Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGambiaBliżej ludzi, w zgodzie z naturą

Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK444436

Promocja

test na Covid-19 GRATIS jeśli będzie wymagany przed podróżą

Rainbow - EGZOTYKA 2020/2021

test na Covid-19 GRATIS jeśli będzie wymagany przed podróżą
Oferta ze zniżką do 600 zł (wliczona w cenę) i niską zaliczką - tylko 20%. Dodatkowo test na Covid-19 GRATIS jeśli będzie wymagany przed podróżą - szczegóły u naszych Konsultantów.

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

315
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

01.01.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
01.01.2021 Piątek
BJLYundum Intl Arpt

Powrót

08.01.2021 Piątek
BJLYundum Intl Arpt
09.01.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK444436Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele /

Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, WC).

W okolicach Niokolo Koba ze względu na brak hoteli, grupa może być zakwaterowana w ośrodku kempingowym.

Wyżywienie:

W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Napoje do kolacji dodatkowo płatne

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, na stanowiskuRainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Senegalu Płd. przez zachodnią część prowincji Casamance. To najbardziej zielony i żyzny teren, pełen lasów palmowych oraz pól ryżowych. Casamance uważane jest za najpiękniejszą, przyrodniczą część Senegalu. Bajeczne zakola rzeki o tej samej nazwie (bolongi) dają życie bogatemu ekosystemowi pełnemu ryb oraz ostryg. Po drodze przejedziemy przez miejscowość Ziguenchor, stolicę regionu. Miasto zamieszkałe dziś głównie przez plemię Diola było kiedyś jednym z głównych punktów wywozu niewolników. Dziś jest ważnym portem oraz miejscem skąd eksportuje się orzeszki ziemne. Relaks w restauracji nad rzeką i dalsza podróż w kierunku zachodnim do Elinkine. Przeprawa na wyspę Carabane, która jest dawną faktorią handlową. Spacerując po wyspie odnosi się wrażenie, że czas na niej zatrzymał się w miejscu. W czasach kolonialnych stanowiła swoistą bramę do Oceanu Atlantyckiego. Do dzisiaj zachował się stary kościół oraz kazamaty niewolników. W drodze powrotnej zwiedzanie domów wieżowych w Mlomp. Dalej przejazd do Cap Skirring, kolacja nocleg. Dla chętnych wyjście na koncert na żywo w rytmach afrykańskich. (trasa ok. 230km i ok. 1 godziny łącznie pływania pirogą)

Dzień 3

Po śniadaniu kąpiel w oceanie lub poranny spacer wzdłuż jednej z najpiękniejszych plaż Afryki Zachodniej. Około południa przejazd do królestwa Oussouye. Wizyta na lokalnym targu , gdzie można nabyć świeże owoce sezonowe. Wizyta w manufakturze wyrobu naczyń ze słomy palmowej. Następnie przejedziemy do centrum aktywizacji zawodowej kobiet Koukangoume, gdzie zjemy pyszny obiad składający się z typowych dań kuchni ludu Diola. Będziemy mieli okazję zobaczyć jak wytwarza się lokalne batiki oraz inne wyroby rzemiosła artystycznego. Po południu przejazd wzdłuż biegów rzeki przez drugą stolicę regionu Casamance - Koldę Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Tambacoundzie lub okolicy, kolacja, nocleg. (trasa około 470km)

Dzień 4

Po śniadaniu, wyjazd w kierunku tzw. Senegalu Orientalnego. Około południa dotrzemy do parku Niokolo Koba, wpisanego na listę Unesco, jako zagrożony rezerwat biosfery. Jest to jeden z największych naturalnie zachowanych parków narodowych w Afryce Zachodniej o powierzchni ponad 9000km ?. Położony u źródeł rzeki Gambia, znajduję się we wschodniej części kraju, w pobliżu granicy z Gwineą. Prawie 80% lasów galeriowych całego Senegalu występuje właśnie tutaj. Większość terenu parku zajmują sawanny i tereny półpustynne. Oprócz bogatej flory występuje w nim także wiele gatunków zwierząt. Wyróżnia się 20 gatunków płazów, 38 gatunków gadów, około 80 gatunków ssaków oraz ponad 300 gatunków ptaków. Żyje tu między innymi kilkanaście gatunków antylop, jak kob śniady, kudu wielkie czy elandy a także szympansy, gerezy rude, krokodyle, guźce i hipopotamy. Pamiętać jednak należy, iż zwierzęta żyją tu na wolności i zobaczenie ich nie zawsze bywa łatwe. Park jest terenem nizinnym osiągającym w najwyższym miejscu wysokość 311m. n.p.m. Po parku będziemy poruszać się pod opieką przewodnika. Późnym popołudniem wyjazd w okolice miejscowości Kedougou. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (trasa ok 420km)

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Kraju Bassari" i "Kraju Bedik". Liczba mieszkańców tych plemion jest niewielka, liczy odpowiednio: 7 tys. i 1,5 tys. Są to ludzie bardzo przyjaźnie nastawieni do obcych przybyszów i respektują inne kultury. To bezpieczny, a zarazem najbardziej dziki i autentyczny zakątek Senegalu, prawdziwy kawałek ginącej już pierwotnej Afryki Zachodniej. Żyjące tu plemiona posługują się własnymi językami oraz wytworzyły swoją kulturę. Praktykują animizm z elementami chrześcijaństwa. Region ten został wpisany na listę kulturowego dziedzictwa UNESCO. Dotrzemy do miejscowości Bandafassi, która stanowi "bramę wjazdowa" do "Krainy Bedik". Większość wiosek Bedik położona jest na wzgórzach. Dlatego z Bandafassi rozpoczniemy intensywne podejście pod górę (440m n.p.m. ) do niezwykle malowniczego Iwol. Spotkamy się z wodzem wioski, mieszkańcami, poznamy historie ludu Bedik, pospacerujemy między tradycyjnymi chatami i starymi baobabami, a na koniec będziemy mieli możliwość zakupu tradycyjnej biżuterii ludu Bedik i figurek z wypalanej ziemi, wyrobów niespotykanych w innych regionach Senegalu. Następnie przejedziemy przez obszar zamieszkiwany przez lud Bassari. W jednej z wiosek zatrzymamy się na obiad połączony z występem artystycznym. Powrót do hotelu w okolicach Kedougou, kolacja, nocleg (trasa 150km)

Dzień 6

Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd nad wodospad Dindefello, na południe od Kedougou. Niezbyt trudny, godzinny trekking (należy zabrać przewiewne, wygodne buty). Następnie znajdziemy się na styku dwóch krajów Senegalu i Gwinei, skąd można podziwiać wspaniałe krajobrazy pasma górskiego Futa Dżalon - krainy sąsiedniej Gwinei. Z rejonu Futa Dżalon wypływają wielkie rzeki Afryki Zachodniej: Gambia, Senegal i Niger. Ponadto zobaczymy piękne, naturalne lasy galeriowe. Dalej przejazd do największego miasta wschodniego Senegalu - Tambacounda. Ponownie miniemy tereny parku Niokolo Koba. Przyjazd do hotelu późnym wieczorem, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (trasa ok. 280km)

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd na typowy, afrykański targ, gdzie można nabyć tkaniny oraz inne wyroby lokalnegorzemiosła artystycznego. Spacer gwarną aleją Leopolda Sedara Senghora, pierwszego prezydenta niepodległego Senegalu. Gwarantujemy barwną atmosferę oraz specyficzny koloryt afrykańskich negocjacji handlowych. Przejazd w kierunku Kaolack do miejscowości Toubacouta, w rejonie Delty Saloum. To kolejne urokliwe miejsce wpisane na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na popołudniowy relaks nad wodą. Dla chętnych rejs łódką motorową po rzece Saloum, gdzie można oglądać skupiska mangrowców i kolonie ostryg. W ramach wycieczki udamy się na słynącą z wiekowych drzew Wyspę Baobabów, skąd roztacza się piękna panorama rzeki Saloum. Kolacja, nocleg. (Trasa ok. 350km)

Dzień 8

Po śniadaniu dla chętnych możliwość fakultatywnego wzięcia udziału w spacerze z lwami na terenie rezerwatu Fathala. Senegal to jedno z pięciu miejsc na świecie, które oferuje taką możliwość. Koszt około 50€. Dalej przeprawa promowa z Barra do Bandżul i następnie zwiedzanie miasta, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi Łuk 22, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym, wielkim bazarze. Następnie transfer na lotnisko. Dla klientów wybierających pobyt w Gambii przejazd do wybranego hotelu. (trasa ok 80km).

Dzień 9

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Program ten rekomendujemy osobom, które cieszą się dobrym zdrowiem i chcą poznać prawdziwą Afrykę. Będziemy się poruszać po terenach, gdzie infrastruktura hotelowa oraz warunki drogowe będą bardzo odmienne od europejskich. Temperatury we wschodniej części Senegalu bywają wysokie. Radzimy zabrać nakrycia głowy, przewiewne ubrania oraz wygodne lekkie obuwie trekkingowe , mogą być sandały z grubą podeszwą. Mogą zdarzyć się przerwy w dostawie prądu. Masowa turystyka w tej części Senegalu praktycznie nie istnieje, docierają tu tylko nieliczni podróżnicy.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, wycieczki busem wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, napiwki, tragarze, szefowie wniosek plemiennych, przewodnicy i kierowcy, obsługa lokalna w Senegalu Wschodnim i rejonie Casamance płatne pilotowi na miejscu jako pakiet) ok. 175 EUR/os.

Inne

Szczepienia

Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wizy

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełnienie danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.

Wymagana ważność paszportu min. 6miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.

META Description

Senegal Orientalny - z dala od masowej turystyki •domy wieżowe Mlomp • PN Niokolo Koba - antylopy, hipopotamy, guźce, pawiany • dzikie plemiona Bedik i Bassari • ukryty wodospad Dindefello • Futa Dżalon - wrota Gwinei • Delta Saloum • lwy w Parku Fathala • afrykańskie bezdroża i targi • zabawa przy afrykańskich rytmach.

Wizy

Wizy

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowegokonieczne jest uzupełnienie danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.

Wymagana ważność paszportu min. 6miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
31°C
Temperatura w nocy
15°C
Temperatura wody
22°C
Liczba godzin słonecznych
7

Przed podróżą

Paszporty

Wymagany jest paszport z terminem ważności powyżej sześciu miesięcy.

Wizy

Z uwagi na możliwe nagłe zmiany przepisów celnych i wjazdowych, w sprawie aktualnych informacji na ten temat należy zwracać się bezpośrednio do placówek dyplomatycznych i konsulatów Republiki Gambii.

W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji w sprawach wizowych należy kontaktować się z Ambasadą Republiki Gambii w Brukseli (+32 2 640 10 49, +32 2 646 32 77, info@gambiaembassybrussels.be, http://gambiaembassy.eu/contact/).

Szczepienia, służba zdrowia

Żadne szczepienia nie są wymagane. Wyjątek stanowią osoby przybywające z krajów, gdzie występuje ryzyko zachorowania na żółtą febrę - wówczas obowiązkowe jest posiadanie dowodu ważnego szczepienia przeciwko żółtej febrze w międzynarodowej książeczce szczepień.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca przyjęcie profilaktycznych szczepień przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Zalecana jest także profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, repelenty ze środkiem DEET).

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Gambii są zawieszone.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00