4 327  /os.

Podsumowanie ceny
11

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK414905

Kategoria

Do dyspozycji gości

W hotelu restauracja i bar

Kategoria lokalna

Kategoria lokalna:

Pokoje

2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Położenie

Hotele klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Wyżywienie

Śniadania kontynentalne typu bufet oraz kolacje lub obiady (5) wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików).

Zakwaterowanie

Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Gruzji w Batumi w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w katalogu „ Wypoczynek - Gruzja” i w systemie rezerwacyjnym.

Do dyspozycji gości

W hotelu restauracja i bar

Kategoria lokalna

Kategoria lokalna:

Pokoje

2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Położenie

Hotele klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Wyżywienie

Śniadania kontynentalne typu bufet oraz kolacje lub obiady (5) wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików).

Zakwaterowanie

Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Gruzji w Batumi w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w katalogu „ Wypoczynek - Gruzja” i w systemie rezerwacyjnym.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot do Gruzji - Kutaisi. Po przylocie spotkanie z pilotem i przejazd do Tbilisi. Po drodze zatrzymamy się w Gori, które zostało ufundowane przez jednego z najsławniejszych władców Gruzji, Dawida IV Budowniczego. Zobaczymy dom - muzeum Józefa Stalina, a także wagon, którym dyktator pojechał na konferencję do Poczdamu (Zwiedzanie Muzeum Stalina, jest próbą przybliżenia postaci historycznej pochodzącej z Gruzji, która wywarła ogromny wpływ na świat w latach 30 i 40 XX wieku. W muzeum prezentowana jest historia jego życia, co go ukształtowało oraz droga do zastania przywódcą ZSRR. Celem wizyty nie jest jakakolwiek gloryfikacja postaci ani jej czynów a zapoznanie z faktami historycznymi). Przejazd do hotelu w okolicach Tbilisi, zakwaterowanie. Czas wolny, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Trasa ok. 260 km.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy. Przejedziemy reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, mijając m.in. olśniewający gmach Opery i stary Parlament oraz odbędziemy spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. złoty pomnik św. Jerzego, kościół Sioni skrawający jedną z najświętszych relikwii Gruzji - krzyż św. Nino, plac Niepodległości, zabytkowe kamienice o ażurowych balkonach. Wjedziemy także kolejką linową pod twierdzę Narikala, skąd roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto, podejdziemy również pod słynne tbiliskie łaźnie. Na koniec zwiedzimy fabrykę lokalnej brandy, która obok wina jest narodowym trunkiem kraju. Powrót do hotelu lub w czasie wolnym możliwość odwiedzenia jednego z tbiliskich muzeów (Muzeum Narodowe lub Muzeum Ikon zwiedzanie i płatność we własnym zakresie), albo wizyta na słynnym stołecznym pchlim targu, tzw Suchym Moście. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu. Fakultatywnie wieczór gruziński z tańcami kaukaskimi i muzyką w lokalnej restauracji (dodatkowo płatny ok. 45 EUR/os). (Trasa ok. 80 km)

