Wspaniały17 opinii
8.7

2 699

za osobę
Podsumowanie ceny
25
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: Ecco TravelKod oferty: WAK427850

Region

Gruzja

OfertaOpis

KUTAISI - GORI - UPLISCYCHE - TBILISI - KACHETIA - ANANURI - KAZBEGI - GUDAURI - MCCHETA - BATUMI - KUTAISI
Dzień 1. Polska – Kutaisi.

Wylot z Polski i przylot do Kutaisi. Przejazd na zwiedzanie Jaskini Prometeusza, położonej ok. 20km od Kutaisi. Zwiedzanie Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Początki Kutaisi sięgają założonego około 40 wieków temu mitycznego królestwa Kolchidy, łączonego z opowieścią o Złotym Runie i Argonautach. Zwiedzanie katedry Bagrata z XI w. oraz centrum miasta z wizytą na lokalnym bazarze, na którym zakupić można aromatyczną herbatę, przyprawy i gruzińskie przysmaki. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg (w zależności od rozkładu lotu zwiedzanie tego dnia może być realizowane dnia ostatniego).
Dzień 2. Kutaisi – Gori – Upliscyche – Tbilisi.

Po śniadaniu przejazd do Tbilisi (ok. 5h). Po drodze możliwość odwiedzenia Państwowego Muzeum Józefa Stalina w Gori - za dodatkową opłatą 10 USD/os., wymagane min. 10 osób. Następnie wizyta w Upliscyche, zwanej "Twierdzą Boga". Skalne miasto zbudowane na wysokim skalistym lewym brzegu rzeki Mtkwari, zawiera partie budowane od II w. p.n.e. do późnego średniowiecza i wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów architektonicznych. Przyjazd do Tbilisi. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z regionalnymi potrawami, winem, muzyką na żywo i tańcami kaukaskimi. Nocleg.
Dzień 3. Tbilisi.

Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372km kw. i liczy ok. miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Vakhtang Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Do największych zabytków miasta należą: m.in.: Sameba – Katedra Świętej Trójcy, znana jako "Budowla Tysiąclecia" i będąca największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie, mierząca prawie 100metrów wysokości; twierdza Narikala (wjazd na górę kolejką linową), z której rozpościera się panoramiczny widok na Tbilisi; plac Europy i Most Pokoju; Al. Szoty Rustawelego z pomnikiem św. Jerzego. Spacer klimatycznymi uliczkami starego miasta. W ciągu dnia obiad w lokalnej restauracji. Czas wolny lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (wymagane min. 10 osób, za dodatkową opłatą ok. 25 USD/os.): kolacja z winem połączona z nauką gotowania chaczapuri oraz tradycyjnych pierożków chinkali. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 4. Tbilisi – Kachetia – Tbilisi.

Śniadanie. Czas wolny w Tbilisi lub możliwość skorzystania z całodniowej wycieczki fakultatywnej (wymagane min. 15 osób, za dodatkową opłatą ok. 40 USD/os.) do regionu Kachetia – słynącego ze swoich tradycji winiarskich. W regionie Kachetia wytwarza się ok. 70% całej gruzińskiej produkcji tego szlachetnego trunku. Wycieczka obejmuje: przejazd ulicą Lecha Kaczyńskiego z przystankiem pod pomnikiem byłego prezydenta, zwiedzanie Bodbe, z kompleksem klasztornym św. Jerzego oraz grobem św. Nino oraz wizytę w urokliwym Signagi mieście zakochanych . W trakcie wycieczki lunch z wyśmienitym gruzińskim winem i regionalnymi potrawami. Po drodze podziwianie pięknych krajobrazów Kachetii, nazywanej gruzińską Toskanią (przejazd Tbilisi – Bodbe ok. 3h). Powrót do Tbilisi, czas wolny. Osobom pozostającym w Tbilisi proponujemy skorzystanie z tutejszej atrakcji – łaźni siarkowych (ceny od 3 do ok. 40 lari w zależności od wybranego rodzaju łaźni). Kolacja i nocleg.
Dzień 5. Tbilisi – Ananuri – Kazbegi (Stepancminda) – Gudauri.

Śniadanie. Przejazd w stronę Kazbegi słynną gruzińską drogą wojenną prowadzącą do granicy gruzińsko-rosyjskiej (ok. 3,5h). Po drodze zwiedzanie kompleksu architektonicznego Ananuri z XVII w oraz twierdzy z dwoma kościołami i widokiem na zalew Ż inwali. Trasa wiedzie przez malownicze partie wysokiego Kaukazu. W Kazbegi (głównym mieście regionu) przeprawa samochodami z napędem na 4 koła przez piękne lasy i doliny do kościoła św. Trójcy, znajdującego się na wysokości 2170m. Przy dobrej pogodzie można dostrzec jeden z największych lodowców na Kaukazie - Kazbeg (5047m). Według mitologii do szczytu Kazbeg został przykuty Prometeusz. Przejazd do hotelu w Gudauri, czas wolny, kolacja i nocleg.
Dzień 6. Gudauri – Mccheta – Batumi.

