Wspaniały4 opinie100% poleceń
9,5
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyChinyKlasyczne Chiny

Klasyczne Chiny

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK269822
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Wielki Mur Chiński - spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru, uznanego za jeden z cudów świata.
 • Muzeum Armii Terakotowej - wizyta w najsłynniejszym muzeum Chin.
 • Przejazd do Letniego Pałacu będącego największym cesarskim ogrodem dawnych Chin
 • Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta i wizyta w lokalnym domostwie.
 • Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  315
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK269822Organizator: Ecco Travel

  Region

  Chiny

  Opis

  PEKIN - XI'AN - PINGYAO - PEKIN
  Dzień 1. Wylot z Polski do Pekinu
  Dzień 2. Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. (Transfer do hotelu - zakwaterowanie przed czasem rozpoczęcia doby hotelowej wyłącznie w przypadku posiadania przez hotel wolnych pokoi). Rzut oka na nowoczesny Pekin: krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich - w tym olimpijski stadion - możliwość zrobienia zdjęć. Następnie przejazd do Świątyni Nieba - jednego z głównych miejsc kultu z okresu panowania dynastii Ming i Qing. Czas na odpoczynek. Obiadokolacja.
  Dzień 3. Pekin. Po śniadaniu wizyta w warsztacie rzemieślniczym Pereł hodowlanych a następnie zwiedzimy grobowce cesarzy z Dynastii Ming - wizyta na terenie jednego z 13-tu grobowców oraz spacer wzdłuż legendarnej Drogi Duchów. Przejazd do Badaling i zwiedzanie Wielkiego Muru - spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru, uznanego za jeden z cudów świata. Powrót do Pekinu, obiadokolacja. Fakultatywnie: Spektakl Kung Fu show na deskach jednego z teatrów.
  Dzień 4. Pekin - Xi'an. Śniadanie. Przejazd na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), gdzie zapoznamy się z architekturą największego i najważniejszego placu "Państwa Środka", sąsiadującego z gmachami Mauzoleum Mao Zedonga i Parlamentu. Zakazane Miasto - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Cesarskiego, będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Park Jingshan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Spacer zabytkową uliczką Liulichang, zwaną "ulicą antyków". Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem nocnym do Xi'an.
  Dzień 5. Xi'an. Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym, produkującym kopie żołnierzy z terakoty. Muzeum Armii Terakotowej - wizyta w najsłynniejszym muzeum Chin. Powrót do miasta. Mała Pagoda Dzikiej Gęsi - jeden z dwóch symboli miasta. Lekcja kaligrafii. Wizyta w Muzeum Xian. Obiadokolacja. Wspólne wyjście na wieczorny targ z żywnością prowadzony przez muzułmańską mniejszość narodową.
  Dzień 6. Xi'an - Pingyao. Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Pingyao - malowniczego miasteczka, wpisanego na listę UNESCO. Po przyjeździe transfer i zwiedzanie. Historyczne mury miejskie. Spacer po Starym Mieście, zabytkową ulicą Ming i Qing oraz uliczkami przypominającymi dawne cesarskie Chiny. Wizyta w Muzeum Sztuki Walk, a także w Muzeum chińskiej bankowości - w Pingyao powstał pierwszy chiński bank. Obiadokolacja.
  Dzień 7. Pingyao - Pekin. Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Pekinu. Świątynia Harmonii i Pokoju - jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych świątyń lamaistycznych. Wizyta w Świątyni Konfucjusza, poświęconej najwybitniejszemu chińskiemu filozofowi. Obiadokolacja. Fakultatywnie: Spektakl Pokaz Akrobatyki na deskach jednego z teatrów.
  Dzień 8. Pekin. Spacer po Parku Ritan, gdzie mieszkańcy stolicy uprawiają poranne ćwiczenia Tai Chi. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do Letniego Pałacu - będącego największym cesarskim ogrodem dawnych Chin. Następnie wizyta w ZOO - pawilon pandy wielkiej, uważanej za narodowy skarb Państwa Środka. Spacer po hutongu, gdzie odwiedzimy miejscową rodzinę oraz wieżę bębnów gdzie zobaczymy pokaz bicia w bębny. Chwila na relaks na tzw "uliczce barów" usytuowanej przy niewielkim jeziorze. Odwiedzimy również tradycyjną chińską herbaciarnię. Przejazd autokarem wzdłuż nowoczesnej części miasta, rzut oka z autokaru na nowoczesny gmach telewizji CCTV. Krótki czas wolny w tzw. "art zone 798" - miejscu które łączy kulturę, sztukę określane jako pekińskie SoHo. Następnie odwiedzimy tradycyjny chiński bazar Hongqiao. Wieczorem pożegnalna kolacja ze słynną "kaczką po pekińsku".
  Dzień 9. Pekin - Warszawa. Śniadanie. Czas wolny uzależniony od godziny wylotu. Transfer, wylot.