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kachetii - najdalej na wschód położonego regionu Gruzji, znanego jako królestwo wina". Przejedziemy do Alawerdi - arcydzieła architektury średniowiecznej Gruzji. Zespół klasztorno-akademicki został ufundowany w XI w. przez króla Dawida IV, dominująca nad okolicą kopuła kościoła do dziś jest jedną z najwyższych na południowym Kaukazie. Stamtąd ruszymy w dalszą drogę, słynącą z upraw winorośli, doliną rzeki Alazani do Gremi, gdzie zwiedzimy położone na wysokiej skarpie ruiny stolicy Królestwa Kachetii. Niegdyś potężne miasto zostało zniszczone przez wojska szacha Abbasa I, zachowała się jednak zdobiona malowidłami świątynia, wieża zamkowa i nieodzowna w każdej gruzińskiej twierdzy... piwnica na wino. Kolejnym punktem programu będzie założony w VI w. przez jednego z Trzynastu Świętych Ojców Syryjskich klasztor Nekresi. Ten powszechnie znany w Gruzji ośrodek życia religijnego został pieczołowicie odrestaurowany i dziś znów przyciąga, szukających ukojenia duchowego, pielgrzymów. Na koniec udamy się do zabytkowej winnicy Weliscyche, gdzie spróbujemy domowego wina i znakomitych gruzińskich serów. Przejazd do Telawi, zakwaterowanie w hotelu i kolacja. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu odbędziemy krótki spacer po Telawi, stolicy regionu Kachetia. Niedawno wzorowo odrestaurowane miasteczko skrywa wiele niespodzianek: posiada liczne zbytki z czasów średniowiecza, a także, jako jedyne w kraju, cztery zabytkowe fortyfikacje z różnych okresów, z których zobaczymy świetnie zachowaną twierdzę Batoniscyche. Przejedziemy kolejno do Cinandali, gdzie odwiedzimy zbudowany w stylu włoskim pałac i rozległe ogrody, należące kiedyś do szanowanej gruzińskiej rodziny Czawczawadzech. Następnie wyruszymy w trasę do Mcchety, stolicy starożytnego Królestwa Iberii, a dziś jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. Zatrzymamy się na punkcie widokowym przy kościółku Dżwari, skąd rozciąga się widok, który zachwycał rosyjskich poetów romantycznych. W Mcchecie zwiedzimy świątynię Sweti Cchoweli, do niedawna siedzibę patriarchów, w której zgromadzono wiele cennych relikwii i ikon. Po czasie wolnym, na kawę i zakup pamiątek, wyruszymy w kierunku Kaukazu Wielkiego. Zatrzymamy się przy położonej na skarpie nad Jeziorem Żynwalskim twierdzy Ananuri, a następnie wspinając się coraz wyżej serpentynami dojedziemy do największego w Gruzji ośrodka sportów zimowych - Gudauri. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd w kierunku Kazbegu - pokrytego lodowcem szczytu, którego zdjęcie figuruje w każdym niemal folderze reklamującym Gruzję. Po drodze postoje na punktach widokowych (np. na słynnej Przełęczy Krzyżowej, 2395 m) i przy ciekawych formacjach skalnych. W miejscowości Stepancminda przesiądziemy się do terenowych busików i górską drogą dostaniemy się pod bajkowo położony na górze Gergeti kościółek Trójcy Świętej z XIV w. Przy dobrej pogodzie widać stąd majestatyczny szczyt Kazbeg. Wczesnym popołudniem wyruszymy w długą drogę do Kutaisi. Przemierzymy słynącą z upraw owócow Kartlię Wewnętrzną. Po południu dotrzemy do Upliscyche - pozostałości starożytnego skalnego miasta, z których rozciąga się panorama doliny rzeki Kury, a w dalszej drodze następnie przetniemy Góry Lichskie w drodze do Kutaisi. Zakwaterowanie i nocleg w Kutaisi. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przespacerujemy się po centrum Kutaisi. Zobaczymy bogato zdobioną Fontannę Kolchidy, centralny park - ulubione miejsce spotkań mieszkańców miasta, przejdziemy również obok niewielkiego pałacu królów Imeretii oraz sfotografujemy się z rzeźbami skoczków na Białym Moście. Odwiedzimy także lokalny bazar, na którym będzie można zakupić świeże owoce, znane gruzińskie sery i domowej produkcji czaczę. Wstąpimy też do katedry Bagrati. Rekonstrukcja tej pochodzącej z XI w. świątyni od początku budziła silne kontrowersje, jednak mimo sprzeciwów prace zostały doprowadzone do końca. Spowodowało to ostatecznie usunięcie obiektu z listy UNESCO. Następnie przejazd przez żyzną Nizinę Kolchidzką do Batumi – po dojeździe zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii jest dziś najsłynniejszym kurortem morskim Gruzji. Powszechnie znane są tutejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenad, przyciągająca rzesze spacerowiczów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny, kluby i restauracje, delfinarium, różnorodne atrakcje - wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Zobaczymy promenadę z Wieżą Alfabetu i instalację Ali i Nino, statuę Medei, nawiązującą do mitu o złotym runie, jak również jeden z ulubionych placów batumczyków – Piazzę. Popołudnie i wieczór pozostają wolne – czas na wypoczynek na plaży i wieczorne samodzielne zwiedzanie miasta.

Dzień 7

Dzień wolny – czas na wypoczynek na plaży i wieczorne samodzielne zwiedzanie miasta. (tego dnia nie ma kolacji).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery:

• Dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu przejazd do wybranego hotelu w Batumi i pobyt w dniach 8 - 14, a 15 dnia wylot do Polski

• Dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko w Kutaisi i powrót do Polski.