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Mccheta (ok. 2h), starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu można zobaczyć wpisaną na listę UNESCO katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Możliwość zakupu pamiątek na lokalnym bazarze. Następnie wjazd pod położony na wzgórzu Monastyr Dżwari (VI w.), z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Przejazd do Batumi, kolacja, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 7. Batumi.

Śniadanie. Zwiedzanie nadmorskiego kurortu i spacer wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Do największych atrakcji Batumi zaliczany jest tutejszy 8-kilometrowy Park Przymorski, Plac Ery i Plac Piazza, pomniki Ali i Nino usytuowane przy głównym batumskim deptaku. Na miejscu istnieje możliwość wjazdu kolejką gondolową, z której roztaczają się piękne widoki na okolicę (dodatkowo płatna ok. 15 lari/os. w jedną stronę). Czas wolny. Kolacja w postaci tutejszego przysmaku chaczapuri adżaruli. Wieczorem pokaz tańczących fontann przy pomniku Złotego Runa i krótkie Batumi by night, nocleg.
Dzień 8. Batumi – Kutaisi – Polska.

W zależności od rozkładu lotu śniadanie, czas wolny lub transfer na lotnisko w Kutaisi (ok. 3h). Powrót do Polski.
UWAGA!
Ze względu na czasowe zamknięcie lotniska w Kutaisi w terminie 10-24.10.2022, wszystkie loty, które obywać się mają w tym czasie przekierowane zostaną na lotnisko w Tbilisi. W związku z tym kolejność zwiedzania poszczególnych atrakcji ulegnie zmianie, z zachowaniem całości programu.
Dodatkowe informacje

Ze względu na słaby stan gruzińskiej infrastruktury drogowej na trasie przewidziane są dłuższe przejazdy. Należy pamiętać, że Gruzja to piękny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjętej normy hoteli 3. W szczególnych przypadkach podane miejsca zakwaterowania mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc noclegowych. Wiele atrakcji wymaga podejść po kamienistych drogach pod górę, dlatego prosimy o zabranie wygodnego obuwia z twardą podeszwą. Przyda się również cieplejsze okrycie chroniące przed deszczem i wiatrem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym i nakrycie głowy. Podczas zwiedzania większości obiektów religijnych wymagane jest noszenie odpowiedniego ubioru: kobiety - chusta na głowę oraz spódnica za kolano lub ewentualnie spodnie do kostki, mężczyźni - długie spodnie. Kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami.

UWAGA: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W przypadku pytań prosimy o kontakt.

świadczenia

Bezpośredni przelot Polska - Kutaisi – Polskaopłaty lotniskoweubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach odpowiadających standardowi co najmniej 3 (7 noclegów), z łazienkamiwyżywienie: śniadania i obiadokolacje (woda do obiadokolacji w cenie)transport klimatyzowanym busem lub autokaremzwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektówserwis polskiego pilotabagaż podręczny 40x30x20cm + 1xbagaż podręczny 10 kg/os. o wym. max. 55x40x23cm

Dodatkowo płatne

Zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym, albo tańsza opcja podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanaobowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, przejazd autami 4x4 w Kazbegi, obsługę lokalnego przewodnika, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 135 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki (opłata przyjmowana tylko w dolarach wydanych po 2003 roku), bagaż rejestrowany 20kg - Katowice: 570 PLN/os.; Warszawa: 500 PLN/os.; Gdańsk: 500 PLN/os.; Kraków: 350 PLN/os.; Poznań: 350 PLN/os.; Wrocław: 350 PLN/os. (wyloty 1.05-25.05, 1.10-31.03) - cena w momencie zakupu wycieczki, później może ulec zmianiebagaż rejestrowany 20kg - Katowice: 700 PLN/os.; Warszawa: 600 PLN/os.; Gdańsk: 650 PLN/os.; Kraków: 450 PLN/os.; Poznań: 500 PLN/os.; Wrocław: 500 PLN/os. (wyloty 1.04-30.04, 26.05-30.09) - cena w momencie zakupu wycieczki, później może ulec zmianiemiejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę)UWAGA! NA POKRYCIE W/W OBOWIĄZKOWEJ OPŁATY ORAZ EWENTUALNYCH WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH NALEŻY PRZYGOTOWAĆ ODLICZONĄ KWOTĘ WYŁĄCZNIE W WALUCIE USD!!

Obsługa na miejscu

W jęz. polskim

Informacje wizowe

Obywatele RP, tak jak wszyscy obywatele krajów Unii Europejskiej, korzystają z prawa do swobodnego wjazdu i pobytu w Gruzji przez 90 dni w okresie 180 dni. Dokumentami uprawniającymi do bezwizowego wjazdu, pobytu oraz wyjazdu jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacje
Wylot
WRO · 08.04 (Sob.)Wrocław
KUT · 08.04 (Sob.)Kutaisi
Godziny lotu podamy później
Przylot
KUT · 15.04 (Sob.)Kutaisi
WRO · 15.04 (Sob.)Wrocław
Godziny lotu podamy później
5 398 zł
za pokój

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacje
Wylot
KRK · 08.04 (Sob.)Kraków
KUT · 08.04 (Sob.)Kutaisi
Godziny lotu podamy później
Przylot
KUT · 15.04 (Sob.)Kutaisi
KRK · 15.04 (Sob.)Kraków
Godziny lotu podamy później
5 398 zł
za pokój

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacje
Wylot
KTW · 08.04 (Sob.)Katowice
KUT · 08.04 (Sob.)Kutaisi
Godziny lotu podamy później
Przylot
KUT · 15.04 (Sob.)Kutaisi
KTW · 15.04 (Sob.)Katowice
Godziny lotu podamy później
5 798 zł
za pokój

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacje
Wylot
WAW · 08.04 (Sob.)Warszawa - Chopin
KUT · 08.04 (Sob.)Kutaisi
Godziny lotu podamy później
Przylot
KUT · 15.04 (Sob.)Kutaisi
WAW · 15.04 (Sob.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
5 798 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

B1 Parking zadaszony, Medweckiego 50, 32-083 Balice

230
za 1 auto
1 auto
Data od
08.04.2023
Data do
15.04.2023
230
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
185
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka5 398
Cena całkowita5 398
Zaliczka płatna teraz1 619
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Opinie dodane przez

Beata
Klient Wakacje.pl
Październik 2022 ·

Grupa znajomych

Dodano: 11.10.2022
9.0
Rewelacja. Bardzo ciekawa wycieczka. Program bardzo bogaty. Zwiedziliśmy naprawdę mnóstwo ciekawych miejsc. Miejsca różnorodne, zarówno cerkwie, zabytkowe budowle, pomniki, jak i przepiękne krajobrazy górskie, morskie, małe wioseczki , ale również duże miasta (Kutaisi, Tblisi, Batumi). Przewodniczka Zosia G. rewelacyjna. Na każdą okazję, w każdym miejscu ciekawostka historyczna , legenda, opowieść ... Ogromna wiedza - jestem pod dużym wrażeniem. Lokalny przewodnik bardzo przyjazny i pomocny w każdej sytuacji. Wielki szacun również dla kierowcy Walerego . Niełatwo jeździ się po gruzińskich wiejskich drogach ze stadami pasącego się wszędzie bydła ale również w miastach gdzie korki są masakryczne od świtu do późnej nocy. Noclegi w większości w sieciowych hotelach. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Śniadania w formie bufetu. Obiadokolacje zawsze lokalne, w klimatycznej atmosferze. Jestem mega zadowolona i szczerze polecam każdemu. Uczestnicy w bardzo różnym wieku. Zarówno bardzo młodzi ludzie jak i starsi, wszyscy dali radę. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla całego Dream Team :) - Zosia, Suro, Walery.
ZaletyPrawie wszystko, nie da się wymienić wszystkich pozytywów. Wizyta w winiarni w Kachetii i warsztaty robienia chinkali i chaczapuri dla mnie były chyba najciekawsze.
WadyJedna obiadokolacja u gospodarzy z plantacją herbaty. Proponowałabym zmienić miejsce.

Barbara
Wrzesień 2022 ·

Para

Dodano: 17.09.2022
9.0
Wycieczka bardzo bogata w widoki, piękne miasta i dobre hotele.
ZaletyNie był to program zbyt intensywny - dla każdego , ale pełny wrażeń.
WadyNie ma wad.

EWA FALKOWSKA
Klient Wakacje.pl
Wrzesień 2021 ·

Para

Dodano: 05.10.2021
9.6
Świetna organizacja przepiękny kraj najwspanialszy przewodnik czyli Zosia Gącarzewicz
ZaletyCiekawy program znakomita organizacja
WadyNie istnieją

Malgorzata
Klient Wakacje.pl
Listopad 2019 ·

Para

Dodano: 29.11.2019
6.6
Sprawnie,bez zbednych niespodzianek,sympatycznie.pozdrawiam
Zaletydobra pora roku do zwiedzania
Wadynie przemyslane zakwaterowania

Aga
Klient Wakacje.pl
Październik 2019 ·

Singiel

Dodano: 23.10.2019
10
Polecam Przewodniczkę Panią Anię Moller zaraża swoja miłością do Gruzji.
ZaletyPrzybliża kulturę Gruzji
Wadybrak

Mapa

Pogoda

13°C
1°C
11°C
13

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie jak i dowodzie osobistym.
Obywatele Polscy, bez względu na cel podróży, mogą wjechać do Gruzji w ruchu bezwizowym oraz przebywać do 365 dni.
Nie są wymagane żadne szczepienia. Należy wykazać ostrożność przy zakupie żywności, zwłaszcza na bazarach. Woda w sieci wodociągowej w większości miast nadaje się do bezpośredniego spożycia.