  Wyposażenie

  Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

  świadczenia

  Przelot na trasie Polska - Pekin - Polska z przesiadkami lub bezpośrednioopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4 w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacjąśniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w tym jedna kolacja z słynną "Kaczką po pekińsku", w cenie 1 szklanka napoju)lokalny transport klimatyzowanym autokaremzwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)serwis polskiego pilota

  Cena nie zawiera

  Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 245 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkidopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana

  Kosztów wizy chińskiejkosztów wycieczek fakultatywnych

  • Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)

  • Chińska Opera (30 USD/os.)

  Obsługa na miejscu

  W jęz. polskim.

  Informacje wizowe

  Wizy
  Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 445 PLN/os *. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo.
  Zgodnie z chińskim prawem i przepisami oraz międzynarodowymi praktykami, od 15.12.2019 roku Ambasada Chin w Polsce będzie wydawała wizy biometryczne. Ambasada upoważnia Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie do pobierania odcisków linii papilarnych dziesięciu palców obywateli Polski, obcokrajowców posiadających udokumentowane prawo stałego pobytu w Polsce chcących ubiegać się o wizę do Chin.
  CZEGO WYMAGANY OD KLIENTÓW KORZYSTAJACYCH Z POSREDNICTWA ECCO TRAVEL?
  1. Posiadania paszportu ważnego min. 6miesięcy od daty wjazdu do Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron)

  2. NAJPÓŹNIEJ NA 21 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM na adres mailowy: mailto: wizy@eccoholiday.com należy przesłać elektronicznie wypełniony wniosek wizowy (prawidłowo, zgodnie z poniższą instrukcją https://ssl.eccoholiday.com/files/Podrecznik_wizowy_Chiny.pdf) osobno dla każdego uczestnika celem weryfikacji poprawności wypełnienia wniosku
  Jeżeli wniosek uzyska akceptację działu wizowego należy przesłać go najpóźniej na 14 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM w wersji papierowej wraz z:
  - paszportem,
  - dwoma zdjęciami UWAGA! Zdjęcie, wydrukowane na papierze fotograficznym, musi spełniać wszystkie wytyczne wskazane w instrukcji wypełnienia wniosku
  - wydrukowanym dowodem rezerwacji/voucherem (jeden voucher osobno do każdego wniosku)
  - ksero paszportu (na białej kartce formatu A-4 – strona ze zdjęciem)
  na adres biura przedstawicielskiego:
  DO UZUPELNIENIA
  z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu.
  3. Pracownik działu wizowego skontaktuje się z wnioskodawcą i poinformuje zainteresowanego czy wnioski są prawidłowo wypełnione oraz wskaże możliwe terminy wizyty w centrum wizowym w Warszawie, na którą każda osoba aplikująca o wizę będzie musiała stawić się osobiście w celu złożenia odcisków palców.
  Podczas wizyty w centrum wizowym pracownik Ecco Holiday będzie do dyspozycji klientów korzystających z pośrednictwa wizowego.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  26°C
  Temperatura w nocy
  13°C
  Temperatura wody
  25°C
  Liczba godzin słonecznych
  5

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Chiny kontynentalne podjęły decyzję o czasowym zawieszeniu wjazdu dla cudzoziemców drogą morską oraz lądową. Na terytorium Chin wlatywać mogą tylko podróżni mający wizy wydane po 28 marca (o ile nie przelatują z Bangladeszu, Belgii, Francji, Indii, Włoch, Filipin, Rosji, Wielkiej Brytani) i po 3 listopada. Pasażerowie muszą wypełnić formularz wjazdowy wydawany przez Ambasadę Chin, ukazać negatywny wynik badania NAT na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz wypełnić przed wylotem deklarację zdrowia dostępną na stronie: zobacz więcej.
  Pasażerowie poddawani są badaniom przesiewowym oraz 14-dniowej kwarantannie.
  Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (min. 6 stron wolnych obok siebie).
  Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej. Wyjątek stanowią międzynarodowe lotniska w miastach: Pekin, Szanghaj, Kanton (Guangzhou), Shenzhen, Chengdu, Chongqing, Dalian, Shenyang, Hangzhou, Guilin, Kunming, Xi'an i Xiamen, gdzie władze chińskie wydłużyły okres ważności zezwolenia do 72 godzin (jednak bez prawa opuszczania obszaru administracyjnego danego miasta).
  30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas do 144 godzin/6 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot. W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice.
  Od 10 maja 2019 r. osoby ubiegające się o wizę do Chin w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie oraz w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku powinny wypełnić wniosek online i umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej zobacz więcej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych: zobacz więcej.

  We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat. W związku z tym, przed podejściem do okienka kontroli paszportowej wszyscy podróżni muszą skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 roku życia, takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności zostawienia odcisków palców).

  Opinie

  Opinie dodane przez

  9.8
  Magda Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2018Para
  Bardzo polecam te wycieczkę :) wszystko bardzo dobrze zorganizowane. Chiny w pigułce :)
  ZaletyŚwietny przewodnik Pan Jacek i chiński przewodnik Leo :) -program wycieczki super mimo swojej intensywności -jedzenie i hotele na dobrym poziomie -możliwość wymiany waluty w każdej chwili u przewodniki -organizacja wycieczki na najwyższym poziomie (transport,pociągi,hotele)
  WadyBrak

  9.6
  Danuta i Darek
  Pobyt - Wrzesień 2018Rodzina z dziećmi
  Odwiedziliśmy Chiny we wrześniu od 02- do 10 w tym roku , jesteśmy pod wrażeniem tego miejsca a szczególne zasługi należą się P. Jackowi który przekazał nam ogromną wiedzę o Chinach i dołożył wszelkich starań aby pobyt nasz był wyjątkowo interesujący. Program dość napięty ale zgodny z opisem , hotele w dobrym standardzie , jedzenie typowe dla Chin , dla mnie bardzo dobre , tylko kaczka po pekińsku daleko odbiegała od mojego wyobrażenia o tym daniu. Generalnie wyjazd zaliczam do bardzo udanych , polecam , z pewnością wybierzemy się jeszcze gdzieś z ECCO TRAWEL ,tylko czy trafimy na takego przewodnika jak P.Jacek to nie wiem.
  ZaletyW krótkim czasie zwiedziiśmy bardzo dużo obiektów, program dość intensywny , logistycznie dobrze zorganizowany, zobaczyliśmy przepiękne Chiny za sprawą przewodnika P.Jacka.
  Wadynie ma

  9.0
  Michał Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2018Singiel
  Wyjazd 02.09-10.09 rewelacyjny. Bardzo interesujący program, pilot który prowadził wycieczkę - Jacek wykonał kawał dobrej roboty. Pekin, Xi\'an i Pingyao po prostu przepiękne, w każdym mieście różnorodność architektury, kultury. Program intensywny, około 10-15km na piechotę dziennie przy czym jest to głównie spacer - zero biegania i rzadko jakieś wzgórza do zdobycia, troche schodó jest do pokonania. Plusy: + Wielkie wyróżnienie dla pilota wycieczki Jacka, facet ze świetnym poczuciem humoru, ogromną wiedzą historyczną i kulturową, świetnie opowiadał i potrafił zainteresować każdego. + Intensywny i interesujący program. Wszystkie najważniejsze punkty do zaliczenia z tego rejonu Chin odhaczone an liście. Nie można było się nudzić. + Pogoda. Wiadomo, niezależna od biura ale trafiliśmy +30C i słońce. Wszyscy bali się smogu a tu przez cały wyjazd błękitne niebo. + Czasu wolnego trochę brakowało (szczególnie na targu muzułmańskim w Xi\'an) ale ogólnie było go wystarczająco. + Hotel w Pingyao świetny - pokoje i dziedziniec utrzymane w oryginalnym stylu staro-chińskim. Nic nie jest idealne więc jedynie bardzo malutkie minusy: - Hotel w Pekinie (Beijing Super House) niestety brudny - mimo 4 gwiazdek przeważnie był problem z łazienkami, warto zabierać klapki. Pozostałe hotele w Xi\'an i Pingyao rewelacyjne, nie było do czego się przyczepić. - Jedzenie monotonne (ale smaczne, każdy coś znajdzie dla siebie), mimo zmiany restauracji praktycznie te same potrawy z małym urozmaiceniem (jedna kolacja zrobiła najlepsze wrażenie - tasting pierożków). - \"Komercyjne\" punkty programu - wizyta w fabrykach wyrobów z jedwabiu i pereł, nastawione typowo na \"pamiątki\" zamiast oglądania. Ale wiadomo, niektórym to się podobało i zrobili porządne zakupy. Co watro wiedzieć przed wyjazdem: 1. Internet jest w każdym hotelu ale wolny, max 0.5Mb/s, do tego z połączeniu z Chińskim firewallem wiele usług jest niedostępnych (google, facebook itp). Przed wyjazdem warto zainstalować przynajmniej kilka aplikacji z VPN (niektóre są skutecznie blokowane) do tego na miejscu jak się nie uda zapiać VPNa to sklep google play nie działa - więc nic się nie da oficjalnym sposobem ściągnąć i zainstalować. 2. We wszystkich hotelach był gniazdka europejskie wiec przejściówki nie był potrzebne, warto zapatrzeć się w powerbank ale nie za duży i tylko w bagażu podręcznym 3. Jest ogromna bariera językowa, nie ma znaczenia jaki jest twój poziom Angielskiego lub innego języka. 99% Chińczyków (nawet w hotelach i restauracjach) nie zna podstawowych słów po angielsku więc komunikacja odbywa się na migi i kalkulator. 4. W walutę warto zaopatrzyć się w kraju, można wymienić u przewodnika w Chinach ale kurs jest przeciętny. Jeżeli chodzi o płatność kartą to jedynie w instytucjach Państwowych (perły i jedwab), w mniejszych sklepach był zawsze problem mimo oznaczenia Visa/Mastercard , jedynie udało się wyciągnąć z bankomatów który też nie jest zbyt wiele.
  ZaletyPilot - pan Jacek rewelacyjnie poprowadził wyjazd. Interesujący, intensywny program. Czas wolny wieczorami. Programy fakultatywne.
  Wady\"Komercyjne\" punkty programu - fabryka wyrobów z jedwabiu i pereł.

  9.4
  Krzysztof Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2018Grupa przyjaciół
  Bardzo fajna wycieczka codziennie w innym miejscu
  ZaletyMożna dużo zwiedzić
  WadyBrak