Wspaniały13 opinii93% poleceń
8.7
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyGruzjaGruzja od A do Z

Gruzja od A do Z 3*

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK427850
Last minute
Kod oferty: WAK427850
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Nasi klienci docenili

 • Wizyta w Upliscyche, zwanej Twierdzą Boga - skalne miasto na wysokim lewym brzegu rzeki Mtkvari, z partiami budowanymi od II w.
 • Zwiedzanie Tbilisi - stolicy i największego miasta Gruzji (m.in.: kościół Matki Boskiej, Katedra Świętej Trójcy).
 • Wardzia - słynny kompleks wykuty w skale na lewym brzegu rzeki Mtkvari, powstały w XII-XIII w.
 • Opis oferty

  Organizator: Ecco TravelKod oferty: WAK427850

  Region

  Gruzja

  Opis

  KUTAISI - GORI - UPLISCYCHE - TBILISI - KACHETIA - ANANURI - KAZBEGI - GUDAURI - MCCHETA - KUTAISI - BATUMI - KUTAISI
  Dzień 1. Polska – Kutaisi.

  Wylot z Polski i przylot do Kutaisi. Przejazd na zwiedzanie Jaskini Prometeusza, położonej ok. 20km od Kutaisi. Zwiedzanie Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Początki Kutaisi sięgają założonego około 40 wieków temu mitycznego królestwa Kolchidy, łączonego z opowieścią o Złotym Runie i Argonautach. Zwiedzanie katedry Bagrata z XI w. oraz centrum miasta z wizytą na lokalnym bazarze, na którym zakupić można aromatyczną herbatę, przyprawy i gruzińskie przysmaki. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg (w zależności od rozkładu lotu zwiedzanie tego dnia może być realizowane dnia ostatniego).
  Dzień 2. Kutaisi – Gori – Upliscyche – Tbilisi.

  Po śniadaniu przejazd do Tbilisi (ok. 5h). Po drodze możliwość odwiedzenia Państwowego Muzeum Józefa Stalina w Gori - za dodatkową opłatą 10 USD/os., wymagane min. 10 osób. Następnie wizyta w Upliscyche, zwanej "Twierdzą Boga". Skalne miasto zbudowane na wysokim skalistym lewym brzegu rzeki Mtkwari, zawiera partie budowane od II w. p.n.e. do późnego średniowiecza i wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów architektonicznych. Przyjazd do Tbilisi. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z regionalnymi potrawami, winem, muzyką na żywo i tańcami kaukaskimi. Nocleg.
  Dzień 3. Tbilisi.

  Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372km kw. i liczy ok. miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Vakhtang Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Do największych zabytków miasta należą: m.in.: Sameba – Katedra Świętej Trójcy, znana jako "Budowla Tysiąclecia" i będąca największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie, mierząca prawie 100metrów wysokości; twierdza Narikala (wjazd na górę kolejką linową), z której rozpościera się panoramiczny widok na Tbilisi; plac Europy i Most Pokoju; Al. Szoty Rustawelego z pomnikiem św. Jerzego. Spacer klimatycznymi uliczkami starego miasta. W ciągu dnia obiad w lokalnej restauracji. Czas wolny lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (wymagane min. 10 osób, za dodatkową opłatą ok. 25 USD/os.): kolacja z winem połączona z nauką gotowania chaczapuri oraz tradycyjnych pierożków chinkali. Powrót do hotelu, nocleg.
  Dzień 4. Tbilisi – Kachetia – Tbilisi.

