Dobry1 opinia
7,8
3 040 -27%

2 219

za osobę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyEgiptSkarby faraonów
Dobro naszych klientów to dla nas priorytet

Skarby faraonów

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK501514

Nasi klienci docenili

 • Zwiedzanie Świątyni Luksorskiej wzniesionej na cześć Amenhotepa III oraz zwiedzanie kompleksu świątyń w Karnaku.
 • Zwiedzanie Doliny Królów - miejsca spoczynku królów Egiptu, gdzie mieszczą się 64 wykute w skale kompleksy grobowe.
 • Zwiedzanie Tamy Asuańskiej - uważanej za jeden z cudów techniki XX w. oraz wpisanej na listę UNESCO świątyni bogini Izydy.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  2 dorosłych
  4 438 zł
  za pokój

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

  196
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  980
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny
  Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

  Informacje o podróży

  Wylot

  19:4504.07.2020 Sobota
  WAWWarszawa - Chopin
  00:1505.07.2020 Niedziela
  RMFMarsa Alam

  Powrót

  01:0512.07.2020 Niedziela
  RMFMarsa Alam
  05:3512.07.2020 Niedziela
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK501514Organizator: Itaka

  Region

  Egipt / Egipt

  Opis oferty:

  Marsa Alam • Asuan • File • Wyspa Lorda Kitchenera • Abu Simbel • Kom Ombo • Edfu • Dolina Królów • Karnak • Luksor

  Wspaniała wyprawa do świata egipskich bogów, która wiedzie przez miejsca, gdzie czekają najcenniejsze skarby faraonów: monumentalne zabytki minionych czasów. Rejs od Asuanu do Luksoru wygodnym statkiem wycieczkowym - pływającym hotelem. Tak po Egipcie kiedyś podróżowali faraonowie, a teraz jest to znakomity sposób na zwiedzanie. Na trasie rejsu fascynujący Asuan, Edfu, Dolina Królów, gdzie odkryto grobowiec Tutenchamona, słynne świątynie Luksoru, Karnaku, Kom Ombo, Edfu. Do tego dwa dni wypoczynku w kurorcie Marsa Alam. Warto przedłużyć pobyt w Egipcie o dodatkowy tydzień w hotelu w Marsa Alam z oferty ITAKI. Trasa w Egipcie: ok. 930km. W 2020 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

  1. dzień. marsa alam

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do MARSA ALAM. Zakwaterowanie w hotelu w formule all inclusive, nocleg.

  2. dzień. marsa alam

  Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Obiad. Kolacja, nocleg.

  3. dzień. asuan - file - wyspa lorda kitchenera (trasa: ok. 370km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do Asuanu. Zakwaterowanie na statku. Obiad na pokładzie statku. Zwiedzanie ASUANU: Tama Asuańska - uważana za jeden z cudów techniki XX w. Przejazd obok niedokończonego obelisku, znajdującego się w kamieniołomie granitu kolosa, który po ukończeniu miałby wagę 1200 t i wysokość 41m. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni bogini Izydy na wyspie FILE, przeniesionej na nowe miejsce po wybudowaniu tamy. Do świątyni prowadzi wejście między 18-metrowymi pylonami zdobionymi pięknymi reliefami. Rejs feluką na WYSPĘ LORDA KITCHENERA z pięknym ogrodem botanicznym. Kolacja, nocleg na statku.

  4. dzień. abu simbel - kom ombo - edfu (trasa: ok. 110km)

  Śniadanie. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka fakultatywna do ABU SIMBEL, dwóch świątyń skalnych wzniesionych na rozkaz faraona Ramzesa II w XIII w. p.n.e., z kolosalnymi pomnikami władcy, które ukazywały przybyszom z Nubii potęgę Egiptu. Zwiedzanie KOM OMBO: świątynia poświęcona Sobkowi - bogowi płodności o głowie krokodyla i Haroerisowi - "Dobremu Lekarzowi" o głowie sokoła. Obiad na statku. Rejs do EDFU, które niegdyś leżało na szlaku handlowym prowadzącym przez Pustynię Arabską nad Morze Czerwone. Zwiedzanie świątyni boga Horusa, należącej do najlepiej zachowanych świątyń egipskich. Prowadziła tu prace polsko-francuska ekspedycja pod kierownictwem prof. Michałowskiego. Powrót na statek. Rejs w kierunku Luksoru. Kolacja, nocleg na statku.

  5. dzień. dolina królów (trasa: ok. 60km)

  Śniadanie. Zwiedzanie położonej na terenie Teb Zachodnich DOLINY KRÓLÓW - miejsca spoczynku królów Egiptu, gdzie mieszczą się 64 wykute w skale kompleksy grobowe, w tym grobowiec Tutenchamona. Obiad. Zwiedzanie świątyni Hatszepsut, gdzie na szczególną uwagę zasługują reliefy przedstawiające sceny związane z wierzeniami i życiem codziennym. Prace przy renowacji świątyni prowadziła grupa polskich archeologów. Przejazd do 18-metrowych Kolosów Memnona, jedynej zachowanej części dawnej świątyni Amenhotepa III. Kolacja, nocleg na statku.

  6. dzień. karnak - luksor (trasa: ok. 40km)

  Śniadanie. Zwiedzanie kompleksu świątyń w KARNAKU. Po południu fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka dorożkami po centrum Luksoru. Obiad na pokładzie statku. Zwiedzanie LUKSORU - miasta w południowej części starożytnych Teb, na wschodnim brzegu Nilu. Zwiedzanie Świątyni Luksorskiej wzniesionej na cześć Amenhotepa III. Pierwotnie świątynia była połączona ze świątynią Amona w Karnaku długą aleją sfinksów. Dla osób chętnych udział w pokazie "Światło i dźwięk" w Karnaku (za dodatkową opłatą na miejscu). Kolacja, nocleg na statku.

  7. dzień. marsa alam (trasa: ok. 350km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do Marsa Alam. Zakwaterowanie w hotelu w formule all inclusive. Czas wolny, kolacja, nocleg.

  8. dzień. marsa alam

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

  świadczenia:

  4 noclegi na statku, 3 noclegi w hotelu/ w Marsa Alam; 2-os. klimatyzowane kabiny zewnętrzne (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie na statku: śniadania, obiady, kolacje • wyżywienie w hotelu w Marsa Alam: all inclusive • przelot • przejazd autokarem lub busem • ubezpieczenie KL i NW

  Uwagi:

  Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalny przewodnik polskojęzyczny: ok. 225 USD, dzieci do 12 lat: ok. 113 USD, napiwki: ok. 40 USD. Wiza płatna na lotnisku w Marsa Alam: 25 USD. Opłaty fakultatywne: "Światło i dźwięk" w Karnaku: ok. 41 USD, Abu Simbel: ok. 100 USD; dorożki: ok. 30 USD, dzieci do 12 lat - 50% zniżki. Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, wydanych po 2001 roku. Możliwość dopłaty do all inclusive na czas rejsu: w sezonie ZIMA 19/20: 450 PLN/os.; cena w sezonie LATO 2020: 400 PLN/os.; w sezonie ZIMA: 20/21: 400 PLN/os. Dla wylotów we wtorki kolejność zwiedzania jest następująca: Marsa Alam - Karnak - Luksor - Dolina Królów - Abu Simbel - Kom Ombo - Edfu - Asuan - File - Wyspa Lorda Kitchenera - Marsa Alam. Rejs feluką jest uzależniony od warunków pogodowych. W przypadku niekorzystnych warunków będzie realizowany łodziami motorowymi.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  28°C
  Temperatura w nocy
  23°C
  Temperatura wody
  24°C
  Liczba godzin słonecznych
  12

  Opinie

  Opinie dodane przez

  7.8
  A.
  Pobyt - Maj 2019Singiel
  ZaletyStatek na, którym odbywał się rejs był świetny. Egipski przewodnik dobrze się nami zaopiekował.
  WadyHotel w Marsa Alam był bardzo przeciętny. Jedzenie przeciętne, hotel wymaga gruntownego remontu. Na statku w pakiecie nie było żadnych napoi. ŻADNYCH. Nawet wody, co uważam za ogromną niedogodność. Cena dodatkowa w dolarach opiewała na 245 dolarów. Z czego bilety i wejściówki to około 110 dolarów a napiwki to 40. Zatem na co poszła reszta ? Kontrakt firmy był niejasny w tym temacie. Ponadto cena dodatkowa nie jest adekwatna do jakości wycieczek. Co poniektóre wycieczki to dosłownie zatrzymanie się autokaru na 5 minut aby probić zdjęcia. Podróż na trasie Marsa Alam - Asuan była długa i męcząca. Plan zwiedzania mógłby być bardziej urozmaicony. Ukryte koszty np dodatkowa oplata za zwiedzanie grobowca Tutenchamona. A opis wycieczki dawał do zrozumienia, iż jest to w cenie. Dla kogoś, kto się specjalnie przygotował finansowo, była to duża niedogodność.
  Ogólnie dobrze się bawiłam, obsługa świetna, ale cena nieadekwatna do jakości wycieczki.

  Przed podróżą

  Paszporty

  Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).

  Wizy

  W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie www.visa2egypt.gov.eg lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).

  Szczepienia, służba zdrowia

  Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Egiptu są zawieszone.
  Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00