Wspaniały6 opinii100% poleceń
8.8

3 434

za osobę
Wakacje.plWczasyEgiptSymbole Egiptu - Nil i Piramidy

Symbole Egiptu - Nil i Piramidy

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK600566
Kod oferty: WAK600566
10
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK600566

Opis oferty

Położenie

Zakwaterowanie

Hotele - (3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (2 na początku i 1 na końcu wycieczki) w hotelu Royal Star lub podobnym.

Do dyspozycji gości:restauracja oraz bar.

Pokoje:2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie:all inclusive w hotelu w Hurghadzie: śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive w danym hotelu.

Jedna noc w pociągu sypialnym- przedziały tylko 2-osobowe. W przypadku rezerwacji dla 3 osób dokwaterowanie do innej osoby tej samej płci lub możliwość dopłaty do przedziału 1-os (na miejscu, w miarę dostępności).Uwaga!Pociągi w Egipcie różnią się znacznie od europejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania.

Rejs po Nilu statkiem - (3 rozpoczęte doby hotelowe).

Do dyspozycji gości:restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Kabiny:wygodne i klimatyzowane, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.

Wyżywienie:śniadania, obiady i kolacje (napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne). Za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (np. piwo, whisky za wyjątkiem wina - serwowane tylko 2 lampki do obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata i napoje gazowane kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).

Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.

Uwaga! Wyżywienie:śniadanie i kolacja w dniu 3. (przejazd z Hurghady do Luksoru) oraz w dniu 7. (przejazd z Kairu do Hurghady).

Do dyspozycji gości

Strona www

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4 np. hotel Royal Star lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2

Śniadanie. Przed południem spotkanie organizacyjne, następnie czas wolny na wypoczynek i aklimatyzację, obiad, wieczorem kolacja. Nocleg.

Dzień 3

Wcześnie rano wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Po przyjeździe do Luksoru, wyruszymy na zwiedzanie grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne ok. 300 EGP/os., fotografowanie bezpłatne). Następnie zobaczymy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz Kolosy Memnona - pozostałość po świątyni Amenhotepa III. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4, kolacja. Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 40 USD/os.) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. Powrót na statek. Nocleg. (Trasa ok. 280km).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:

Wcześnie rano wykwaterowanie i przejazd do Kairu (około 500km). Śniadanie w formie suchego prowiantu. Po przyjeździe do Kairu zwiedzanie miasta, w programie: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Na dalsze zwiedzanie pojedziemy do Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa (za dodatkową opłata możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - ok. 400 EGP/os., wymagane zgłoszenie przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy) oraz majestatycznego Sfinksa. Po zwiedzaniu przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie (dodatkowo płatny). Transfer na dworzec kolejowy w Kairze. Nocny pociąg sypialny z Kairu do Asuanu (w pociągu kolacja i śniadanie przedziały tylko 2 - osobowe). Uwaga! W niektórych terminach zamiast przejazdu pociągiem możliwy przelot samolotem z Kairu do Asuanu.

Dzień 4

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.) - ok. 40min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (zachęcamy posiadanie ubezpieczenia pakiet SPORT). Śniadanie na statku. Następnie dla chętnych wycieczka (ok. 50 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Po obiedzie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Przeprawa przez śluzę na Nilu i rejs do Edfu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50km - statkiem).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:

Rano około godziny 10:00 przyjazd do Asuanu i zwiedzanie wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Następnie zakwaterowanie na statku 4 i obiad na statku. Po obiedzie opcjonalnie (za dodatkową opłatą, ok. 30 USD/os.) wycieczka do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską, wypijemy także tradycyjną herbatę w domu nubijskim. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50km - statkiem).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:

Wcześnie rano (około 4:00) dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie bezpłatne). Śniadanie w formie suchego prowiantu. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Dla uczestników nie biorących udziału w wycieczce czas wolny na statku. Obiad na statku i rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu.(Trasa ok. 50km - statkiem). Rejs w kierunku Edfu. Kolacja i nocleg na statku

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2 - 3 kabiny) oraz czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00) gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie bezpłatne). Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Druga opcja to wycieczka do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską, wypijemy także tradycyjną herbatę w domu nubijskim (ok. 30 USD/os.). Obiad na statku. Po południu zwiedzanie Asuanu autokarem: wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Transfer na dworzec kolejowy w Asuanie. Nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (w pociągu kolacja i śniadanie przedziały tylko 2 - osobowe). Uwaga! W wyjątkowych sytuacjach zamiast przejazdu pociągiem możliwy przelot samolotem z Asuanu do Kairu.

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:

Przed śniadaniem zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w p.n.e. Powrót na statek i śniadanie. Następnie czas wolny i obiad na statku. Przeprawa przez śluzę na Nilu i rejs do Luksoru (Trasa ok. 50km - statkiem). Kolacja na statku. Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 40 USD/os.) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. Powrót na statek. Nocleg.

Dzień 7

Rano przyjazd do Kairu ok. godz. 09:30 i zwiedzanie miasta. W programie: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz Muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Na dalsze zwiedzanie pojedziemy do Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa (za dodatkową opłatą możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - ok. 400 EGP/os., wymagane zgłoszenie przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy) oraz majestatycznego Sfinksa. Po zwiedzaniu przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie (dodatkowo platny). Następnie transfer do Hurghady. Przyjazd do Hurghady późnym wieczorem i zakwaterowanie w hotelu (4 np. hotel Royal Star lub podobny). Wieczorem kolacja. (Trasa ok. 480km).

UWAGA! dla wyjazdów zaczynających się w niedziele:

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.) - ok. 40min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (zachęcamy posiadanie ubezpieczenia pakiet SPORT). Śniadanie na statku i wykwaterowanie. Wyruszymy na zwiedzanie grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne ok. 300 EGP/os., fotografowanie bezpłatnie. Zobaczymy również sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz Kolosy Memnona - pozostałość po świątyni świątyni Amenhotepa III. Dla chętnych wycieczka (ok. 50 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Dla osób nie biorących udziału w wycieczce powrót na statek. Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie transfer do Hurghady. Przyjazd do Hurghady w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg w hotelu.(Trasa około 280km).

Dzień 8

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.

• Klienci wybierający dodatkowytydzień pobytu w Hurghadzie - śniadanie i transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie),

• Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.(śniadanie w formie suchego prowiantu lub w hotelu w zalezności od godzin wylotu)

Uwagi do programu

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

UWAGA! program rozpoczynający się w niedzielę będzie realizowany w odróconej kolejności: od Kairu do Luksoru

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady opłaty lotniskowe transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4 np. hotelRoyal Star lub podobny, 2 na początku i 1 na końcu wycieczki), 1 rozpoczęta doba hotelowa w pociągu sypialnym z Asuanu do Kairu, 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku wyżywienie: all inclusive w hotelach w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowanezgodnie z formułą all inclusive) oraz śniadania, obiady i kolacje na statku nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (kolacja i śniadanie w pociągu przedziały tylko 2 os.) obsługa polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL,Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m. in.biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowychoraznapiwków dla obsługi) wkwocieok.300 USD/os. (płatne na miejscu, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie) opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.) napojów do obiadów i kolacji na statkuinnych wydatków osobistych. 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwaod połowy grudnia do końca marca.

Meta description

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor • starożytne Teby • imponujący Karnak • świątynia bogini Izydy na wyspie File • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • all inclusive w hotelu w Hurghadzie w cenie • za dopłatą - wypoczynek w słonecznej Hurghdzie

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

• Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

• Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i kolacje + śniadaniaObiady i kolacje + all inclusiveStandardowy
Wylot
02:50
08:00
WRO · 08.12 (Czw.)Wrocław
HRG · 08.12 (Czw.)Hurghada
Przylot
09:00
12:25
HRG · 22.12 (Czw.)Hurghada
WRO · 22.12 (Czw.)Wrocław
3 434 zł
za osobę

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i kolacje + śniadaniaObiady i kolacje + all inclusiveStandardowy
Wylot
04:10
09:30
POZ · 08.12 (Czw.)Poznań
HRG · 08.12 (Czw.)Hurghada
Przylot
21:35
01:10
HRG · 22.12 (Czw.)Hurghada
POZ · 23.12 (Pt.)Poznań
3 595 zł
za osobę

Hotel w drugim okresie pobytu

Wyszukujemy hotele

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

346
za wycieczkę
346
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wakacje.pl: tu zaczyna się Twój urlop!

100%

o tyle wzrosła w ciągu roku liczba klientów, którzy kupują wakacje online

256000+

tyle opinii o hotelach napisali i opublikowali nasi klienci

100+

tyle sprawdzonych biur podróży współpracuje z nami
Wycieczka0
Cena całkowita0
Cena całkowita0
lub

Opinie dodane przez

Mietek
Październik 2022 ·

Grupa znajomych

Dodano: 14.11.2022
9.5
+8
Super wycieczka. Pojechaliśmy po raz drugi po 17 latach. Przewodnicy egipscy rewelacyjni.
ZaletyMimo że jechaliśmy po raz drugi objazd był atrakcyjny. Przewodnicy bardzo zorganizowani. Nasz autobus w drodze do Luksoru popsuł się. Po około 15 min. zostaliśmy poproszeni o przejście do dwóch innych autobusów i bez kłopotów dotarliśmy na miejsce.
WadyBardzo wczesne wyjazdy. Szkoda że z Asuanu do Kairu lecieliśmy samolotem a nie było zaplanowane pociągiem.

Hanna
Kwiecień 2019 ·

Singiel

Dodano: 21.04.2019
8.8
Oferta dedykowana osobom nastawionym na poznawanie, zwiedzanie. Bardzo ciekawy program, zbyt mało czasu na muzeum w Kairze.
ZaletyBardzo interesujący program.
WadyJedne z najważniejszych atrakcji Egiptu dodatkowo płatne: Abu Simbel i dolina niewolników.

Andy
Sierpień 2018 ·

Para

Dodano: 30.08.2018
8.4
Podsumowując : raz warto , dla samego zobaczenia zabytków . Ale : np w muzeum w Kairze ogląda sie maskę Tutenchamona z doklejona broda zwykłym klejem ; następnie brak możliwości zdjec - wszystko za dopłata . Ludność Egiptu to żebracy : handlarze bez wyjątku , strach samemu wyjsć na ulicę. Każdy czycha na przysłowiowego one dollar ; tam poczujesz sie inaczej , osaczony i zagrożony . To nie Dubaj , to Egipt ! I o tym trzeba pamiętać będąc tam .
ZaletyZobaczyliśmy to co w programie . Tylko dziwne ze dodatkowe koszta 90$ od osoby na ABU Simbel . Wiec dodatkowych kosztów juz nie ponosiliśmy , ABU Simbel nie widzieliśmy . Dobrze ze nie pociąg ale samolot do Kairu . Tylko to było w cenie wycieczki . INTERSUJE mnie dopłata 250$ niby na bilety wstępu : ale bilety aż tyle niekosztownym przecież . Czy biuro moze przedstawić dokładna rozpiskę ile i za co ? Mówiąc o tych dodatkowych kosztach juz na miejscu .
WadyZe względu na odwrotna kolejność zwiedzania : wstawanie o 2 rano ... poza tym każda osoba dopłacała około 250$ USD , tylko czemu ? Czyżby autokar dojazdowy nie był w cenie ? Co nie było w cenie ? Bo same grupowe bilety wstępu tyle nie kosztowały lol . Zeby wejść do piramidy tez dopłata dodatkowa z własnej kieszeni. Czy biuro Rainbow moze wytłumaczyć ten dodatkowy koszt 250$??? Był w cenie pociąg przecież , albo samolot w naszym przypadku , wiec za co tak naprawdę te dopłaty , bo gdy zsumujecie bilety wstępu to wyjdą groszowe sprawy ...

Pańczyk
Luty 2015 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 08.02.2015
8.4
Pilot Ahmed wyraźnie nie przepada za kulturą zachodnioeuropejską, wyraża swój negatywny stosunek do Ameryki, francji i niestety Polski. Wyraźnie zachęca do islamu uznając jej wyższość nad chrześcijaństwem Ponadto slabu mówi po polsku, Jego opowieści na temat zabytków są nieprofesjonalne i czasem mija się z prawdą lub miesza historię z legendą. Historia o mapie wskazującej złoża złota, którą bardzo chciał wykraść Sarkozy byłą po prostu idiotyczna Złej jakości autokary. Latem taki standard jest niewyobrażalny
ZaletyRelaks na statku, doskonałe wyżywienie
WadyPilot Ahmed wyraźnie nie przepada za kulturą zachodnioeuropejską, wyraża swój negatywny stosunek do Ameryki, francji i niestety Polski. Wyraźnie zachęca do islamu uznając jej wyższość nad chrześcijaństwem Ponadto slabu mówi po polsku, Jego opowieści na temat zabytków są nieprofesjonalne i czasem mija się z prawdą lub miesza historię z legendą. Historia o mapie wskazującej złoża złota, którą bardzo chciał wykraść Sarkozy byłą po prostu idiotyczna Złej jakości autokary. Latem taki standard jest niewyobrażalny

Chajecki Henryk
Styczeń 2015 ·

Para

Dodano: 18.01.2015
9.4
Bardzo rzeczowyi kompetentny opiekun naszej grupy Janek.
ZaletyBardzo interesujący program.Kompetentna obsługa.Duży zasób wiadomości przewodników.Wspaniały rejs Nilem.
WadyWyżywienie w hotelu Empire.Brak barku w autokarze.

Mapa

Pogoda

20°C
12°C
24°C
10

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Formularz lokalizacji pasażera w wersji papierowej wydawany przez załogę samolotu. Formularz należy przekazać władzom Egiptu po wylądowaniu.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).