Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGruzjaOff Road i na Trasie

Off Road i na Trasie

Kod oferty: WAK467827
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

tylko 15% zaliczki

Itaka - LATO 2021

tylko 15% zaliczki
Tylko do 30 kwietnia 2021 r. oferta promocyjna z niską zaliczką - płacisz tylko 15% (reszta dopiero 21 dni przed wyjazdem).
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

04.06.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
05.06.2021 Sobota
TBSTiflis

Powrót

12.06.2021 Sobota
TBSTiflis
12.06.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK467827Organizator: Itaka

Region

Gruzja / Gruzja

Opis oferty:

Monastyr Dawid Garedża • Udabno • Jezioro Paravani • Didi Abduli • Wardzia • Achalciche • Batumi • Mestia • Kanion Martvili • Jaskinia Prometeusza • Kutaisi • Gori • Mccheta • Tbilisi • Gruzińska Droga Wojenna • Kazbegi • AnanuriGruzja to jeden z najpiękniejszych krajów na świecie i jak mówi gruzińska legenda sam Pan Bóg chciał ją zatrzymać dla siebie. To miejsce, w którym każdy miłośnik podróży znajdzie coś ciekawego, a off-roadowy wyjazd to świetna okazja, by się o tym przekonać. Gruzja terenowo to propozycja dla wszystkich, którzy chcą zbliżyć się do zwiedzanych regionów, zjechać z asfaltowych dróg i utartych szlaków, dotrzeć do miejsc gdzie rzadko zaglądają turyści, odwiedzić małe klimatyczne restauracje w niewielkich miejscowościach, skosztować tradycyjnych potraw. Samochody terenowe dojadą tam gdzie autokar nie miałby szans. Dla chętnych możliwość samodzielnego prowadzenia samochodów 4x4. Trasa w Gruzji: ok. 1450km.

1. dzień.

Zbiórka na lotnisku. Przelot do Gruzji.

2. dzień. monastyr dawid garedża - udabno

Przylot do Tbilisi w godzinach nocnych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek. Śniadanie. Przejazd trasą terenową do MONASTYRU DAWID GAREDŻA na pograniczu gruzińsko-azerbejdżańskim. Zwiedzanie kompleksu kościelnego pochodzącego z VI w. i będącego jednym ze świętych miejsc dla Gruzinów. W drodze powrotnej czas wolny na indywidualny posiłek w polskiej restauracji w UDABNO. Powrót do Tbilisi terenem przypominającym mongolskie stepy. Czas wolny. Kolacja gruzińska w stylowej restauracji serwującej dania kuchni tradycyjnej. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa: ok. 130km.

3. dzień. jezioro paravani - didi abduli - wardzia

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad JEZIORO PARAVANI (2000m n.p.m.), najwyżej położone jezioro w Gruzji, zasilane przez wody mineralne pobliskich źródeł, malowniczo wkomponowane w górską scenerię. Dalej przejazd obok wygasłych wulkanów DIDI ABDULI (3301m n.p.m.). Zwiedzanie skalnego miasta WARDZIA usytuowanego na zboczu góry Eruszeli - zaawansowany system pomieszczeń został zrujnowany podczas trzęsienia ziemi, które nawiedziło te tereny w XIII w., odkrywając jednocześnie komnaty, które do dzisiaj robią wrażenie na zwiedzających. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Trasa: ok. 160km.

4. dzień. achalciche - batumi

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do twierdzy w ACHALCICHE o bogatej historii sięgającej X w. Przejazd bardzo widokową trasą wzdłuż granicy z Turcją. Przyjazd do BATUMI. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta, lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wyjazd samochodem do ogrodu Botanicznego. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Trasa ok. 230km.

5. dzień. mestia

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w głąb gór Kaukazu. Na trasie przejazd obok jednej z największych zapór wodnych świata. Następnie obronne wieże w MESTII wpisane na listę UNESCO, znane z wielu zdjęć i reportaży z Gruzji. Mestia znajduje się u stóp jednej z najładniejszych gór Gruzji - Uszba (4710m n.p.m.) Czas wolny na indywidualne zwiedzanie muzeum w Mesti. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Trasa ok. 260km.

6. dzień. kanion martvili - jaskinia prometeusza - kutaisi

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do kanionu MARTVILI oraz JASKINI PROMETEUSZA o zdumiewających formacjach naciekowych. Jaskinia została odkryta przez grupę speleologów zaledwie 30 lat temu. Przyjazd do KUTAISI. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Trasa ok. 220km.

7. dzień. gori - mccheta - tbilisi

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GORI, niewielkiego miasteczka, w którym urodził się Józef Stalin. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie muzeum Stalina. Przejazd przez MCCHETA, dawną stolicę Gruzji. Zwiedzanie miasta. Powrót do TBILISI, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wyjścia do łaźni tureckiej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Trasa ok. 230km.

8. dzień. gruzińska droga wojenna - kazbegi - ananuri

Śniadanie. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w. kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż Drogi Wojennej można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Przejazd do KAZBEGI, najpopularniejszego miasta na Drodze Wojennej, położonego u podnóża drzemiącego wulkanu Kazbek (5047m n.p.m.). Zwiedzanie monastyru Świętej Trójcy położonego na wysokości 2170m n.p.m. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych roztacza się stąd spektakularny widok na szczyt Kazbek. W drodze powrotnej krótki postój przy fortecy ANANURI, poniżej murów fortecy rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Powrót do Tbilisi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Trasa ok. 290km.

9. dzień.

Śniadanie (lub suchy prowiant). Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

świadczenia

8 noclegów w hotelach lub pensjonatach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 8 śniadań, 7 kolacji: 6 w hotelach i 1 w restauracji • przelot • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: wypożyczenie samochodu i opłata za lokalnego kierowcę, przewodnika: ok. 220 USD/os. Bilety wstępu podczas indywidualnego zwiedzania: ok. 100 GEL. Opłaty fakultatywne: ogród botaniczny w Batumi: ok. 8 GEL; łaźnia turecka: ok. 15 GEL. Samochody terenowe typu Toyota Land Cruiser, w samochodzie jadą cztery osoby i kierowca. Dla osób chętnych, posiadających prawo jazdy możliwość samodzielnego prowadzenia samochodu terenowego pod okiem wykwalifikowanego kierowcy terenowego. Osoby chętne do kierowania pojazdem zmieniają się według ustalonego porządku. Bagaż główny należy zapakować w plecak turystyczny lub miękką torbę podróżną. Dopuszczalna mała walizka. Program przeznaczony dla osób zdrowych, sprawnych fizycznie. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
27°C
Temperatura w nocy
16°C
Liczba godzin słonecznych
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Polscy obywatele, przylatujący samolotem z Polski zobowiązani są do wykonanie testu PCR w ciągu ostatnich 72 h przed przylotem do Gruzji, po przylocie, podróżny zostanie skierowany na 8-dniową samoizolację. W przypadku braku ww. dokumentu i niewykonania testu PCR na lotnisku na własny koszt, osoba ta będzie musiała się poddać obowiązkowej 8-dniowej kwarantannie na własny koszt w miejscu wskazanym przez służby lokalne. W 8-ym dniu zostanie wykonany test PCR (na własny koszt) i jeżeli wynik będzie negatywny, to będzie można opuścić kwarantannę następnego dnia, jednakże konieczne będzie powtórzenie testu PCR 12-stego dnia (na własny koszt). Dodatkowo każdy podróżny zobowiązany jest do wypełnienia Formularzu PLF dostępnego na stronie: zobacz więcej na 48 h przed wylotem.
Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie jak i dowodzie osobistym.
Obywatele RP, tak jak wszyscy obywatele Unii Europejskiej, korzystają z prawa do swobodnego wjazdu i pobytu w Gruzji przez okres do 360 dni .
Nie są wymagane żadne szczepienia. Należy wykazać ostrożność przy zakupie żywności, zwłaszcza na bazarach. Woda w sieci wodociągowej w większości miast nadaje się do bezpośredniego spożycia.