Uwagi do programu

• Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• W Gruzji, poza plażami Batumi, od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych - inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do niektórych zwiedzanych obiektów.

• Uczestnicy objazdu, ze względu na pobyt w terenach wysokogórskich, proszeni są o zabranie ciepłych okryć oraz wygodnego obuwia bez względu na porę roku. Pamiętajmy, że na trasie pokonujemy odcinki, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym.

• Dla pań przydatna będzie chusta w Gruzji w wielu obiektach sakralnych od kobietoczekuje się nakrycia głowy.

• W Gruzji będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalną walutę – gruzińskie lari (GEL). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www. xe. com.

• Lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach należy jednak posługiwać się gotówką.

• W Gruzji działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.

• W Gruzji w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski. Wbrew utartemu przekonaniu Gruzini nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.

• Na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie (wraz z tłumaczeniami na język gruziński lub angielski), a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane. Zwracamy uwagę, że niektóre leki dostępne w Polsce bez recepty, w Gruzji mogą być kwalifikowane jako środki odurzające i substancje psychotropowe. Jednocześnie uczulamy, że gruzińskie służby graniczne działają w tym zakresie bardzo restrykcyjnie. Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę. Informacje o lekach i substancjach, które wymagają okazania dodatkowej dokumentacji można znaleźć na stronie International Narcotics Control Board oraz do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie/lub 22/lub 25. Więcej informacji o procedurze wwiezienia leków do Gruzji: www. rs. ge - BorderCrossing-en (zakładka "movement of drugs"). Każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola obrazów, ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie.

• Ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym typu Stoperan (leki te są dozwolone w Gruzji i nie ma konieczności posiadania na nie zaświadczenia lekarskiego).

"

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem do Gruzji - Kutaisi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań i 5 obiadów lub kolacji), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - kwota ok.165 EUR/os płatnepilotowi imprezywycieczek fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10 - 15 EUR za 1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

? Kazbeg - pocztówka z Kaukazu ? Kachetia – kraina wina? Tbilisi - najpiękniejsze miasto Gruzji ? Muzeum Stalina w Gori ? Telawi – stolica Kachetii i średniowieczne twierdze ? Upliscyche - skalne miasto ? Sighnagi i Nekresi ? Mccheta - stolica starożytnej Iberii ? Kutaisi - cel wyprawy po złote runo ? Gudauri – szczyty Kaukazu Wielkiego ? Batumi - czarnomorski kurort ? dla chętnych możliwość wypoczynku w hotelu w Batumi (7 nocy).

Wizy

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
WAW · 30.04 (Wt.)Warszawa - Chopin
KUT · 30.04 (Wt.)Kutaisi
Godziny lotu podamy później
Przylot
KUT · 07.05 (Wt.)Kutaisi
WAW · 07.05 (Wt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
8 654 zł
za pokój

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
KTW · 30.04 (Wt.)Katowice
KUT · 30.04 (Wt.)Kutaisi
Godziny lotu podamy później
Przylot
KUT · 07.05 (Wt.)Kutaisi
KTW · 07.05 (Wt.)Katowice
Godziny lotu podamy później
9 154 zł
za pokój

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
GDN · 30.04 (Wt.)Gdańsk
KUT · 30.04 (Wt.)Kutaisi
Godziny lotu podamy później
Przylot
KUT · 07.05 (Wt.)Kutaisi
GDN · 07.05 (Wt.)Gdańsk
Godziny lotu podamy później
9 542 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

730
za 1 auto
1 auto
Data od
30.04.2024
Data do
07.05.2024
730
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

268
za wycieczkę
268
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka8 654

Cena całkowita

8 654
Zaliczka płatna teraz2 596
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

13°C
1°C
13

Przed podróżą

Nie są wymagane żadne szczepienia. Należy wykazać ostrożność przy zakupie żywności, zwłaszcza na bazarach. Woda w sieci wodociągowej w większości miast nadaje się do bezpośredniego spożycia.
Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie jak i dowodzie osobistym.
Obywatele Polscy, bez względu na cel podróży, mogą wjechać do Gruzji w ruchu bezwizowym oraz przebywać do 365 dni.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej