Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź

Adria Beach (Vela Luka)

Kod oferty: WAK612203
Lato 2022
Kod oferty: WAK612203
1/12
obiekt, budynek główny
teren hotelu, otoczenie hotelu
basen
basen
basen

Promocja

Rainbow - LATO 2022Tylko do 14 grudnia 2021 r. oferta promocyjna z niską zaliczką - tylko 20% (resztę płacisz dopiero 30 dni przed wylotem).

Opis oferty

Region: KorculaOrganizator: RainbowKod oferty: WAK612203

Opis oferty

Położenie

Hotel położony przy spokojnej zatoce Plitvine, oddalony od centrum o ok. 2,5km (możliwy dojazd taksówką wodną - cena ok. 1,5 EUR/1 strona lub spacerem wzdłuż brzegu ok. 30min.). Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 4 godz. Autobus komunikacji miejskiej znajduje się w centrum Vela Luki. Orientacyjny adres i numer kontaktowy dla Klientów z dojazdem własnym - Plitvine b.b, 20270, Vela Luka, Chorwacja, +385 20 812 064.

Plaża

Hotel usytuowany ok. 50m od żwirowej plaży, w zatoce Plitvine. Leżaki - płatne (ok. 6-7 EUR/komplet: 2 leżaki, parasol).

Do dyspozycji gości

Hotel remontowany na przełomie 2016/2017 r.(Ogólnodostepne części hotelu, tj. restauracja, recepcja i taras zewnętrzny przy restauracji). Recepcja 24 - godz. z lobby, klimatyzowana restauracja główna, sala konferencyjna, basen zewnętrzny oraz brodzik dla dzieci (ze słodką wodą), taras słoneczny z leżakami i parasolami - bezpłatne, plac zabaw dla dzieci, bilard (dodatkowo płatny). Na terenie hotelu znajduje się kantor. Hotel dysponuje własnym parkingiem (bezpłatny) - nie gwarantujemy dostępności wolnych miejsc.

Wyżywienie

Formuła All Inclusive zawierająca: śniadania (07:00-9:30), lunch (12:30-14:00) i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bogatego bufetu, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne dostępne w barze All Inclusive (10:00-22:00). Dodatkowo o godz. 16:00 podawane będą ciastka lub owoce, kawa i herbata.

Program sportowy i animacyjny

Plac zabaw dla dzieci, bilard, dodatkowo w ramach All Inclusive możliwość korzystania bezpłatnie: z kortów tenisowych, tenisa stołowego oraz boiska do siatkówki.

Internet

Bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi.

Naszym zdaniem

Gorąco polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi ze względu na spokojniejszą lokalizację, ładną plażę i wygodną opcję all inclusive. Świetna cena w stosunku do standardu oferowanych usług. Adria Beach to od lat najchętniej wybierany hotel w Chorwacji. Zapraszamy!

Strona www

Opinie klientów

Program

Dzień 1

Dojazd do hotelu własnym transportem.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, opłaty klimatycznej ok.1 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Wycieczki lokalne

Cena oraz realizacja wycieczek jest uzależniona od położenia hotelu.

SPLIT + TROGIR - cena ok.35 EUR

Dla hoteli: Riviera Sibenska, Riviera Kastelanska, Riviera Makarska

Split to miasto żyjące wolniejszym rytmem, do którego szybko można się przyzwyczaić. Place, restauracje i kafejki zawsze są wypełnione po brzegi nie tylko turystami, ale również miejscową społecznością. W czasie wycieczki poznacie Państwo historię powstania i rozwoju miasta, zwiedzicie wpisany na listę UNESCO pałac cesarza Dioklecjana, bramy rzymskie prowadzące do miasta, katedrę oraz malowniczy port.

Trogir to miasto leżące w środkowej Dalmacji, w pobliżu Splitu, często nazywane Małą Wenecją. Trogir usytuowany jest na małej wyspie, stąd wygląda jak zamek na wodzie. W Trogirze fascynuje całość zabudowy, z wąskimi uliczkami, nastrojowymi kawiarenkami i zabytkami, które są przykładem kunsztu kamieniarskiego i architektonicznego. Całe miasto znajduje się pod ochroną UNESCO.