  Śniadanie. Czas wolny w Tbilisi lub możliwość skorzystania z całodniowej wycieczki fakultatywnej (wymagane min. 15 osób, za dodatkową opłatą ok. 40 USD/os.) do regionu Kachetia – słynącego ze swoich tradycji winiarskich. W regionie Kachetia wytwarza się ok. 70% całej gruzińskiej produkcji tego szlachetnego trunku. Wycieczka obejmuje: przejazd ulicą Lecha Kaczyńskiego z przystankiem pod pomnikiem byłego prezydenta, zwiedzanie Bodbe, z kompleksem klasztornym św. Jerzego oraz grobem św. Nino oraz wizytę w urokliwym Signagi mieście zakochanych . W trakcie wycieczki lunch z wyśmienitym gruzińskim winem i regionalnymi potrawami. Po drodze podziwianie pięknych krajobrazów Kachetii, nazywanej gruzińską Toskanią (przejazd Tbilisi – Bodbe ok. 3h). Powrót do Tbilisi, czas wolny. Osobom pozostającym w Tbilisi proponujemy skorzystanie z tutejszej atrakcji – łaźni siarkowych (ceny od 3 do ok. 40 lari w zależności od wybranego rodzaju łaźni). Kolacja i nocleg.
  Dzień 5. Tbilisi – Ananuri – Kazbegi (Stepancminda) – Gudauri.

  Śniadanie. Przejazd w stronę Kazbegi słynną gruzińską drogą wojenną prowadzącą do granicy gruzińsko-rosyjskiej (ok. 3,5h). Po drodze zwiedzanie kompleksu architektonicznego Ananuri z XVII w oraz twierdzy z dwoma kościołami i widokiem na zalew Ż inwali. Trasa wiedzie przez malownicze partie wysokiego Kaukazu. W Kazbegi (głównym mieście regionu) przeprawa samochodami z napędem na 4 koła przez piękne lasy i doliny do kościoła św. Trójcy, znajdującego się na wysokości 2170m. Przy dobrej pogodzie można dostrzec jeden z największych lodowców na Kaukazie - Kazbeg (5047m). Według mitologii do szczytu Kazbeg został przykuty Prometeusz. Przejazd do hotelu w Gudauri, czas wolny, kolacja i nocleg.
  Dzień 6. Gudauri – Mccheta – Kutaisi.

  Po śniadaniu przejazd do miejscowości Mccheta (ok. 2h), starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu można zobaczyć wpisaną na listę UNESCO katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Możliwość zakupu pamiątek na lokalnym bazarze. Następnie wjazd pod położony na wzgórzu Monastyr Dżwari (VI w.), z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Przejazd do Kutaisi (ok. 3,5h), zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
  Dzień 7. Kutaisi – Batumi.

  Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Batumi (ok. 3h). Zwiedzanie nadmorskiego kurortu i spacer wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Do największych atrakcji Batumi zaliczany jest tutejszy 8-kilometrowy Park Przymorski, Plac Ery i Plac Piazza, pomniki Ali i Nino usytuowane przy głównym batumskim deptaku. Na miejscu istnieje możliwość wjazdu kolejką gondolową, z której roztaczają się piękne widoki na okolicę (dodatkowo płatna ok. 15 lari/os. w jedną stronę). Czas wolny. Kolacja w postaci tutejszego przysmaku chaczapuri adżaruli. Wieczorem pokaz tańczących fontann przy pomniku Złotego Runa i krótkie Batumi by night, nocleg.
  Dzień 8. Batumi – Kutaisi – Polska.

  W zależności od rozkładu lotu śniadanie lub transfer na lotnisko w Kutaisi (ok. 3h). Powrót do Polski.


  Uwaga!

  Ze względu na słaby stan gruzińskiej infrastruktury drogowej na trasie przewidziane są dłuższe przejazdy. Należy pamiętać, że Gruzja to piękny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjętej normy hoteli 3. W szczególnych przypadkach podane miejsca zakwaterowania mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc noclegowych. Wiele atrakcji wymaga podejść po kamienistych drogach pod górę, dlatego prosimy o zabranie wygodnego obuwia z twardą podeszwą. Przyda się również cieplejsze okrycie chroniące przed deszczem i wiatrem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym i nakrycie głowy. Podczas zwiedzania większości obiektów religijnych wymagane jest noszenie odpowiedniego ubioru: kobiety - chusta na głowę oraz spódnica za kolano lub ewentualnie spodnie do kostki, mężczyźni - długie spodnie. Kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami.

  Wyposażenie

  Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

  świadczenia

  Bezpośredni przelot Polska - Kutaisi – Polskaopłaty lotniskoweubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach odpowiadających standardowi co najmniej 3 (7 noclegów), z łazienkamiwyżywienie: śniadania i obiadokolacje (woda do obiadokolacji w cenie)transport klimatyzowanym busem lub autokaremzwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektówserwis polskiego pilotabagaż podręczny 40x30x20cm + 1xbagaż podręczny 10 kg/os. o wym. max. 55x40x23cm

  Dodatkowo płatne

  Zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym, albo tańsza opcja podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanaobowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, przejazd autami 4x4 w Kazbegi, obsługę lokalnego przewodnika, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 110 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki (opłata przyjmowana tylko w dolarach wydanych po 2003 roku), bagaż rejestrowany 20kg - Katowice: 510 PLN/os.; Warszawa: 400 PLN/os.; Gdańsk: 460 PLN/os.; Kraków: 290 PLN/os.; Poznań: 300 PLN/os.; Wrocław: 300 PLN/os. (wyloty 1.05-25.05, 1.10-31.03) - cena w momencie zakupu wycieczki, później może ulec zmianiebagaż rejestrowany 20kg - Katowice: 640 PLN/os.; Warszawa: 550 PLN/os.; Gdańsk: 590 PLN/os.; Kraków: 390 PLN/os.; Poznań: 450 PLN/os.; Wrocław: 450 PLN/os. (wyloty 1.04-30.04, 26.05-30.09) - cena w momencie zakupu wycieczki, później może ulec zmianiemiejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).UWAGA! NA POKRYCIE W/W OBOWIĄZKOWEJ OPŁATY ORAZ EWENTUALNYCH WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH NALEŻY PRZYGOTOWAĆ ODLICZONĄ KWOTĘ WYŁĄCZNIE W WALUCIE USD!!

  Obsługa na miejscu

  W jęz. polskim

  Informacje wizowe

  Obywatele RP, tak jak wszyscy obywatele krajów Unii Europejskiej, korzystają z prawa do swobodnego wjazdu i pobytu w Gruzji przez 90 dni w okresie 180 dni. Dokumentami uprawniającymi do bezwizowego wjazdu, pobytu oraz wyjazdu jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Czwartek, 08.07.2021
  WAWWarszawa - Chopin
  KUTKutaisi

  Powrót

  Czwartek, 15.07.2021
  KUTKutaisi
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  9.0
  Stanisław
  Pobyt - Październik 2019Grupa przyjaciół
  Nastawiłem się na mniej rozwiniętą bazę turystyczną i się nie zawiodłem - to też atrakcja, W trakcie wycieczki przewodniczka (z Polski) była wyjątkowo zaangażowana, z inwencją i pasją, kierowca autokaru (miejscowy) na miarę możliwości próbował się przypodobać, miejscowa pilotka \"na sztywno\" wykonywała to, co należy do jej obowiązków.
  Zaletymożliwość zobaczenia Gruzji od zachodu do wschodniego krańca, a także części Kaukazu adekwatnie do czasu trwania wycieczki
  Wadyznaczne zróżnicowanie sprawności ruchowej uczestników. Przy obfitych i zróżnicowanych posiłkach, serwowanych na raty, nie było wiadomo, czy kolejna potrawa nie jest ostatnią.

  10
  Aga Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Październik 2019Singiel
  Polecam Przewodniczkę Panią Anię Moller zaraża swoja miłością do Gruzji.
  ZaletyPrzybliża kulturę Gruzji
  Wadybrak

  9.8
  Ewa Banaszek -Kluczynski Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Para
  Bardzo udany wyjazd. Jesteśmy wraz z mężem zadowoleni z biura jak i profesjonalnej obsługi. Gorąco polecam.
  ZaletyGruzja to piękny kraj. Pragnę podkreślić rolę przewodnika, pani Agaty. Troska o uczestników , wiedza i przyjazny sposób bycia.
  WadyJeżeli nawet były jakieś, to bardzo niewielkie, nie warte wzmianki :)

  8.0
  Helena Glowacka Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Singiel
  Polecam.Ciekawa wycieczka dużo wrażeń dająca możliwości poznawcze zarówno kulturowe jak i geograficzne.
  ZaletySuper opieka rezydentki p.Doroty Wojnowskieji i lokalnego przewodnika p Maji
  WadyHotel w Kutaisi w którym nocowalismy przed wyjazdem do Batumi daleko poza standardem hoteli oferowanych w czasie wycieczki.Przejazd z Kuitasi do Batumi i powrót następnego dnia do Kutaisi bardzo męczące należałoby przeorganizowac ten etap podróży.

  9.6
  Izabela Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Grupa przyjaciół
  Gruzini bardzo przyjaźnie nastawieni do Polaków. Zaszokowana byłam widokiem spacerujących krów po ruchliwej drodze oraz ilością bezdomnych psów, Nauczyłam się lepić chinkali i piec chaczapuri. Ogólnie wycieczka była super!!! Polecam wszystkim, którzy potrafią się dobrze bawić.
  ZaletyCiekawy program, przepiękne widoki, dobre hotele, sympatyczni piloci (Seba i Mariam), bardzo dobry i przesympatyczny kierowca, dużo dobrego jedzenia, bardzo dobre wina i oczywiście chacha .
  WadyNiektórzy uczestnicy wycieczki marudni i upierdliwi. Nie powinni jeździć na takie wycieczki bo się nie nadają na takie grupowe wyjazdy.

  Pogoda

  31°C
  19°C
  8

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że każda osoba która podróżuje do Gruzji zobowiązana jest do wypełnienia formularza elektronicznego zobacz więcej i przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanym w ciągu ostatnich 72 godz. przed przylotem (w języku angielskim).
  Dzieci również powinny mieć wypełniony formularz i posiadać zaświadczenie.
  Podróżni są zobowiązani do wykoniania kolejnego testu PCR na własny koszt po 3 dniach od przyjazdu.

  W okresie pomiędzy dniem przylotu a dniem wykonania kolejnego testu podróżni mogą swobodnie przemieszczać się po kraju. Uwaga! - w przypadku braku zaświadczenia podczas kontroli paszportowej można spotkać się z odmową wjazdu do Gruzji.

  Osoby zwolnione z obowiązku wykonania testu przed podróżą:

  - osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką jedno- lub dwudawkową). Zaświadczenie powinno być wystawione w języku angielskim. Władze gruzińskie nie określiły wzoru dokumentu. Zaświadczenie powinno zawierać przynajmniej następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, data podania szczepionki. Dokument wygenerowany z Internetowego Konta Pacjenta zawiera następujące dane: imię, nazwisko, numer PESEL, przyjęcie jednej dawki lub dwóch dawek szczepionki, data szczepienia. Po przyjęciu pełnego cyklu szczepienia możesz od razu wjechać do Gruzji. Uwaga! - w przypadku braku zaświadczenia podczas kontroli paszportowej możesz spotkać się z odmową wjazdu do Gruzji.

  UWAGA:
  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie jak i dowodzie osobistym.
  Obywatele RP, tak jak wszyscy obywatele Unii Europejskiej, korzystają z prawa do swobodnego wjazdu i pobytu w Gruzji przez okres do 360 dni .
  Nie są wymagane żadne szczepienia. Należy wykazać ostrożność przy zakupie żywności, zwłaszcza na bazarach. Woda w sieci wodociągowej w większości miast nadaje się do bezpośredniego spożycia.