na wycieczkę "Rolnicze Chiny" - 1.5-godzinną wycieczkę poza miasto, w trakcie której zobaczymy, jak wygląda chińska prowincja i zajrzymy do jednego z gospodarstw (wycieczka płatna dodatkowo ok. 25 USD). Następnie transfer do Sihui lub Sanshui (okolice Kantonu podróż potrwa ok. 4,5 h.). Nocleg i kolacja w Sihui lub Sanshui. 

  Dzień 11

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu zwiedzanie Kantonu (Guangzhou), położonego w delcie Rzeki Perłowej. Zwiedzanie Świątyni Rodziny Chen, która składa się z zespołu XIX-wiecznych budynków wzniesionych w tradycyjnym stylu, ufundowanej przez członków rodziny Chen oraz wyspy Shamian, dawnej dzielnicy kolonialnej, która do końca XIX w. była jedynym miejscem w Chinach otwartym dla zagranicznych kupców. Kanton słynie z najlepszej kuchni w całych Chinach. Będą Państwo mogli sami ocenić tę powszechną opinię podczas lunchu. Na zakończenie odwiedzimy tradycyjny chiński targ w dzielnicy Quingping. Transfer do Zhuhai, gdzie zobaczymy pomnik Dziewczyny z Perłą, legendarnej postaci, która stała się symbolem miasta. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 150km).

  Dzień 12

  Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Zhuhai. Przez podziemie centrum handlowego Gongbei dotrzemy do przejścia granicznego z Makau. Zwiedzanie rozpoczniemy odhistorycznego centrum Makau, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy imponującą fasadę klasztoru św. Pawła - jedyny zachowany fragment XVI-wiecznego klasztoru jezuitów oraz fort wybudowany przez zakonników do ochrony kościoła. Zobaczymy również świątynię A-Ma, poświęconą najważniejszemu bóstwu morskiemu Azji Południowo - Wschodniej, opiekunce żeglarzy. W trakcie zwiedzania lunch. Była portugalska kolonia słynie z życia nocnego i licznych kasyn. Niektórzy twierdzą, że główna ulica Makau mogłaby przyćmić nawet Las Vegas Strip. Przekonamy się o tym jeszcze tego wieczora, odwiedzając centrum Makau po zmierzchu. Zobaczymy wielki kompleks hotelowo-kasynowy Venetian (zbudowany na wzór włoskiej Wenecji), z uliczkami, kanałami i śpiewającymi gondolierami rodem z "miasta zakochanych". (Trasa ok. 30km).

  Dzień 13

  Po śniadaniu transfer do Hong Kongu. Wizytę rozpoczniemy tuod spaceru po Ladies Market, gdzie będzie można zrobić zakupy. Przerwa na lunch. Wieczorem obejrzymy "light show" - imponujący pokaz świateł i laserów nad miastem. Przejazd do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 80km).

  Dzień 14

  Śniadanie w hotelu. Dzień na dawnym terytorium brytyjskim zaczniemy od spektakularnej Repulse Bay. Dziś zatoka, otoczona luksusową zabudową, przyciąga mieszkańców okolic i turystów swoimi plażami, restauracyjkami i sklepami. Całkowicie inny krajobraz oferuje Wzgórze Wiktorii. Spacer po zacienionych, leśnych ścieżkach zakończy panorama miasta i okolicznych wysepek. Następnie przejdziemy do Portu Wiktorii, Aberdeen i na największą arterię Hong Kongu - Nathan Road, pełną ludzi, neonów, sklepików, skromnych pensjonatów i luksusowych hoteli. W przerwie udamy się na lunch. Czas wolny w centrum. Dla chętnych przejażdżka sampanem do jednej z ostatnich "pływających osad" (cena ok. 15 USD).

  Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski (z przesiadką w jednym z portów europejskich, państw Płw. Arabskiego lub Pekinie).

  Dzień 15

  Przylot do Warszawy zgodnie z aktualnym rozkładem.

  Uwagi do programu

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

  Na trasie przelotuwewnętrznego Szanghaj - Guilin limit bagażu wynosi20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego.

  "

  Świadczenia

  Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, z przesiadką w Pekinie, jednym z portów europejskich lub Płw. Arabskiego, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasie Szanghaj - Guilin i Pekin-Szanghaj, transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg. programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: wizy chińskiej (patrz informacja poniżej), opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, system TGS, opłaty rezerwacyjne itp.) w kwocie ok. 332 USD/os płatne pilotowi, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych.

  Inne

  Uwaga! Osoby wizujące się we własnym zakresie zobowiązane są do przesłania skanów paszportów w terminie podanym w informatorze wizowym na adres

  META Description

  Pekin i Wielki Mur • jedwabne Suzhou • Szanghaj - mieszanka wschodu i zachodu • rejs po rzece Li • dreszczyk emocji - czyli wieczór w kasynach w Makau • Hong Kong - ślady kolonializmu i synonim nowoczesności

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "

  Wizy

  Do przekroczenia granicy chińskiej niezbedna jest wiza chińska wbita w paszport. Paszport musi posiadać co najmniej 6 wolnych stron oraz być ważny minimum 6miesięcy od planowanej daty zakończenia imprezy. Do uzyskania wizy niezbędna jest wizyta w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie w celu złożenia kompletu dokumentów, odcisków placów oraz uiszczenia opłaty za wizę (445zł/os).

  Isntnieje możliwość dopłaty do częściowego pośrednictwa w uzsykaniu wizy przez Rainbow (49zł/os), a dla osób zwolnionych ze składania odcisków palców (osobydo 14. i powyżej 70. roku życia) dodania opłaty za wizę i pośrednictwo bez konieczności wizyty w Centrum Wizowym (490zł/os). Szczegóły procedury wizowej wraz z listą niezbędnych dokumentów oraz nieprzekraczalnych terminówznajdują się u sprzedawcy.

  W przypadku wykupienia którejś z w/w usług, paszport z wbitą wizą można odebrać na stanowisku Rainbow na lotnisku w dniu wylotu najwcześniej o godzinie podanej jako godzina zbiórki w potwierdzeniu godzin (tj. 2 godziny przed odlotem w przypadku podróżowania liniami KLM lub Air France oraz 3 godziny w przypadku podróżowania liniami PLL LOT, Air China, Qatar Airways lub Emirates Airline).

  W terminie poniżej30 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  Do przekroczenia granicy chińskiej niezbedna jest wiza chińska wbita w paszport. Paszport musi posiadać co najmniej 6 wolnych stron oraz być ważny minimum 6miesięcy od planowanej daty zakończenia imprezy. Do uzyskania wizy niezbędna jest wizyta w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie w celu złożenia kompletu dokumentów, odcisków placów oraz uiszczenia opłaty za wizę (445zł/os).

  Isntnieje możliwość dopłaty do częściowego pośrednictwa w uzsykaniu wizy przez Rainbow (49zł/os), a dla osób zwolnionych ze składania odcisków palców (osobydo 14. i powyżej 70. roku życia) dodania opłaty za wizę i pośrednictwo bez konieczności wizyty w Centrum Wizowym (490zł/os). Szczegóły procedury wizowej wraz z listą niezbędnych dokumentów oraz nieprzekraczalnych terminówznajdują się w aktualnym informatorze wizowym w Travelli.

  W przypadku wykupienia którejś z w/w usług, paszport z wbitą wizą można odebrać na stanowisku Rainbow na lotnisku w dniu wylotu najwcześniej o godzinie podanej jako godzina zbiórki w potwierdzeniu godzin (tj. 2 godziny przed odlotem w przypadku podróżowania liniami KLM lub Air France oraz 3 godziny w przypadku podróżowania liniami PLL LOT, Air China, Qatar Airways lub Emirates Airline).

  W terminie poniżej30 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  11°C
  Temperatura w nocy
  -1°C
  Temperatura wody
  21°C
  Liczba godzin słonecznych
  3

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Chiny kontynentalne podjęły decyzję o czasowym zawieszeniu wjazdu dla cudzoziemców drogą morską oraz lądową. Na terytorium Chin wlatywać mogą tylko podróżni mający wizy wydane po 28 marca (o ile nie przelatują z Bangladeszu, Belgii, Francji, Indii, Włoch, Filipin, Rosji, Wielkiej Brytani) i po 3 listopada. Pasażerowie muszą wypełnić formularz wjazdowy wydawany przez Ambasadę Chin, ukazać negatywny wynik badania NAT na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz wypełnić przed wylotem deklarację zdrowia dostępną na stronie: zobacz więcej.
  Pasażerowie poddawani są badaniom przesiewowym oraz 14-dniowej kwarantannie.
  Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (min. 6 stron wolnych obok siebie).
  Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej. Wyjątek stanowią międzynarodowe lotniska w miastach: Pekin, Szanghaj, Kanton (Guangzhou), Shenzhen, Chengdu, Chongqing, Dalian, Shenyang, Hangzhou, Guilin, Kunming, Xi'an i Xiamen, gdzie władze chińskie wydłużyły okres ważności zezwolenia do 72 godzin (jednak bez prawa opuszczania obszaru administracyjnego danego miasta).
  30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas do 144 godzin/6 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot. W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice.
  Od 10 maja 2019 r. osoby ubiegające się o wizę do Chin w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie oraz w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku powinny wypełnić wniosek online i umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej https://cova.cs.mfa.gov.cn. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych: http://www.visaforchina.org.

  We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat. W związku z tym, przed podejściem do okienka kontroli paszportowej wszyscy podróżni muszą skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 roku życia, takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności zostawienia odcisków palców).

  Opinie

  Opinie dodane przez

  9.8
  ewa
  Pobyt - Lipiec 2019Rodzina z dziećmi
  Cała wycieczka świetna.Smpatyczni piloci chińsccy.Atmosfera bardzo miła.wspaniały wyjazd BARZDO MILI LUDZIE,DOPISYWALY HUMORY,MIMO UPALÓW.polecam.
  ZaletyZnakomity pilot,p.Paweł-kulturalny ,z ogromna wiedzą.Do tego potrafi byc asertywny,dzieki temu -grupa byla zdyscyplinowana.Wszędzie byliśmy na czas i absolutnie wszystko bylo na poziomie.
  WadyW dniu przylotu pojechalismy wprost z lotniska do wioski olimpijskiej a przydało by sie wpaść do hotelu ,przebrać sie i odswieżyc.

  9.0
  Edyta Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Maj 2019Rodzina z dziećmi
  Świetny wyjazd ???? Aż chce się więcej i więcej... ????
  ZaletyMnogość informacji i ciekawostek o miejscach za sprawą profesjonalnej wiedzy pilota p. Pawła, który umiał również stworzyć sympatyczną atmosferę podczas zwiedzania. Jeszcze raz dziękujemy ???? Wróciliśmy pełni wrażeń, powiedziałabym nawet z.. niedosytem ???? bo ja chętnie pojechałabym dalej i dalej... ????
  WadyTrudno znaleźć minusy.. Dla nas największym a może i jedynym minusem była panująca temp. powietrza, która oscylowała w okolicy 40 st... Uff.. To np. dla takiego "typa" jak ja stanowczo za dużo ???? nooo ale to już element zupełnie niezależny od organizatora. ???? Hotele 4 gwiazdkowe nie do końca sprawiały wrażenie tylu gwiazdkowych.. Z kilku po drodze, przynajmniej 1,2 spokojnie mogłyby mieć odjęte po 1 gwiazdce ???? ale w sumie to już szukam na siłę tych wad ???? w hotelach i tak się tylko nocowalo i jadło śniadania, które w każdym były naprawdę smaczne ????

  7.4
  Klaudia Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2018Grupa przyjaciół
  Łatwiej by było gdyby były po 2, 3 noce w jednym hotelu, codzinnie inny jest męczący. Mało czasu na zakupy.
  Zaletyprzewodnik Karol, dobre hotele, dobrze zorganizowane przejazdy, na początku dobry program, napięty, na koniec osłabł
  Wadysłaba organizacja czasu w Hongkongu, hotel President i Panda, ograniczenie wagowe bagażu mniejsze na przelocie wewnętrznym, powinno być wszędzie takie samo

  5.4
  Iwona
  Pobyt - Wrzesień 2017Grupa przyjaciół
  Program imprezy był dobrze przygotowany choć dobrze by było zrobić dodatkowy fakultet - przejazd kolejką magnetyczną . Rewelacyjną imprezą fakultatywną był balet na wodzie - Impression of West Lake. Pilotka nie przygotowana do obsługi wycieczki , nie informowała nas gdzie jedziemy, jaki program na dany dzień - zero informacji w autokarze Pani Oktawia zaserwowała nam oszałamiający czas na zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego - 4 piętra, 120 tys eksponatów = 1 godzina !!!!! Poza tym niesnaski z kierowcą i pilotem chińskim spowodowały , że w Hangzhou zrobiliśmy 10 km na nogach by wziąć udział w rejsie po Jeziorze Zachodnim - część osób rzetelnie oceniając swoje możliwości musiała zrezygnować z tego punktu programu i kilka godzin czekała w autokarze. Nie zabezpieczono nam przejazdu komunikacją miejską . To w drodze powrotnej / kiedy byliśmy bardzo zmęczeni/ doprowadziło do awantury między uczestnikami a pilotem chińskim i oczywiście p. Oktawią, która w tej sytuacji nie wiedziała co ma zrobić. Program jaki zaserwowała nam p. Oktawia był na tyle nie przemyślany, że w ostatnim dniu pobytu w Szanghaju mieliśmy czas wolny do godz. 21,oo. Czy nie lepiej było w tym dniu zrobić zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego lub jakąś imprezę fakultatywną - myślę, że tak. Ponieważ ostatnią noc spędzaliśmy w hotelu znacznie oddalonym od centrum nie mieliśmy co ze sobą zrobić więc pałętaliśmy się od herbaciarni, kawiarni do restauracji. Cały dzień bezsensownie stracony. Nigdy więcej podróży z p. OKTAWIĄ. Trudno ocenić wycieczkę - jakość do ceny - ponieważ p. Oktawia sprawiła, że nasza grupa /6 osób/ była mocno zawiedziona realizacją imprezy. Sam program jest dobry i godny polecenia ale z innym pilotem bo Ecco ma wielu świetnych pilotów z którymi ta impreza byłaby na medal. Ja jestem pracownikiem biura podróży i z Ecco Holiday i Travel podróżowałam wielokrotnie i tylko przez pilota jestem z tej imprezy niezadowolona.
  Zaletydobry program - warunek , by był dobrze zrealizowany
  Wadypilotka OKTAWIA - beznadziejna

  8.2
  Karolina
  Pobyt - Kwiecień 2018Para
  Byliśmy uczestnikami wycieczki organizowanej przez EccoHoliday w dniach 25.04-11.05. 2018. Program wycieczki ogólnie spełnił nasze oczekiwania i zwiedziliśmy miejsca na których nam najbardziej zależało. Pewne elementy nam odpowiadały mniej inne bardziej natomiast co do tego nie mamy większych uwag ponieważ każdemu z nas na wycieczce (grupa 36 osób) zależało na innych miejscach i atrakcjach. Niestety najwięcej do życzenia pozostawała usługa świadczona przez pilota p. Oktawię Luźny. Zanim ktoś zdecyduje się na ten wyjazd niech w pierwszej kolejności sprawdzi opinie o pilocie. Niestety Pani Oktawia zapomniała o najważniejszym aspekcie tzn. że jest przewodnikiem grupy 36 osób i nie jest na indywidualnych wakacjach, a niestety tak właśnie się zachowywała. Pani Oktawia wykazywała się brakiem profesjonalizmu na każdym kroku.Nie wykazywała zaangażowania oraz nie starała się aby grupa bezstresowo korzystała z urlopu. Była nieuprzejma i opryskliwa. Nie wykazywała chęci pomocy oraz współpracy. Nie odpowiadała na pytania, kiedy chciałam znać np. plan dnia jutrzejszego (dla Pani Oktawii było to coś nieosiągalnego). W miejscach w których mogła zarobić (tj. fabryka pereł oraz jedwabie) mieliśmy nielimitowany czas (wychodziło po ponad 2h) natomiast na miejsca w stylu Bund w Szanghaju mieliśmy zaledwie 30 min(!) Podnosiła głos w nieuzasadnionych momentach, wprowadzała ludzi w błąd oraz wywoływała nerwową atmosferę (tak było m.in w przypadku zaplanowanej podróży nocnym pociągiem). Pani Oktawia nie postarała się aby cała grupa była w jednym wagonie, nie pozwalała na zmianę miejsc (bo to podobno było karalne co było absolutnie niezgodne z prawdą jak się później dowiedzieliśmy od przewodnika lokalnego). Nie postarała się nawet o zamianę miejsc sypialnych (zwłaszcza dla osób starszych. Panie w wieku 77 lat musiały spać na górnych piętrach, które były problematyczne nawet dla młodzieży). Nie pomogła nam w przedłużeniu doby hotelowej. Hotele 4* niestety nie dysponują personelem, który mówi po angielsku więc przedłużenie doby zajęło nam 2h, gdzie tłumaczem był przewodnik grupy rosyjskiej(!). Podczas deszczu nie chciało jej się zamówić melexa, który mógłby nas zawieść do autokaru (wycieczka chciała się na niego nawet złożyć z prywatnych pieniędzy). Nie reagowała na nasze prośby związane np. ze zmianą menu. Przez 10 dni jedliśmy prawie stały zestaw. W momencie kiedy grupa zaczęła wyrażać swoje niezadowolenie następnego dnia dostaliśmy tak ostry zestaw dań, że nikt nie był w stanie tego zjeść (przypadek?) Nikt z grupy nie znał nr pokoju w którym przebywała Pani Oktawia, a nr telefonu, który podała przez pierwsze kilka dni był nieprawidłowy (!). Nie trzeba chyba tłumaczyć jak mogłoby się to skończyć w sytuacji kryzysowej. Nie wezwała lekarza do chorej osoby, kiedy była taka potrzeba stwierdzając, że\" i tak się z nimi nie dogada\" W wielu momentach nie dało jej się słuchać - mówiła bardzo nieskładnie i niegramatycznie. Nie posiadała własnej wiedzy na temat wielu miejsc.Jedynym jej zadaniem było wyłącznie tłumaczenie przewodnika lokalnego. Wyjechała z Szanghaju jako pierwsza tj. około 6 rano, ostanie 9 osób wylatywało kilka minut po północy. Nie zostawiła nam żadnego kontaktu do ambasady, przewodnika lokalnego, szpitala itp. w przypadku sytuacji kryzysowej byliśmy zdani wyłącznie na siebie. Podobno podczas pobytu p.Robert i p.Maciej z Warszawy byli weryfikatorami jej pracy, nie wiemy czy to była prawda, ale mam nadzieję, że wystawili jej sprawiedliwą i obiektywną ocenę pomimo, że Pani Oktawia próbowała ich zabawiać jak tylko najlepiej potrafiła. Jest to zaledwie kilka z przewinień Pani Oktawii. Mam nadzieję, że wyciągnęli Państwo odpowiednie wnioski z przedstawionych powyżej faktów. Reasumując wycieczka bardzo ciekawa, ale niestety jakość obsługi sprawia, że stracili Państwo kilku klientów biura Ecco Travel.
  ZaletyBogaty program. Zwiedzanie najbardziej znanych miejsc.
  WadyBrak profesjonalizmu pilota.