W czasie zwiedzania poznacie owo " muzeum pod gołym niebem", a Kairos być może da Wam porcję szczęścia.

DUBROWNIK - cena ok.30 EUR

Dla hoteli: Riviera Sibenska, Riviera Kastelanska, Riviera Makarska, okolice Dubrovnika

Znakomicie zachowane Stare Miasto Dubrownika jest unikalne ze względu na wykładane jasnym marmurem place, strome brukowane uliczki, wysokie domy, klasztory, kościoły, pałace, fontanny i muzea. Stare mury miejskie odgradzają miasto od ruchu ulicznego. W wąskich uliczkach znajduje się wiele przytulnych kafejek i restauracji.

MEDJUGORJE + MOSTAR - cena ok. 55 EUR

Dla hoteli: Riviera Sibenska, Riviera Kastelanska, Riviera Makarska, okolice Dubrovnika

Medjugorje to niewielkie miasteczko w Bośni , skryte wśród szczytów gór. To miejsce, w którym w 1981 r. sześciorgu dzieciom objawiła się Matka Boża - Królowa Pokoju. Obecnie to największe Sanktuarium Maryjne na Bałkanach.

Mostar to kolejne bajeczne miasto Bośni łączące wiele kultur i religii. Wizyta w nim z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia.

PARK NARODOWY KRKA - cena ok. 50 EUR

Dla hoteli: Riviera Sibenska, Riviera Kastelanska, Riviera Makarska

KRKA jest najcudowniejszą i najpiękniejszą rzeką krasową w Chorwacji. Rozciąga się na odcinku o długości 72km. Przebijając się głębokim kanionem ku morzu tworzy po drodze liczne jeziora, wodospady i kaskady.

Podczas zwiedzania parku będziecie mieli okazję zażyć kąpieli w rozlewie największego z wodospadów oraz zwiedzić skansen, w którym poznacie rytm życia chorwackiej wsi sprzed wieków.

PARK NARODOWY PLITVICKIE JEZIORA - cena ok. 65 EUR

Dla hoteli: Riviera Sibenska, Riviera Kastelanska, północ Riviery Makarskiej

Niezaprzeczalnie oszałamiające turkusowe wody Plitvic bulgocząc przelewają się przez ciąg 16 jezior, powiązanych ze sobą aż 92 wodospadami! Jeziora otaczają gęste lasy bukowe i jodłowe, miejscami przypominają puszcze. Park został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO.

RAFTING - cena ok.40 EUR

Dla hoteli: Riviera Sibenska, Riviera Kastelanska, Riviera Makarska

Zapraszamy na pełen emocji, kilkukilometrowy spływ pontonami w dół górskiej rzeki Cetiny w okolicach miasta Omiš. W czasie spływu będziecie mieli okazję, aby zażyć kąpieli pod wodospadami a odważni mogą skakać z wysokich skał. Podczas kilkugodzinnego wyjazdu będziecie pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Po pełnym wrażeń spływie możecie nabyć płytę ze zdjęciami spływu ze swoim udziałem.

WIECZÓR DALMATYŃSKI - cena ok. 35 EUR

Dla hoteli: Riviera Sibenska, Riviera Kastelanska, Riviera Makarska, okolice Dubrovnika

Zapraszamy Państwa na niezapomniany Wieczór Dalmatyński do małej i niezwykle urokliwej wioski Blizna, położonej u podnóża gór. Podczas wizyty w tejże wiosce gospodarze restauracji ugoszczą Państwa regionalnymi specjałami kuchni dalmatyńskiej, a w czasie posiłku uroku doda regionalna muzykę, nauka gry w balote.

CZARNOGÓRA W PIGUŁCE - cena ok. 70 EUR

Dla hoteli: Południe Riviery Makarskiej, okolice Dubrovnika

W czasie tej całodniowej wycieczki do sąsiedniej Czarnogóry zwiedzimy słynną Zatokę Kotorską . Z KOTORU przejedziemy słynnymi serpentynami do punktu widokowego na wysokosci 1000m, dalej przejedziemy do wioski NJEGUSI -miejsce znane z produkcji suszonych szynek i serow itp,. Powrót do hotelu trasą widokową na Budvańską Rivierę.

KORĆULA I WINA PELJEŚCA - cena ok. 50 EUR

Dla hoteli: Południe Riviery Makarskiej, okolice Dubrovnika

Jedyna w swoim rodzaju wycieczka, która łączy w sobie zapoznanie się z historią i kulturą wyspy Korč ula oraz degustację najlepszych win w regionie Dalmacji południowej.

W czasie wycieczki będą Państwo mieli okazję poznać najciekawsze zakątki wyspy Korč ula, a następnie relaksować się przy kieliszku wyśmienitego wina.

Uwaga! Wycieczki prowadzone są w języku polskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów, dlatego ewentualne reklamacje należy kierować bezpośrednio do organizatora. Podane w katalogu opisy i ceny są jedynie orientacyjne, szczegółowe informacje otrzymacie Państwo u naszego przedstawiciela w Chorwacji. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Min. ilość uczestników to 15 osób. Przed i po sezonie niektóre wycieczki nie są organizowane.

Inne

CHORWACJA informacje ogólne

Waluta

HRK - Chorwacka Kuna. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc w których można wymienić dolary i euro.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku.

Wiza

Przy pobytach do 90 dni obywateli polskich nie obowiązują wizy. Wjazd do Chorwacji odbywa się na podstawie dowodu osobistego LUB paszportu.

Czas

Taki jak w Polsce.

Język urzędowy

Chorwacki

Orientacyjne ceny

Obiad w tawernie od 45 HRK woda 1 l - 6 HRK piwo w barze od 10-15 HRK kawa w kawiarni od 5 HRK Ceny w kurortach w sezonie są dużo wyższe od tych poza sezonem i tych w głębi kraju.

Poczta

Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 3.5 HRK. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Telefony komórkowe działają w całej Chorwacji. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - dość drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Chorwacja

Zwana krainą tysiąca wysp położonych malowniczo wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku i tworzących krajobraz niespotykany nigdzie w Europie. Doskonały klimat, krystalicznie czyste morze i doskonała kuchnia sprzyjają wypoczynkowi, a krajobraz zmieniajacy się co chwilę zachęci do zwiedzania nawet najbardziejzatwardziałych miłośników plaży.

Korcula

Jedna z największych wysp Dalmacji, porośnięta bujną, śródziemnomorską roślinnością. Skomplikowana historia tego regionu jest widoczna w architekturze i zabytkach i zachwyca co roku turystów z całej Europy. Tu podobno urodził się słynny żeglarz Marco Polo. Największą atrakcją tej okolicy jest samo miasto Korcula, zwane małym Dubrowvnikiem, którego starówka leży na małym owalnym półwyspie. Spacerując krętymi brukowanymi uliczkami ma się wrażenie że czas się zatrzymał i tylko liczne kawiarnie i galerie przypominają, że jesteśmy w XXI w.

Półwysep Pieljesac

Jeden z urokliwych zakątków Chorwacji. Ten górzysty półwysep jest jednym z bardziej dzikich miejsc na wybrzeżu, a jego najwyższy szczyt - św. Ilja jest strażnikiem pogody na wyspie i przyczyną zaskakujących zjawisk pogodowych co powoduje, że jest to świetne miejsce do uprawiania windsurfingu. Ciekawostką są żyjące tylko tutaj, sprowadzone z Ameryki Południowej, żeby poradzić sobie ze żmijami - mangusty. Żmije zostały przepędzone w wyższe partie gór natomiast mangusty same stały się atrakcją turystyczną.

Makarska Riwiera

Jeden z najpiękniejszych fragmentów wybrzeża adriatyckiego. Ciągnie się na odcinku ok. 60km, pomiędzy miastami Brela i Gradac. Sercem tego regionu jest Makarska, stanowiąca centrum turystyczne, kulturalne i ekonomiczne. Makarska Riwiera słynie głównie ze żwirkowych, ciągnących się kilometrami plaż, o łagodnym zejściu do krystalicznie czystego morza. Jest też wiele dzikich plaż oraz malowniczych zatoczek.

Kasztelańska Riwiera

Region turystyczny północnej Chorwacji jest jednym z bardziej znanych na polskim rynku. jego dwa najważniejsze miasta regionu Sibenik i Trogir.

Miasto Omis

Położone między Splitem, a Makarską, w samym sercu Dalmacji miasto Omis jest doskonałym miejscem na spokojny urlop. W dawnych czasach był najważniejszym pirackim miastem na wybrzeżu, a tutejsci piraci uznawani byli za najgroźniejszych na Morzu Śródziemnym. Dziś miasto jest centrum aktywnej turystyki. Rafting na rzece Cetina, nurkowanie, wędkarstwo, wspinaczki górskie, piesze wędrówki, surfing, to tylko kilka z bogatej oferty regionu.

Lopud

Należąca do archipelagu wysp Elafickich - 13 wysp leżących między półwyspem Pelješ ac i Dubrownikiem jest idealnym miejscem na relaks i wypoczynek wśród przyrody, z dala od miejskiej wrzawy. To wyspa bez samochodów, z dziewiczą przyrodą, piaszczystymi plażami i aleją spacerową wzdłuż morza. Lopud znany jest z jednej z najpiękniejszych plaż na Adriatyku - Š unj, która znajduje się na południowej części wyspy, a dojść do niej można atrakcyjną ścieżką. Wyspa połączona jest regularnie kursującymi liniami promowymi z Dubrownikiem.

Wyloty z: Warszawy, Gdańska i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

"

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Chorwacji trwa od 15 czerwca do 15 września.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Czwartek
02.06.2022

Wykwaterowanie

Czwartek
09.06.2022
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

3.4
Googlee
Pobyt - Sierpień 2021Para
!!!Ważne!!!  Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na wyjazd!!! Hotel to obraz nędzy i rozpaczy. Pamięta czasy PRLu i nie wiele się tu chyba zmieniło od tamtego czasu. Budynek wymaga gruntownej renowacji i zmiany podejścia do gości!!! Skandaliczne zaniechania higieny i panujących ogólnie warunków korzystania z usług hotelowych. Skrajne oszczędności na każdym kroku. Byliśmy na wielu wczasach i muszę szczerze napisać, że tymi jestem bardzo, ale to bardzo rozczarowana. Praktycznie wszyscy goście z naszego turnusu też narzekali i zgłaszali skargi do biura podróży Test Tour. Rezydentka udaje, że wszystko jest super. Zaznaczę, że nie jesteśmy bardzo wymagającymi gośćmi, ale są pewne minimalne zasady higieny i przyjmowania gości hotelowych. Dyrekcja powinna się głęboko zastanowić czy pójście po najniższej linii oporu to przyszłościowa metoda utrzymania tego obiektu przy życiu.
Zalety*Wygodne materace *Czysta łazienka ogólnodostępna przy górnym barze/restauracji *Ręczniki i dywanik w łazience wymieniane na czas *Taksówki wodne pływające z hotelu do Vela Luki
Wady*Pokoje wymagające pilnego! remontu (szczególnie na drugim i trzecim piętrze) *Klimatyzacja działa, ale ledwo co daje rade * Część pokoi nie ma balkonu i wtedy goście mają widok z okna na skałę. W niektórych oknach brakuje klamek i nie ma możliwości ich otwarcia *Okna drewniane stare jak świat *Wysłużone, rozpadające się! wyposażenie łazienki: brak zatyczki w odpływie kabiny prysznicowej, czarny osad w toalecie, pęknięty plastik przy lampce nad lustrem, z której wystają kable, dziura w drzwiach, wypadająca kratka wentylacyjna z drzwi łazienki, uchwyt na słuchawkę prysznicową zepsuty (pod ciśnieniem słuchawka odpada od uchwytu i woda leje się po całym pomieszczeniu) *Prysznic z zasłonką - po kąpieli łazienka cała mokra *Nie działający wentylator w łazience *Robak zamieszkujący naszą łazienkę :) *Brak worków w śmietnikach w pokojach i łazienkach (rozumiem, że Panie sprzątające muszą rękami wyciągać nieczystości z kosza z pokoju i łazienki O_o) *"Wiatrak" w pokoju przy lampie luźny, po włączeniu baliśmy się, że się oderwie i obetnie nam głowy :) *Jedzenia mały wybór i kiepskiej jakości. Zdarzało się, że wychodziliśmy z obiadu/kolacji "głodni" *Nie można zjeść posiłku na tarasie, a na stołówce brak odpowiedniej klimatyzacji, więc na obiedzie jest duszno i ciepło jak w piekle *Obsługa krzyczy, gdy wynosi się cokolwiek ze stołówki *Na śniadaniach stary, skwaśniały serek twarogowy! *Soki i napoje z automatu okropne w smaku, chemiczne, sztuczne, z koncentratu. Po ich wypiciu zostaje dziwny osad na dnie szklanki, podejrzewam, że automat nieczyszczony od lat *Kawa i herbata tylko w czasie śniadania i od 16.00-17.00 - kawa z automatu bardzo niesmaczna, wręcz nie do wypicia *"Przekąski" to popcorn i suche ciastka podawane od 16-17 (dramat) *W barze od 10-22 napoje alkoholowe i bezalkoholowe lane tylko z automatu (jeden na cały hotel) w pewnym momencie zabrakło coli i soku jabłkowego. Wieczorem długie kolejki do owego automatu *W trakcie pobytu brakowało "coli", soku jabłkowego *Jedyny automat zepsuł się w trakcie pobytu *Piwo trzeba nalewać sobie samemu, mimo tego, że nalewak jest od strony baru i trzeba się gimnastykować, a pani "barmanka" stoi i patrzy *Kubki plastikowe myte ręcznie! przez Panią z baru i suszone na szmacie! To już szczyt bezczelności ze strony hotelu! Wyparzane w zmywarce jest na szczęście szkło * Wielu gości skarży się na problemy żołądkowe *Po kilku dniach pobytu obrzydliwie brudna woda w basenie (pływało w nim pełno jakiś białych glutów!!!). Po zwróceniu uwagi w recepcji wieczorem basen został "oczyszczony", ale kolejnego dnia woda była równie mętna jak poprzedniego. *Większość leżaków basenowych połamanych *W hotelu nie jest puszczana w ogóle muzyka *Plaża malutka, żwirowa, bez leżaków *Obsługa zmęczona i bez życia, jedynie Panie sprzątające sympatyczne, miłe i uśmiechnięte *Brak animacji, które mogłyby poprawić samopoczucie zawiedzionych gości. A jak już wystąpiła atrakcja w formie grajka czy "tańców" to serio myśleliśmy, że jesteśmy w sanatorium na wieczorku zapoznawczym *Po 23 brak możliwości siedzenia na tarasie, goście są wypraszani *Brak sklepu w pobliżu hotelu, najbliższy znajduje się w mieście Vela Luka około 40 minut piechotą *Ogólnie hotel to miejsce dla osób, które nie mają żadnych! wymagań sanitarnych, wizualnych, smakowych i jakichkolwiek innych. *Lepsze traktowanie Słoweńców, gorsze Polaków począwszy od zakwaterowania w pokojach, po jakość jedzenia *Miejsce przeznaczone raczej dla osób +75, tak jak w poprzednim komentarzu Ciechocinek lata 80te

7.6
Beata Klient Wakacje.pl
Pobyt - Lipiec 2021Para
Byliśmy na urlopie w Adria Beach w polowie lipca. Bukując tę wycieczkę warto brac pod uwagę dość męczący transfer - lot jest super krótki, 1h 35min z Katowic do Dubrovnika, ale pózniej ponad 4h podróży autobusem i promem zeby dostac sie na wyspę....Warto spakowac sobie do walizki jakies dodatkowe kanapki/coś słodkiego i wodę. Mielismy najtanszy pokój economy, ale jak na nasze oczekiwania był w zupełności wystarczający, dostalismy łózko małżenskie, klima działała, wszystkie sprzęty w łazience działające, jednym slowem pokój spełnial nasze oczekiwania - czyli nadawał sie do spania w chłodzie i przebierania sie/szykowania na basen lub wycieczki :) TV działał, szło obejrzec wieczorem jakis serial po angielsku z chorwackimi napisami :D Na miejscu mozna wykupic rózne wycieczki z Rainbow, my akurat zdecydowalismy sie na całodniowa do Dubrovnika - polecamy, świetna przewodniczka Karolina + piękne miasto, nawet zdążylismy wrócić przed 21 i załapać sie na kolację :) Na miejscu aktywnie działał też animator - Janek, organizowane były gry i zabawy dla dzieci, nawet załapalismy sie na aquaerobik i degustacje oliw i nalewek. Ogólnie hotel jak dla nas ok, super położony - na odludziu, mały ruch samochodow, można bylo przejsc spokojnym spacerkiem do Vela Luki wzdłuż morza. Nie było spektakularnego szału z jedzeniem, aczkolwiek obiady i kolacje zróżnicowane, tylko te sniadania w kółko takie same. Ludzie z naszego turnusu narzekali na brak wódki, bo akurat sie skonczyła, natomiast do dyspozycji były inne alkohole, wiec nie do konca rozumiem czemu az tak bardzo narzekali, ale mozliwe ze przebyli taki kawał drogi, żeby pić wódkę właśnie ;D
Zalety-położenie -od godz 22 cisza, więc można sie w spokoju wyspać -obsługa ok -Vela Luka jest ładnym miasteczkiem, warto się tam wybierac na spacery -odległość od morza -mega czysta woda w morzu -pokój ok, klima działa, w łazience nie było grzyba :D -super animator z Rainbow
Wady-monotonne śniadania, przez całe 7 dni pobytu śniadania wyglądały dokładnie tak samo -basen mógłby byc troszkę wiekszy -non stop pozostawiane ręczniki na leżakach już od samego rana (w sumie to moze i zostawały tam na noc) -beznadziejne lunch box\'y :D

8.0
Marcin
Pobyt - Wrzesień 2018Grupa przyjaciół
Hotel w porządku, nie należy do najnowszych ale pokoje ok, jedzenie dobre.
9.2
Beata Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2018Para
W hotelu przebywaliśmy razem z mężem przez tydzień... było wspaniale, cicho i spokojnie. Hotel położony w przepięknej zatoce, do centrum Vela Luki spacerem 30 min, wodną taksówką około 10 min.Polecam zdecydowanie pokoje standard z widokiem na zatokę, pokoje ekonomiczne z widokiem na skały. Spokojna plaża i oczywiście polecam wycieczkę na niezamieszkałą wyspę Proizd.
ZaletyHotel bardzo ładnie położony w spokojnej okolicy, cicho i spokojnie, można naprawdę dobrze wypocząć. Urozmaicone jedzonko, fajny basen, dobre wino:)
WadyObsługa polskich rezydentów... a raczej bark obsługi.

5.8
Marek
Pobyt - Wrzesień 2018Para
Przyjechałem przeziębiony i chciałem wieczorem ciepłej wody do lekarstwa... nie ma takiej możliwości! Nie ma czajników. Można iść do baru poprosić panią, której nigdy nie ma na stanowisku. Naprawdę nie rozumiem robienia problemu z piciem wody, tym bardziej w tak gorącym kraju - przecież to nie są jakieś wielkie pieniądze. Jak chce się wody, to albo trzeba jej się napić na miejscu w godzinach wydawania posiłków (albo czynnego baru), albo trzeba kupić sobie w oddalonym o 40 min. pieszo mieście. Hotel niby remontowany ale nie wygląda najlepiej. Dużo widocznych jakichś zacieków itp. Obsługa - to zależy od człowieka. Raz były bardzo pomocne panie, na innej zmianie była gburowata baba. Jedzenie mocno średnie. Spodziewałem się więcej dań z Chorwackiej kuchni, a w sumie było robione pod turystów. Monotone posiłki, codziennie prawie to samo. Niektórych rzeczy dawali mało, jak się turyści rzucili to po 5 minutach już nie było nic (a nie zawsze potem dokładali). Jak wychodziło się na cały dzień z hotelu, można w zamian za ominięte posiłki dostać lunch pack. Woda, jakieś owocki + suche kromki chleba (niczym nie posmarowane) z samym kotletem albo 6 plasterkami sera. Łee. Jeżeli nie chcesz zwiedzać, tylko podziwiać naturę i się wyciszyć - to spoko miejsce. W innym wypadku jest to słaba baza wypadowa. Do centrum Vela Luki spacerkiem idzie się ok. 40 minut, naprawdę ładna ścieżka. W pokoju spodziewałem się \"łoża małżeńskiego\", jak to miałem na umowie - w rzeczywistości były to 2 złączone łóżka. Materace mega miękkie, po kilku nocach bolał mnie kręgosłup. Poduszki i pościele nie były antyalergiczne - ja mam akurat uczulenie i mi niestety wyszło. Blisko plaża. nie za szeroka ale ok. Ładna, czysta, czyściutka woda. No i cóż, największą wadą byli turyści w hotelu. Bydło. Na jedzenie się rzucali, jakby w życiu nie widzieli. Kolejka? A co to? Polacy oczywiście typowi Janusze. Jedni puszczali w nocy głośno muzykę. Obsługa nic z tym nie robiła, w ogóle nie zwracała uwagi na złe zachowanie. Słoweńcy też zachowywali się jak zwierzęta, podskakiwali do Polaków, pokazywali środkowy palec itp. Obsługa nic, zero. Tak poza hotelem: Polecam brać gotówkę - płatność kartą w Chorwacji to mit. Może z 20% transakcji mogłem wykonać kartą. W Dubrowniku można kupić kartę za 200 kun i przez cały dzień móc za to włazić na mury, do katedr itd. Opłaca się, bo same wejście na mury to 150 kun. Ogólnie czuje się oszukany, bo ceny wycieczek fakultatywnych, jakie były widoczne w panelu klienta Rainbow oraz w załączniku do umowy, okazywały się na miejscu nawet 2x droższe.
Zaletyładne widoki, spokojna i cicha okolica; plaża jest bardzo blisko, w określonych miejscach woda oczyszczana z jeżowców;
Wadyciężko pojechać gdzieś coś zobaczyć, komunikacja jest słaba; mrówki w pokoju; brak obsługi w barze; monotonne i średnie jedzenie; wifi tylko w recepcji; masakrycznie miękkie materace; obsługa nie reaguje na złe zachowania innych; w nocy w mieście nic się nie dzieje; problem, żeby napić się wody!

Mapa

Pogoda

26°C
16°C
20°C
9

Przed podróżą

ZASZCZEPIENI
- Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
- Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
- Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
- Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
- Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
- Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
- Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
- Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
- Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
- Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub wykonania testu. Akceptowanymi testami są: PCR - najwcześniej 72 h przed przylotem, antygenowy - najwcześniej 48 h przed wylotem.
- Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
- Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Dzieci powyżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione zobowiązane są odbyć 10 dniową kwarantannę, z której mogą być zwolnieni wykonując test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
- Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
- Test: Należy wykonać jeden z testów: PCR - najwcześniej 72 h przed przylotem, antygenowy - najwcześniej 48 h przed wylotem oraz przedstawić jego wynik na unijnym certyfikacie COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
- Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
- Kwarantanna po powrocie: tak - 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.

WYMAGANE DOKUMENTY:
Zalecane jest, aby podróżni udający się do Chorwacji wypełnili formularz związany z monitorowaniem ruchu turystycznego w czasie pandemii przeczytaj o nim).

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie